Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Copenhagen

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Copenhagen

    Je li netko bio pa može preporučiti neki ne skupi smještaj na nekom normalnom mjestu?

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ne skupi - pa tam ti je sve skupo.

    Nemam preporuku. grad je lijep, veličine Zagreba. Nadam se da ideš u neki dobar dio godine i da neće jako puhati

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma znam da je skupo.
    Mislim na jeftinije u toj skupoći.

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ma skužila sam. Ne mogu ti pomoći jer ne znam, ali jesi li gledala na Airbn-u?

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nešto malo, koliko sam stigla.
    Budem preko vikenda.

  6. #6
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Je li netko bio pa može preporučiti neki ne skupi smještaj na nekom normalnom mjestu?
    Kopenhagen je skup. Jako skup. Ali ako pogledaš na booking.com, imaš nekih akcija i preko 50%.
    Ja sam bila u hotelu Wakeup Copenhagen. To je s dvije zvjezdice, ali je jako moderan. Danas je, vidim, neka akcija i za njega. Ja bih ponovno išla u taj hotel, da idem. Blizu je kolodvora na koju dođeš s aerodroma, pješice 5 min, možeš unajmiti bicikl za stotinjak kuna dnevno. Sve je blizu, a pogotovo s biciklom.

    Hotel je velik, i nema nekog "osobnog" šarma. Kupaonica je malo čudna, obrati pozornost na fotkama na pregradne zidove.

    Ja sam stekla dojam da niš ne možeš kupiti ispod 100 kn. Krune mijenjaj u Hrvatskoj. Možda ti je na ZG aerodromu najpovoljnije, provjeri.

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Znam da neki ljudi uzimaju smještaj preko u Malmoeu. Ispadne im jeftinije, a voze se preko super mosta. Veza je odlična.

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kopenhagen je valjda jedini grad u kojem baš ništa nisam kupila - ono, niti magnet.

    Srećom, imam nekih suvenira koje su nam donijeli poslovni partneri.

    Dobro, ja sam bila davno. možda bih danas ipak kupila magnet

  9. #9
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam bila u scandic hotelu, takodjer blizu kolodvora. kao i drugim potvrdjuem skupocu, no ipak nesto manju nego u nekim drugim sjevernim zemljama.

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kopenhagen je valjda jedini grad u kojem baš ništa nisam kupila - ono, niti magnet.

    Srećom, imam nekih suvenira koje su nam donijeli poslovni partneri.

    Dobro, ja sam bila davno. možda bih danas ipak kupila magnet
    hahaha ja sam morala nesto kupiti klincima, znam da mi je Lego bio preskup
    uopce se ne sjecam sta sam im kupila, al sam bila u iskusenju nositi predivne tanjure koji su bili na neko super popustu
    Posljednje uređivanje od spajalica : 23.09.2016. at 11:35

  11. #11
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam kupila mužu košulju i kravatu i H&M-u jer su imali zbilja fancy robu. Tamo je skoro sve fancy pa i hotel s dvije zvjezdice (osim valjda Christianie ).
    Najgluplje utrošena lova je bio park Tivoli, al morala sam, zbog networkinga. Vecinom sam sama biciklom išla okolo. Svidio mi se muzej dizajna.
    Prethodno sam bila u Roskildeu, poslovno, pa su nas domaćini vodili u muzej vikinga - nije loše, al nije to za mene. Bolji mi je bio poslovni obilazak terena izvan mjesta.

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala cure... od jučer smo ipak odlučile da putujemo u Munchen. Koji obrat!

    Moje dvije drage prije i ja smo odlučile provesti girls weekend out, a Croatia airlines trenutno ima onaj popust... prvo smo mislile Copenhagen jer ni jedna od nas još nije bila tamo... ali smo na kraju smo zaključile da je za putovanje u kojem je najvažnije da budemo zajedno i družimo se, Munchen sretnija varijanta. Kad se sve stavi na vagu i kad se usklade letovi u dolasku i odlasku iz tri različita grada...

    Tako da, primam preporuke za smještaj u Munchenu.

  13. #13
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mislim da sam i ja bila u muzeju vikinga. i još svagdje negdje, ali kada me vodi netko drugi, niš ne zapamtim. Sve mi se ispremiješalo. Išli smo i u neki dvorac.

    A na jednu od večera smo išli u hrvatski restoran, baš tam negdje uz Tivoli. To mi je bilo bez veze, ali nisam imala izbora

    Prošle godina kad je CA isto imala akciju, frendica je navalila ići u Kopenhagen - razuvjeravala sam ju svim snagama i uspjela. Onako , lijepo je , ali voditi familiju tamo ravno mi je pravom bankrotu

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure... od jučer smo ipak odlučile da putujemo u Munchen. Koji obrat!

    Moje dvije drage prije i ja smo odlučile provesti girls weekend out, a Croatia airlines trenutno ima onaj popust... prvo smo mislile Copenhagen jer ni jedna od nas još nije bila tamo... ali smo na kraju smo zaključile da je za putovanje u kojem je najvažnije da budemo zajedno i družimo se, Munchen sretnija varijanta. Kad se sve stavi na vagu i kad se usklade letovi u dolasku i odlasku iz tri različita grada...

    Tako da, primam preporuke za smještaj u Munchenu.
    he he, nemam pojma. Ali bolji izbor. Munchen je baš lijep, i ipak dosta povoljniji od Kopenhagena. A kaj si niste piknule Pariz? I on je skup, al ne kao Kopenhagen

    E da, mi preskačemo ovu akciju CA - niakk nam datumi i destinacije ne pašu
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 23.09.2016. at 11:49

  15. #15
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Onako , lijepo je , ali voditi familiju tamo ravno mi je pravom bankrotu
    Potpis. Jedino ako ideš kod nekog, pa ne moraš smještaj plaćati. Moj kolega je bio negdje jeftinije pa je spržio puno para na prijevoz.
    Ja sam u Tivoliju išla u restoran. Cijene za pasti na dupe, al sam na kraju počašćena.

    Muenchen - nije moj grad. Bila sam nekoliko puta. Meni veći dio Bavarske ne leži. Ja sam sjevernjak u duši. Bolji mi je Bruxelles.
    U Muenchenu mi je ugodno u Engleskom vrtu.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 23.09.2016. at 12:01

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    A na jednu od večera smo išli u hrvatski restoran, baš tam negdje uz Tivoli. To mi je bilo bez veze, ali nisam imala izbora
    hahaha i ja prosla isto, al o cijenama u tom restoranu ne znam. bas mi je bilo glupo na tri dana sam dosla a jedno vece provodim u tom restoranu, al ajd drustvo je bilo dobro.

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Njih dvije su bile u Parizu, ja nisam... ai prevelik za tri dana.
    Bruxelles nam nije napet, ni jednoj.
    Frankfurt je otpao jer ja tamo imam jednu prijateljicu, pa bi se osjećala loše ako se ne bi i s njom družila.... a razmišljala sam o varijanti avionom do FFM, pa da se smjestimo u Wiesbadenu.
    Rim je imao blesavo vrijeme leta, Skopje isto... (moj tajni favorit je bilo Skopje, zbog fine hrane )

    Ali, obzirom da idemo družiti se, a sightseeing će manje bitan, zapravo nam treba sjmeštaj i dobar restoran u blizini. Munchen će biti super.

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Munchen avionom - mislim da je preblizu i avion je bacanje novca. Zakaj Rim ima glupo vrijeme -? Mi smo bili za prošli Uskrs. Ok, došli smo predvečer, ali ipak izašli navečer u grad, a zadnji dan imaš dosta jer je let popodne. A ima i bolju klimu od ikojeg drugog ponuđenog.
    Kod Rima je jedini problem kaj leti prek Splita ili Dubrovnika, pa moraš van iz aviona


    E da, ja prvo kupim kartu , pa tek pred put idem tražiti smještaj
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 23.09.2016. at 12:45

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Njih dvije su bile u Parizu, ja nisam... ai prevelik za tri dana.
    Bruxelles nam nije napet, ni jednoj.
    Frankfurt je otpao jer ja tamo imam jednu prijateljicu, pa bi se osjećala loše ako se ne bi i s njom družila.... a razmišljala sam o varijanti avionom do FFM, pa da se smjestimo u Wiesbadenu.
    Rim je imao blesavo vrijeme leta, Skopje isto... (moj tajni favorit je bilo Skopje, zbog fine hrane )

    Ali, obzirom da idemo družiti se, a sightseeing će manje bitan, zapravo nam treba sjmeštaj i dobar restoran u blizini. Munchen će biti super.
    Ali sad ti slijedi Oktoberfest pa će cijene biti viiiisoke... Baš je moj sin nešto tražio za njemački, pa se iznenadio.

    Inače, moji kolege kad idu, ne uzimaju hotele ni hostele nego apartman preko booking.com

    To je obično bez doručka, ali bude puno jeftinije.

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    meni je airbn puno bolji od bookinga jer ima veći izbor stanova

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa ne idemo sad Petrelin.
    Nano, je možda je vlak nešto jeftiniji, ali ne da mi se voziti dugo... Samo sam ja u Zg.

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    a ne znam- Onaj vlak Mimara je bio dosta skup. A šta sam vozi, fakat nemam pojma. Nekak mi je Munchen preblizu za avion. Onak moraš doći sat i pol prije na aerodrom, pa onda tam dok se istrpaš s aerodroma- nekak mi se čini ne previše isplativo. Ali kako hoćeš.

    Imaš na forum.hr, na podrubrici turizam raznih tema - ja obično tamo tražim informacije za smještaj, ili među frendovima koji su već bili. Onak, na airbn-u stavim u pretraživač otprilike lokaciju i neku cifru, ne prenisku, jer te baca jako daleko od centra. I onda gledam fotke i tražim si smještaj. Do sada smo svaki put bili prezadovoljnji

  23. #23
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Bruxelles nam nije napet, ni jednoj.
    A Bruges kao opcija?
    Meni je prekrasan, a nije ni preskup. Plus, vlakom je do njega vrlo lako i brzo doci iz Bruxellesa.

  24. #24
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    a ne znam- Onaj vlak Mimara je bio dosta skup. A šta sam vozi, fakat nemam pojma. Nekak mi je Munchen preblizu za avion. Onak moraš doći sat i pol prije na aerodrom, pa onda tam dok se istrpaš s aerodroma- nekak mi se čini ne previše isplativo. Ali kako hoćeš.

    Imaš na forum.hr, na podrubrici turizam raznih tema - ja obično tamo tražim informacije za smještaj, ili među frendovima koji su već bili. Onak, na airbn-u stavim u pretraživač otprilike lokaciju i neku cifru, ne prenisku, jer te baca jako daleko od centra. I onda gledam fotke i tražim si smještaj. Do sada smo svaki put bili prezadovoljnji
    Nemam živaca za 7-8 sati vlaka... a ni za forum.hr.


    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    A Bruges kao opcija?
    Meni je prekrasan, a nije ni preskup. Plus, vlakom je do njega vrlo lako i brzo doci iz Bruxellesa.
    Nije mi pao na pamet.
    Već smo kupile karte.


    Vidi se da nisam u formi... nemam živaca na vlak, ne padaju mi lijepi gradovi na pamet...

  25. #25
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    kupile ste za Muenchen'

    Pa dobro, odi na aribn i traži stan. nemoj staviti prenisku cijenu jer će te bacati van grada, a za max stavi stvarno kaj ti je max. Onda lijepo vidi na kariti, koliko je daleko od centra i onda pogledaj slike stanova. Niti ja nemam ptrevoše strpljenja. Pa onda uzmem prvi koji mi se dopadne. Možda se ipak netko javi tko poznaje grad pa ti veli točno koji dio grada trebaš gledati. Ali svugdje vani javni prijevoz dobro funkcionira

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    evo, valjda možeš 20 stranica isčitati npr uz kavu

    http://www.forum.hr/showthread.php?t=136990&page=21

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nažalost zbilja ne mogu.


    Dijelom zato jer ne stignem, dijelom zato jer nemam živaca to sve čitati.

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    to pročitaš za 10 minuta.

    Ak ti se ne da, uzmi nekaj blizu centra i kaj te briga - ak su samo 3 noći, nije niti previše važno, ionako ćete šalabajzati po vani

  29. #29
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ma daj Mojca.
    Preletis, imaju 20 postova po stranici i vrlo brzo detektiras spam.

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zbilja....
    Probala sam.

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    fakat, dok tu tipkaš., mogla si pročitati.
    Neki drugi gradovi imaju puno više stranica.

    Mi obično putujemo obiteljski - i jedan od nas (uvijek ispadnem ja) se mora potruditi i donekle organizirati putovanje. teško da će ti to netko servirati. Ili zamoli neku od prijateljica koja putuje s tobom.- 20 stranica je fakat ništa. Pogledaj samo koliko ima na temi o npr. Istanbulu

  32. #32
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Eh da, osim engleskog vrta, ja sam obozavatelj minhenskog aerodroma. Uvijek kad mogu presjedam u Muenchenu. Uzmes si novine, imas sve prikljucke, lijep je, nevelik, logican, ma super.

  33. #33
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni booking i airbnb nisu za istu svrhu, al da - za ovo vase bih isto na bnb.
    Bukirala sam preko bnba jedne godine kruzanje autom po Provansi s muzem, a jedne po Andaluziji. Prekrasno je ispalo, s jednim izuzetkom. To su mi najbolji godisnji.

  34. #34
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mojca, čim sam vidjela post znala sam da gađaš ovu CA akciju. I ja upravo neke planove radim i rezerviram po bookingu.
    No, ako vam nije toliko bitna destinacija, a želite se dobro zabaviti - preporučam Skoplje. Bila sam početkom godine prvi put tamo i grad me oduševio. Ljudi su pristupačni i veseli, hrana je fantastična a za naše prilike sve je jako jeftino.

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa je, to je bila i moja destinacija, ali malo nam je muka od pekarskog leta u 5 ujutro, letjela sam nekoliko puta s njim... nije fora...
    Posljednje uređivanje od Mojca : 23.09.2016. at 16:35

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa je, to je bila i moja destinacija, ali malo nam je muka od pekarskog leta u 5 ujutro, letjela sam nekoliko puta s njim... nije fora...
    Viš, m3ni je to baš najbolja kombinacija, taj pekarski let. Ljudi su različiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •