Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Prehrana u vrtiću - manji obroci

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Prehrana u vrtiću - manji obroci

    Negdje na proljeće se pričalo o tome kako je smanjen budžet za obroke po djetetu, pa su iz grada (Zagreba) to opovrgavali i onda je sve nekako utihnulo.

    Moja J. koja nije neka velika izjelica, otprilike od tada dolazi kući gladna iz vrtića i u zadnje vrijeme sve više. Nikada prije nije ručala doma poslije vrtića, sada tamani sve pred sobom. Više puta mi je rekla da je tražila još, ali da nije više bilo ili da je teta imala za 2-3 djece ili da je dobila još npr. dva pužića-tjestenina.

    U razgovoru u parkiću s drugim roditeljima, svi kažu isto, da djeca jedu više doma i da se žale da im je malo a ne mogu dobiti još.

    Dali ste primjetili to kod svoje djece?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    moj dobi svoje porcije, i večinom nije odmah gladan kad dođe doma, osim ako se unapred dogovorio s tatom da mu složi tjesto, ponekad stvarno ne traži klopu.

    ali deca rastu, klinka je znala doći doma i tražila još jedan ručak kad smo mi jeli u pol 4, tak je bilo i s najstarijim klincem.

    ali kolko ja znam djeca mogu tražiti klopu, a u svakom slučaju ak slučajno i nema hrane, ima šnita kruha ili vočka ( koja se većinom ne pojede izjutra) viška, pa to dete može dobiti

  3. #3
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    malac se ne žali, a kćer u školi kaže da im se hrana pogoršala...

  4. #4
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj dobi svoje porcije, i večinom nije odmah gladan kad dođe doma, osim ako se unapred dogovorio s tatom da mu složi tjesto, ponekad stvarno ne traži klopu.

    ali deca rastu, klinka je znala doći doma i tražila još jedan ručak kad smo mi jeli u pol 4, tak je bilo i s najstarijim klincem.

    ali kolko ja znam djeca mogu tražiti klopu, a u svakom slučaju ak slučajno i nema hrane, ima šnita kruha ili vočka ( koja se većinom ne pojede izjutra) viška, pa to dete može dobiti
    Da, ali npr. dobivali su cijelu bananu, cijelu puter štangicu i sl., sad mi kaže J. da dobiju pola banane, puter štangicu prerezanu na pola pa samo polovicu.

  5. #5
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Moj se ne žali,ali s obzirom da je ručak oko 12.30,užina oko 15h bez problema ruča s nama oko 17h kada mm dođe s posla.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali npr. dobivali su cijelu bananu, cijelu puter štangicu i sl., sad mi kaže J. da dobiju pola banane, puter štangicu prerezanu na pola pa samo polovicu.
    od kad imaju pol banane, kod mojeg je prošli tjedan bila cijela.

    i da ponekad znaju oni narezat puter štangice, pa dijelit po pola, ali je bila naknadno dobivena i druga polovica

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    od kad imaju pol banane, kod mojeg je prošli tjedan bila cijela.

    i da ponekad znaju oni narezat puter štangice, pa dijelit po pola, ali je bila naknadno dobivena i druga polovica
    Negdje u 5. mj je to spomenula, onda su me i druge mame pitale jel J. spominje šta, jer da su i njihova djeca počela spominjati. Nisam tome tada pridavala neku pažnju, međutim kako se nastavilo preko ljeta a i sada, ne čini mi se slučajno već da je postala praksa.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    cijelo ljeto je dobivao cijelu bananu, a i drugi jel moj večinom ide prvi doma, dok se drugi još izvlače iz kreveta

    budem pitala

    mada sam pitala kolko on dobiva, pošto dobiva dozu samo za sebe, pokazala mi je teta jucer i mislim da je to dost hrane, istina oni pošto kuhaju samo za njega, možda i skuhaju malo više jer jedino kaj si on dodatno može uzeti je šnita kruhića koji mu ja spakiram

  9. #9
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Moja ima 2,5 godine pa na to ne obraća pažnju, ali ruca jos jednom s nama doma oko 16:30-17, iako je bila na užini oko 15h.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    moj kad odmah jede onda jede u poll 4, bez obzira kaj je jel 14.45-15 sati

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moj nakon vrtića nije gladan do večere, i uvijek dobije repete ako traži.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 08.09.2016. at 15:13

  12. #12

  13. #13
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    pričala sam s malcem jučer, definitivno dobivaju pola vočke...
    moj kruh ne jede uz ručak pa za to ništa nije rekao...
    na doručku je među prvima, ali kad ga ostavimo vidim da je mala količina hrane...
    žalosno da se na djeci štedi...

  14. #14
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, definitivno je barem u našem vrtiću stanje ovakvo. Pričala sam jučer s roditeljima i hrana je definitivno smanjena i djeca se žale.
    A što se tiče da donosimo maramice, papire i ostale potrepštine pa to je opće poznata stvar.

  15. #15
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ne donosimo nikakve papire ni ubruse u vrtić. Plastične čaše za piti vodu se više ne troše, već svako dijete ima svoju plastičnu čašu za vodu koja se propere i to je to.

    Za hranu nisam ništa primijetila da je smanjena, ali možda moje dijete i nije neki kriterij jer nije neka izjelica, a i kuha se svaki dan doma i ovako i onako.

  16. #16
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi smo oduvijek nosili te higijenske potrepstine, nije to nista novo. Za hranu zaista ne znam... moram pitati dijete... sam se nije zalio. Jedu doma poslije vrica oduvijek, rucak i veceru.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    evo danas bila banana, svi dobili cijelu bananu

  18. #18
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Mi isto ne nosimo niti čaše niti papirnate ubruse
    Jednom mjesečno nosim vlažne maramice,ali ni to nije obavezno.
    Posljednje uređivanje od bodo : 09.09.2016. at 23:18

  19. #19
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nosila sam 2001 i 2008. Od prvog do cetvrtog razreda se davalo 10kn mj za papirnate rucnike, salvete itd.Ono sto se ustedilo, uciteljica bi na kraju godine kupila sladoled ili ih odvela negdje.Gladni nisu bili, isli bi jesti nekih sat i pol do dva nakon dolaska. Kada sam ja isla u skolu(u vrtic nisam) svi smo nosili torbicu sa sapunom i rucnikom.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  20. #20
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ovo 2001 i 2008 se odnosi na vrtic i na vlazne maramice i papirnate rucnike.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  21. #21
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Od kad mi je prvi išao u vrtić, 2004. , pa sve nadalje oduvijek smo nosili vlažne i papirnate maramice, kekse i sokove po želji...

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Iskreno bez tih sokova, keksa i bombona djeca ne bi ostala gladna, pa se na račun toga znali bacati hrpa voca

  23. #23
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nas nema keksa, sokova ni bombona...imamo par alergičara u grupi tako da je to od prije par godina zabranjeno...tako da nisu sigutno zbog toga gladni niti se baca.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    i kod nas ima alergičara ali ima svega, i za ročkase se nosi svašta mada ima propis kaj smije

    mitovski, voće pojedu sve?? moj je ovo ljeto kad je bio par dana u dežurstvu jedini jeo voće, drugi nitko nije htio, pa je dijete se osladilo s lubenicama i dinjama kako je već bilo na rasporedu koji dan
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.09.2016. at 11:58

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    moj komentar na kekse se odnosilo na tanjinu izjavu

    mitovski jel ste razgovarali s tetama u svezi toga
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.09.2016. at 12:04

  26. #26
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i kod nas ima alergičara ali ima svega, i za ročkase se nosi svašta mada ima propis kaj smije

    mitovski, voće pojedu sve?? moj je ovo ljeto kad je bio par dana u dežurstvu jedini jeo voće, drugi nitko nije htio, pa je dijete se osladilo s lubenicama i dinjama kako je već bilo na rasporedu koji dan
    Ne, kod nas je baš strogo i nosi se samo voće svježe i suho. Roditelji spakiraju male paketiće slatkiša za doma, pa onda tko smije jede ali kući.

    Tete kažu da voće baš svi pojedu i na ročkasima i inače.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    ok bar to, kod nas to nije običaj

  28. #28
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Evo bas sam pitala starijeg za kolicinu obroka i voca. Dobije cijelu vocku, ako hoce jos uvijek ima. Isto je i s obrocima. On pogotovo zna traziti repete kad je varivo. Ali i za dorucak moze traziti jos.
    O kvaliteti ne znam. Znam samo da ja nikad ne skuham "tako dobro kao u vrticu". Mozda i bolje da ne znam.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  29. #29
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Opet sve ovisu o vrticu.Ni prije par god.nisu djeca dobivala cijelu vocku u vrticu u kojem sam ja radila
    BAnana nikad nije bilo viska,niti cijela po djetetu ostalo voce zavisi kako kad.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Sve očito ovisi o svacem
    Pričala pred sat vremena s kolegom i veli kakvima napismeno kakve kekse i bombone moraju nositi, to mi je malo grrrr

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •