Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Grickanje noktiju

  1. #1
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno Grickanje noktiju

    Cura od skoro 3 godine već cca 3 mjeseca grize nokte. Kad vrtim film unatrag, ništa posebno se nije dogodilo, dakle nije bilo većih odvajanja, stresova, ne znam čega.
    Prošlog tjedna je krenula u vrtić i ne vidim da je to pojačalo ili smanjilo grickanje.
    Kupila sam onu tekućinu za mazanje, ali je nakon dan-dva i uz to krenula grickati, pa više ne znam što da radim.

    Inače je malo nervoznije i tvrdoglavo dijete, nema mira dok ne istjera svoje, ali osim toga ne vidim razloga za griženje noktiju. Ne kažnjavamo ju fizički, nema posebnog stresa doma, svađa ili sličnog...

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne mora ništa posebno značit to što grize nokte, ja sam ko dijete bezvezno počela i ostala mi navika, a nisam ni najmanje nervozna osoba.

  3. #3
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Moj je cuclao palac do 4,5 god a u zadnja 2 tjedna krenuo je sa grizenjem noktiju.
    U mojoj potrazi za razlogom i rjesenjem naisla sam na ovaj clanak http://www.klinfo.hr/izlog/djecji-iz...-djecu-i-bebe/ i zakljucila da nema smisla dalje braniti ili upozoravati grickanje jer to očito neće polučiti rezultat. Njemu jednostavno treba ta oralna stimulacija.
    Pa sam onda slijedece odlučila nabaviti taj neki žvakajući nakit i zbilja sam iznenađena sa izborom na Britanskom Amazonu. Dečki u toj dobi baš i nisu nešto za nošenje nakita ali nasla sam neke ogrlice na kojima vise "muški" privjesci, pa eto, probat ćemo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •