Stranica 24 od 37 PrviPrvi ... 14222324252634 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,200 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #1151
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Meni na predsjedničkim izborima nijedan od favorita nije prihvatljiv. Čak ni kad začepim nos. Ne znam što ću. Zaokružit ću nekog redikula ili onog dečka Slavonca iz Amerike.

  2. #1152
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja cu glasati za Milana Bandica br.2. To mi je vrhunski performans i sjajna ideja.

  3. #1153
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu glasati za Milana Bandica br.2. To mi je vrhunski performans i sjajna ideja.
    Pa i meni je covjek super, jedino sto su mu oduzeli ime MB. Eto, kako samo njemu od svih MB.

  4. #1154
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Čitam danas da je zaključna cijena cijelog remetinečkog rotora 331.600.000 kn. To je otprilike 10 mjeseci plaćanja majki odgojiteljica.

  5. #1155
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam danas da je zaključna cijena cijelog remetinečkog rotora 331.600.000 kn. To je otprilike 10 mjeseci plaćanja majki odgojiteljica.
    I to još dobar dio sufinancira EU.
    Možda da iduće godine ukinu mjeru i umjesto toga ulože u obnovu mosta slobode? i ostalih? Ili ćemo čitati o Zagrebu ko o nadvožnjaku Genovi po svjetskim medijima?

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagr...ocnik/9511613/

  6. #1156

  7. #1157
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Jako su me razveselili anti uhljeb postovi
    Ja to govorim cijelu godinu, ali nisam proširila netrpeljivost na cijeli Index, zadržala bih se na Babiću i Vojkoviću, oko čijih opusa, posebno ovog prvog, u cijelosti potpisujem betty blue.
    Ali mi je Index i dalje drag, ponajviše zbog Duhačeka i Mazzoca

  8. #1158
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Što se predsjedničkih izbora tiče, imam svog favorita, kojem sam oprostila neke u najmanju ruku nespretne izjave iz prošlosti, a u ovoj se kampanji zasad nije kompromitirao.
    No, ne vjerujem da bi se njegovom pobjedom išta promijenilo u društvu i bojim se da je ustvari i on, iako mi je iracionalno drag, zapravo samo ono poslovično manje zlo.
    Netko gore je već napisao da oni s čijim se stavovima koji su progresivni i actually okrenuti budućnosti u potpunosti slažem, nemaju glasačko tijelo veće od 1-2%. Dobar primjer za to je na lokalnoj razini Tomašević.

    Žao mi je da sam danas prvi put otvorila temu, pa kasnim s ovim postovima, a nisam je otvarala jer mi je naslov antipatičan

  9. #1159
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Odbačena strategija demografskog razvoja grada, ali i to da je krajnji rok financiranja do kraja lipnja iduće godine. I koji je zaključak? Iako nema strategije, nastavlja se financiranje.
    Tipično za lijepu našu.

  10. #1160
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Malo smo se udaljili od teme, ovo je prije za temu štrajka...
    Nije, ako Bandić plati agenciju za cijelu Hrvatsku. Ili samo za Grad Zagreb i Požegu

  11. #1161
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    prebaceni su postovi. molim tamo nastavite

  12. #1162

  13. #1163
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Ma tko bi to od Bandića očekivao?

  14. #1164
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bile ste u pravu da ce biti svasta s tom mjerom. No, to je tek prijedlog.

    Ali, bilo bi u redu da ovima po starom i ostane kako jest, a nove nek' idu po novom.

  15. #1165
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Evo i HDZ Bandiću sapuna dasku, ne treba im više, iz tog zaključujem da neće još dugo vladati.

  16. #1166

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bile ste u pravu da ce biti svasta s tom mjerom. No, to je tek prijedlog.

    Ali, bilo bi u redu da ovima po starom i ostane kako jest, a nove nek' idu po novom.
    Jedna poznata situacija, od poznanice najstarije dijete ima 13 godina, sad je prije mjesec dana rodila cetvrto, sto znaci jos narednih 15 godina doma, najstarije ce tada imati 28 godina, taman da ta ista mama bude i baka odgajateljica
    Posljednje uređivanje od leptirići : 06.01.2020. at 19:17

  17. #1167
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    A ta mjera je u kamen zapisana?

  18. #1168
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    https://m.24sata.hr/news/milan-bandi...ljicama-668968

    Poceo je prvi korak ukidanja mjere

  19. #1169
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Bilo je zloupotreba?! Pa zaboga koristeno je točno onako kako je propisano. Očito je lova pri kraju, izbori su ove godine i zetoncicima u Saboru je pala vrijednost a Bandić je prokazan kao uteg umjesto spasitelj na izborima.

    Ono što me muči je da je ovo vjerojatno znak da je financijski voda dosla do grla. Po svemu sudeći novog gradonačelnika ce dočekati ista ili gora situacija nego je Milanovića docekala kad je preuzeo vlast = bankrot. Sve cemo mi to itekako platiti jos bar jednom, i majke odgojiteljice i fontane i zlatne šekrete i stupice i žičaru i...

  20. #1170

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Ma najte kasti...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  21. #1171
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tko bi se ovome nadao

  22. #1172
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ne čudi me uopće,više me čudi ako sam dobro popratila da će se prava drastično srezati postojećim korisnicima.
    Jer vjerujem da bi ih u startu bilo upola manje,teško da bi npr. netko dao otkaz znajući da će osam godina dobivati naknadu (što nije zapravo dugo razdoblje). Ovako, nakon osam godina, situacija će im biti poprilično kompleksnija što se tiče povratka na tržište rada.

  23. #1173
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Ne čudi me uopće,više me čudi ako sam dobro popratila da će se prava drastično srezati postojećim korisnicima.
    Jer vjerujem da bi ih u startu bilo upola manje,teško da bi npr. netko dao otkaz znajući da će osam godina dobivati naknadu (što nije zapravo dugo razdoblje). Ovako, nakon osam godina, situacija će im biti poprilično kompleksnija što se tiče povratka na tržište rada.
    Stvarno je bilo naivno vjerovati da je mjera odrziva i na osnovu te naivnosti dati otkaz.
    A povratak na trziste rada bi im trebao biti jednostavniji sada nego za jos sedam godina.

  24. #1174
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni se ne čini da će im biti tako jako teško vratiti se na tržište rada... ako mjeru ukinu sadašnjim korisnicima čija najmlađa djeca su napunila 8 godina, one su u ovom trenutku izbivale s tržišta rada najviše 4 godine. Nemaju više djecu u vrticu pa u tom kontekstu već imaju neke bolje prilike za posao jer ne ovise o radnom vremenu vrtića, poslodavac neće misliti za njih da će stalno biti na bolovanju i slično.

    Drugo, ne računajući one kojima MO naknada u financijskom smislu nije od životne važnosti (ali su je uzele jer imaju na nju pravo), većina tih žena je vrlo vjerojatno radila poslove do 3000 kn, u trgovini ili uslužnim djelatnostima, i zar nije da će takav posao za iste te novce moći “dobiti već sutra”?

  25. #1175
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Ali mora se priznsti da je dobra fora staviti limit od 8 godina. Taman da se fino osiguraju da dijete nece koristiti gradski novac za placanje mjesta u jaslicama i vrticu.
    Jasno, kad dijete ( iz nepoticajnih obitelji)koje nepripremljeno dode u skolu i bude kasnilo ( cijeli skolski zivot ) za vrsnjacima barem ce biti dovoljno kandidata na trzistu rada za nisko placene poslove.

  26. #1176
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    novaca nedostaje, jako.
    politicki vjetrovi su poceli puhati i u drugim smjerovima.
    ALI nedavno je potpisan novi kolektivni ugovor u Holdingu. u kojem je osigurano dizanje placa. tako da negdje treba srezati da bi se negdje dalo. jer dotok je ipak limitiran.

    I ono sto ljudi misle da je to zakon. nije to je mjera. mjere se mogu ukinuti. to je prica koju smo nedavno slusali za vrijeme strajka. zasto nastavnici inzistiraju na povecanju koeficijenta kad se isti moze smanjiti na sljedecoj sjednici.

  27. #1177
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ovo što Spajka piše je točno.
    Radnicima u Holdingu te Zetu, Vodovodu i Čistoći su povećane plaće.
    Nisu puno,a li ipak jesu.
    Ti ljudi rade i u redu je da i dobiju zarađeno.
    Majke odgajateljice ne rade.
    One su doma zahvaljujući Bandićevoj populističkoj mjeri s kojom je pridobio glasačko tijelo.
    Žičara guta ogromne novce, grad treba održavati, ljude koji rade platiti...i zašto bi se plaćalo ikoga da sjedi besposleno doma?
    Drago mi je, iznimno drago da se mjera smanjuje i nadam se da će se i ukinuti.
    Svatko neka radi za sebe i svoju djecu i neka živi od svojega rada.
    Jedino je to ispravno.
    Sve ostalo- ne!
    Parazitiranje na račun drugih koji rade ne postoji nigdje u svijetu.
    To je izmislio Bandić. Da zakamuflira svoje muljaže jer kod nas je glavna ona...nema veze što je krao kad je i nama dao.
    Bandić reže etikete s dizajnerskog namještaja da se ne skuži koliko je platio jedan pišljivi kauč, a mamice sjede doma, po parkovima i kafićima dok svi normalni odrasli ljudi rade.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 07.01.2020. at 09:49

  28. #1178

  29. #1179
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Baš mi je krivo da smanjuju tu mjeru. Najvažnija su djeca. Neka majke budu nagrađene jer rađaju djecu.
    One kojima je draže raditi nego rađati, neka rade, ni sad im nitko nije branio, ako su imale posao.
    Ružno mi je čitati toliko protiv majki s više djece. Ne toliko na ovom forumu, koliko po portalima. I faceu.
    Live and let live.

  30. #1180

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Beti, nije nitko protiv majki s više djece ... (barem ja nisam čula takve komentare, nisam ni čitala ako ih je bilo...)

    Ovdje na forumu imaš toliko primjera nas više s djece koje radimo i ne pada nam na pamet uzimati tu mjeru.

    Ja ću generalizirati, ali u mojem okruženju mjeru koriste one majke koje i inače ne bi radile (jer su nezaposlene ili pak ne moraju raditi jer imaju i više nego dovoljno sredstava za život i bez rada i plaće...). To je za jednu kategoriju poticanje nezapošljavanja i nerazvoja, a za drugu - dajemo onima koji već imaju i više nego dovoljno.

    Ja sam da sva djeca dobiju doplatak, i da se onima koji imaju premalo dodatno pomogne kroz druge mjere.

  31. #1181
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Pa i meni je zao da nemamo naftna polja i da se ta mjera ne moze prosiriti na cijelu drzavu.

  32. #1182
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, nije nitko protiv majki s više djece ... (barem ja nisam čula takve komentare, nisam ni čitala ako ih je bilo...)

    Ovdje na forumu imaš toliko primjera nas više s djece koje radimo i ne pada nam na pamet uzimati tu mjeru.

    Ja ću generalizirati, ali u mojem okruženju mjeru koriste one majke koje i inače ne bi radile (jer su nezaposlene ili pak ne moraju raditi jer imaju i više nego dovoljno sredstava za život i bez rada i plaće...). To je za jednu kategoriju poticanje nezapošljavanja i nerazvoja, a za drugu - dajemo onima koji već imaju i više nego dovoljno.

    Ja sam da sva djeca dobiju doplatak, i da se onima koji imaju premalo dodatno pomogne kroz druge mjere.

    Upravo to.
    I u mojoj okolini to koriste isključivo žene koje ni prije nisu radile, koje, citiram "nisu lude da rade za 3000-4000 kn" i pripadnice Romske manjine.
    Ne poznajem ni jednu majku da je dala otkaz i uzela tu mjeru.
    Ali zato poznajem dosta majki koje nisu ni za treće dijete koristile cijeli porodiljski, već su se vraćale ranije na posao.
    Zadnji primjer je moja rođakinja koja je rodila peto dijete i prekinula porodiljski kad je zadnje dijete imalo 11 mjeseci jer je čula da se na poslu spremaju otkazi i ona se vratila čak i prije isteka prve godine porodiljnog na posao da sačuva radno mjesto.
    Tako da je meni iznimno ružno i nelagodno čitati kako se zagovaraju neki na račun majki koje imaju i više, puno više od troje djece, ali žele raditi i sačuvati svoje radno mjesto.

  33. #1183
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Meni, kao majci 3 djece, zaposlenoj i bez ikakvih olaksanja u npr prirezu je iskreno drago da stvari dolaze na svoje mjesto. Ovo je bio izraz politicke volje, upozoravala sam da ce do ovoga doci vec godinama ali... ljudi vole slusati bajke, dizati kredite na taj status i tsl. Jedino masa ljudi ne voli raditi. I da se razumijemo, placa s prijevozom mi je 4600, 29.g radnog staza, 3 djece; sprdale su se zene samnom kad su otkaze davale, da sam glupa... Zao mi je samo djece kakve bistre roditelje imaju.

  34. #1184
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni, kao majci 3 djece, zaposlenoj i bez ikakvih olaksanja u npr prirezu je iskreno drago da stvari dolaze na svoje mjesto. Ovo je bio izraz politicke volje, upozoravala sam da ce do ovoga doci vec godinama ali... ljudi vole slusati bajke, dizati kredite na taj status i tsl. Jedino masa ljudi ne voli raditi. I da se razumijemo, placa s prijevozom mi je 4600, 29.g radnog staza, 3 djece; sprdale su se zene samnom kad su otkaze davale, da sam glupa... Zao mi je samo djece kakve bistre roditelje imaju.
    Drago mi te vidjeti kako si?
    Što se tiče teme, kolike i kakve mirovine će te žene jednog dana imati?
    Vjerojatno nikakve ili minimalne i opet, odnosno i dalje će biti teret državi. Odnosno svima nama.

  35. #1185
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I sad.. da je ta mjera tako uspješna pa da sve rodimo 3+ i damo otkaze, tko bi financirao tu mjeru? Tko bi financirao mirovine?
    Mjera je bila debilna od početka i nadam se da će je skroz ukinuti i prihvatiti se pronatalitetne politike kako spada.
    Neće naravno, al možemo se nadati.

  36. #1186
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš mi je krivo da smanjuju tu mjeru. Najvažnija su djeca. Neka majke budu nagrađene jer rađaju djecu.
    One kojima je draže raditi nego rađati, neka rade, ni sad im nitko nije branio, ako su imale posao.
    Ružno mi je čitati toliko protiv majki s više djece. Ne toliko na ovom forumu, koliko po portalima. I faceu.
    Live and let live.
    Pa da Beti, djeca su najvažnija a ne novci
    ja sam mislila da sve te majke vole svoju djecu a ne pare
    nitko ne rađa djecu jer je altruističan, djeca se rađaju jer volimo sebe želimo vidjet dio sebe u drugoj (novoj) osobi
    ne znam zašto bi se to trebalo nagrađivati
    pomoći onima kojima treba pomoć - svakako
    ali nagrađivati jer možeš roditi mi je deplasirano
    a osobito nagrađivati one koji ne žele raditi

  37. #1187
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Tanči pusa, ok sam...
    Kod mene se masovno otkazi davali uz "nisam luda da za ovo radim...", predskolce se ispisivalo iz vrtica... ima ih masu koje se financiraju iskljucivo od toga... ma uzas...citam upravo po FB, Bandic im je najgori neprijatelj postao, prosvjeduju, idu pred Sabor, u Provjereno jer nitko ne zeli vise placati nerad...

  38. #1188
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Pa i ne ukida se skroz mjera. Ja ne znam zbilja nikoga da je dao otkaz, ali znam tri s UIO majicama, koje imaju vise od troje djece i koje ce stati kad stane bioloski sat. One zasad mogu dugorocno racunati na tu potporu. Nijedna nije nikad radila. Skolovane zene, samo su zabrijale na Batarela, Stojica i sl. Izvan te teme, vrlo drage osobe.

  39. #1189
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Jelena- svaka im cast ako s 4200 mogu toliku djecu uzdrzavati i skolovati... ja toliki lumen nisam...

  40. #1190
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena- svaka im cast ako s 4200 mogu toliku djecu uzdrzavati i skolovati... ja toliki lumen nisam...
    Ne žive samo od toga, imaju i povrat poreza, dječji doplatak, 9000 kn godišnje od grada za 3., 4. … dijete, rade na crno (preprodaja raznih stvari s interneta, nokti, šminkanje…). Spomenula si i sama, mnoge su digle kredite na status. A ne mali broj njih je zapravo često u blokadama, koriste zaštićene račune i sl. Vjerojatno postoji tu i neki tati koji ima posao (bilo prijavljen, neprijavljen, ili u Njemačkoj...).
    #pratimscenu .

    Živim u kvartu u kojima ih dosta koristi mjeru, poznajem ih osobno sigurno 10-tak. Neke nisu ni radile, neke su dale otkaz.
    Mnoge od njih su bile i ostale realne, i dale su otkaz uz kalkulaciju "sigurno neće trajati vječno, ali klinci su sad jako mali (neke imaju i troje djece mlađe od 7 godina), i s mjerom je lakše hendlati sve, nema jaslica i bolovanja, posao za 3000 kn ću uvijek naći".
    Mislim, jutros kad mi je zazvonila budilica i meni je bilo krivo što nisam uzela status . (Negdje do 11h neradnim danima maštam kako je lijepo imati status, a onda me stvarnost lupi u glavu).

    S druge strane, nikako ne razumijem one (ima ih na fejsu dosta) čije najmlađe dijete ima već 8-9-10 godina, a imaju i punoljetnu djecu, koje argumentiraju da kako to nije u redu jer natalitet ovo-ono. Razumijem da je ova skupina ljuta i razumijem što govore kad govore "nismo tako planirale"... sve to stoji - dale su otkaz, računale su do djetetove 15. godine biti doma, ali zbilja ne razumijem kakve veze s natalitetom ima sjediti doma s velikom djecom, koju si ionako svu rodila i prije nego je mjera uopće postojala.

    Grad se vjerojatno unaprijed dobro osigurao... prvo su jako počeli čistiti statuse, oduzimati onima za koje su utvrdili bilo kakve promjene (npr. promjenu adrese supruga i sl.). Ne znam točno pojmove, ide otprilike ovako, na nekim papirima koje bi MO dobile kad bi im bio odobren status je pitalo "rješenje", na drugima "odluka", ili nešto slično... uglavnom, zvuči kao unaprijed osmišljeno da se ovima koji su kasnije dobili mjeru bez pravnih posljedica može reći "od danas vaš papir nije važeći, i to se više ne odnosi na vas".

    Jasno je da sve ide od toga da nema više novca (zanimljiv mi je argument nekih MO na fejsu koje kažu da novca sigurno ima, samo ga kradu, da ne kradu, bilo bi dovoljno za sve majke ).
    Ali grad isto lupeta gluposti što je u ovom novom prijedlogu mjere predloženo da na mjeru imaju pravo samo oni koji su nezaposleni minimalno 6 mjeseci. O čemu pričamo? Za koga je onda ta mjera? Za socijalne slučajeve? Je l to socijalna ili pronatalitetna mjera? Dakle mjeru ćeš dati samo onima koji su nezaposleni i rađaju 3. i 4. dijete?
    (btw. pročitala sam isto da mnogi Romi zapravo ne koriste mjeru jer bi izgubili pravo na druge naknade iz sustava socijalne skrbi koje im mjesečno budu na razini kućanstva veće od tih 4200. Ne znam je li točno, pisalo na fejsu ).

    Prave mjere bi bilo da na razini (cijele države) podignu iznos porodiljine naknade za one koji imaju pravo koristiti ga do 3. godine sa sadašnjih 2300 kn, da imaš posao na kojem ti se ISPLATI raditi, da imaš vrtić u kojima ima manje djece u grupi i više teta koje ih mogu voditi van pa su manje bolesni, da delimitiraš iznos bolovanja za dijete i sl.

  41. #1191
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Pa imaju i očevi prihode - po meni i nije poanta samo u visini novaca nego što im se uopće omogućuje bilo kakav prihod uz sva druga prava koja idu s tim (mirovinsko, zdravstveno...).

  42. #1192

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ali grad isto lupeta gluposti što je u ovom novom prijedlogu mjere predloženo da na mjeru imaju pravo samo oni koji su nezaposleni minimalno 6 mjeseci. O čemu pričamo? Za koga je onda ta mjera? Za socijalne slučajeve? Je l to socijalna ili pronatalitetna mjera? Dakle mjeru ćeš dati samo onima koji su nezaposleni i rađaju 3. i 4. dijete?
    Ovo je i meni upalo u oči i baš sam se pitala isto.

  43. #1193

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    cijelo vrijeme pratim ovu temu i ne mogu ne primijetiti koliko jedan dio RH, bome i tu na forumu, zamjera ženama koje su se odlučile postati MO...

    Ni za jednu stvar koju su građani RH iskoristili kad im se pružila prilika nije takva halabuka nastala..
    Ja svjedočim već godinama kako se izvlače nofci za eko-proizvodnju na poljima koja nisu taknuta, nikom ništa..
    Ali mame odgojiteljice! e to je sporno..
    U svijetu u kojem živimo, zar zalsta treba zamjeriti nekome kaj je odlučil doć do novaca za koje im se pružila šansa? Legalno?
    pa ljudi moji, treba im čestitati!

    Još više me rastužuje ideja koja se provlači - da žena koja ne radi kod nekog poslodavca i ima više djece samo sjedi doma..

    kaj stvarno vi koje ste protiv tih mama poznate "žene koje samo sjede doma"?!?
    ja ne znam niti jednu!
    čak naprotiv, sve mame koje ja poznam a imaju više djece, tu računam i one s dvoje djece, itekako imaju obaveza..

    drugi je par rukava koliko je zahtjevno i izazovno biti i mama i zaposlenica kod nekog poslodavca
    to sve znamo i svjedočimo sve mi

    ali da zbog te nepravde zamjeramo drugim ženama na njihovim odlukama...

    iskreno - stvarno ne trebamo mi same po sebi toliko pljuvati, ima sasvim dovoljno muškaraca koji to rade...

  44. #1194
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nije direktno vezano za temu, al mama pticice, kad kazes da "vec godinama svjedocis", zelis reci da o tome javno pricas/prijavljujes odgovornim tijelima, ili da to vidis oko sebe. Ako ne ovo prvo, zasto ne?

  45. #1195
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja ne poznajem nikog tko izvlači novce za eko-proizvodnju, a zemlja ne netaknuta, ali poznajem 10 MO i o tome stalno netko oko mene nešto priča pa imam svoje mišljenje .
    Ove druge stvari zamjeramo na drugim temama.

    Možda to tako zvuči, da zamjeramo njima... ja zamjeram gradu sto je tako nešto blesavo uopće upogonio.
    Mjera mora jednako poticati svakoga da rodi, ne samo onoga kome se ne isplati raditi!

    Njima zamjeram (onima koje to pišu na fejsu) što su potpuno nerealne i ne vide koliko je to novca sve skupa, nego onako nekako odokativno zaključuju da su drugi jalni na njih jer nemaju uvjete, i ogromna je nepravda i šteta što to nije na raznini cijele zemlje. Bez imamo razumijevanja neke globalne slike i koje bi to ekonomske i strukturalne posljedice imalo.
    Meni je na osobnoj razini zao svake od tih osoba, pogotovo onih kojima egizensticija ovisi o tome, ja kao ja osobno možda ne bi nikome ni uzela tko je već dobio, ali bi ju sutra ukinula skroz za nove korisnike. Ajde ne sutra, za točno 9 mjeseci od sutra pa tko još uskoči .

    Pri čemu sama imam sve uvjete da ju koristim i čak kad ju ovako postrože.

    Ajde mama ptičice sama reci sto je u ovoj mjeri kao mjeri dobro i pozitivno? Osim sto je ona socijalna naknada određenom dijelu tih obitelji?
    Zašto ju ja ne koristim, a imam troje male djece? Bit “jer sam karijeristica koju djecu ionako ima usput”, kao što pročitah kod jedne od njih.

  46. #1196
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo ajmo još ovako... u poslu se susrećem s ljudima iz sektora društveno-humanističkih znanosti, sve neki dr., mr., stručnjak za ovo ili ono... nikad od niti jedne od tih osoba nisam čula niti približno ikakvo odobravanje mjere, svi se samo zgražaju na svakakve strukturalne suludosti mjere. Pričam o ljudima koji se bave ekonomijom, demografijom, socijalnom politikom... razgovori na temu su uglavnom vođeni neformalno tijekom sastanka o nečemu drugome, nisu to bila stručna okupljanja na tu temu, no svejedno, nikad niti jedna pozitivna riječ.
    A ono sto želim reći je da sam protiv mjere iz tih strukturalnih razloga, ne jer osobno želim zagorčati život 5000 obitelji.

  47. #1197

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    građani RH iskoristili
    nisu građani RH, nego samo građani RH u ZG
    da je cijela RH, onda bismo možda drugačije promišljali

    i da, legalno su došli do tog novca, no ako je nešto legalno, ne znači da se svi moramo složiti s tim

  48. #1198

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    I nismo žene protiv žena, nego mjeru smatramo i nepravednom i suludom ...

    Zašto npr. nitko ne uvede mjeru i u Zakon o radu ne stavi mogućnost da sve majke s više od troje djece mogu raditi na pola radnog vremena ili određeni postotak sati (30%,70%...), pa nek svatko bira kako hoće i koliko može i treba?
    I ne samo majke s više djece, nego bilo tko...

  49. #1199
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I nismo žene protiv žena, nego mjeru smatramo i nepravednom i suludom ...

    Zašto npr. nitko ne uvede mjeru i u Zakon o radu ne stavi mogućnost da sve majke s više od troje djece mogu raditi na pola radnog vremena ili određeni postotak sati (30%,70%...), pa nek svatko bira kako hoće i koliko može i treba?
    I ne samo majke s više djece, nego bilo tko...
    Ja bi onda puno rađe opciju da ne moram plaćati obavezno zdrastveno, od kojega tako i tako ne vidim koristi kada mi treba.
    Vrijeska, nadam se da ćeš ti sada imati drukčiju priču, kada ga trebaš.

  50. #1200
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma hrpa je mjera koje se mogu osmisliti i koje bi trebale biti univerzalne, a ne ovako populističke samo za jedan dio populacije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •