Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: molba za usvajanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    9

    Početno molba za usvajanje

    Molim nekoga tko je prosao proceduru usvajanja djeteta da mi da detaljnije informacije o istome,sto je vazno napisati u molbi za usvajanje-npr da li se treba pisati o financijskom stanju osobe koja usvaja.Ne zivim u Hrvatskoj i usvojila bih dijete sama,rastavljena sam ,imam izuzetno dobre zivotne uvjete ali ocekujem da ce bracni parovi imati prednost.Nakon zavrsenog razgovora u nadleznoj opcini sa socijalnim radnikom i psihologom sto je slijedece?Na koji nacin se odlucuje koje dijete ce biti dodijeljeno na usvajanje odredjenom paru?
    Hvala puno osobi koja ce naci vremena da odgovori na neka od pitanja
    Srdacan pozdrav,
    L.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Larisa, dobrodošla!
    Evo, tu se malo pisalo o toj temi
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=11975

    Nadam se da imaš državljanstvo RH i da si već bila na razgovoru u svom matičnom centru (prema mjestu prebivališta), tamo će ti sve objasniti o proceduri.


    Mi smo molbu pisali "školski", onako kako su nas uputili u matičnom centru, pa smo naveli i plaće i sve ostale generalije, a istu tu molbu smo istog dana poslali i na sve ostale centre u HR. Kasnije smo čuli da je uobičajeno ovu prvu molbu (za matični centar) napisati malo formalnije zbog svih podataka (u centru će ti reći što moraš navesti), a sve ostale ispisati malo osobnije ili kako nam se već učini najprikladnije...nema recepta, molba mora biti samo tvoja, iskrena i topla. (Financijski uvjeti su jednostavni: krov nad glavom i nekakva stalna mjesečna primanja).
    Danas bih ja svoju molbu napisala ponešto drugačije, ali i onakva, službena i "obična", dovela nam je našu ptičicu .
    Znam jednu single gospođu koja je nedavno posvojila petogodišnjaka, dakle sve je moguće :D .

    Inače, nakon predavanja molbe čekaš poziv za obradu (po zakonu do 2 mjeseca, u praksi i dulje), a nakon obrade dobiješ potvrdu o podobnosti (ili ju ne dobiješ nego te samo obavijeste da je gotova) i šalješ molbe na sve centre u HR. Vjerujem da dosta ovisu i o tvom angažmanu (zivkanja, obilasci, raspitivanja po centrima) . Što odlučuje o odabiru posvojitelja? Svašta: molba, prvenstveno ono što napišeš u molbi kao želju, koliko staro dijete, da li postavljaš neke uvjete oko dobi, spola, zdravstvenog stanja, kojiput se netko zakači za neki sitan detalj koji mu se svidi, možda mu se svidi tvoj glas preko telefona, a ponekad ima i "ono nešto" što u centru prepoznaju ... mislim da je to jako težak posao i sigurna sam da tim za posvojenje dobro razbije glavu dok odabere najbolju osobu ili par za određeno dijete. U principu gledaju i na staž čekanja, ali zadnja posvojenja za koja znam bila su više nego ekspresna, pa ni tu mena pravila.
    Želim ti sreću!

  3. #3
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Ja samo mogu potpisati Čokoladu, od A do Ž, osim što mi još uvijek čekamo svoju mrvicu.

    Sada bih i ja, za ostale centre, napisala drugačiju molbu (manje službenu ).

    Sretno Larisa .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •