Stranica 23 od 37 PrviPrvi ... 13212223242533 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,150 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #1101
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A i s onom pernicom je prećerala...jedna pernica 200kn

  2. #1102
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Kad imaš male režije, možeš kupiti skupu pernicu

  3. #1103
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku

    jedna pernica na više djece

  4. #1104
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja bih iz vlastite kože iskočila da imam ovakav ritam i obveze.
    I da nisam plaćena kao majka odgojiteljica.

  5. #1105

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

  6. #1106
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Čisto sumnjam da će to Bandić ukinuti. To će tek neki budući gradonačelnik kad broj primatelja dosegne suludi broj, a broj djece u gradu ne poraste.

    Sad sam tek vidjela i onaj članak o ekonomistici što svaki dan kupi jedan proizvod u papirnici, i brzo dan prođe

  7. #1107
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vezano na temu, mrak mi padne na oči kada ju vidim.

  8. #1108
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vezano na temu, mrak mi padne na oči kada ju vidim.
    Zašto baš nju? U konkurenciji u našoj političkoj eliti ima popriličan broj mračnijih kandidata. Nije mi nešto simpatična, ali je daleko od vrha negativaca po pitanju (a)morala i (ne)kompetencija.

  9. #1109
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto baš nju? U konkurenciji u našoj političkoj eliti ima popriličan broj mračnijih kandidata. Nije mi nešto simpatična, ali je daleko od vrha negativaca po pitanju (a)morala i (ne)kompetencija.
    Nekako mi nije "sjela", ne kao negativac nego općenito. Još od kada je bila ministrica graditeljstva.

  10. #1110
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Slažem se u potpunosti s prijedlogom.Negativan je prirast, a iduće godine treba im platiti 400 000 000 kn (pišem namjerno brojkama da vidim razmjere toga) za ovo. Koliko košta ono otvaranje jednog vrtića?

  11. #1111
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma niš od toga dokle god je Bandić gradonačelnik.
    Nije lud da to ukine kad su mu to glasači.

  12. #1112
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20191016

    U žičaru je uloženo u prvih 6 mjeseci 107 milijuna, a planirano je za cijelu godinu 29 milijuna. Meni to nije jasno da nakon sto netko toliko probije na javnoj nabavi dobiven natjecaj smije dalje graditi i ikad vise se javiti na natjecaj. Mogao je netko staviti ponudu na 5 kuna pa probiti na 107 milijuna kuna.

    I onda se reze na drugoj strani: "Među kapitalnim ulaganjima u objekte društvenih djelatnosti najlošije su prošle predškolske ustanove. Za njih je u ovoj godini planirano 11,8 milijuna kuna, a u prvih šest mjeseci realizirane su tek 542 tisuće kuna."

    A i sve druge "uštede" su navedene u tekstu, tipa ulozenih 0 kn na (ne)odrzavanje neosvijetljenih pothodnika i sl.

  13. #1113
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne volim ta generaliziranja. Sve mame koje su odlučile ne raditi više, nego svo svoje vrijeme posvetiti djeci, su Bandićevi glasači?
    Nisu. Ne mogu biti svi.
    Ne treba biti ljubomorna na zagrebačke mame, svaka koja želi biti mama troje iviše djece te biti plaćena za to, može se preseliti u Zagreb i čekati 5 godina. (Trebalo mi je stranica i stranica da ovo skužim, hahahahaha...)
    Naravno da sam sarkastična. Osim kod glasača. I kod ljubomore.

  14. #1114
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Beti, ali upravo suprotno, nije to generaliziranje nego raspodjela novaca iz iste blagajne.
    Ovu paralelu sa žičarom i ja sam jučer primijetila, kolika je npr cijena jedne žičare i samo jedna godina plaćanja majki.
    Nema to veze sa ljubomorom nego sa zdravim razumom.
    Nismo na toj točki ekonomskog blagostanja da bi ova mjera mogla biti realna, dokle god ima manjak mjesta u vrtićima i nedovoljno razreda s boravkom u osnovnim školama.

  15. #1115
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pisalo o ovome neki dan i u vecernjem. U stilu da mjera nije rezultirala povecanjem novorodene djece kao sto su se nadali,a da se javlja sve vise mama i da je pritisak na proracun

  16. #1116
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Pa da... iduće godine ide 400 000 000 kn, a godinu iza predviđaju 500 000 000 kn!
    Posljednje uređivanje od andream : 17.10.2019. at 08:34

  17. #1117

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne volim ta generaliziranja. Sve mame koje su odlučile ne raditi više, nego svo svoje vrijeme posvetiti djeci, su Bandićevi glasači?
    Nisu. Ne mogu biti svi.
    Ako i nisu bili svi, nakon prelaska na takav životni stil, bit će.

    Kako ne razumiješ da nitko neće glasati protiv onog tko ga hrani? Doslovno.

  18. #1118
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Samo ličko-senjska bi smjela zavidjeti Zagrepčanima, jer su ga oni birali na predsjedničkim izborima. Primorsko goranska je u prvom krugu dala 7% Bandiću, u drugom 23 %.
    Ne znam koliko ima radnih mjesta gdje se ne traži znanje engleskog, ali očito za predsjednika države i gradonačelnika je važno znati reći KE! i letjeti kao Batman.

  19. #1119
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

  20. #1120
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Eno i Severina proziva Bandića.
    Sve gore od goreg.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #1121

  22. #1122
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Genijalke, grad "ustedi" na subvenciji za vrtićku djecu, pa im onda jos 10g placa 4x vise mjesecno nego je prosjecna subvencija. I onda kažu da neće valjda raditi za 3.000kn - a što ćemo im mi kad osnove matematike nisu svladale.

    Sve je to dzon obraz, ko i 80% drustva... jedini lijek - pobjeći odavde s još malo razuma i kriterija koje nam nisu uspjeli uništiti. Pravo kaže onaj Milan Bandić jr - korupcija svima a ne samo "njima" to je san prosječnog hrvata. Lova bez rada.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 18.10.2019. at 07:41

  23. #1123
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    joj taj indeks mi je dno liberalno-kapitalističke propagande
    i taj degutantni izraz "uhljeb" kojeg su nam svima ugurali u usta...

  24. #1124

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    i taj degutantni izraz "uhljeb" kojeg su nam svima ugurali u usta...
    Ajde da nađem još nekog tko ne može podnijeti tu riječ

  25. #1125
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Osim što je riječ sama po sebi odvratna, Indexu su sad "uhljebi" svi koji plaći dobivaju iz proračuna, znači cijeli javni sektor, bez iznimke: učitelji, doktori, medicinske sestre, kultura, ....

  26. #1126
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Osim što je riječ sama po sebi odvratna, Indexu su sad "uhljebi" svi koji plaći dobivaju iz proračuna, znači cijeli javni sektor, bez iznimke: učitelji, doktori, medicinske sestre, kultura, ....
    upravo to
    a osnovna kritika koju imaju prema javnom sektoru je ta da zaposleni u javnom sektoru imaju zajamčena neka radnička prava za razliku od zaposlenih u privatnom sektoru
    i umjesto da se zalažu za prenošenje i implementaciju tih prava i u privatni sektor, oni kritiziraju samo postojanje prava u javnom
    a MB putuje svjetskim restoranima i pljuje po uhljebima
    fuj

  27. #1127
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    sve potpisujem!

  28. #1128

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Osim što je riječ sama po sebi odvratna, Indexu su sad "uhljebi" svi koji plaći dobivaju iz proračuna, znači cijeli javni sektor, bez iznimke: učitelji, doktori, medicinske sestre, kultura, ....
    Baš je sinoć ekipa u emisiji PrimeTime ukazala upravo na ovu pojavu (nije bilo riječ o Indexu nego o javnosti generalno). To da se svi zaposleni u javnom sektoru - neopravdano - proglašavaju neradnicima.

  29. #1129
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Evo još jedne koja ne podnosi ! Moglo bi se samo uvesti da svatko mora platiti puno cijenu usluge, isto kao kod automehaničara, a ne ovako solidarno, mislim da bi se brzo promijenila percepcija.

  30. #1130
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Inače neki dan sam dobila krasan excel template koji sam morala ispuniti podacima koje država već ima, isprintati, odnijeti u jednu državnu instituciju, tamo je teta na šalteru sve to što već država ima i pretipkala s mog papira u neki svoj program i nakon toga mi je iz tog programa isprintala te iste podatke još jednom i lupila štambilj da eto imam dokaz da država još jednom zna točno ono što je već znala.
    Stvarno sam se osjećala sretnom i ponosnom što je država našla posla za tu gđu da se ne osjeća kao uhljeb koji ništa ne radi - ona eto samo ne radi ništa korisno.

    I uhljeb je izvrsna riječ, svi naši učeni jezikoslovci koji nas godinama zasipaju vrtoletima, zrakomlatima, očvrsjima i sl (tako da djetetu svaki pojam u informatici moramo prevoditi i učiti je koji je standardni naziv u praksi) nisu uspjeli smiliti jednu riječ koja bi bila toliko brzo i lako prihvaćena, samorazumljiva, iz koje se može bez problema stvoriti bilo koja uvećanica, umanjenica, posvojni pridjev, glagol, štogod - i svima je odmah jasno što znači. Svatko tko je prvi put čuo tu riječ odmah je shvatio što znači. Znači da je riječ super. Na žalost pojava koju opisuje nije.

    Što se indexa tiče - da komentatori su im često loši, ali da nema njih pola onoga što danas znamo ne bi znali. Ili mislite da će HRT istraživati ministarske prenamjene zemljišta i sl? A inače svakim danom u svakom pogledu naginjem sve više liberalnom pogledu a sve više mi se gadi kvazi-solidarnost a u stvari prelijevanje poreznih novaca u džepove podobnih i potkupljenih. Do istinski siromašnih novac ionako ne dopire...

  31. #1131

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Evo još jedne koja ne podnosi ! Moglo bi se samo uvesti da svatko mora platiti puno cijenu usluge, isto kao kod automehaničara, a ne ovako solidarno, mislim da bi se brzo promijenila percepcija.
    jučer na HTV-u o zdravstu u hrv
    liječnici istaknuli da će nam trebati cijela generacija da shvatimo da usluge u zdravstvu nisu besplatne, i da sve to treba netko platiti ...
    primjeri - naruče se pretrage, ne pojave se pacijenti, ne podižu se nalazi, iskorištava se hitna služba i sl. ...

  32. #1132
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam nekad bila teški socijalist i ljevičar… 30 godina kasnije… čini mi se da će ova država bankrotirati. Nas ništa drugo ne čeka nego grčki scenarij. Žalosno je da se svi ljudi u svim javnim servisima zovu uhljebima. No nakon 30 godina ove države prosječan čovjek nažalost ne može imati povjerenja u niti jedan javni servis. Stavit ću sa strane školstvo i zdravstvo (jer se npr. bojim hoće li mom djetetu naći profesora matematike jer ih fali, a na natječaj se nitko ne javlja, i jer se bojim svaki mjesec kad dođemo u bolnicu jesu li doktori još tamo ili su već u Njemačkoj)…

    No, ako pričamo o svemu drugome javnome ja nemam pojma u što prosječan čovjek može imati povjerenja da se tamo rade stvari, i da se rade na način koji je u redu/koristan/potreban/… za svakog prosječnog građanina koji će biti korisnik te neke javne stvari. Ništa nigdje ne radi i ne funkcionira. To je jednostavno opći dojam, ili apsolutna istina, svejedno. Nitko ne misli da išta funkcionira. Tu i tamo netko izvuče neku anegdotu kako je nešto uspio riješiti na funkcionirajući način, no to ostaju anegdote…

    A gore od svega toga je što veliki, veliki udio ljudi to uopće ne uzrujava… što je velik udio ljudi kroz ovih 30 godina naučio živjeti (nastavio na način iz prošlih vremena živjeti?) tako da se snalaze i provlače kroz sustav, traže veze, poznanstva, rupe, traže „što oni mogu dobiti za sebe u svemu tome“… siva ekonomija je toliko normalna i uobičajena u svakodnevnom životu da nitko na nju niti ne trepće… i onda lijepo kažeš da zašto bi davao taj novac državi za uhljebe i da oni trpaju sebi u džep, i gle čuda, još si i u pravu…

    Nema sreće za nas… mi smo na putu Grče, Čilea, Argentine… država će bankrotirati, sve će privatizirati…, a do tada možemo skonknuti u kladionicu i poslije sjest na kavu .

    Ajde, recite mi (bez obrazovanja i zdravstva) neki sustavni svijetli primjer funkcioniranja nekog, bilo kojeg javnog servisa u službi građana? Recite mi koliko ljudi oko sebe znate da imaju povjerenja u sustav? (Može li se Lili javiti na ovo pitanje, hm? ). Ja mislim da ne poznajem baš nikoga. Ovdje su svi jednostavno očajni jer #hrvatistan. Samo su se neki malo "snašli" pa njih ne dira toliko.

  33. #1133
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Svi naši sustavi funkcioniraju isključivo na razini pojedinaca koji rade savjesno. Pa tako tek tu i tamo pročitamo u novinama pohvalu "uhljebu" koji je zapeo da se tvoj slučaj riješi. Jalovo očekujemo od svakog da bude efikasan pa rijetko pohvalimo. Kažemo - pa to mu je posao! Evo, ja uvijek pohvalim, pošaljem mail šefu (vrtića, škole, bolnice ili bilo koje druge ustanove u kojoj su me lijepo "opslužili").
    Posljednje uređivanje od čokolada : 22.10.2019. at 12:06

  34. #1134

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    moje osobno iskustvo;
    dosad otvarala 2 različite priče poslovno; i prvi i drugi put, svi, ali baš svi u Mirovinskom i u Poreznoj, su bili efikasni, ljubazni i zainteresirani da svojim poslom, koji je u službi nas, olakšaju, a neki su se trudili da me i informiraju o široj priči od moje..
    u 2011. sam otvarala obrt, sve je proteklo glatko i efikasno
    u 2013. sam otvarala samostalnu djelatnost, iskustvo za 5 i od tada pričam svima da nije ništa lakše nego otvoriti samostalnu djelatnost i raditi u RH po zakonima i propisima

    evo daklem, ja imam vrlo pozitivno iskustvo, a da nemam nijednu osobu koju poznam u tim sustavima da mi pomogne

    ajmo cure malo stati na loptu...ima jako puno ljudi u javnom sektoru koji zarade svoju plaću

  35. #1135
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nisam sigurna da "uhljebljavanje" ima veze sa efikasnošću. To je još dodatna problematika. Osobno, srećom, puj puj, neka ostane tako, nemam neka loša iskustva s javnim službama, osim ponešto sa sudovima.

    Uhljebljavanje znači da se ljudi zapošljavaju bez stvarne potrebe, toliko da im se da plaća, i to gotovo uvijek preko veze. Može neka institucija biti i savršeno efikasna, pa da u njoj opet radi previše ljudi.

    (ja sam recimo radila u firmi u kojoj je definitivno bilo zaposleno previše ljudi, komentiralo se da je na jednom radnom mjestu dvoje)

  36. #1136
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Inače što se tiče ovih javnih službi s kojima se srećem na šalterima, a i većina nas, evo recimo dobro poznati MUP u Petrinjskoj, napredak u toj ustanovi u odnosu na ono što je bilo kad sam ja bila mlada je neizreciv.

  37. #1137
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

  38. #1138
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Inače, sveki je još u ex-državi radila u državnoj upravi. Kaže da je tad za cijelo područje SR Hrvatske za jedno određeno područje kojim se ona bavila bilo 16 osoba u toj upravi / sektoru. Danas ih je preko 400 a posla upola manje

    I tako svugdje...

    Što se više informatiziraju to ih više treba... zanimljivo. U mojoj firmi čim jedan proces automatiziraju odmah smanje broj osoba koji to radi. U državi ih nakon toga udvostruče.

  39. #1139
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja ne sporim da postoje razine drzavnog aparata koje su redundantne ili samosvrhovite; u tom smislu mi jasna geneza "uhl****vstine". Ali paradigma u kojoj se koristi je ona koju je Mima opisala - sve javno je samo na trosak onih koji doista rade a to je privatni sektor. Pa tako je prema indexu jednak uhljeb i onaj koji je temeljem clanske iskaznice zaposlen u opcini velicine 3000 stanovnika s troje zaposlenih, ciji proracun sluzi za njihove place i rezije, kao i onaj ciji rad ima output, ciji rad je odgovoran i drustveno koristan i nije u svrhu stjecanja profita pojedinaca.
    Biti ljevicar u mom svijetu ne znaci pljeskati na svaku platnu listu iz COPa financiranu teskim radom "pravih" radnika, privatnika ili tvrditi da je svaka ta placa zasluzena ili tvrditi da nam je bilo bolje u vrijeme jugoslavije.
    Biti ljevicar meni, između ostalog, znaci da mi je licemjerno od indexa kada upire prstom u postojanje radnickih prava u javnom sektoru a nikad, bas nikad ne uprijeti prstom u nedostatak istih u privatnom

  40. #1140
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nema u ovoj državi dovoljno novca da se poštuju svačija radnička prava .

  41. #1141
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma jasno da se vidi iz članaka da neki ljudi koji tamo pišu nisu jednog dana života proveli u nekoj normalnoj firmi da vide kako stvari mogu i trebaju funkcionirati.
    Ali za radnička prava će se već pobrinuti tržište rada kako je krenulo, odnosno manjak radnika. I dosadašnja nebriga države za radnike je samo još jedan dokaz da je ova država maćeha skoro svima osim podobnima.

    I zato - živjela EU i slobodno tržište roba, rada i kapitala I pad nataliteta. Koji radnike čini oskudnim resursom...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 22.10.2019. at 13:25

  42. #1142
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    nažalost slobodno tržište roba, radnika i kapitala nam neće riješiti problem korupcije, koji mislim da je ipak važan razlog zašto država nema novaca za radnička prava

  43. #1143
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    inače moram reći da me osim riječi uhljeb, jako nervira i izraz hrvatistan, kao kad se želimo kritizirati onda se uspoređujemo sa tim nekim tamo primitivnim stanovima

  44. #1144
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne budite tako stroge s tim uhljebistanom (ovo je još bolje od uhljeb i hrvatistan ), baš nas lijepo opisuju. I meni je pejorativno, ali samo prema tamo nekim drugim narodima, za ovaj narod nemam više milosti .

    Neki dan sam pričala s jednom visoko pozicioniranom dr. osobom koja je upotrijebila "jer živimo u tom hrvatistanu" želeći dati primjer za nešto "loše i krivo u državi i društvu" i već mi par dana zvoni u glavi kako je ta osoba to tako ljuto i zvonko ispalila...

    Nije poanta u tome može li se netko sjetiti nekog super primjera kako je nešto super brzo i funkcionalno obavio na nekom šalteru, ajde i ja bih se sjetila. Poanta je da to ne očekuješ. Nego te ugodno iznenadi kako si nešto uspio obaviti, riješiti...

    Uostalom, pitanje mi je bilo krivo... Nije pitanje poznajete li nekog tko je zadovoljan nekim javnim servisom... pitanje je ono iz mjesečne ankete na TV-u... "ide li zemlja u dobrom smjeru?"... pa 70-80% ljudi kaže da ne ide. A onih 20% koji misle da ide u dobrom smjeru su redovito glasači stranke na vlasti...

    Pa eto, tko nam kriv što ostali ne izađu na izbore. A-ha da, svi su oni isti, i #nemamozakoga.

  45. #1145
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a ja ne razumijem kako nam se taj izlazak na izbore stalno pokazuje kao nekakvo rješenje, peterlin ga je nedavno isto negdje nekoliko puta spominjala, pa se pitam jesmo li mi dosad bili na istim izborima

    izlazim svaki put, i uvijek glasam za one koji su najbliži nečem što smatram dobrim smjerom, ali svaki put sa sve manjim osjećajem nade da taj dobri smjer zaista i dolazi

  46. #1146
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Novi smjer bi bilo odlično ime za stranku ustvari

  47. #1147
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a ja ne razumijem kako nam se taj izlazak na izbore stalno pokazuje kao nekakvo rješenje, peterlin ga je nedavno isto negdje nekoliko puta spominjala, pa se pitam jesmo li mi dosad bili na istim izborima

    izlazim svaki put, i uvijek glasam za one koji su najbliži nečem što smatram dobrim smjerom, ali svaki put sa sve manjim osjećajem nade da taj dobri smjer zaista i dolazi
    Jesam, spominjala sam izlazak na izbore, ali sam spominjala i još nešto - na tim istim izborima malo je dobrih kandidata, jer se nitko ne želi baviti nezahvalnim poslom. Tko god se kandidira, ima neke druge ciljeve (da njemu i njegovima bude bolje, a ne svima nama). To je isto problem - kronični nedostatak kvalitetnih ljudi/stranaka kojima bi čovjek mogao dati svoj glas.

  48. #1148
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne izlazi dovoljno ljudi na izbore... poslije svakih na internetu osvanu analize kako je "opet iste loše opcije" izabralo "samo 11%" stanovništva... kao, oni koji nisu izašli na izbore su zapravo krivi .

    Iskreno, ne znam ni ja kako bi pomoglo da više ljudi izađe na izbore, jer očito se "nema za koga glasati"... svi ovi kandidati koji osvanu kao nekakva nada da su to ljudi koji bi zaista radili "za javnu stvar" nikad ne prođu 1%-2%. Možda razumijem to, ali možda i ne razumijem. Osim kad pomislim "hrvatistan" onda razumijem . Izađu na izbore oni koji imaju direktne koristi i šačica entuzijasta. Ostali se ne bi šteli mešati.

  49. #1149
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    dio ovih postoava pase na drugu temu o izborima.

  50. #1150
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Očito uhljeb nije tako jednoznačna riječ. U pravilu se koristi za sve na državnom proračunu, i to naravno u negativnom kontekstu, a ne samo na višak.
    Ja imam prilično šaroliko radno iskustvo:
    RH u privredi - dvije tvrtke i to d.d. sa stranim vlasnikom i obrt s domaćim vlasnikom
    vani u privredi
    vani u javnoj službi
    RH u javnoj službi

    Mogu reći da je svugdje bilo "uhljeba" u smislu nepotrebnih čiji su posao drugi obavljali ili nije nitko obavljao i onih koji su savjesno i dobro radili svoj posao. Sjećam se da su jednog s doktoratom vani u javnoj zvali Schluesselmeister (Keymaster iliti gospodar ključeva), jer se godinu dana bavio ključevima, lampama i stolcima za 30 ljudi. A ja pak ni u jednoj drugoj firmi nisam toliko radila kao tamo, nigdje se nisam intenzivnije razvijala i nigdje nisam bila zadovoljnija, a plaća mi je bila bez veze. U državnim službama je u obje zemlje gdje sam radila bilo svega i svačega, na šalterima isto tako. Ali nigdje nije bilo toliko korupcije, nigdje nije bilo toliko besmislenih natječaja i projekata, nigdje se nisu na taj način uništavala javna površina. Većinom se radilo o lijenosti kod nekih koji su bili višak. Ova Bandićeva ekipa besramno godinama vodi populističku politiku, ide na ruku svojima, rasipa novac iz proračuna, smeće još nije riješeno, sad je na svakom koraku u Zagrebu neki rođo postavio semafore. Kod mene su maknuti ležeći policajci, a ostavljene su izrovane ceste ispod njih. To će sad sigurno popravljat, a cesta je nedavno cijela uređena. Nikakve koordinacije, nikakvog plana. Kao kad Delboy nabavi nešto pa onda mora postaviti posvud (ekstreman primjer Mesničke). I sad bez ikakve projekcije daje te novce majkama. I onda nam zavide drugi kako nam Bandić dijeli. Svi smo u istom košu, isto kao i svi ti uhljebi. Kad ti netko 50 puta ponovi - a lako je tebi na poslu, kod vas se ništa ne radi, onda i počneš ništa ne raditi. Ne možeš se stalno sam sebi dokazivati da si dobar, dok društvo obezvrijeđuje sve u istom košu.

    Neizlazak na izbore je ljenost. Ja bih prije došla i predala nevažeći listić. Nije mi svejedno, ali zbilja nema izbora. Ja sam dosad uvijek glasala za nekog, nisam još predala nevažeći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •