Stranica 16 od 37 PrviPrvi ... 6141516171826 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 751 do 800 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #751

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I oprostite sto sam puna tipfelera.

  2. #752
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja gledam svoja posla i nisam kivna ako je nekom bolje. Znam da jednom bude i meni. Barem mirno spavam.
    čekaj, ti stvarno misliš da sam ja kivna?
    iz čega si iščitala da sam kivna?
    kako nisi iščitala da me smeta rasipanje novca za koju tisućicu glasova?
    kako nisi iščitala da mislim da bi se ti novci mogli pametnije iskoristiti?
    za vrtiće, za škole, za gladne, za beskućnike, za zdravstvo, za tisuću drugih stvari.
    ne ti si okrenula kako ti je pasalo, ti poštena gledaš svoga posla, a mi ostale kivne
    ovo ti je stvarno bez veze.

  3. #753
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I recimo.. meni bi ta mjera kao populacijska politika imala smisla samo na trece dijete koje je rodjeno NAKON donosenja te mjere. Da te potakne da rodis. A ne da te potakne da das otkaz.

  4. #754
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja gledam svoja posla i nisam kivna ako je nekom bolje. Znam da jednom bude i meni. Barem mirno spavam.
    već me dugo nešto nije ovako nasmijalo.

    Meni si ti pojam najjalnije osobe na forumu

  5. #755
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    bolje mi je da se okanim foruma i čitam knjigu,
    dva tjedna temperature mi je spržilo mozak toliko da sam postala kivna.
    odoh vidjet jel ona sluškinja zatrudnila ili nije, možda i njoj dodjele neke povlastice.

  6. #756
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ajmo malo se smiriti. nema potrebe za prozivanjima ikoga.

  7. #757
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    već me dugo nešto nije ovako nasmijalo.

    Meni si ti pojam najjalnije osobe na forumu
    A ti meni uhljeba na državnim jaslama.

  8. #758
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    kako nisi iščitala da me smeta rasipanje novca za koju tisućicu glasova?

    ne ti si okrenula kako ti je pasalo, ti poštena gledaš svoga posla, a mi ostale kivne
    I ja iščitavan jal zbog toga što majke troje djece imaju pravo na naknadu. Pa i ja sam kivna zato što Zagrepčanke imaju to pravo, a ostatak HR ne.
    Ali, nikako ne smatram da je to rasipanje novca.
    One koje to smatraju, jednostavno ne uzmu te novce. Niti one za opremu djeteta. Ma, ne moraju ni porodiljni uzeti, ni dječji dodatak. (Možda sam to već i napisala u ovoliko stranica.)
    Ili šire, država nikoga ne obvezuje da koristiti svoja prava. Puno ljudi ne koristi pravo na besplatnog zubara, npr. Ili na besplatno školovanje. Ili na besplatni porod.
    Štede novce svojoj državi
    Ili se bune zbog bespotrebnog rasipanja novca :D

  9. #759
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Uf, podigle su se tenzije dok sam ja tipkala i pospremala usput. Neradnica sa slomljenom nogom (skoro zaraslom) i visokom temp

  10. #760
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A ti meni uhljeba na državnim jaslama.
    Vidiš da si jalna

  11. #761
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš da si jalna
    Imaš potpuno pravo na svoje mišljenje.
    Pa ma koliko dijametralno ono bilo od stvarnog stanja stvari.

  12. #762
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ajmo se drzati teme, a ne osobnog misljenja o drugim. ako vam neko smeta molim stavite tu osobu na ignor listu. hvala

  13. #763

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja se odjavljujem s teme jer mi ovo jalna/uhljeb nije normalan vid rasprave... Pozdrav svim zagrepcankama i njihovoj djeci

  14. #764
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Dvije opomene! Hot tema!
    I mene baš osobno boli nepravda te "Bandićeve" mjere, no nema smisla osobno vrijeđanje.

    Našla sam da je u 2017. u Zagrebu rođeno 8 107 djece. Već je "mjera" bila na snazi od 10.2016. (2016. rođeno 8158)
    U prvoj polovici 2018. u Zagrebu je rođeno 5 718 djece. http://hr.n1info.com/a322783/Vijesti...nego-lani.html

    To bi trebalo biti dobro povećanje, ako ih se do kraja godine rodi više od 10 000. Iako, bila bi to nevjerojatna brojka obzirom na dugogodišnji trend broja djece.https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicati...01_01_2018.htm

    Npr. Primorsko goranska 2305 u 2017. a 1205 u prvoj polovici 2018.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 27.09.2018. at 11:04

  15. #765
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Recimo, meni je velika nepravda da mama blizanaca ima porodiljnu naknadu kao da je rodila jedno dijete. I to je tako oduvijek, i nema ama baš nikakve promjene u tom smjeru.

    A koliko bi to uopće koštalo drćavu - pa ne rađaju se blizanci često

  16. #766
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko dosad ništa suvislo u politici ove države nije napravio. Pardon, ništa za državu. Za svoj džep, e to je već druga priča.
    potpuno se slažem!

  17. #767
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne znam bas da li je gledati samo svoja posla, smisao demokracije.

  18. #768
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    misljenje moze biti ovakvo ili onakvo.

    no cinjenice su cinjenice:
    mjera nije nikakva pronatlitetna, nego se kupuju glasovi.

    pronatalitetne mjere tog tipa na zapadu naprosto ne djeluju - to su cinjenice koje se iscitavaju jako lako iz statistika.

  19. #769

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku

    Ako etko misli da mu ta naknada pomaže zašto ne bi uzeo,toliko toga se troši bezveze,pa da bar neki mali čovjek ima koristi od toga.
    E, točno. Tako bi trebalo biti, da je to naknada za imanje određenog broja djeteta. Naknada.
    Ovo što je kod nas uvedeno nije naknada, to je novčana pomoć za nezaposlene (uvjet troje djece).

    Recimo, imam troje, petoro djece, šestoro, dvadeset, svejedno. Dala sam svoj obol za natalitet, država potiče natalitet na način da određen iznos novaca daje za kvalitetu života te obitelji, samim time ljudi su potaknuti, olakšano im je da prošire obitelj i na to se odlučuju.
    Super. Upravo tako treba stvari postaviti.
    Ako ideš kao pronatalitetnu mjeru.

    A ovo, ovo što mi radimo, to meni izgleda kao promoviranje siromaštva i ovisnosti. Siromaštvo rađa siromaštvo, u vrlo rijetkim slučajevima je drugačije.
    Dakle, direktno se utječe na odluku o zaposlenosti i direktno se potiče ovisnost o jednom čovjeku, u ovom slučaju gradonačelniku Zagreba.
    Kad si ovisan o jednom čovjeku, u interesu ti je da čovjek ostane gdje jest, jer kad bi se promijenio čovjek, promijenila bi se možda i tvoja financijska situacija, vrlo izvjesno nagore.
    I sad, šta se događa - imaš posao, kakav takav, nebitno - odlučuješ dati otkaz jer ti je tako isplativije (za sto, dvjesto, tisuću kuna) trenutno, ali dugoročno, ti si se uklonio s nekog tržišta rada, ovisiš o opstanku jednog čovjeka, sukladno tome, želiš da ostane na položaju, ergo, glasaš za njega, jer ti nije u interesu da ga netko drugi zamijeni. Istovremeno, osim što ovisiš sad samo o jednoj osobi, lišio si sam sebe možda drugih potencijalnih prilika za napredak na poslovnom području.

    No, kad bi takva mjera bila uvedena, ali da uvjet nije da si nezaposlena majka xy djece, već samo majka xy djece, zaposlena ili ne, bogata ili ne, siromašna ili ne, da je jedino mjerilo to da imaš xy djece - i time se direktno potiče i nagrađuje obitelj - i nisi prisiljen dati otkaz jer ti je to isplativije, e, to bi bilo poticanje po mjeri malog čovjeka.

    Tek onda možemo govoriti o uzimanju ili neuzimanju te mjere, ako smatramo da je nepotrebna. Tko ju neće - nema veze, ima posao, ima prihode, smatra da mu nije potrebno, ne ovisi o njoj, odlično. Tko ju hoće - ima na nju pravo, a ima i posao, opet ne ovisi samo o toj mjeri.

    Ovako skrojena, pojedinačno vjerojatno jest pomogla nekim obiteljima - kratkoročno.
    Dugoročno, za većinu, upućuje na to da se uklone iz aktivnog poslovnog života, jer im je isplativije primati novčanu pomoć.
    To ne može na dobro izaći.

    Sad mi je upravo pao na pamet Barry Kent iz Dnevnika A. Molea i njegova brojna obitelj kako čeka poštara s čekom.

    To su neka moja razmišljanja o takvoj vrsti "mjere za malog čovjeka".

  20. #770
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Da ne spominjemo ( ponovo, jer vec jesmo) da se direktno potice ispisivanje djece iz predskolskih institucija . Sto je direktno povezano sa losijim uspjehom u skoli , te kasnijim uspjehom u zivotu, posebno ako je u pitanju dijete iz obitelji losijeg socijajalno ekonomskog statusa. Mozemo mi tvrditi da tako nije kod nas, i da mi svoju djecicu i izvan institicija odgajamo jako stimulativno i poticajno. I to moze biti istina. Ali istrazivanja su prilicno jasna kad je vrtic u pitanju.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.09.2018. at 13:33

  21. #771
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Uf, koji slijed misli Evelina Nije da sam uspjela sve pročitati, i na preskok je dovoljno nelogično mojoj logici.

    sirius, ne žive sva djeca u mjestima gdje postoje vrtići. Čak, mnogo ih nema nikakve mogućnosti doći do vrtića ni tamo gdje ih ima. Ne možeš svu tu djecu strpati u građane drugog reda već na samom početku života, samo zato što ih odgajaju roditelji. Ili tete čuvalice.

  22. #772

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Probaj ne na preskok, bit će logičnije na taj način.
    Ja pročitam stvarno sve na što odgovaram.

  23. #773
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, koji slijed misli Evelina Nije da sam uspjela sve pročitati, i na preskok je dovoljno nelogično mojoj logici.

    sirius, ne žive sva djeca u mjestima gdje postoje vrtići. Čak, mnogo ih nema nikakve mogućnosti doći do vrtića ni tamo gdje ih ima. Ne možeš svu tu djecu strpati u građane drugog reda već na samom početku života, samo zato što ih odgajaju roditelji. Ili tete čuvalice.
    Ne trpam ja tamo. To je istrazivanje. I ona su diskriminirana u odnosu na djecu koja pohadaju predskolske institucije. U dugorocnom interesu drzavu bi trebalo biti briga da svoj djeci vrtic bude dostupan.

  24. #774

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Meni je ovo sto Evelina pise, sasvim logicno i ok.
    Mjera je diskriminatorna, ako se zeljelo poticati natalitet onda se treba dati svim obiteljima koji imaju x djece. Da ih se potakne da rode i to x-to dijete.
    Ovako se da nekome tko ionako nikad nije radio i nije ni imao namjeru raditi iz bilo kojeg razloga a ovo mu je dobro doslo, a neke se potaknulo da daju otkaz i ispisu djecu iz vrtica.

  25. #775
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako ni jednu državu koja je bila na ovim prostorima do sada nije bilo briga imaju li sva djeca dostupan vrtić, teško da će to biti ubuduće. U se i svoje kljuse
    Srećom pa mnogo mama uspije svoje dijete dovoljno naučeno predati u predškolu. A škola ih uči dalje, sve dok imaju kako doći do iste. Jer, mnogi ni to nemaju.
    Ako ne dođu u veći ili veliki grad.

    No, ne bih rekla da su djeca diskriminirana ako ne pohađaju vrtić sve do obaveznog ( sa 5 i pol ili 6 godina). Djeca se igraju, mama ili netko drugi ih čuva, tehnologija dostupna, spavaju ujutro, ma puno im je bolje nego onima koji ranim jutrima moraju u jaslice i vrtić.

  26. #776
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Govorim o vrticu , ne jaslicama. A predskola od nekoliko sati tjedno nekoliko mjeseci prije polaska u skolu nije dovoljna. To sto ti imas financija i volje, ne znaci da i drugi imaju toliko. Buducnost uspjeha u skoli treba ovisiti o sustavu, a ne o sposobnpsti i dobroj volji obitelji. Jer tako nema jednakih mogucnosti.

  27. #777
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Država “brine”. Barem financira studije o tome, ako treba stavim link. I EU nas proziva jer smo na dnu ljestvice po uključenosti djece u predškolski sustav.

  28. #778
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ne radi se o jalu.
    Radi se o mjeri koja niti jednim dosad provedenim istraživanjem niti je pronatalitetna niti je pametna. Prvo i osnovno, jer natalitetni problem nije 3. dijete, nego 2. i dob rađanja prvog. I jer ona žena koja za 4000kn mjesečno odluči da bi rađala djecu nije osoba koja djecu treba imati.
    Evo, ja radim i plaćam poreze i prireze. NE ŽELIM da se time plaća žene koje su zdrave, nemaju nikakvih problema, samo im se sjedi doma i prima pare. Pogotovo ako im je muž direktor svemira, a njima se samo ne radi.
    Želim da se plaća bolesnima, starima, siromašnima, napuštenoj djeci itd.
    I u demokraciji imam pravo reći da je mjera beskorisno kupovanje glasova.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 28.09.2018. at 21:16

  29. #779
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Naravno da svatko ima pravo reći što misli, ali to ne znači da ima pravo.

  30. #780
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ko kaže da te žene sjede,jer ti sjediš dok ti je djete doma,ja nimalo.

  31. #781
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Nebitno je jel' sjede ili ne, brinu o vlastitoj djeci, što je inače neplaćena radnja.
    Mogu ja imat ili nemat pravo, ali praksa pokazuje da ova mjera društvu ne pomaže niti na jedan način jer ne rješava NITI JEDAN prepoznati problem. Pomaže samo toj ženi i njenoj djeci - dovodi ih u nepravedan položaj prema svim onim ženama koje su se školovale, rade, plaćaju poreze, mirovinsko i usput odgajaju 2-3-4 djece. Ajde da ova mjera vrijedi do 3g, al to već postoji u formi trogodišnjeg roditeljskog, ali ne, možeš imat muža na vrhunskoj poziciji, nekretnine, djecu u školi i samo jedno manje i bit (eto, ne sjediš, stojiš i šetaš i kuhaš vlastitom mužu i djeci ručak) doma uzimat porez od žena koje rade.
    Ako se radi o ženi bez novca, razumijela bi da je u pitanju mjera iz sustava soc. skrbi, da se djeca ne nađu u lošoj poziciji. Ali ne radi se o tome, niti o pronatalitetnoj mjeri, jer se radi em o djeci koja su se već rodila, em o činjenici da nikog normalnog novac ne može motivirat da rađa, em nije preduvjet da djeci nešto nedostaje...radi se o glasačima.

  32. #782
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    I moje mišljenje se ne odnosi na pokretačicu teme. Njena situacija je za neku socijalnu mjeru.

  33. #783
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dvije opomene! Hot tema!
    I mene baš osobno boli nepravda te "Bandićeve" mjere, no nema smisla osobno vrijeđanje.

    Našla sam da je u 2017. u Zagrebu rođeno 8 107 djece. Već je "mjera" bila na snazi od 10.2016. (2016. rođeno 8158)
    U prvoj polovici 2018. u Zagrebu je rođeno 5 718 djece. http://hr.n1info.com/a322783/Vijesti...nego-lani.html

    To bi trebalo biti dobro povećanje, ako ih se do kraja godine rodi više od 10 000. Iako, bila bi to nevjerojatna brojka obzirom na dugogodišnji trend broja djece.https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicati...01_01_2018.htm

    Npr. Primorsko goranska 2305 u 2017. a 1205 u prvoj polovici 2018.
    Možda bi trebalo proučiti tip, starost, broj stanovnika u ZG. Količinu radnih mjesta, prosječnu plaću, dostupnost vrtića, štagod. Zagreb ima ono što drugi gradovi nemaju. I to su DOBRE pronatalitetne mjere. Smanjenje kamata na stambene kredite bi bila dobra mjera. Besplatni udžbenici su dobra mjera.

    Potaknut nekoga da rodi da bi rodio nije dobra mjera, potaknuti obitelji da imaju djecu jer mogu dobro s njima živjeti - jest.

  34. #784
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja bih mogla na trece pa da muz bude doma 15 godina. Ja ne bih. Mene to ne veseli.
    Međutim, nakon tih 15 imao bi jos 12 godina do mirovine. Nadalje, tko mi garantira da ce za godinu i pol ta mjera i dalje biti na snazi.... Pa ostane u kasnim cetrdesetima nezaposlen. I troje djece Ludilo.
    Mjera je samo za one kojima takvo stanje pase i bez mjere.

  35. #785
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Drago mi je za svaku novu bebu ali koja je korist od toga u globalu kad nam djeca masovno odlaze izvan RH?! Pa ni za tu majku odgojiteljici neće uskoro biti novaca za isplatu, država je pred bankrotom koliko je sve uništeno i pokradeno; odavno plaće financiraju iz kredita

  36. #786

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljiva misljenja...

    U mim slucaju ja osobno prakticki Ne gubim nista samo dobivam...kako sam dobila otkaz tako i primam onu minimalnu porodiljnu naknadu...tako da ako se prijavim za status dobivat cu duplo vise...
    Ako slucajno nesto prode po zlu mogu se vratiti na porodiljnu do 6god.djeteta...(iako neki tvrde da porodiljnu svejedno dobivam unatoc statusa ,e sada neznam)...

    Najvise me muci taj vrtic...zbog nje same nikako ju nebi ispisala (naravno svi oko mene mi govore da nisam normalna)...kod nas u gruoi se vec dvoje kikaca ispisalo i preslo u malu skolu...(naravno ona nije u istom vrticu)...Mislim da cu ja cekati ipak do 6mj...

    Sto se tice mama koje daju otkaz ,one su uvjerene da im status nemogu ukinuti do djetetove 15god...iako sam i ja nekako uvjerena pa sada neznam...

    Bandic je ukinuo prije koju god.pomoc za drugo djete koje je iznosilo 7000kn...a ja sam ipak dobila svu svotu...


    https://web1.zagreb.hr/novcana-pomoc...ojitelja/95134

    Na ovom linku piše da zahtijev ne može podnjeti roditelj koji je korisnik RODILJENE NAKNADE, ne piše RODITELJESKE NAKNADE. E sad, ja sam isto čula da neke mame primaju i jedno i drugo, međutim ja ne bi isključila mogućnost da kad oni shvate da su primale i jedno i drugo traže povrat novaca. Jer ako gledamo logično, vi ste zaposlene kao MAJKE ODGOJITELJICE. Što bi značilo da ste se vratile na posao i ne možete više primati rodiljnu ili roditeljsku naknadu. Oni su vrlo loše umreženi i kad dođete pitati za neku izvanrednu situaciju uglavnom nemaju pojma. Voljela bi da se javi neka mama koja je primala i jedno i drugo i prešla 31.12. kada je porezna mogla to vidjeti.

  37. #787

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Znaš li možda što je s roditeljskom naknadom. Odnosno s onih drugih 6 mjeseci, odnosno 2 godine. Jer evo ovdje piše da se rodiljna naknada ne može dobivati https://web1.zagreb.hr/novcana-pomoc...ojitelja/95134

    I da li se može raditi po 1h dnevno za nekoga, jer na to ima pravo svaki zaposlen građanin RH (ako se složi poslodavac), a isto tako se može otvoriti dodatna djelatnost. Znaš li možda nešto o tome. Meni je najveća glupost ove mjere to što od žene radi apsolutno radno nesposobnu ženu koja se nakon tih 15 ili koliko već godine ne može vratiti na posao...pa razmišljam da bi bilo odlično da arem malo možemo raditi.

  38. #788

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Mislim da se može dogovoriti u vrtićima da plačaš poludnevni program. Obično je cijena privatnog oko 3000 kn (ekonomska).

  39. #789

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Vija prvotno napisa Vidi poruku
    https://web1.zagreb.hr/novcana-pomoc...ojitelja/95134

    Na ovom linku piše da zahtijev ne može podnjeti roditelj koji je korisnik RODILJENE NAKNADE, ne piše RODITELJESKE NAKNADE. E sad, ja sam isto čula da neke mame primaju i jedno i drugo, međutim ja ne bi isključila mogućnost da kad oni shvate da su primale i jedno i drugo traže povrat novaca. Jer ako gledamo logično, vi ste zaposlene kao MAJKE ODGOJITELJICE. Što bi značilo da ste se vratile na posao i ne možete više primati rodiljnu ili roditeljsku naknadu. Oni su vrlo loše umreženi i kad dođete pitati za neku izvanrednu situaciju uglavnom nemaju pojma. Voljela bi da se javi neka mama koja je primala i jedno i drugo i prešla 31.12. kada je porezna mogla to vidjeti.
    Prema novoj odluci o statusu roditelja odgajatelja prvih 6 mjeseci starosti bebe, zahtjev se ne može podnijeti.
    Nakon navršenih 6 mjeseci možete predati zahtjev i primati oboje, znači porodiljni+status.

    Što se tiče rada, starim korisnicima statusa je omogućeno raditi na ugovor o djelu, dok izmjenom odluke novim korisnicima je navodno onemogućeno.
    U uvjetima jasno stoji da korisnik statusa nesmije biti obveznik plaćanja mirovinskog osiguranja.
    Najbolje vam je to provjeriti još u Vodnikovoj.

    Pohađanje vrtića uz plaćanje pune cjene je jednako onemogućeno.
    Samo obavezna mala škola se može pohađati.

    Mogu se koristiti igraonice koje nisu subvencionirane od grada.

  40. #790

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Vija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je najveća glupost ove mjere to što od žene radi apsolutno radno nesposobnu ženu koja se nakon tih 15 ili koliko već godine ne može vratiti na posao...pa razmišljam da bi bilo odlično da arem malo možemo raditi.
    O petanestogodišnjem neradu govorimo u mnogim postovima ...

    a druga stvar - ti bi ipak malo radila i malo primala plaću?!... to je isto kao da ja kažem primam plaću za puno radno vrijeme kod jednog poslodavca, ali bih tijekom radnog vremena malo radila i za drugog ... mislim da tako ne može ... tj. ja smatram da se to ne bi smjelo dozvoliti ... ako se već odabere "rad" majke odgojiteljice i plaća koja ide u skladu s tim, onda budite majke odgojiteljice...

    (jer očito mi druge to nismo ... malo sam ljuta jer sam saznala za neke ljude koji koriste tu naknadu ....)

  41. #791
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Vija, mislim da postoji FaceBook grupa s mamama koje koriste ovu mjeru, ako si na fejsu, potrazi ju. Koliko sam čula tamo pišu o detaljima i znaju informacije...

    Mi ovdje pretežno rogoborimo protiv mjere .

    Nego, kakva je sad to odluka da ne možeš prvih 6 mjeseci?! Kakva glupost! A možeš do 15.-te godine starosti djeteta? Koje te ni ne treba doma. Ne mogu zamisliti niti jedan argument da su to pomakli da ne možeš podnijeti zahtjev dok beba ne napuni 6 mj.

  42. #792
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Pa valjda zato kaj ih većina ima naknadu tih prvih 6 mjeseci

  43. #793
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    O petanestogodišnjem neradu govorimo u mnogim postovima ...

    a druga stvar - ti bi ipak malo radila i malo primala plaću?!... to je isto kao da ja kažem primam plaću za puno radno vrijeme kod jednog poslodavca, ali bih tijekom radnog vremena malo radila i za drugog ... mislim da tako ne može ... tj. ja smatram da se to ne bi smjelo dozvoliti ... ako se već odabere "rad" majke odgojiteljice i plaća koja ide u skladu s tim, onda budite majke odgojiteljice...

    (jer očito mi druge to nismo ... malo sam ljuta jer sam saznala za neke ljude koji koriste tu naknadu ....)
    Zašto si baš zbog tih ljudi ljuta? Ne kužim?

  44. #794
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ima clanak u vecernjaku,valjda bude i na netu. U prosincu 2017. bilo 3217 korisnika naknade.
    Grad mora pronaci jos 90mil kn za mjeru, udar je na proracun
    Ove godine po 2 zahtjeva svaki dan su primili

    Iako kazu da ima roditelja na mjeri cija djeca idu u privatni vrtic radi socijalizacije, a grad ne zna da idu

  45. #795
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Neki sam dan naletjela na izjavu jedne majke koja koristi ovu mjeru, a jedno od djece ima neke razvojne teškoće i preporuke su svih terapeuta da je djetetu vrtić nužan. I što sad? Pri prihvaćanju mjere treba i to uzeti u obzir.

  46. #796

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Neki sam dan naletjela na izjavu jedne majke koja koristi ovu mjeru, a jedno od djece ima neke razvojne teškoće i preporuke su svih terapeuta da je djetetu vrtić nužan. I što sad? Pri prihvaćanju mjere treba i to uzeti u obzir.
    Djeca koja imaju poteškoće mogu na preporuku liječnika pohađat Suvag i sl. ustanove koje imaju vrtić.

  47. #797
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ona koja nisu za Suvag ( a vecina nije) ne mogu nista.

  48. #798

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ima clanak u vecernjaku,valjda bude i na netu. U prosincu 2017. bilo 3217 korisnika naknade.
    Grad mora pronaci jos 90mil kn za mjeru, udar je na proracun
    Ove godine po 2 zahtjeva svaki dan su primili

    Iako kazu da ima roditelja na mjeri cija djeca idu u privatni vrtic radi socijalizacije, a grad ne zna da idu
    Ima korisnika koji koriste mjeru a nisu više ni u državi, a kamoli u Zagrebu.
    Kad tad će se raditi revizije, pa će ti korisnici vraćati novce.

  49. #799
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Victoria 08 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima korisnika koji koriste mjeru a nisu više ni u državi, a kamoli u Zagrebu.
    Kad tad će se raditi revizije, pa će ti korisnici vraćati novce.
    ti si stvarno optimist

  50. #800
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Mogu dobiti terapiju u suvagu mimo vrtica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •