Stranica 14 od 37 PrviPrvi ... 4121314151624 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #651
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno


  2. #652
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    daj mi pojasni. Momentalno bi ovoj zemlji bilo boklje da se pokrene "rad". Tada bi došla i djeca. Jednostavno, zadovoljni ljudi imaju volje za proširenje obitelji
    Zapravo i ne bi. Barem ne znacajno. Ekonomija . nije najvazniji uvjet kod povecanja nataliteta. To je vidljivo i u ostalim zapadnim zemljama. Sve su to mjere koje privremeno gase vatru, ali dugorocno nece tu biti nekog vaznijeg rezultata

  3. #653
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kinezi se ne bi složili.
    Crnjak.

  4. #654
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    he he mima

  5. #655
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kinezi se ne bi složili.

  6. #656
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kinezi se ne bi složili.
    A ja se ne slažem sa ovom tvojom izjavom. Običnom Kinezu je svako dijete itekako važno.
    Koje su to tuge i tragedije bile dok su imali zakon jednog djeteta! Dovoljno je pročitati pokoju knjigu iz razdoblja prije i za vrijeme tog, za njih, užasnog zakona da se dobije bar mali uvid.

  7. #657
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma ja ću svoju "nebitnu" djecu (jer ih nije troje) ionako uputiti da pobjegnu odavde čim prije... Bar će bit manje love za ovakve mjere. A i ostale "bitne" stvari na koje naša država tako racionalno i dalekovidno troši novce u općem interesu
    Bolje da me financiraju u starosti direktno nego uz ovaj 70% državni "reket" na primanja
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.09.2018. at 17:12

  8. #658
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Za šta je bitan broj djece?

    Cure gore, suosjećam s vama. No jedino se možete tješit da osoba koja radi je zdravija u glavi. Za sebe i svoju djecu
    Ma je li?!
    A tko si ti da govoris tko je koliko zdrav u glavi?!

  9. #659
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja ću svoju "nebitnu" djecu (jer ih nije troje) ionako uputiti da pobjegnu odavde čim prije... Bar će bit manje love za ovakve mjere. A i ostale "bitne" stvari na koje naša država tako racionalno i dalekovidno troši novce u općem interesu
    Bolje da me financiraju u starosti direktno nego uz ovaj 70% državni "reket" na primanja
    Ni jedno jedino dijete NIJE nebitno. Svako je bitno.

    A to da će te financirati u starosti, ma koliko ih bilo...može se objesiti mačku o rep. Hoće, hoće, platit će dom kad roditelj postane prestar. Platit će i pogreb, jer neće ga ostaviti na kauču. ALI, da li će biti spremni da svaki mjesec daju roditeljima penziju dovoljnu za život, sve tamo od 65. do 85. godine?! Ma, ni ne trebaju biti. Koji bi roditelj stavio taj uteg oko vrata svojoj djeci?
    Neka država brine o penziji, pa ma kako mala ona bila, a djeca o svojoj djeci.
    Iako, ako je djece više, lakše će platiti taj dom. I taj pogreb. (I teže se dogovoriti o nasljedstvu, ali to je već sasvim druga tema.)

  10. #660
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Inače knjiga u kojoj je opisan život Kineza u doba "zakona jednog djeteta" je ovo https://www.mvinfo.hr/clanak/mo-yan-zabe
    Divna knjiga, tko god čita knjige mogao bi ju pročitati.
    A kako je bilo nekada, kada su Kinezi mogli imati djece koliko žele opisala je Pearl Buck.

    Da ne odem tako daleko od teme, tražila sam koliko je više zahtjeva za opremu trećeg djeteta podneseno gradu Zagrebu od dana uvođenja "mjere", no nisam uspjela naći. A već je druga godišnjica. Sigurno se negdje mogu naći rezultati. Zna li netko?

  11. #661

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Negdje sam pokupila da se radi oko par tisuca
    Ali ne garantiram da je inform tocna

  12. #662
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Iz aspekta osobe koja ce vjerojatno u mirovinu s 40+ g staza - nije isto imati 3 djece i raditi za manju lovu i imati 3 djece i primati veću lovu da ih odgajaš... Kao prvo; ne zelim koristiti tu mjeru i pljunuti na svojih 26 g staza, kao drugo; i ja odgajam djecu, uplaćujem mirovinsko, zdravstveno, porez i prirez preko 26g da bi netko drugi, zdrav i čitav odabrao ne raditi i primati pare. Imanje djece, kao i brojno stanje, su privatna odluka pojedinca. Za roditelje bi bilo bolje da su im našli posao, a ne sto ih plaćaju da sjede doma, plus: gdje ce te majke kad djeca napune 15g?? Ja ću u svoju mirovinu, koliku toliku, ako je doživim, naravno; a gdje ce one?

  13. #663
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Opet će na teret države.
    I opet će primati nekakvu naknadu.
    Sigurno se neće smrzavati sa mnom na stanici kao ja trenutno jer mi je zbrisao bus pred nosom.
    A inače, i ja bih imala više djece, ali si nisam mogla priuštiti pa smo suprug i ja odlučili stati na jednom djetetu jer smo znali da ćemo nju jedinu moći odškolovati.
    Za više djece ne bi mogli, a nisam htjela rađati sirotinju koju će u budućnosti Bandić i slični njemu hraniti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #664
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa nakon 15g su već stekle pravo na mirovinu iako nisu radile, jer smo im mi plaćali mirovinsko. Znače ne rade a plaćamo im mirovinsko i zdravstveno i placu veću od ljudi koji rade osam sati dnevno, i još na kraju temeljem toga bi im trebali plaćati mirovinu, naravno nije neka ali vjerojatno veća nego bi dobile da nisu kakti radile.

    I sad da kažem djeci da ostanu u ovoj državi idućih 40g financirati njih i stotine tisuća kojekakvih saborskih zastupnika, lokalnih čelnika i lupaca žigova po nepismenim papirima koje jedan drugom prosljeđuju sa stola na stol? Pa nisam luda, ak sam se već ja za***ala i ostala bar nek oni pobjegnu. Tak da ova mjera radi cuda za demografiju u mom slučaju (a i ostatak hrvatske politike skup s njom)

  15. #665
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma naravno.
    I moja kći već ima plan.
    Poslije faksa drito van.
    Samo da podsjetim da mirovinsko plaćamo i svećenicima, časnama, pjevačima, glumcima...
    Oni dobivaju i povlaštene stanove.
    Sramotno, uistinu sramotno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #666

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    A te fakultete, zašto to svi plaćamo? A kad završe o našem trošku, pravac Njemačka...
    A prijevremene penzije... susjed je otišao u prijevremenu dok sam još u osnovnoj bila..
    A boračke lijeve i desne...? Čini mi se da ćemo još sto godina plaćati..
    A pevaljke i ostali kulturnjaci..ej pevaljka digne 20 000e po koncertu a mi joj plaćamo mirovinsko i zdravstveno..
    A sportaši.. pazi grad plaća dvoranu da se loptaju...
    A silni uhljebi što kafenišu po gradovima i općinama....................
    Imam troje djece i radim ali ne čini mi se da je ova mjera najveći problem u ovoj državi.

  17. #667

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nakon 15g su već stekle pravo na mirovinu iako nisu radile, jer smo im mi plaćali mirovinsko. Znače ne rade a plaćamo im mirovinsko i zdravstveno i placu veću od ljudi koji rade osam sati dnevno, i još na kraju temeljem toga bi im trebali plaćati mirovinu, naravno nije neka ali vjerojatno veća nego bi dobile da nisu kakti radile.

    I sad da kažem djeci da ostanu u ovoj državi idućih 40g financirati njih i stotine tisuća kojekakvih saborskih zastupnika, lokalnih čelnika i lupaca žigova po nepismenim papirima koje jedan drugom prosljeđuju sa stola na stol? Pa nisam luda, ak sam se već ja za***ala i ostala bar nek oni pobjegnu. Tak da ova mjera radi cuda za demografiju u mom slučaju (a i ostatak hrvatske politike skup s njom)
    Sa statusa se isto tako oduzima svaki mjesec za mirovinsko, zdravstveno, poreze i ostalo.

    Radni staž ne ide, ide mirovinski.

  18. #668
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Imam troje djece i radim ali ne čini mi se da je ova mjera najveći problem u ovoj državi.
    nije problem mjera kao mjera. problem je siromastvo drustva gdje se onda neko razbacuje novcima kao pijani milijarder. a te novce bi mogao utrositi bolje. puno bolje.
    uvesti drugu smjenu u vrtice, u vrticima poboljsati budget iz kojeg ne bi morali isti ti gradjani nositi maramice, case i ostalo. uvesti jednosmjenski rad skola u svom gradu. uvesti rucak u skolama npr. ovo sve nabrajam kao teme koje se provlace godinama tu na forumu. i to je za dobrobit svih gradjana tog grada.
    i ja ne krivim nikog ko ju je uzeo, jer mu je to bolja opcija u zivotu. ali mjera kao mjera nije produktivna.

  19. #669
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nije problem mjera kao mjera. problem je siromastvo drustva gdje se onda neko razbacuje novcima kao pijani milijarder. a te novce bi mogao utrositi bolje. puno bolje.
    uvesti drugu smjenu u vrtice, u vrticima poboljsati budget iz kojeg ne bi morali isti ti gradjani nositi maramice, case i ostalo. uvesti jednosmjenski rad skola u svom gradu. uvesti rucak u skolama npr. ovo sve nabrajam kao teme koje se provlace godinama tu na forumu. i to je za dobrobit svih gradjana tog grada.
    i ja ne krivim nikog ko ju je uzeo, jer mu je to bolja opcija u zivotu. ali mjera kao mjera nije produktivna.
    i to je to.
    da smo mi švicarska ne bi me se ovo ni dotaklo, ali cijela država pred slomom i onda ovakvo rasipanje.
    već sam rekla nisu krive te žene, normalno da će uzeti ono što im se nudi,
    kriv je onaj tko je mjeru odobrio, ne da bi potaknuo demografiju,
    nego da bi dobio par tisuća glasova.
    i to me najviše smeta.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 26.09.2018. at 09:40

  20. #670

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Problem našeg društva je taj što mi puno laprdamo a malo čistimo. Ako u svom malom okruženju vidimo nešto nelegalno, 90% ljudi će okrenuti glavu. Da se ne zamjeri nekoj glavešini. Zato nam je država pred slomom.

  21. #671

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ali tim zenama je ucinio dobro. I to ne nekom svom pajdi, vec ljudima koji imaju troje ili vise djece i zaraduju manje od 4200.... Ne razumijem kako bi me to moglo smetati. Ja sam za cetvrto dijete od svoje opcine dobila 0 kn, pa mi ne smeta ova zg mjera.

  22. #672

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Evo banalan primjer... Nosimo plastične čaše u vrtić? Zašto? Neka kupe one deblje plastike koje se peru. Ali, tko će se zamjeriti? Teta je rekla trebaju čaše i mi nosimo, bacamo, zagađujemo...

  23. #673
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nije problem mjera kao mjera. problem je siromastvo drustva gdje se onda neko razbacuje novcima kao pijani milijarder. a te novce bi mogao utrositi bolje. puno bolje.
    uvesti drugu smjenu u vrtice, u vrticima poboljsati budget iz kojeg ne bi morali isti ti gradjani nositi maramice, case i ostalo. uvesti jednosmjenski rad skola u svom gradu. uvesti rucak u skolama npr. ovo sve nabrajam kao teme koje se provlace godinama tu na forumu. i to je za dobrobit svih gradjana tog grada.
    i ja ne krivim nikog ko ju je uzeo, jer mu je to bolja opcija u zivotu. ali mjera kao mjera nije produktivna.
    I onda ti bude netko isto rekao.: "ja nemam djece. zašto se novac troši na škole, vrtiće....." "ja imam psa, zašto nema više sadržaja za pse, ja moram u susjedni kvart na psećje igralište".
    Dok god nas bude smetalo da je nekom drugom i malo bolje nećemo na zelenu granu.

  24. #674

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Trebalo bi potaknuti ženu da se vrati na tržište rada iako ima pravo na mjeru. Ne naprasnim ukidanjem, već mogućnošću zaposljenja i bolje plaće.

  25. #675

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mene zivcira i taj govor o tome kako su zene bez posla izgubljene... Ja sam odabirom bila kuci tri godine i nisam bila izgubljena. Poznajem zene koje nakon doktorata odlucuju vise nikad ne radit. Mogu financijski i jedna je u petoj trudnoci. Ne mislim da je izgubljena niti neostvarena, niti da ju je drzava uzalud skolovala. Njena djeca imaju izuzetno bogat kucni zivot. Nije u zg, pa ne prima te novce.

  26. #676
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pričate o tržištu rada i povratku na tržište rada kao da živimo u Švicarskoj.

  27. #677

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Pa mozda je i vrijeme da tak pricamo!
    Ionak su prosla vremena kad je bilo normalno “dobiti posao”, a ne traziti ga i kopati dok ne nadjes

  28. #678
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Tržište rada, da!
    Nova perspektiva gledanja na majku odgojiteljicu. Može?
    One zarađuju! Žene koje bi ionako bile doma, dobile su priliku da imaju svoju plaću (zvala se ona "mjera" ili kako god), ali zarađuju!
    I sa 15 godina staža imat će penziju (znam da je ovdje 10 mjeseci za godinu dana, ali nekako će skupiti ostatak).
    A zlobnice koje ne žele da to bude, neka se i dalje grizu . Nekim je mamama i tatama ova mjera spasila život (i budućnost), a nekoj djeci i podarila. Život.

  29. #679
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Može malo patetike?
    Štefica, stanovnica Zagreba, sretno udata , 37 god, 14 god staža, trenutno nezaposlena, majka 2 djece, sa trećim već 7 tjedana u maternici, stoji ispred bolnice u Zagrebu i dvoumi se: napraviti abortus ili ne.
    Hoće li mjera koju daje grad Zagreb odlučiti u korist djeteta? Ako odluči, koristila je za ono za što je i namijenjena.
    Promijenimo parametre. Ma promijenimo samo grad...

  30. #680
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A da je drugo dijete, onda nema veze.

  31. #681
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A da je drugo dijete, onda nema veze.
    Onda je kao i u svim drugim mjestima u HR sa bilo kojim rednim brojem djeteta
    Nema te mjere koja bi možda mogla promijeniti maminu odluku. A u ZG ima!
    Zaključak, "mjera" će imati pozitivan rezultat barem u nekom postotku.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 26.09.2018. at 11:38

  32. #682
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Beti, mislim da istraživanja pokazuju da abortusi u Hrvata nemaju previše veze s ekonomskim prilikama tako da ti je taj argument totalno promašen. Općenito, ko što je sirius i napisala, ekonomija nema veze s brojem djece. Da, loše stojimo, vjerojatno ćemo pomalo nestajati. Neš ti problema što će se broj Hrvata na svijetu smanjiti. Više ne stoji ni argument da svaki par treba imati najmanje 2 djece da se naš mirovinski sustav ne bi urušio. Danas mogu samo pitati, koji mirovinski sustav? Vi stvarno mislite da ćemo dobiti mirovinu? Od ove države?
    Problem tih Bandicevih mjera nije u ženama i tržištu rada i spašavanju možebitno abortiranih fetusa, nego u kupovanju glasova. Ono, doslovno je platio i kupio. I sve ostalo se na to svodi. Nitko dosad ništa suvislo u politici ove države nije napravio. Pardon, ništa za državu. Za svoj džep, e to je već druga priča.

  33. #683
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I da pojasnim još nešto. Uopće nemam ništa protiv solidarnog sustava u kojem svi uplaćujemo, a neki dobiju više od drugih ukoliko je to potreba.

  34. #684

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, je, nije suvisla politika pronalitetna. Kao nijedna koju vidim da se provodi u zg, ili u mojoj sredini. Samo sto ovom novce dobiju ljudi s troje ili vise djece. Pa, ne razumijem da od svega nekome smeta as ta mjera. Iz moje perspektive, dajbozemilistivi, da ovi iz moje lokalne politicke mocvare, odluce uvesti ovu mjeru, a ne poplocat dio ispred svoje kuce. I osobno ne vidim bas nista lose u tome da ljudi dobiju novac za odgoj vlastite djece. U idealnoj drzavi, zalagala bih se za isto s jedinom promjenom u broju djece na petero.

  35. #685
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Misliš da su motivi te mjere puno prizemniji nego demografija. Hm. Ok, legitimno mišljenje, pogotovo što znamo koji birači imaju najviše djece i najmanje zaposlenih žena.
    No, ja ostajem idealist.
    Doduše, nakon danas pročitanog članka u Novom listu o tome koliko se smanjuje penzija zbog porodiljnih dopusta, malo mi splasne idealizam. Država kažnjava žene ( i muškarce) smanjivanjem penzije do kraja njihovog života, to više što je više porođajnih korišteno. Gleda se prosjek svih godina radnog staža. I ne misle to promijeniti.
    Fer ili ne? Tko nas pita.

    Marti sam odgovarala.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 26.09.2018. at 11:57

  36. #686
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ali tim zenama je ucinio dobro. I to ne nekom svom pajdi, vec ljudima koji imaju troje ili vise djece i zaraduju manje od 4200.... Ne razumijem kako bi me to moglo smetati. Ja sam za cetvrto dijete od svoje opcine dobila 0 kn, pa mi ne smeta ova zg mjera.
    Cek, ti hoces rec da njegovom pajdi ne trebamo ciniti dobro? Ili nasim dragim udaracima stambilja? Pa možda i oni imaju djecu, neces valjda diskriminirati kome se i kako dijeli gradska i drzavna lova a nizasto.
    Samo ni slucajno nemojte davati novce idiotima koji rade u privatnom sektoru i sve to finaciraju... Njima najbolje dekretom propisati koliko maksimalno smiju neto primiti novaca a ostatak direktno transferirati u dzepove nasih ne tako vrijednih sugradjana koji su nasli druge nacine financiranja (iz drzavne i gradske kase).

    Valjda ce potaknute mojim upiima bar dvije majke-odgojiteljice ici roditi jos bar po jedno dijete da umjesto ovih mojih za koje se nadam da ce otici, pa da budemo na neto nuli u demografskom smislu, ako je ovo demografska mjera a ne kupovanje glasova ...

  37. #687

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Marta, pa valjda je jasno da sam skepticna u pogledu mirovine. Pa zato imam cetvero djece...svaki sin 1000 kuna mjesecno i da vidis kako cu se provodit pod stare dane.

  38. #688
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Marta, pa valjda je jasno da sam skepticna u pogledu mirovine. Pa zato imam cetvero djece...svaki sin 1000 kuna mjesecno i da vidis kako cu se provodit pod stare dane.
    Aha, casa, hahaha, nevjeste bi bile presretne sa takvim dogovorom. Dosta da same sebe, nevjeste, pitamo bi li bile?

  39. #689
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, casa, hahaha, nevjeste bi bile presretne sa takvim dogovorom. Dosta da same sebe, nevjeste, pitamo bi li bile?
    Moj suprug nema ništa protiv što ja pomažem ocu koji ima malu mirovinu.
    Njemu se to podrazumijeva.

  40. #690

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Eto, odmah cu s cathy dogovorit koji brak... Valjda nisu i kod nje sami decki.
    Najozbiljnije ne vjerujem da cu od mirovine moci zivjezi i o tome vodim racuna od 35. Pomalo, koliko mozemo...

  41. #691
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, casa, hahaha, nevjeste bi bile presretne sa takvim dogovorom. Dosta da same sebe, nevjeste, pitamo bi li bile?
    konačno da i ja potpišem beti. To ti nebu ovisilo o sinu, neg o snahi

  42. #692
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moj suprug nema ništa protiv što ja pomažem ocu koji ima malu mirovinu.
    Njemu se to podrazumijeva.
    Ma, naravno, tako i treba biti. No, to nije baš nešto na čemu treba temeljiti sigurnost u starosti. Ne znam, stvarno ne očekujem redovne mjesečne prihode od svoje djece. Znam da me ne bi ostavili da gladujem u starosti, ali ne bih mogla pitati da mi plate, što ja znam, krstarenje Sredozemljem, jer moja penzija nije dosta. Iako, tko zna, možda bi mi i poklonili takvo što za rođendan
    Odosmo mi od Bandićeve majke odgojiteljice u širinu. Ipak, što se ima više djece, više je šanse da će starost biti lakša. Ili uopće nije...

  43. #693
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Marta, pa valjda je jasno da sam skepticna u pogledu mirovine. Pa zato imam cetvero djece...svaki sin 1000 kuna mjesecno i da vidis kako cu se provodit pod stare dane.
    ako dečki ne budu tebe tražili tad svaki po topko

  44. #694
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ako dečki ne budu tebe tražili tad svaki po topko
    a i to treba uzeti u obzir, da.

  45. #695

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    To sam napisala u sali... Ja stedim i nekako svi s cetredeset godina koji nista ne stavljaju sa strane ili su jaako optimisticni ili vode sex,drugs, r'a'r' zivot.
    Nemam za neke velike cifre, ali kao bolje ista nego nista.

  46. #696

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    I osobno ne vidim bas nista lose u tome da ljudi dobiju novac za odgoj vlastite djece.
    Koji ljudi?
    Svi ljudi?
    Zaposleni, nezaposleni?
    Ako svi, čemu granica na 5? Zašto ne za svako? Ili zašto baš 5?
    Ako ne svi, već neki, koji to neki?
    Ako je neki nezaposleni, po čemu oni trebaju biti plaćeni za isto ono za što drugi nisu plaćeni, a rade istu stvar?
    Ne znam, ne sviđa mi se ništa od toga.
    U idealnoj državi ja ne bih imala nikakve subvencije za odabrane, idealna država podrazumijeva da možeš živjeti od vlastitog rada bez gradske ili državne milostinje.

  47. #697
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    To sam napisala u sali... Ja stedim i nekako svi s cetredeset godina koji nista ne stavljaju sa strane ili su jaako optimisticni ili vode sex,drugs, r'a'r' zivot.
    Nemam za neke velike cifre, ali kao bolje ista nego nista.
    Ja definitivno po ovome vodim sex'n'drugs'n'rock'nroll životić, jer ne stavljam ništa sa strane. Osim naravno što ne vodim, jerbo nemam što staviti sa strane.

  48. #698
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Koji ljudi?
    Svi ljudi?
    Zaposleni, nezaposleni?
    Ako svi, čemu granica na 5? Zašto ne za svako? Ili zašto baš 5?
    Ako ne svi, već neki, koji to neki?
    Ako je neki nezaposleni, po čemu oni trebaju biti plaćeni za isto ono za što drugi nisu plaćeni, a rade istu stvar?
    Ne znam, ne sviđa mi se ništa od toga.
    U idealnoj državi ja ne bih imala nikakve subvencije za odabrane, idealna država podrazumijeva da možeš živjeti od vlastitog rada bez gradske ili državne milostinje.
    Tako nekako.

  49. #699

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa ti novci ne bi bili za prezivljavanje, vec za skijanje u Svicarskoj, kupovanje Bukovca ili ljeto u Rimu, odnosno za luksuz.
    Petero djece, samo zato sto ja imam cetvero i ne cini mi se nekim pothvatom ni financijskim, ni organizacijskim, ni emocionalnim. Opet kad vidim poznanicu koja ima sedmero, vidim da ipak nekad djeca jesu pothvat. Ako nista, financijski. Nije isto kupit 4 ili 7 pari anatomskih cipela.
    Bas nista, Marta? Ja uvijek stedim...otkako sam otisla od roditelja, svega par mjeseci nisam stedjela. A stvarno, vjerujtemi, nisam uvijek imala dobra primanja.

  50. #700

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    i to je to.
    da smo mi švicarska ne bi me se ovo ni dotaklo, ali cijela država pred slomom i onda ovakvo rasipanje.
    već sam rekla nisu krive te žene, normalno da će uzeti ono što im se nudi,
    kriv je onaj tko je mjeru odobrio, ne da bi potaknuo demografiju,
    nego da bi dobio par tisuća glasova.
    i to me najviše smeta.
    veliki potpis!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •