Stranica 36 od 37 PrviPrvi ... 2634353637 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,800 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #1751
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja ne znam niti jednu majku "odgojiteljicu" a da je išla roditi dijete zbog toga. Sve su već imale 3+ djece. I sto je najzanimljivije - nisu rodile vise niti jedno nakon dobivanja statusa.

    Stvarno je potaklo natalitet.

  2. #1752
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ni ja ne poznam nikoga da je rodio trece zbog mjere. Al to nema veze poznam li ja, nego mjera nije uopce povecala natalitet. Jedino se smanjio pritisak na vrtice. Mame s N>7 djece koje poznajem, nikad nisu radile. Jedina razlika je da uz mjeru vise ne salju djecu u vrtic i ne mogu se izorganizirati da djecu odvedu na predskolsku u vrtic.

  3. #1753
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa prednost je rađanje više djece. To je i bila svrha, koliko se sjećam.
    A gdje se radja više djece? Imaš podatak koji mi ostali ne znamo.

  4. #1754
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mislim da bi to stvarno bilo maloumno zbog mjere rodit trece dijete. Mogu ju ukinut prije nego i rodis.
    To ide u dok-ide-ide kategoriju.

  5. #1755
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    A super mi je osječka mjera da su se sjetili sufinancirati IVF. Kako to sad konzervativna Slavonija podupire takvo igranje s bozjom voljom.
    https://sib.net.hr/vijesti/osijek/39...nute-oplodnje/

  6. #1756
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam niti jednu majku "odgojiteljicu" a da je išla roditi dijete zbog toga. Sve su već imale 3+ djece. I sto je najzanimljivije - nisu rodile vise niti jedno nakon dobivanja statusa.

    Stvarno je potaklo natalitet.
    U mojem susjedstvu su rodile više njih više djece.
    U mom svijetu mame s 3+,5+,7+9+ su itekako radile prije nego su mjeri počele koristiti,znam nekolicinu takvih u svakoj skupini,kao što znam i dosta njih koje nisu željele mjeru opet u svakoj od tih skupina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.03.2021. at 06:40

  7. #1757
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    jelena.O, je l ti pises da znas zene koje imaju vise djece ili zene koje su upravo zbog bandiceve mjere rodile trece dijete?

    Ja znam jako puno zena s 3 do 9 djece, ali ne znam da se ijedna odlucila na trece zbog mjere. Mooooozda jedna koju bas ne poznam dobro, socijala je u pitanju. Neki dan sam ju srela pa mi je rekla da joj djeca vise ne idu u vrtic jer je na bandicevim mjerama. Kod nje nisam recimo nikakav ponos primijetila, dapace nekakav sram. Ponos se valjda vidi kod ovih sto besramno iskoristavaju gradski proracun. Ova zena koju spominjem, njoj bi svaka normalna drzava pomogla.

  8. #1758
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jelena e takvima kao ta tvoja ženica treba pomoći zato sam spominjala konkretne i strožije kriterije.

    A ove besposlene supruge dobrostojecih poduzetnika naravno da nikad nisu ni trebale dobit pravo na koristenja ove mjere. Ne uzimat imovinski cenzus prilikom dodjele prava je totalni nonsens i nema veze s pameću.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.03.2021. at 07:34

  9. #1759
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sad dal' zbog Bandića ili kaj drugo ne ulazim,uglavnom rodila jedna 4 i 5, jedna 6 i 7

    S time da ne znam ni jednu kojoj je muž ili dobrostojeći ili na Jasko dobrom mjestu kak se to fino veli
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.03.2021. at 08:01

  10. #1760
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jelena.O znam i ja te mame iz naseg kvarta koje je ova mjera potaknula na veci broj djece, pricala sam o ovim mamama koje cure spominju.

  11. #1761
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Znam i ja jednu mamu koja je rodila peto dijete i čak nije ni trogodišnji porodiljski iskoristila, već je otišla raditi.
    Inače je odgajateljica u vrtiću i plaća joj je oko 7000 kn.
    Toliko bi dobila i od bandića da je doma.
    Ali ona je ispričala da voli svoj posao i želi ga raditi i za to se je školovala te ni u ludilu ne dolazi u obzir da se svega toga odrekne.
    Znam i jednu sa troje koja je odmah po dobivanju mjere podignula veliki kredit i srihtala si stan kao iz snova, a sad kuka što će ako joj ukinu. Muž je privatnik, prijevoznik.
    Znam i nekoliko žena iz Konzuma i Spara koje su dale otkaz jer ne žele raditi za 3-4000 kn kad ovdje dobiju duplo više, a ne moraju ništa raditi.
    Kućanske poslove i brigu za djecu, bolesnog muža ili nepokretnu svekrvu ne smatram radom u smislu radnog odnosa , jer sam ja onda do sada već odradila trostruki staž i odavno sam trebala biti u povećoj mirovini.
    Ovo s porezom i dalje ne kužim, a glupa nisam. Dapače, natprosječno inteligentna:
    Znači da ako korisnica te naknade dobije na ruke 4000 i nešto kn, grad na to još plati skoro 3000 kn poreza koje onda korisnica dobije povratom poreza.
    Kako, ako ga ona nije platila? Kako može dobiti nešto što nije njeno? Ne razumijem?
    Kakav drugi dohodak, ako nema prvog jer osoba ne radi?
    Posljednje uređivanje od Tanči : 20.03.2021. at 08:56

  12. #1762
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se potpuno slažem sa svim bettyinim, sillyme, Vrijeskinim i sličnomislećim postovima.
    I navodim i svoj primjer, jedina osoba koju poznajem, a da je korisnica mjere, je žena koja treće dijete planira incognito upisati u privatni vrtić, dok joj muž radi negdje vani (nije li netko naveo da je to u supotnosti s uvjetima? O samoj mjeri ne znam dovoljno).

    I da, kad smo se već i oko toga izjašnjavale, najviše potpisujem onaj bettyin post u kojem objašnjava zašto brigu oko i odgoj vlasite djece ne smatra radom.
    Ulovit ce ju, ne brini. Nije niti prva niti zadnja koja je pokusala s time i ostala bez statusa i morala vratiti nekoliko zadnjih isplata.

  13. #1763
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Tko će ju ulovit?

  14. #1764
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tko će ju ulovit?
    Ovi iz gradskog ureda. Provjeravaju inace periodicno i po prijavi. Prebivaliste redovno provjeravaju,imaju uvjete oko toga da oba roditelja moraju biti u Zg, ne smiju boraviti vise od odredenog vremena izvan HR itd.

  15. #1765
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tko će ju ulovit?
    Lovci?
    Hahaha, ma dajte najte.

  16. #1766
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Lovci?
    Hahaha, ma dajte najte.
    Tanči,

    Svega par postova ranije tvrdilo se na ovoj temi da je rjesenje problema upravo u nadležnim tijelima/inspekcijama, kako sad to da se vise ne oslanjamo na činjenicu da se njih ne moze smuljat?!

    To je ono sto ja stalno ponavljam.
    Kod nas trebaju korjenite promjene mentalnog sklopa ljudi i njihovog nacina razmisljanja za opce dobro svih nas.

    Ja bih opalila zestoke financ.kazne za sve muljaže, pa i najbanalnije, nek se onda busaju u prsa i usude.
    Kod nas samo to pali, nista drugo.

  17. #1767
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne vjerujem toliko u kazne, jer su one namijenjene nevaznim osobama poput mene. Horvatincic jos uvijek hoda okolo. Veliki sprovodi se odvijaju za vazne, skole cemo zatvorit, nema veze.

  18. #1768
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči,

    Svega par postova ranije tvrdilo se na ovoj temi da je rjesenje problema upravo u nadležnim tijelima/inspekcijama, kako sad to da se vise ne oslanjamo na činjenicu da se njih ne moze smuljat?!

    To je ono sto ja stalno ponavljam.
    Kod nas trebaju korjenite promjene mentalnog sklopa ljudi i njihovog nacina razmisljanja za opce dobro svih nas.

    Ja bih opalila zestoke financ.kazne za sve muljaže, pa i najbanalnije, nek se onda busaju u prsa i usude.
    Kod nas samo to pali, nista drugo.
    Nema od toga ništa.
    Evo baš čitam kako će Mamićima i njihovim ženama pa i bivšoj ženi oduzeti imovinu i pitam se:
    Kad će raznim Bandićima, Sanaderima, Vidoševićima... oduzeti imovinu?
    Pa čitam o Josipi Rimac i nesrazmjerima njene imovine..
    A toga ima kud god se okreneš.
    I sad da očekujem da će pravna država poduzeti nešto vezano uz zloupotrebe majki odgajateljica?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1769
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moš misliti da će Mamići ostat bez toga,na žalost neće

  20. #1770
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ne bih rekla da drzava ima veze s time kao takva. Gradski ured izdaje rjesenje kojim ukida isplatu statusa po toj i toj osnovi krsenja, npr. Promjenis adresu prebivalista a djeca ne, odes iz Zg itd. muz ti radi vani... Sve si duzan prijaviti i ovisno o slucaju traze povrat toliko mjeseci od kada je nastala promjena. Niti prva niti zadnja kojoj se dogodilo. Upravo iz tog razloga su mijenjali uvjete i vrse provjere, samo kako koga dohvate i pitanje vremena kada ce ih uloviti.
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 20.03.2021. at 14:54

  21. #1771
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A toga ima kud god se okreneš.
    I sad da očekujem da će pravna država poduzeti nešto vezano uz zloupotrebe majki odgajateljica?

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    O tome i pricam, uvijek ima muljatora od malih, pa do velikih riba.Macku o rep.

    Ne mozes zastiti ni radnicka prava majki koje bi radile al uz bolovanja zbog male.djece, ni zlouporabu koristenja mjera za majke odgajateljice (osim puno strožim kriterijima), znam da zvuči defetistički, al kod nas je tako tesko napravit pomake naprijed na bolje.

    Pravosudje nam je rak rana drustva.

  22. #1772
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Uz onakve suce poput onih iz Splita i Osijeka uistinu ne možemo puno očekivati.
    Što se tiče priče o kontrolama i ukidanjima statusa, to je poput priča o kontrolama teudničkih bolovanja i fiktivnih zapošljavanja s ciljem ostvarivanja prava na porodiljnu naknadu.
    Nitko, nikad nije “ulovljen”, niti je izgubio status i morao vratiti novce.
    Legendarna je priča one neke adrese u Dubravi na kojoj je bilo prijavljenih 40 žena, a niti jedna tamo nije živjela.
    Ali su sve dobivale naknadu iako su u BiH živjela.
    Isto tako mi je super fora ako imaš dvoje odrasle djece i jedno mlađe od 7, isto imaš pravo na status majke odgajateljice iako zapravo odgajaš samo jedno dijete.
    Itd.
    Od svih žena koje znam što osobno, a što virtualno, jedino Žutaminuta zaslužuje taj status i to zato jer ima troje male djece, podstanar je i samohrana je te, pretpostavljam i potrebita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #1773
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Iskreno meni je zutaminuta cijelo vrijeme u mislima kad pišem na ovoj temi i duša me boli da bi se njoj i njoj sličnima oduzela ova naknada.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.03.2021. at 20:13

  24. #1774
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Grozno mi je razvlaciti zutu po forumu jer je tu ni kriva ni duzna, ali u cemu je problem nekome u takvoj situaciji omoguciti zbrinjavanje djece u institucijama (vrtic, jel) kako bi zena mogla raditi i, kad djeca prerastu vrtic i krenu u skolu (a kamoli kad krenu u srednju ili na faks) zena ima radnog staza, znanja i iskustva za rad, cime izbjegava cijeli zivot na sustavima socijalne i ine pomoci?


    S druge strane, paralelno s pomoci oko vrtica, osoba bi primila i socijalnu pomoc oko stanovanja, hrane, sto god da treba, a ovisno o primanjima na tom poslu (i primanjima partnera, oca, koga god, tko se takodjer brine za djecu ili bi se morao brinuti).

    U tom slucaju roditelj (zena) ne prima placu za ono za sto zaposlene zene ne dobiju nista.

  25. #1775
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ako je uzela mjeru nakon što je rodila svo troje djece i s ciljem sređivanja svog socijalnog statusa a ne zbog imanja više djece "da država opstane jer se samo treće i iduće računa" kako je netko tu jednom napisao - onda ionako nema smisla jer nije demografska mjera. A pod to se "prodaje". Jer ne traži apsolutno nikakav imovinski ili bilo kakav preduvjet osim da u tom trenutku je osoba x nezaposlena, imaju prebivalište u zg i već sad ima troje djece, a koliko ih još planiraju (ili ne) se ne pita. Možda da stave uvjet da dok si na mjeri rodiš svake 2 godine još bar jedno, i tako do 45-e, onda bi možda i bila pronatalitetna (karikiram ali nije daleko od istine). Taman nakon toga može s 60 u mirovinu. Prava karijerna majka, u skladu s patrjahalnim narativom zadnjih desteljeća...

  26. #1776
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sillyme ti se to ozbiljno pitaš : se ne pita. Možda da stave uvjet da dok si na mjeri rodiš svake 2 godine još bar jedno, i tako do 45-e?
    Tko to smije tebi reći?!?!

  27. #1777
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj prijdlog nije apsolutno ništa apsurdniji od ovog što sad imamo. Ali bi bar rezultirao navodnim ciljem mjere
    Iako je jasno da je pravi cilj mjere sirova populistička kupovina glasova i ništa više...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.03.2021. at 21:22

  28. #1778
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    neumjesno je prozivati ljude po forumu, slažem se s Kaae
    slažem se i s betty koja postavlja pitanje Kris zašto njezin odgoj djece jest rad a naš nije?
    puno toga je ovdje pogrešno
    naša država nema novaca
    kao što ih nemaju jedinice lokalne samouprave koje su naiskale potpuno nepotrebno, skupo i neodrživo ljude po uredima
    pardon, njima nije bespotrebno, njima je zagaranirana glasačka mašinerija
    ista stvar s Bandićem i predmetnom mjerom
    populizam i ništa više
    majke i djecu treba zaštititi, treba se pobrinute za ranjive skupine u društvu kao što su samohrani roditelji s malom djecom, itd.itd.
    ali ovo nije ispravan način
    jednostavno nije
    ali zapravo, meni ej bespredmetno raspravljati više o ičemu jer gdje god zagrebeš vidiš da je naopako i u neredu
    suci feštaju s osobom ptotiv koej se vodi kaznenni postupak
    građani svoje mrtve pokapaju kao u apokaliptičnim filmovima
    vlastodršce se pokapa kao da je riječ o općenardnom derneku
    crkva ima svoja pravila, oni su iznad zakona i Ustava ove države
    bolesni smo, baš smo bolesni, oštećeni i poremećeni kao društvo.

  29. #1779
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Da li nezaposlene majke troje djece imaju pravo koristiti porodiljni dopust do trece godine zivota djeteta?

  30. #1780
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A moze li majka odgojiteljica uzeti placeni dopust?

  31. #1781
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da li nezaposlene majke troje djece imaju pravo koristiti porodiljni dopust do trece godine zivota djeteta?
    Imaju

  32. #1782
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Imaju
    Ok, znaci zene koje imaju troje djece i nisu zaposlene mogu nakon trece godine zivota djeta upisati djecu u vrtic gotovo besplatno ( ako su sva sitna ne placaju gotovo nista) i naci posao ? U teoriji.

  33. #1783
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, znaci zene koje imaju troje djece i nisu zaposlene mogu nakon trece godine zivota djeta upisati djecu u vrtic gotovo besplatno ( ako su sva sitna ne placaju gotovo nista) i naci posao ? U teoriji.
    Mislim da može upisati dijete samo ako ima mjesta jer prednost pri upisu imaju djeca čija oba roditelja rade.

  34. #1784
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da može upisati dijete samo ako ima mjesta jer prednost pri upisu imaju djeca čija oba roditelja rade.
    Prednost imaju i djeca socijalno ugrozenih obitelji. Bodovi idu i na to.

  35. #1785
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tako j kak veliTanči,mada često i zvise i roditelji koji oboje rade,jer nema mjesta u vrtiću

    Rekla sam da znam nekolicinu roditelja s puno djece koji nisu koristili povlasticu i kojoj se ovdje priča.

  36. #1786
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Prednost imaju i djeca socijalno ugrozenih obitelji. Bodovi idu i na to.
    je ali tad moraju biti u sustavu czzo,u toj priči ih ima jako malo.

  37. #1787
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Inače, što se tiče mjesta po vrtićima, moram i ovo napisati:
    prije dvadeset godina sam odustala od vrtića jer mi nije koristio budući da smo suprug i ja radili u smjenama i vikendom pa sam otišla na neplaćeni.
    Mnogi poznanici su mi tada govorili da sam glupa, da sam se trebala vratiti na posao i vući po bolovanjima i biti doma s djetetom koje je imalo GERB i to teški oblik.
    Poslije sam saznala da i za manje poteškoće od GERBA majke dobivaju produljenje porodiljskog dopusta.
    Ali eto, ja nisam tip koji će se "vući po bolovanjima" pa sam, smatrajući da je tako najbolje i najpoštenije i za mene i za dijete, uzela neplaćeni.
    13 mjeseci kasnije sam ga morala prekinuti jer je suprug ostao bez posla...
    I tako ja radim u Jurišićevoj, a tamo je jedan vrtić. Gradski.
    Slučajno upoznam ravnateljicu i ona mi kaže kako imaju mjesta i ako želim mogu upisati dijete kod njih.
    Nisam htjela/trebala vrtić pa nisam ni upisala dijete, ali se sjećam da je žena pričala da oni stalno imaju mjesta jer je to takav kvart. Uglavnom starije stanovništvo s vrlo malo djece.
    Tako da se treba raspitati jer očito se nađe mjesto po centru gdje uistinu ima malo djece, a roditeljima je možda usput za posao.
    Što se tiče "prozivanja ljudi po forumu" nitko, nikoga ne proziva, iako je Cathy prva spomenula Žutu pa tada to nije nikome bilo neumjesno. Neke cure su same napisale i da koriste/tražiti će mjeru i puno intimnije detalje pa to nije nikakva tajna, a neke se nisu službeno outale, ali je sve itekako jasno kad se čitaju njihovi postovi.
    Btw. ne vidim nikakav problem ako su iskoristile tu mogućnost da uzmu mjeru, ali je problem ako pokušavaju sve oko sebe uvjeriti kako je to ispravno i kako njih treba platiti što odgajaju svoju djecu.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 21.03.2021. at 09:40

  38. #1788
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Pa nije to nikakva novost. Moja djeca su išla u vrtić u centru jer su nam u kvartu odmah rekli da nema šanse da ih tamo upišemo. I gomila drugih roditelja je isto tako vozila djecu

  39. #1789

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    je l se koji kandidat izjasnio da će ukinuti tu naknadu?

    ja mislim da nije jer bi si time odmah u startu upisao minus u glasovima
    Ima, Davor Nađi.

    https://www.zagreb.info/aktualno/lok...zecima/320705/

  40. #1790
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Pa i Tomašević

  41. #1791
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ako znamo da je Bandić zadnje izbore dobio sa 147 000 glasova, a samo penzića u Zg ima 200 000, pa djelatnika Holdinga oko 12 000 pa majki odgajateljica oko 5000 itd sasvim je jasno da će svaki kandidat biti jako oprezan s najavljivanjem ukidanja bilo čega.
    Ukidanja će doći poslije izbora.

  42. #1792
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    I ja mislim da će ju ukinut. Bas svaki od njih

  43. #1793
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ukinuti da bi imali više novaca za svoj luksuz. Sigurno taj novac neće usmjeriti niti za demografiju, niti za potrebite.

  44. #1794
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Mene zanima hoćemo li doznati koliki su gubici u zagrebačkoj blagajni, nakon delanja najdugovječnijeg gradonačelnija

  45. #1795
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ukinuti da bi imali više novaca za svoj luksuz. Sigurno taj novac neće usmjeriti niti za demografiju, niti za potrebite.
    Nii za obnavljanje škola i vrtića staradalih u potresu. Nama su i vrtić i škola zgrade prije 1940, stradale u potresu i pokrpane tko zna kako.
    Uvjeravaju nas da su sigurne ali ne vjerujem.

  46. #1796

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Uz onakve suce poput onih iz Splita i Osijeka uistinu ne možemo puno očekivati.
    Što se tiče priče o kontrolama i ukidanjima statusa, to je poput priča o kontrolama teudničkih bolovanja i fiktivnih zapošljavanja s ciljem ostvarivanja prava na porodiljnu naknadu.
    Nitko, nikad nije “ulovljen”, niti je izgubio status i morao vratiti novce.
    Legendarna je priča one neke adrese u Dubravi na kojoj je bilo prijavljenih 40 žena, a niti jedna tamo nije živjela.
    Ali su sve dobivale naknadu iako su u BiH živjela.
    Isto tako mi je super fora ako imaš dvoje odrasle djece i jedno mlađe od 7, isto imaš pravo na status majke odgajateljice iako zapravo odgajaš samo jedno dijete.
    Itd.
    Od svih žena koje znam što osobno, a što virtualno, jedino Žutaminuta zaslužuje taj status i to zato jer ima troje male djece, podstanar je i samohrana je te, pretpostavljam i potrebita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pišete gluposti da nikad nikome nije ukinut status i da nije morao vratiti novce!

    Isto tako na ovoj temi se iznose neistine da djeca roditelja odgajatelja pohađaju privatne vrtiće i isto vremeno dobivaju naknadu od grada.
    Privatni vrtići jednako kao i gradski su sufinancirani od grada, tako da svaki korisnik statusa kad bi upisao djecu u privatni vrtić momentalno bi ostao bez naknade.

    Ono što korisnici statusa koriste su razne igraonice ili privatni obrti za čuvanje djece koji nisu sufinancirani od grada.

  47. #1797
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Victoria 08 prvotno napisa Vidi poruku
    Pišete gluposti da nikad nikome nije ukinut status i da nije morao vratiti novce!

    Isto tako na ovoj temi se iznose neistine da djeca roditelja odgajatelja pohađaju privatne vrtiće i isto vremeno dobivaju naknadu od grada.
    Privatni vrtići jednako kao i gradski su sufinancirani od grada, tako da svaki korisnik statusa kad bi upisao djecu u privatni vrtić momentalno bi ostao bez naknade.

    Ono što korisnici statusa koriste su razne igraonice ili privatni obrti za čuvanje djece koji nisu sufinancirani od grada.
    To ti iz vlastitog iskustva pišeš?

  48. #1798

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    To ti iz vlastitog iskustva pišeš?
    Korisnik sam mjere roditelj odgajatelj od samog početka kako je mjera krenula, znači 09/16

  49. #1799
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Victoria 08 prvotno napisa Vidi poruku
    Korisnik sam mjere roditelj odgajatelj od samog početka kako je mjera krenula, znači 09/16
    Mda, tako sam i mislila.

  50. #1800
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Rekla bih da je to nije nikakvo krsenje , moguce samo siva zona obzirom da roditelji placaju punu cijenu bez subvencije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •