Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 152

Tema: Ispušni ventil za roditelje teenagera

  1. #101
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma nema veze.
    Bila sam popodne u školi i knjižnica očekivano nije radila.
    Riješit će to gospodična u ponedjeljak, a ja ću joj dati za zakasninu jer ovo je bila viša sila.
    Ne kanim se time zamarati, a nju još manje.
    A ove granice do i od 18 za neke postupke meni nemaju smisla.
    Ok, sa 18 su punoljetni, ali i dalje pod mojim krovom.
    Dakle, ako se nešto kosi s mojim načelima ni sa 18 ne dolazi u obzir.
    Tek kad postane svoj čovjek, počne zarađivati, može kaj hoće.
    Prije ne.
    Pokušavam se sjetiti ima li zapravo išta što je poželjela napraviti, a ja nisam dozvolila i zaključak je da za sad nema.
    Iako, meni su tetovaže lijepe i pirsevi isto i lude frizure, ali moju osim frizura ostalo ne zanima.
    Imala je i plave pramenove i ekstenzije pletenica i pola kose u roza pofarbano pa drugi puta u crveno, blond ombre...ma svašta je radila s kosom.
    Zadnje je htjela modri ombre, ali ju je frizerka odgovorila zbog blajhanja. Jako uništi kosu, a efekt kratkotrajan.
    Tako da, meni je sve to ok.
    I ja sam voljela mijenjat boje i frizure u njenoj dobi.

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ufff...

    Sinoć mi u 21:30 vrag nije dao mira i potjerala sam svog E. da slaže knjige za danas na način da svaku prelista i pogleda nije li gdje kakva zadaća zaostala... I naravno - ispao je van listić iz matematike. Dobila sam noru pamet.

    Potjerala sam ga da to rješava, što je s mukom i učinio. Potrajalo je 2 sata. MM mu je dihal za ovratnik, ali je mudrijaš sve riješio...

    Često se osjećamo ovako i pitamo pa dokle će to tako... Istina, pamtimo i gora vremena, ali sad pred kraj polugodišta (a pred kraj škg zna biti i gore) kad bi trebalo skupljati dobre ocjene, njemu je obično već teško i samo preskače ono što mu se ne da...

  3. #103
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ima i druga strana medalje. Ne znam zasto nastavnici jasno ne kazu na pocetku sk.god. ili polugodista: kako koju lekciju obradimo, duzni ste rijesiti pripadajucu stranicu iz RB.
    Nego se svaki put svađamo dok ona tvrdi da "nije prof.nista rekao" , ne kontrolira, nije zadao za DZ... pa na kraju ispadne da u zadnjem tjednu krenu pregledavati RB pa se one cijeli vikend ispisuju.

  4. #104
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i druga strana medalje. Ne znam zasto nastavnici jasno ne kazu na pocetku sk.god. ili polugodista: kako koju lekciju obradimo, duzni ste rijesiti pripadajucu stranicu iz RB.
    Nego se svaki put svađamo dok ona tvrdi da "nije prof.nista rekao" , ne kontrolira, nije zadao za DZ... pa na kraju ispadne da u zadnjem tjednu krenu pregledavati RB pa se one cijeli vikend ispisuju.
    Slažem se...

    Mi smo u OŠ imali obrnutu situaciju - moj E. je nekooliko puta dobio lošu ocjenu jer sam ga ja doma natjerala riješiti radnu bilježnicu dok mu je gradivo u glavi bilo još svježe (a radna se koristi i za ponavljanje kasnije, da ne čita hrpetine teksta iz štajaznam povijesti) da bi mu profesorica radi toga zafrljila lošu ocjenu jer je to dala da rade na satu, a on je već imao ispisano. Ufff.

    Sad je isto - moj E. je izgubio povjerenje u profesora stručnih predmeta jer je dobio 1 iz rješavanja domaćih zadaća, a radi se samo o tome da nije napisao naslove "Domaća zadaća" i ispravne redne brojeve, iako je imao uredno riješene sve zadatke. Rekla sam mu da tako plaća cijenu svojoj šlampavosti, ali ovaj prof. je mogao pokazati malo više razumijevanja, pogotovo što smo to raspravili na informacijama (bar sam ja mislila da smo raspravili, da bih otkrila da još uvijek nije riješeno). S druge strane, prošli TJEDAN je u e-imeniku osvanula ocjena iz pisane provjere od 15.11. što ja smatram sramotom, jer više ni ja pojma nemam što je tada bilo, a kako da to pamte ovakva naša djeca??? Eto, to su naše vjetrenjače.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.12.2016. at 11:58

  5. #105

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo u OŠ imali obrnutu situaciju - moj E. je nekooliko puta dobio lošu ocjenu jer sam ga ja doma natjerala riješiti radnu bilježnicu dok mu je gradivo u glavi bilo još svježe (a radna se koristi i za ponavljanje kasnije, da ne čita hrpetine teksta iz štajaznam povijesti) da bi mu profesorica radi toga zafrljila lošu ocjenu jer je to dala da rade na satu, a on je već imao ispisano. Ufff.
    E svašta

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ma ja sam uvijek u dilemi što učiniti i prečesto su moja djeca nastradala jer sam inzistirala na profesorskom autoritetu, ali ruku na srce - nema to uvijek pokriće. A klinci nisu blesavi i rezultat je jasan - autoritet takvih osoba brzo pada...

    Tja, ja uvijek govorim djeci da trebaju učiti zbog sebe, a ne zbog profesora, ali teško je poticati samomotivaciju kod djeteta koje je osjetljivo na nepravde (ne samo prema sebi, nego i prema drugima) kad vidi da bolje prolaze neke druge metode. Ma ne znam, nije sjajno... Nažalost, te situacije su mladima savršena priprema za nesavršen svijet odraslih koji ih očekuje.

  7. #107
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Ah poznati problem i ja imam s M (13 g. 7 raz.) Dobila za zadaću izmjeriti masu jedne matice. Pribor mala epruveta, precizna vaga. Gdje to da nađem??? Obratila sam se učiteljici i dobila je 1 jer ja nisam nigdje to našla.

  8. #108
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A kako su se snasli drugi s tom zadacom?

  9. #109
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    I da danas dobije 2 iz povijesti a dijete tu s menom u Španjolskoj i koliko ja znam danas nema još nastave u Hrvatskoj. Ma što oni nisu dužni djeci objasniti ocijene?

  10. #110
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A kako su se snasli drugi s tom zadacom?
    Svako je imao svoj zadatak.

  11. #111
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj puljanka prvotno napisa Vidi poruku
    I da danas dobije 2 iz povijesti a dijete tu s menom u Španjolskoj i koliko ja znam danas nema još nastave u Hrvatskoj. Ma što oni nisu dužni djeci objasniti ocijene?

    ?

    Vidjela si ocjenu u e-dnevniku sa danasnjim datumom? Mozda je unijela ocjenu iz testa prije praznika?

  12. #112
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Precizna vaga koja je koristi u domaćinstvu za vaganje a digitalna je ima odstupanje 1g,ako je više matica u igri bilo bi najbolje staviti njih recimo 10kom izvagati i podijeliti s10, nekad smo mi u firmi tak radili ako je trebalo više od 20komada dati van, sad se daje na kutije u kojima je oko 100kom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.01.2017. at 14:10

  13. #113
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Epruveta mozda u ljekarni?

  14. #114
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Apsolutno je nenormalno da dijete dobije takvu zadaću u kojoj mu treba epruveta i precizna vaga.

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Epruveta je možda trebala i za volumen ili da se točnije odredi masa matice, preko volumena

  16. #116
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Epruveta je možda trebala i za volumen ili da se točnije odredi masa matice, preko volumena
    Kako god. Zadaca za koju nemas pribor u kuci ne bi se trebala zadavati da se radi kod kuce.

  17. #117
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moji stalno dobivaju neke zadace zakoje trebaju rezati slike iz časopisa. Koje mi ne kupujemo niti ih kupuje itko koga znamo. Druga opcija je printati slike s interneta. A onda ih moras printati u boji. Ja radim u informatičkoj firmi i nemam printer u boji jer mi uopće ne treba i neću ga nabavljati samo zato da bi djeci printala materijale u boji. Pa to sve skupa više nije normalno....

  18. #118
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da, časopisi...moja bolna točka. Imamo dva - prastari Globus s nekad zanimljivim člankom i dva IKEA kataloga. I printam k'o i ti. Voće, slike gradova, rijeka, planina, stare kostime, vremenske prilike...
    Izluđivalo me još
    - donesi malo vune različitih boja...
    - od kutije cipela napravi...
    - bilo kakav veći komad šperploče...
    Posljednje uređivanje od čokolada : 16.01.2017. at 09:58

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Novine i časopise za takve stvari kod nas osiguravaju deda i baka ali još bolje mi je kad je za likovni trebalo donositi kutijice (od lijekova i sl.). Pa se MM na to ljutio, rekao je da ne da djetetu da nosi kutijice od lijekova jer će cijeli razred znati onda kakve tko tegobe ima u obitelji

  20. #120
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Joj, da, izrezivanje slika.
    Moj je jednom dobio zadatak da donese sličicu životinju u kojoj se vide organi (kao presjek).

    A nije još ni tinejdžer.

  21. #121
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    - donesi malo vune različitih boja...
    ja sam se već etablirala kao joker zovi za ovu situaciju

  22. #122
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ha ha ha - da, da, tako je i moja trebala donijeti kutijice od lijekova. I to preko noći: donesite što više kutijica od lijekova! Pa kako netko može pronaći hrpu kutijica od lijekova u kući ?!

  23. #123
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Čekajte dok u 7. r. dobiju izradu dinamometra kod kuće ...

  24. #124
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mi smo to davnih osamdesetih radili s običnom oprugom, a može i s lastikom (onom za uvlačenje u gaćice...nekad je to svaka poštena kuća imala )

  25. #125
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ma lako za lastiku (poštena kuća, jel ), ali nađi cijev...
    Posljednje uređivanje od Dijana : 16.01.2017. at 10:24

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Čekajte dok u 7. r. dobiju izradu dinamometra kod kuće ...
    Pa to je baš jednostavno. Samo treba dobro izbaždariti skalu.

    * * *

    Potpisujem Jelenu.O što se tiče određvanja mase matice - to se baš tako radi. Vagneš 10 komada ako nemaš 100 i za to ti je dovoljna obična kuhinjska vaga. Moji nisu imali to, ali je stariji vagao list papira po istom principu - vagneš veliku hrpu koju možeš, pa prebrojiš listove i masu snopa podijeliš s tim brojem. Neš ti opreme....

    A i jadna mi je kuća koja nema kuhinjsku vagu i običnu menzuru, ovakvu nekakvu: https://4.bp.blogspot.com/-k5qw2PCkNZ0/V1YD4iuef7I/AAAAAAAAVMk/0U28paUzqcI-7Tpa-Tyd9rg4d_suA9wMQCKgB/s1600/22-posuda-blog.jpg

    Printer u boji i časopisi su druga stvar, ali i tu smo se snalazili... moji su znali prekopavati onu kutiju u zgradi za odlaganje papira i iz toga vaditi časopise koje mi nismo kupovali, a koje su drugi bacali. Printanje u boji - knjižnica. Imali smo to doma, ali kad su se radili zajednički projekti, nisam dala da printaju moji sinovi za deset drugih klinaca, pa se to tako rješavalo. Znala sam im printati i na poslu, ali ne često. Vrlo rano su dobili usb memorije, naučili raditi prezentacije u ppt i tako dostavljali zadaće, bez printanja. Još kad su u osnovnoj nabavili projektor (koji je moj stariji sin savladao u roku d.keks) u potpunosti su u višim razredima odustali od printanja. Benefit - izrada prezentacija i danas im ide lijevom nogom. To je najčešći način na koji si organiziraju gradivo za ponavljanje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.01.2017. at 10:30

  27. #127
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    jer će cijeli razred znati onda kakve tko tegobe ima u obitelji
    ahhhhhaa
    zamišljam hrpu kutijica viagre, npr

  28. #128
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Evo...fale ti samo utezi, ali nekad su i oni bili u mnogim kućama
    https://www.youtube.com/watch?v=qfr_6XWlmdk

  29. #129
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Čekajte dok u 7. r. dobiju izradu dinamometra kod kuće ...
    u našoj školi, srećom, nisu toliko ambiciozni. sadnja fažola je vrhunac zadaća :D
    da, i časopisi, koje nemamo, osim lidl letaka :D, al to rješavam printanjem u firmi.

  30. #130
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se već etablirala kao joker zovi za ovu situaciju
    I ja,

  31. #131
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Evo...fale ti samo utezi, ali nekad su i oni bili u mnogim kućama
    https://www.youtube.com/watch?v=qfr_6XWlmdk
    Više se ne sjećam što smo stavili za uteg; iako utega imam jako puno, ali ne tako malih

    Ja sam uzela tubu od multivitamina i odrezala dno.

  32. #132
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ha ha ha - da, da, tako je i moja trebala donijeti kutijice od lijekova. I to preko noći: donesite što više kutijica od lijekova! Pa kako netko može pronaći hrpu kutijica od lijekova u kući ?!
    Mi nemamo niti jednu. Nemam pojma kako bih to realizirala....

    I još nečeg sam se sjetila. Ti "seminari" koje pišu moraju printati na papirima u boji. Na to kad nisam ispalila.....

  33. #133
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ha ha ha - da, da, tako je i moja trebala donijeti kutijice od lijekova. I to preko noći: donesite što više kutijica od lijekova! Pa kako netko može pronaći hrpu kutijica od lijekova u kući ?!
    Moji su otišli susjedi (starija gospođa) u zgradi, a bome smo i imali kutijica od vlastitih ljekarija (tako je to kad imaš alergičare i astmatičare u kući). Te kutijice su se rabile za izradu makete grada. Mi smo ih doma uvijek čuvali jer su bile zgodne za izradu kućica za igračke (kutija od cipela je soba, a unutra se od tih kutijica napravi stol, krevet, stolci i tako svašta...).

  34. #134
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Vrlo rano su dobili usb memorije, naučili raditi prezentacije u ppt i tako dostavljali zadaće, bez printanja. Još kad su u osnovnoj nabavili projektor (koji je moj stariji sin savladao u roku d.keks) u potpunosti su u višim razredima odustali od printanja. Benefit - izrada prezentacija i danas im ide lijevom nogom.
    X-am.
    Samo profesori starog kova (i poneki inatljivi, nadje se i takvih) ovdje zahtijevaju printanje.

    Koriste i Edmodo platformu, gdje se zadace zadaju i salju na uvid profesorima online.
    Nisu se, doduse, prikljucili jos svi profesori, ali eto, barem neki.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su otišli susjedi (starija gospođa) u zgradi, a bome smo i imali kutijica od vlastitih ljekarija (tako je to kad imaš alergičare i astmatičare u kući).
    Ma to je sve ok, ali zašto bi cijeli razred (+ učiteljica) trebali znati da u kući imate alergije i astmu? Ili možda proljeve, gljivice ili čir na želucu?
    Kod nas se ne koristi puno lijekova u kući, pa smo u tu svrhu skupljali kutije od čaja ili sam donosila kutijice od kemikalija s posla - to još i izgleda otmjenije, pišu natpisi na engleskom i nitko nema pojma što je originalno bilo unutra

  36. #136
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ili reciom posaljes kutijicu od šampona protiv ušiju

  37. #137
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Il od kondoma.
    Posljednje uređivanje od marta : 16.01.2017. at 11:36

  38. #138
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Il od kondoma.
    To je pohvalno, znači da se nekaj dela
    Moja niš ne printa.
    Sve radi na laptopu pa šalje profesorima ili nosi na usb stiku.
    Jedino kaj joj je laptop postao preslab i sad žica novi, bolje da ne napišem koji i pošto je.

  39. #139
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Novine i časopise za takve stvari kod nas osiguravaju deda i baka, ali još bolje mi je kad je za likovni trebalo donositi kutijice (od lijekova i sl.). Pa se MM na to ljutio, rekao je da ne da djetetu da nosi kutijice od lijekova jer će cijeli razred znati onda kakve tko tegobe ima u obitelji

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ahhhhhaa
    zamišljam hrpu kutijica viagre, npr
    vidi ti nje kamo nju misli odvode
    meni su prvo pale na pamet kutijice dulcolaxa i faktua

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Da, časopisi...moja bolna točka. Imamo dva - prastari Globus s nekad zanimljivim člankom i dva IKEA kataloga. I printam k'o i ti. Voće, slike gradova, rijeka, planina, stare kostime, vremenske prilike...
    Izluđivalo me još
    - donesi malo vune različitih boja...
    - od kutije cipela napravi...
    - bilo kakav veći komad šperploče...
    ja sam ipak kreativnija, otiđem po dučanu ako ima kakvi katalog ili kod frizera zamolim da da nešto u donaciju ( ne idem tad na frizuru to nikak)

    kutijica uvijek ima doma, jer ih ja skupljam i svako malo odnesem do vrtića ili ako treba za školu.


    vune ima doma na kile, a krpice smo isto otišli do tete šnajderice prek ceste i dala je resle

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ha ha ha - da, da, tako je i moja trebala donijeti kutijice od lijekova. I to preko noći: donesite što više kutijica od lijekova! Pa kako netko može pronaći hrpu kutijica od lijekova u kući ?!
    a usput viši razredi imaju svako 2 tjedna likovni, za koji im se najavljuje šta treba donesti ali klinci ko klinci pol zaborave do doma

  42. #142
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to je sve ok, ali zašto bi cijeli razred (+ učiteljica) trebali znati da u kući imate alergije i astmu? Ili možda proljeve, gljivice ili čir na želucu?
    Kod nas se ne koristi puno lijekova u kući, pa smo u tu svrhu skupljali kutije od čaja ili sam donosila kutijice od kemikalija s posla - to još i izgleda otmjenije, pišu natpisi na engleskom i nitko nema pojma što je originalno bilo unutra
    Ne sjećam se kako je bilo i kada, možda još u vrtiću. Ali te kutije je trebalo oblijepiti kolaz papirom da budu kuće, neboderi i slično. Netko od mojih je radio policijsku stanicu. Uzeli su natpis iz lego kocki, a ja sam prigovorala da ne valja jer nije na hrvatskom. Još su od otpadaka napravili smetliste. Sve u svemu, nitko nije vidio kutiju od lijekova osim nas doma.

  43. #143
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Btw mogu te male kutije biti od instalacijskih prekidača, od dugmadi, od sapuna i kozmetike. Koga briga....

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ne mora bit lijekovi, može biti kutija od čaja, zubne paste, kreme, pa se opet vidi s ćime se gomba doma, mene nije briga s vremena na vreme odnesem i staru kutiju od Ivkovićevog soka ili kutiju od pojedene riže i slično, ko i tubu od printer papira, ko i stare nacrte pa klinci poćnu farbati svaki prozor drugom bojoj

  45. #145
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Novine i časopise za takve stvari kod nas osiguravaju deda i baka ali još bolje mi je kad je za likovni trebalo donositi kutijice (od lijekova i sl.). Pa se MM na to ljutio, rekao je da ne da djetetu da nosi kutijice od lijekova jer će cijeli razred znati onda kakve tko tegobe ima u obitelji
    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to je sve ok, ali zašto bi cijeli razred (+ učiteljica) trebali znati da u kući imate alergije i astmu? Ili možda proljeve, gljivice ili čir na želucu?
    Kod nas se ne koristi puno lijekova u kući, pa smo u tu svrhu skupljali kutije od čaja ili sam donosila kutijice od kemikalija s posla - to još i izgleda otmjenije, pišu natpisi na engleskom i nitko nema pojma što je originalno bilo unutra

  46. #146
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a usput viši razredi imaju svako 2 tjedna likovni, za koji im se najavljuje šta treba donesti ali klinci ko klinci pol zaborave do doma

    I kako skupiti kutije od lijekova u dva tjedna? Možda opljačkati apoteku?

    Na svu sreću, kod nas su ovi biseri prestali u višim razredima, to se događalo samo u nižima. Kod sadašnje nastavnice najčešće ne trebaju nositi baš ništa, dovoljna im je olovka.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I kako skupiti kutije od lijekova u dva tjedna? Možda opljačkati apoteku?

    Na svu sreću, kod nas su ovi biseri prestali u višim razredima, to se događalo samo u nižima. Kod sadašnje nastavnice najčešće ne trebaju nositi baš ništa, dovoljna im je olovka.
    Blago vama, kod nas se skupljanje kutijica nastavilo i u višim razredima - plus skupljanje časopisa, žice, kartona i drugih pomoćnih materijala. Ali u našoj školi postoji i dopunska iz likovnog (NE dodatna, nego baš dopunska).

  48. #148
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Kod nas se skuplja za tehnicki odgoj...

  49. #149
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se skuplja za tehnicki odgoj...
    Aha, tako je kod nas bilo u osnovnoj školi... a u srednjoj platiš neku cifru na bazi školske godine, pa nema skupljanja, ali eto - košta. Ima negdje stari topic o tome, nekakva naknada za povećane troškove (morala bih provjeriti kako se točno to zove). U gimnaziji nema, ali kod mlađega u teh.školi se to plaća, za opremu za lab.vježbe. Tako da stvarno ne znam ni sama koje je zlo manje. Vjerojatno ipak skupljanje malih kutijica, hehehe...

  50. #150
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    kod nas u srednjoj plačaju 100 kn kod upisa u određeni razred ali 30 kn ide za osiguranje, a ostatak ide u kasicu za neke izlete ili natjecanja kao za platiti obrok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •