Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: Prva tri dana

  1. #51
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Puno toga dolazi is stare skole, a ne da je lose, vec je prestrasno.


    Jadranka, kakanje krece prvi dan i ne smije prestati. Do cetvrtog dana zivota bi beba trebala poceti kakati barem 3-4 puta na dan. Mokrih pelena bi tad trebalo biti 5-6 ili vise.
    Mislim da je moj bas poceo sa pet dana, al dotad je vec poceo vracati tezinu (mislim da ju je u prvih tjedan dana i vratio) i po vaganju i po prsticima (sorry, al to je kod njega bas bilo ocigledno . Tako da ne znam jel ipak bio gladan tih par dana ili su mu se crijeva prilagodjavala. Na kraji je dobio 1700 g prvi mjesec. Al ok, nebitno sad za njega vise pitan da znam za drugoga.

  2. #52
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    S tim da je prva dva tri dana kakio mekonij.

  3. #53
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To je ok. Mekonija ne bi trebalo biti nakon prva cetiri dana.

  4. #54
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo dosao i drugi danas mu je tretji dan zivota i ja sva u nekom strahu, prvo jer se sama po sebi volim brinit, a drugo jer me tu zabrinjavaju. Uglavnom, rodio se u nedjelju sa 3480 g, jutros na vaganju imao 3230 g, plus doktorici djelovao zut pa nalozila za sutra ujutro vadjenje krvi plus nadohrana jer je izgubio na tezini. Meni se to nije cinilo ko neki pretjerani gubitak. Al ono sto me brine je da je totalno uspavan, probudi se pocicati, al jako brzo zaspe i onda sise i spava. A ne znam kolilo je to efikasno. Ja se trudim stavit ga na dojku i razbudit svakih dva sata, al on bas brzo zaspe. Nasla sam da je dobar polozaj nogometne lopte za male spavace pa sam ga danas pocela tako stavljat - i mogu rec da sam tek u toj poziciji bas jasno cula da guta, al to njegovo gutanje nije trajalo predugo, mozda 5-10 minuta. Ovdi sestre mijenjaju pelene i to tri puta dnevno - tako da ne znam koliko cesto pisi, kaki. Svaka mu je pelena bila popisana, a kakio je dosad cetiri puta - s tim da je izmedju zadnja dva kakenja bio najduzi razmak. I jos uvijek je to mekonij, al ovaj zadnji je mozda imao i ponesto smedje boje. Ja mlika imam onako, ne pretjerano, al cini mi se ok kolicina za drugi/tretji dan.

    Sad sam svasta nadrobila kako mi je palo na pamet. Al ukratko, ono sto me najvise brine je da je tako uspavan. Pa bi molila neke savjetr za razbudjivanje, koliko cesto dojit (ako sam ne zahtijeva), u kojoj poziciji, itd...

    I sto s tom nadohranom? Danas sam rekla, ok, dajte mu, al prvo da ga ja podojim. A kad sam ga podojila (u polu snu), on nije htio ni primirisati to mlijeko nego je samo pustio da mu se izlijeva iz usta... a ono malo sto je popio je bljucnuo skupa s mojim koje je prije popio.

  5. #55
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Puno toga dolazi is stare skole, a ne da je lose, vec je prestrasno.
    Ako je tebi prestrašno gledati kako novorođenče naočigled napreduje, onda te stvarno ne razumijem
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 04.10.2016. at 19:13

  6. #56
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Jadranka, trebali bi tolerirati do 3132 g. To će biti onda pad od 10 %.

    Moji su najviše provodili vremena baš tako, zatvorenih očiju cicali. Dok osjetiš da vuče, bili to sitni osjeti povlačenja, to se broji.

    Moja praksa je bila buditi svaka dva sata. Totalno sam za to da beba cica kolostrum od prve sekunde. Ako se pokaže da ima žuticu morat ćeš se potruditi oko buđenja jer ih žutica jako uspava, a bitno je da cicaju jer i bakterije iz crijeva razgrađuju bilirubin. Nama su u Merkuru za žuticu rekli da dojim što češće i nisu stavljali na nikakvu dohranu, čak ni sad kad je laktacijska žutica s drugim djetetom.

    Pozicija koja god ti odgovara.
    Ako je bljucnuo znači da mu je tvoje mlijeko već solidno ispunilo mali želudac, a to ujedno daje odgovor na prvo pitanje - je li efikasno kada spava i doji - jest.

    Ne daj se smesti.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.10.2016. at 21:11

  7. #57
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zuta hvala! Ipak nema zuticu, vadili mu vec krv. Pa sad vise ne inzistiraju na dohrani, cak kazu da samo nastavim dojit jer da ima mlijeka. Idem sad malo odrijemat s njim... pa se javim kako nam ide.

  8. #58
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo dosao i drugi danas mu je tretji dan zivota i ja sva u nekom strahu, prvo jer se sama po sebi volim brinit, a drugo jer me tu zabrinjavaju. Uglavnom, rodio se u nedjelju sa 3480 g, jutros na vaganju imao 3230 g, plus doktorici djelovao zut pa nalozila za sutra ujutro vadjenje krvi plus nadohrana jer je izgubio na tezini. Meni se to nije cinilo ko neki pretjerani gubitak. Al ono sto me brine je da je totalno uspavan, probudi se pocicati, al jako brzo zaspe i onda sise i spava. A ne znam kolilo je to efikasno. Ja se trudim stavit ga na dojku i razbudit svakih dva sata, al on bas brzo zaspe. Nasla sam da je dobar polozaj nogometne lopte za male spavace pa sam ga danas pocela tako stavljat - i mogu rec da sam tek u toj poziciji bas jasno cula da guta, al to njegovo gutanje nije trajalo predugo, mozda 5-10 minuta. Ovdi sestre mijenjaju pelene i to tri puta dnevno - tako da ne znam koliko cesto pisi, kaki. Svaka mu je pelena bila popisana, a kakio je dosad cetiri puta - s tim da je izmedju zadnja dva kakenja bio najduzi razmak. I jos uvijek je to mekonij, al ovaj zadnji je mozda imao i ponesto smedje boje. Ja mlika imam onako, ne pretjerano, al cini mi se ok kolicina za drugi/tretji dan.

    Sad sam svasta nadrobila kako mi je palo na pamet. Al ukratko, ono sto me najvise brine je da je tako uspavan. Pa bi molila neke savjetr za razbudjivanje, koliko cesto dojit (ako sam ne zahtijeva), u kojoj poziciji, itd...

    I sto s tom nadohranom? Danas sam rekla, ok, dajte mu, al prvo da ga ja podojim. A kad sam ga podojila (u polu snu), on nije htio ni primirisati to mlijeko nego je samo pustio da mu se izlijeva iz usta... a ono malo sto je popio je bljucnuo skupa s mojim koje je prije popio.
    Bas sam ti htjela reci da mu ne treba dohrana, pogotovo za dojenacku zuticu. To se najbolje lijeci - kolostrumom i mlijekom. Majcinim. Ali vidim da zuticu nema, tim bolje.

    Ovo nije neki ogroman gubitak. Kakav je bio porod? Vaginalni, epiduralna, carski? Sve to utjece na prvu izmjerenu tezinu bebe (a onda i na gubitak).

    Bitno je ono standardno - 10-12 podoja u 24h, obavezno nocni. Mlijeko nemoj mjeriti i odmjeravati na nacin cini mi se/ne cini mi se. Pojma nemas koliko imas, prema osjecaju. Reci ce ti bebine pelene, a ovo kakanje pokazuje da je sve ok, sve i da ne znas koliko tocno mokrih mu promijene sestre.

    Uspavanu bebu budi dodirom kozom na kozu, laganim valjanjem po krevetu, skakljanjem.

  9. #59
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je tebi prestrašno gledati kako novorođenče naočigled napreduje, onda te stvarno ne razumijem
    Pa sve ovisi o tome sto to napredovanje znaci. Nekom beba super napreduje kad s 3 mjeseca jede rizine pahuljice. Naocigled. Ali ne vidimo sto je unutra, u bebinom probavnom sustavu.

  10. #60
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo nocas je papao, onako lipo i budno, bljuckao i kakio od nekih 10, 11 do 1 ujutro. Onda je opet zaspao ko klada. Budila ga oko 3:30 - neuspjesno, pa oko 4 - opet neuspjesno, i onda oko 4:30 - probudio se (recimo) i 5-10 minuta sisao... a onda sam odustala od daljnjih budjenja. Do jutra se jos par puta tako budio na kratko... nadam se da nije (jos puno) izgubio na kilazi i da ce nas pustit doma danas. Tamo je lakse.

    Kaae, porod je bio vaginalni, pukao doma vodenjak. U rodilistu su mi dali drip - to nekih dva sata. Osim toga nista.

  11. #61
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nocas je papao, onako lipo i budno, bljuckao i kakio od nekih 10, 11 do 1 ujutro. Onda je opet zaspao ko klada. Budila ga oko 3:30 - neuspjesno, pa oko 4 - opet neuspjesno, i onda oko 4:30 - probudio se (recimo) i 5-10 minuta sisao... a onda sam odustala od daljnjih budjenja. Do jutra se jos par puta tako budio na kratko... nadam se da nije (jos puno) izgubio na kilazi i da ce nas pustit doma danas. Tamo je lakse.

    Kaae, porod je bio vaginalni, pukao doma vodenjak. U rodilistu su mi dali drip - to nekih dva sata. Osim toga nista.
    Bit ce vam lakse doma, ali nemoj pustati da spava nocu dulje od 3 sata. Skidaj ga, stavljaj ga na sebe, valjaj po krevetu.. skakljaj, pa sve ispocetka. Ako jede 5 - 10 minuta, ok, pola sata spavanja, opet jelo. Jako vam je bitan ovaj pocetak i zbog njegovog prirasta, a i zbog uspostave dojenja opcenito i proizvodnje mlijeka.

    Za porod, ok, uz drip ide i IV tekucina, sto znaci da je i beba na porodu bila nesto teza nego sto bi bila bez toga, a onda je taj visak tekucine popisao.

  12. #62
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Dobio je 70 g od jucer i idemo kuci ) jos mu se nije stolica bas izregurirala - i ipak ima blagu zuticu (ponovo mu vadili krv danas).

    Trudit cu se tako - bar 10-12 podoja dnevno - odnosno i cesce, ako traju samo 5 minuta.

    Skroz mi je drugaciji od starijeg koji se, premda i sa jacom zuticom, stalno budio i sisao i sisao... vec i ta tri prva dana u rodilistu. Ovaj bas pospanko (vec vidim da ce mi se ova izjava odbit o glavu).

    Hvala na savjetima!
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 05.10.2016. at 13:39

  13. #63
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pospan je od zutice. Samo nudi jako ceste podoje, od toga ce najbrze proci (visak bilirubina se izlucuje stolicom, a majcino mlijeko, pogotovo kolostrum, je blagi laksativ). Sto znaci da mu se stolica nije izregulirala? Koliko dana je star danas?

  14. #64
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pospan je od zutice. Samo nudi jako ceste podoje, od toga ce najbrze proci (visak bilirubina se izlucuje stolicom, a majcino mlijeko, pogotovo kolostrum, je blagi laksativ). Sto znaci da mu se stolica nije izregulirala? Koliko dana je star danas?
    Da jos ne kaki 3-4 puta dnevno i u boji senfa. Danas je dva puta, al jos uvijek je zelenkasto. A star je 3 ili 4 dana, zavisi kako se broji (jer od nula ili od jedan), rodjen je u nedjelju ujutro.

  15. #65
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo update: od srijede smo doma, jos je malo zuckast po bjeloocnicama, al dobro papa i vecinom se sam budi za papanje unutar 2 sata - to po danu. Po noci se zasad bas ne budi pa ga ja budim kad odspavamo nekih tri sata. Kaki 5-6 puta dnevno i sad je to ona neka senf boja. I ubucio se, a koliko tocno ne znam jer patronazna nije za vaganje. Samo je rekla pratite jel pisi i kaki. Meni to zapravo i odgovara.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 08.10.2016. at 08:52

  16. #66
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Bravo!
    Super to kod vas zvuči, pogotovo to da patronažna ne važe bzvz.

  17. #67
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super zvuci!

  18. #68
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo i mene po drugi put, s istom pričom. Danas je 2.dan po porodu i budim se prepunjenih dojki, početna prepunjenost. Sve boli, jedva se masiram. Tek ćemo sutra kući, imate li savjeta osim toplog tuša, masiranja i dojenja kako potaknuti mlijeko van?
    Cura je dosta izgubila od utorka ujutro s 4050 g na
    3730 g danas oko 13 sati. Dali smo po preporuci ped dohranu, popila oko 20 ml nakon sisanja, i opet sisala nakon dohrane. Sad spava, ali dojim ju stalno, siše cilo jutro i popodne.
    Ovaj put sam opuštenija, sve isto prošla sa starijom, nakon mjesec dana izbacili ad, nastavili isključivo dojit do 6.mjeseca, ukupno do 13.
    Dakle, savjeti još neki za ovu početnu prepunjenost molim.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 11.04.2019. at 19:12

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Staviti zelje hladno u grudnjak


    logično je da počne drugi treći dan, teći mlijeko

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Izmedju podoja hladni oblozi i kupus, pred podoj masaza i topli oblozi, eventualno malo izdajanja da popusti napetost.

  21. #71
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene po drugi put, s istom pričom. Danas je 2.dan po porodu i budim se prepunjenih dojki, početna prepunjenost. Sve boli, jedva se masiram. Tek ćemo sutra kući, imate li savjeta osim toplog tuša, masiranja i dojenja kako potaknuti mlijeko van?
    Cura je dosta izgubila od utorka ujutro s 4050 g na
    3730 g danas oko 13 sati. Dali smo po preporuci ped dohranu, popila oko 20 ml nakon sisanja, i opet sisala nakon dohrane. Sad spava, ali dojim ju stalno, siše cilo jutro i popodne.
    Ovaj put sam opuštenija, sve isto prošla sa starijom, nakon mjesec dana izbacili ad, nastavili isključivo dojit do 6.mjeseca, ukupno do 13.
    Dakle, savjeti još neki za ovu početnu prepunjenost molim.
    To nije nikakav strasan gubitak. Kako si rodila? Ako je bio carski ili vaginalni uz dodatak infuzije (drip, bilo sto), onda je gubitak prakticki zanemariv. Ne bih joj davala dohranu, samo se bezveze pripremas na dodatni posao.

    Utopli dojke prije podoja, svaki put. Ne topao, vec vruc tus, uzmi neku plasticnu bocu, napuni je vrucom vodom pa je valjaj u smjeru bradavice. To prije podoja. Dok jede, masiraj prema bradavici, a ako mozes, postavi se iznad bebem, neka dojke vise prema dolje. Tako ce lakse mlijeko izaci van.

    Nakon podoja, ako ostaje sve tvrdo i prepunjeno, izdoji jos malo, samo dok popusti napetost. Nakon toga stavljaj hladne obloge i ostani tako do sljedeceg podoja. Ako se izmedju hranjenja dojke prepune, izdoji opet samo minimalno, da popusti najgori dio.

    Druga bitna stvar za pocetnu prepunjenost (i opcenito za bebu i samo dojenje) je hranjenje na zahtjev, znaci svakih sat, dva kod ovako male bebe. Izmjenjuj dojke po podoju, slobodno i vise puta.

  22. #72
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Hvala na savjetima. Rodila sam bez ičega, tj bez dripa i glukoze. Samo na svoje trudove. U 2 dana je to gubitak.
    Sad smo već kući, masiram i prije podoja i tijekom. Sad imam i onaj poslovični kupus, pa ću stavljat. Siše ona stalno, ako spava 2 sata u komadu, to je ekstra. Dakle, ili spava ili siše. Na izlasku je jutros imala 3740 g uz 2 nadohrane od oko 30 ml tijekom dana jučer. Sad ćemo vidit kako ide kakanje i piškenje. Mjenjali smo je jutros kad je došla doma, bila popišana pelena. Sad mi ostaje brojit pelene i podoje. U rodilištu nema smisla brojit pelene, oni ih mjenjaju 3 puta u 24 sata.
    Javim kako se razvija situacija.

  23. #73
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Broji pelene i podoje - 5-6 ili vise mokrih i 3-4 ili vise pokakanih u 24h. Podoja 10-12 ili vise.

  24. #74
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Zasad je 1 pokakana bila jučer, još uvijek mekonija ima. Popišana je svaka, mjenjam joj svako 3 sata recimo, tetre koristim zasad. Noćas sam je morala 3 put budit za sisanje, i nije baš puno povukla.
    Početna prepunjenost je prošla, stalno sisa kad želi i koliko dugo želi. Dođe u fazu da neće više bradavicu u usta. Za sad još prima dohranu oko 90 ml u 3 puta po 30. Nije mi bima patronažna, nismo je vagali pa se bojim maknut dohranu bez bar nekih okvirnih mjerenja.

  25. #75
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko je dana stara danas, 15.4.?

  26. #76
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nikako do moba. Danas je 17.4. I ima 8 dana. Jučet je prvi put kakala a da nije mekonij, nakon 2 dana nekakanja. Danas je isto kakala jednom, senfasto i dosta.
    Zasad smo na oko 100 ml dohrane kroz 3 ili 4 obroka. Ostalo siše. A noću je moram budit da jede, i to je jedva natjeram da malo popije. Ona bi spavala cilu noć čini mi se.

  27. #77
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Znas li kako dobiva na tezini? Trebala bi kakati svaki dan u toj dobi, 3-4 ili vise puta. Eventualno jednom, ako je stolice toliko da curi na sve strane. I mekonij se nesto dugo provlacio.

  28. #78
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Danas čekamo opet patronažnu da izvaže. Jučer je kakala 1 put preko dana i noćas 2 puta. Pa se to malo sredilo. Rekla nam je patronažna u pon da je ok ako dan, dva ne kaka jer se cijeva pune. Ima li smisla ne znam, ali evo je počela kakat. Starija je isto 1 put dnevno kakala, ali obilnije u ovoj dobi.
    Zasad me jedino brine malo što ju trebam baš budit za noćno sisanje, dok po danu stalno visi na sisi.

  29. #79
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Bila taman patronažna, vagala je, 4040 g. Vratila je porođajnu, danas je dakle 9.dan.
    Do kad da ju budim noću na sisanje? Govore mi svi da je pustim da spava, ali meni se čini da je pre mala da od 9 do 2 ne jede.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 18.04.2019. at 10:36

  30. #80
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mislim da samo po sebi, budjenje za nocno sisanje, nije problematicno. Ja sam svog mladjeg jako dugo budila, 2-3 mjeseca, cini mi se. On je valjda prespavao prva tri mjeseca zivota, izuzev pet minuta sisanja svaka 2-3 sata, al je jako puno dobivao na tezini. Vidit ces sta patronazna kaze danas, koliko je cura dobila. Nadam se da je to ok!

    Kaee, jel moguce da dijete nije kakalo 3-4 puta dnevno jer pije i adaptirano? Nesto mi zvoni da je to s 3-4 stolice samo za iskljucivo dojene bebe? Ili za svih?

  31. #81
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Bila taman patronažna, vagala je, 4040 g. Vratila je porođajnu, danas je dakle 9.dan.
    Jel zadovoljna time patronazna?

  32. #82
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da, vratila je porođajnu masu. U 3 dana 180 grama.

  33. #83
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Super!

  34. #84
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Bila taman patronažna, vagala je, 4040 g. Vratila je porođajnu, danas je dakle 9.dan.
    Do kad da ju budim noću na sisanje? Govore mi svi da je pustim da spava, ali meni se čini da je pre mala da od 9 do 2 ne jede.
    To je super, vracena porodjajna tezina.

    Svakako je premala da ne jede od 9 do 2. U njenoj dobi bi 4 sata bio maksimum maksimuma, idealno 3. I nije samo do nje i zbog nje, vec je bitno i za proizvodnju mlijeka, koja se nece do kraja uspostaviti barem do navrsenog sestog tjedna zivota.

    Moguce je da je kakanje bilo malo zbrkano zbog dodane formule, ponekad se dogadja. Ali nikad nije nesto za odignorirati, pogotovo u ranim danima. Nije ok sto je patronazna rekla za nekakanje. Beba do 6 tjedana mora imati stolicu svaki dan, a ako nema, to je iznimka i mora se dobro promotriti cijela prica i svi drugi parametri.


    Prirast je super za tri dana. Sve vam je, izgleda, sad krenulo kako treba!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •