Stranica 3 od 37 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #101
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Trina, sve 5, udzbenici jako dobro dođu. Pokušaj zamisliti koliko bi se još stvari u ZG moglo napraviti kad B. ne bi namirivao svoju mafiju. Kad ne bi plaćao nepotrebna uređenja, popločavanja, podvostručene stupiće, kičasta rješenja, zamjene zemljišta itd. pa taj novac uložio u rasterećenje prometa, škole, zdravstvo...

  2. #102
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    pa briga nas je ako je rijec o pranju novca, kako ne? školske unuforme su samo takva prijevara. eto, u nasoj skoli su dodijeljene djeci ali se ne moraju nositi. pa zamisli koliko je to bacen novac! ove godine smo ponefinacno mogli odluciti hocemo li nobi paket uniforme ili ne, ja sam odbils iako moja nosi papuče u školi

  3. #103
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pokazi nisu besplatni.
    Dobije se odredeni iznos za svako dijete , mislim oko 3000 za prvo, 6000 za drugo , jdenokratni jasno. Nikako ne svake godine. Ne znam koliko se dobije za 3. , vjerojatno vise i to je onda podjeljeni po godinama ( pretpostsvljam).
    Ali ima opcina koje daju puni vise pa se ne spominju . Eto , Blato na Korculi je prilicno velikodusno. Puno vise od Bandica.
    Svaka lokalna zajednica ima odredenu mogucnost raspredivanja novca i prioriteta. Nije to topla voda. Nas dragi gradonacelnik voli dobru reklamu , i obilato koristi prihodovani novac za dobru reklamu. Jasni, nekad i raja ima koristi od toga. Ipak , bolje da se novac trosi na knjige nego na njegove fetise u vidu vodoskoka.
    Ali i dalje mi nije drag , niti mi se svida njegov nacin i motivi.
    Nije jednokratno. Za trece dijete svaku godinu dobijes 9k. Za dvoje ide u ratama.
    Ja koristim status. Nisam bilo slabo placena. Bila sam sef kuhinje. Sa dobrim kritikama i prema usponu.Trebalo bi biti na razini cijele HR. Prvi porodiljni koristila sa trecom. Slazem se da je to mnoge socijalna mjera. Danas su isle izmjene odluke na skupstini. Dobit ce pravo i njegovateljice ali ce se i postroziti kriteriji. Svatko ima svoju definiciju dobrog zivota.

  4. #104
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pokazi nisu besplatni.
    Dobije se odredeni iznos za svako dijete , mislim oko 3000 za prvo, 6000 za drugo , jdenokratni jasno. Nikako ne svake godine. Ne znam koliko se dobije za 3. , vjerojatno vise i to je onda podjeljeni po godinama ( pretpostsvljam).
    Ali ima opcina koje daju puni vise pa se ne spominju . Eto , Blato na Korculi je prilicno velikodusn.
    Posve je drugacije.
    Prvo dijete 1800 kn
    Drugo dijete 3600 kn
    Treće dijete 54.000kn. Ako ne vidite dobro radi se o 54.000 kuna. 54.000!

  5. #105
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    evo ovdje ima nekih podataka vezano uz porez odnosno prihod gradova

    http://www.index.hr/Vijesti/clanak/n...ku/862717.aspx

    ''prihodi od poreza na dohodak dijele između Državnog proračuna, proračuna županija i proračuna jedinica lokalne samouprave na čijem se teritoriju dohodak ostvaruje, pri čemu je udio lokalne jedinice 60 posto''

    kako u Zagrebu živi 1/4 Hrvatske, puno ljudi koji su zaposleni i 60% poreza iz dohotka i prirez idu u gradsku blagajnu - veliki gradski proračun
    Sve dok imamo 500 općina i gradova, naravno da će proračuni većine od tih 500 općina i gradova biti mali jer svaki ima svoje komunalno poduzeće, svatko svoje ceste održava, svatko brine o svom malom vodovodu itd.

  6. #106
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Posve je drugacije.
    Prvo dijete 1800 kn
    Drugo dijete 3600 kn
    Treće dijete 54.000kn. Ako ne vidite dobro radi se o 54.000 kuna. 54.000!
    Kao sto se vidi pojma nemam o tome , i ocito da mi to ne bi bio motiv za imati 3. , 4. ili 5. dijete

  7. #107
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Blato na Korčuli daje više, u pravu si. 60.000 za trece i 72.000 za cetvrto dijete.

    No, sve je to nista prema 3500x12mjesecix15godina= 630.000kuna koje stanovnice grada Zagreba mogu uzeti...ako žele. A sve ostale graďanke ove lijepe nase ne mogu pa da ne znam koliko zele.

    Kapa dolje takvom gradonačelniku.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 02.05.2018. at 19:56

  8. #108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A koliko sad košta vrtić u Zagrebu? Boravak se već odavno naplaćuje. Kakvu hranu djeca jedu po školama, kolike škole uopće imaju boravak duže od 1-2 razreda?! Nisu li SVE to pronatalitetne mjere koje bi pomogle neusporedivo većem broju roditelja s djecom.

    A ovako, imamo mjere koje koristi neki mali broj žena i koje su potpuno nepravedne (a idu na neki način i na štetu onima koji ih odaberu).

    I sad se netko čudi što nam se to ne sviđa svašta.

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma to, kapa mu dolje, naravno, i svaka mu čast što se takvim sirovim populizmom drži na vlasti već toliko godina.

    Nek' on plaća bogatašici za treće dijete dok djeca u Zagrebu u drugom-trećem osnovne nemaju kamo nakon škole.To je vrhunska natalitetna politika.

  10. #110
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Blato na Korčuli daje više, u pravu si. 60.000 za trece i 72.000 za cetvrto dijete.

    No, sve je to nista prema 3500x12mjesecix15godina= 630.000kuna koje stanovnice grada Zagreba mogu uzeti...ako žele. A sve ostale graďanke ove lijepe nase ne mogu pa da ne znam koliko zele.

    Kapa dolje takvom gradonačelniku.
    Ja bih prije rekla kapa dolje nama koji uplaćujemo u gradski proračun a ništa od toga nemamo
    kapa dolje svima nama koji putujemo na posao sat i pol u jednom smjeru natrpanim tramvajima i busevima jer zbog kupovina glasova nema nema novaca za ulaganje u infrastrukturu

  11. #111
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Nije jednokratno. Za trece dijete svaku godinu dobijes 9k. Za dvoje ide u ratama.
    Ja koristim status. Nisam bilo slabo placena. Bila sam sef kuhinje. Sa dobrim kritikama i prema usponu.Trebalo bi biti na razini cijele HR. Prvi porodiljni koristila sa trecom. Slazem se da je to mnoge socijalna mjera. Danas su isle izmjene odluke na skupstini. Dobit ce pravo i njegovateljice ali ce se i postroziti kriteriji. Svatko ima svoju definiciju dobrog zivota.
    Ja uopce ne ulazim u osobne izbore.
    i sama sam bila kod kuce zbog djece 7 godina, i to je bio moj dobar izbor.
    Jasno da je organizacija laksa, o tome nema dvojbe.
    Ali u isto vrijeme za zenu , kao osobu je to prilicno lose. Pogotovo za nekog tko se nakon svih tih silnih godina pokusa vratiti na trziste rada i/ili posloziti malo drugacije odnose/obaveze u obitelji.
    Na posao mi se bilo relativno lako vratiti , imala sam sigurni posao u drzavnoj sluzbi. Ali obitelj se jos i danas nije priviknula na to da je kraljica majka osoba koja ne mora njima biti na raspolaganju 24 sata dnevno.
    dakle, da ponovim , osobni izbori su ok, ali mjera kao mjera zaista nije dugorocni prijateljski raspolozena prema zeni koja ju bira. Nazalost, u nasim okolnostima na trzistu rada, cak i da mjere potraju slijdecih 15 godina, te zene ce imati iznimno male sanse za zaposljavanje.

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to, kapa mu dolje, naravno, i svaka mu čast što se takvim sirovim populizmom drži na vlasti već toliko godina.

    Nek' on plaća bogatašici za treće dijete dok djeca u Zagrebu u drugom-trećem osnovne nemaju kamo nakon škole.To je vrhunska natalitetna politika.
    Bome, nista od boravka nakon 2 razreda , nista od jednosmjenske nastave.
    I ja mu zaista skidam kapu sto se takvim sirovim populizmom vec godinama drzi na vlasti.

  13. #113
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kris, planiraš ne raditi 15 godina?

  14. #114
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ne.Ne planiram biti kuci 15 god ja imam srecu jer imam dvoje vecih. Planiram do polaska u skolu. Cca tri godine. Tada planiram naci posao koji nije u toj struci jer to nije bas posao kada imas obitelj. Mene nije bilo po 18h.
    Organizacija je daleko laksa kak veli Sirius. Ja sve stignem osim po kavama biti znam se dogovarati po 2mj za kavu .ima dana kada pozelim momentalno otici raditi ali kaj je tih 3 godine u cijelom zivotu. Smatram to ulogom u buducnost. Njima odgovara a kome ne bi, jel. Ja sam sretna i zahvalna na toj prilici jer dan danas ne mogu prezaliti sto se za srednju jedva sjecam nekih vaznih stvari. Ali nisam mjerilo za ista niti primjer. Trudim se zaista kompenzirati sve sto bi eventualno joj moglo faliti i nitko ne vidi nikakve nedostatke u njezinoj socijalizaciji.
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 02.05.2018. at 21:02

  15. #115
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Beti draga. Mad je tako dobro u Zgb zivjeti zasto ne dodjes?
    Evo ja sam otisla na selo zivjeti gdje tih blagodeti nemam. A jos uvijek me uzrujavaju.
    Jer kako neko rece tramvaji ajme meni. Brzina takva da brze savsku podjes hodom nego tramvajem. O vodovodnoj mrezi dalo bi se danima.
    Ne sjecam se kad se neka ulica obnavljala. A nekda se to radilo svako ljeto. Voda je skuuupa a gubitci vise mislim da niko ni ne zna koliki su.
    Probatalitetne mjere su takve da samo izgledaju posute zlatom na daljinu.

  16. #116
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih prije rekla kapa dolje nama koji uplaćujemo u gradski proračun a ništa od toga nemamo
    kapa dolje svima nama koji putujemo na posao sat i pol u jednom smjeru natrpanim tramvajima i busevima jer zbog kupovina glasova nema nema novaca za ulaganje u infrastrukturu
    Ti uplaćuješ, ali možeš imati, samo da želiš. Ostatak Hrvatske uplaćuje, a ne može imati. Kako ne bidite koja je to silna prednost.

    O takvom javnom prijevozu možemo samo sanjati, bus ide par puta dnevno.

  17. #117
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Beti draga. Mad je tako dobro u Zgb zivjeti zasto ne dodjes?
    Nema more
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 02.05.2018. at 21:14

  18. #118
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ne.Ne planiram biti kuci 15 god ja imam srecu jer imam dvoje vecih. Planiram do polaska u skolu. Cca tri godine. Tada planiram naci posao koji nije u toj struci jer to nije bas posao kada imas obitelj. Mene nije bilo po 18h.
    Organizacija je daleko laksa kak veli Sirius. Ja sve stignem osim po kavama biti znam se dogovarati po 2mj za kavu .ima dana kada pozelim momentalno otici raditi ali kaj je tih 3 godine u cijelom zivotu. Smatram to ulogom u buducnost. Njima odgovara a kome ne bi, jel. Ja sam sretna i zahvalna na toj prilici jer dan danas ne mogu prezaliti sto se za srednju jedva sjecam nekih vaznih stvari. Ali nisam mjerilo za ista niti primjer. Trudim se zaista kompenzirati sve sto bi eventualno joj moglo faliti i nitko ne vidi nikakve nedostatke u njezinoj socijalizaciji.
    Kris, ma kakve rupe u socijalizaciji. To se sigurno nece dogoditi. Kao sto se nece dogoditi da nekome fali vrtic u poticajnoj obitelji. Ali nazalost, u obiteljima koje nisu poticajne ( a cesto obitelji sa losim socijalnim statusom budu takve) djeca jesu zakinuta za stimulaciju ako ne idu u vrtic. Bez daljnjeg, za djecu to jest ulog za buducnost, ali za zenu ...nisam sigurna. Mislim da je prilicno velika zrtva u nasoj okolini jer godine ogranicavaju prilicno ogranicene mogucnosti za dobre prilike.
    Jedino sto godine nose zrelost pa onda mozda odredeni broj zena pokrene svoje male poslove u kojima ce se naci , ali ne ocekujem da ce takvih biti puno.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ti uplaćuješ, ali možeš imati, samo da želiš. Ostatak Hrvatske uplaćuje, a ne može imati. Kako ne bidite koja je to silna prednost.

    O takvom javnom prijevozu možemo samo sanjati, bus ide par puta dnevno.
    Daj molim te Beti pogledaj https://www.scribd.com/document/3357...Za-2017-Godinu i reci u kojem još gradu se uplaćuje prirez od 18%!

  20. #120
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema more
    A znas onu nemos i ovce i novce. Onda uzivaj u mirisu i pogledu. Ko to more platit

  21. #121
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    18, 15, 12, tako mala razlika, zanemariva, čak i na godišnjem nivou.
    Na plaću bruto 5000 kn je prirez za Zagreb 8,64 kune, a u Rijeci 7,29 kn.
    Na plaću od 15 000kn je 354,24 u Zagrebu, a 295,20 u Rijeci.

    Stvarno, basnoslovna razlika.

  22. #122
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    A znas onu nemos i ovce i novce. Onda uzivaj u mirisu i pogledu. Ko to more platit
    Istina, ne žalim se ja, nego želim ravnopravnost, bar u segmentima majčinstva i podizanja djece.
    I da Zagrepčanke priznaju da imaju itekako više povlastica nego mi ostale a to nitko na ovoj temi neće.

  23. #123
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Beti nije stvar samo placa. U gradsku blagajnu, koliko je meni poznato a mozda grijesim, slijeva se novac i od tvrtki koje imaju prijavljeno sjediste u ZGB. A takvih ima puuuno. Npr. Telekomi raznorazni.

  24. #124
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    A gle. Sve je to kut gledanja. Al te benefite koji su tebi upali u oko veci nije od koristi.
    A Grad bi mogao puuuno vise napraviti po tom pitanju.
    U jednom milijunskom gradu NEMA niti jednog vrtoca koji radi popodne.
    Sto je s roditeljima koje rade u smjenama? Npr majla radi popodne. Od lupam 13 sati. Dijete mora u vrtic a dok se ona vrati doma dijete spava. Zar ne bi dijete mogla odvesti u vrtic oko 12. Ujutro se s dijetetom druziti. A poslije ici na posao di ce zaraditi i za sebe i za Grad.
    Ovo je jedna stvar. A ima ih jos puno.
    Ono sto se tebi ovdje ukazuje da ta mjera nije dobra. 15 godina van sustava rada. U nasem drustvu je to kao da si umro. A kad ozivis si valjda zombi od kojeg svi bjeze. Dakle primas lovi xy godina a poslije zbogom.

  25. #125
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja susjeda se vratila na posao prije prve godine djeteta, pa je nosila bebu u nosiljci u vrtić preko pola grada, jer u Zagrebu (koji plaća majke odgajateljice) postoji valjda samo jedan vrtić koji prima djecu mlađu od godine dana.

    Ali to nije sve, jer kad joj je dijete napunilo godinu, ona ga opet nije mogla upisati u lokalni vrtić, jer nije bila jesen! Pa je nastavila nositi dijete u nosiljci preko pola grada u vrtić još pola godine.

    I to sve u gradu koji ima sredstava za ovako ekstravagantne isplate + školske uniforme. (Naravno, grad u stvarnosti NEMA sredstava za ništa ozbiljno, nikakva ozbiljna rješenja, pa gradonačelnik populističkim mjerama kupuje glasove).

    E sad, pitam se koliko će moja susjeda još imati djece nakon ovog iskustva s prvim. Bojim se da će automatski jedno treće dijete biti uzaludno.

  26. #126
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ne slažem se s Beti oko stava prema ovoj konkretnoj mjeri, ali se itekako slažem oko toga da Zagrepčani i Zagrepčanke uopće nisu svjesni svojih prednosti u odnosu na ostatak Hrvatske

    evo vidim i na tramvaje se žalite, a karta košta 4kn
    ja pol satnu vožnju platim 17kn (to je doduše kod nas iz trećeg grada), uđem u bus koji ima ogromne rupe na sredini kroz koje lije kiša unutra

    ali i nama slabe vajde od kukanja na forumu, trebamo nekako iskomunicirati svojima na vlasti da hoćemo populističke mjere te vrste, a ne da nas maltretiraju s time u kojem obliku je posađeno cvijeće. nama je gradonačelnik jesenas dao novce za udžbenike (čini mi se do 4. razreda OŠ), došlo mi je da ga lično poljubim

  27. #127
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Beti nije stvar samo placa. U gradsku blagajnu, koliko je meni poznato a mozda grijesim, slijeva se novac i od tvrtki koje imaju prijavljeno sjediste u ZGB. A takvih ima puuuno. Npr. Telekomi raznorazni.
    Tako je.
    Porez na dobit uplaćuju u gradsku blagajnu, a budući da su sve veće i bogatije firme u Zagrebu, otuda i Bandiću lova za dijeljenje.
    Nije to od prireza.
    Prirez je uistinu sitnica spram ostalih priljeva u gradsku blagajnu.

  28. #128
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Moja susjeda se vratila na posao prije prve godine djeteta, pa je nosila bebu u nosiljci u vrtić preko pola grada, jer u Zagrebu (koji plaća majke odgajateljice) postoji valjda samo jedan vrtić koji prima djecu mlađu od godine dana.

    Ali to nije sve, jer kad joj je dijete napunilo godinu, ona ga opet nije mogla upisati u lokalni vrtić, jer nije bila jesen! Pa je nastavila nositi dijete u nosiljci preko pola grada u vrtić još pola godine.

    I to sve u gradu koji ima sredstava za ovako ekstravagantne isplate + školske uniforme. (Naravno, grad u stvarnosti NEMA sredstava za ništa ozbiljno, nikakva ozbiljna rješenja, pa gradonačelnik populističkim mjerama kupuje glasove).

    E sad, pitam se koliko će moja susjeda još imati djece nakon ovog iskustva s prvim. Bojim se da će automatski jedno treće dijete biti uzaludno.
    Mogla je uzeti neplaćeni kao ja.
    Bila sam doma s malom, ali smo se svega morali odreći.
    Sjećam se da sam otkazala amex, mobitel...sve.
    Imala sam jedne hlače i jednu trenirku i u tome sam hodala.
    Muž isto.
    Ali sam bila doma s djetetom.
    Mala je išla na tkd, engleski, gitaru...
    Išli smo i na more.
    Doduše u svoje, ali trebalo je platiti gorivo, autocestu...
    I nikad nisam požalila.
    Niti bila ljubomorna na one koji su uspjeli dobiti produženje porodiljnog ili nešto slično.
    I nisam ni danas na one koji imaju bolje uvijete od mene nekad.

  29. #129
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    E da, koliko se plaća vrtić u Zagrebu, molim vas napišite.

  30. #130
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mogla je uzeti neplaćeni kao ja.
    Bila sam doma s malom, ali smo se svega morali odreći.
    Sjećam se da sam otkazala amex, mobitel...sve.
    Imala sam jedne hlače i jednu trenirku i u tome sam hodala.
    Muž isto.
    Ali sam bila doma s djetetom.
    Mala je išla na tkd, engleski, gitaru...
    Išli smo i na more.
    Doduše u svoje, ali trebalo je platiti gorivo, autocestu...
    I nikad nisam požalila.
    Niti bila ljubomorna na one koji su uspjeli dobiti produženje porodiljnog ili nešto slično.
    I nisam ni danas na one koji imaju bolje uvijete od mene nekad.

    Pa mogla je, ali nije htjela. Htjela je raditi, valjda je i taj izbor OK?!

  31. #131
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mogla je, ali nije htjela. Htjela je raditi, valjda je i taj izbor OK?!
    Ok!
    I ja sam htjela raditi, ali mi je dijete i boravak s njom tada bilo važnije od posla.

  32. #132
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ne slažem se s Beti oko stava prema ovoj konkretnoj mjeri, ali se itekako slažem oko toga da Zagrepčani i Zagrepčanke uopće nisu svjesni svojih prednosti u odnosu na ostatak Hrvatske

    evo vidim i na tramvaje se žalite, a karta košta 4kn
    ja pol satnu vožnju platim 17kn (to je doduše kod nas iz trećeg grada), uđem u bus koji ima ogromne rupe na sredini kroz koje lije kiša unutra

    ali i nama slabe vajde od kukanja na forumu, trebamo nekako iskomunicirati svojima na vlasti da hoćemo populističke mjere te vrste, a ne da nas maltretiraju s time u kojem obliku je posađeno cvijeće. nama je gradonačelnik jesenas dao novce za udžbenike (čini mi se do 4. razreda OŠ), došlo mi je da ga lično poljubim
    Karta od 4 kune je još jedna populistička mjera radi koje je ZET-u sada smanjen prihod, i koja po svemu sudeći neće još dugo potrajati.

  33. #133
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    E da, ne žalim se ni ja, nego samo želim pročitati da bar jedna mama kaže kako to znači. Jer sigurno znači puno.

  34. #134
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U 2018. planira se 8,7 mlrd. kn ukupnih prihoda (grafikon 2), od čega će seotprilike polovica prikupiti od poreza i prireza na dohodak (4,6 mlrd. kn).Slijede prihodi od raznih pristojbi i naknada u iznosu od 1,4 mlrd. kn (odkomunalnih doprinosa i naknada 870 mil. kn), te prihodi proračunskih korisnikaod HZZO-a za pružene zdravstvene usluge u iznosu od 945 mil. kn.Značajni iznosi očekuju se od pomoći i donacija (598 mil. kn, uglavnom izdržavnog ili proračuna EU-a), te od korištenja imovine (436 mil. kn, najve-ćim dijelom od zakupa i iznajmljivanja gradske imovine, te od godišnje naknadeza uporabu javnih cesta pri registraciji motornih i priključnih vozila)

  35. #135
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Beti ja priznajem sve prednosti zivota u Zagrebu. Zato sa se i doselila sa 2 kofera i posudenih 2000kn prije 17 godina.
    U Slavoniji sam imala kucu,lose placen posao(privatni dom umirivljenika) i nikakvu perspektivu.
    U Zagrebu sam dugo godina bila podstanar sa ambicijama,poslom,2 fusa i faksom da bih imala ono sto sada imam.
    I uvijek je bilo onih koji bi rekli"lako tebi ti si u Zagrebu".
    Pa evo kao i nekada njima i tebi sada kazem-dodite i vi u Zagreb,nitko vam ne brani!!!
    Posljednje uređivanje od bodo : 02.05.2018. at 22:46

  36. #136
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kris, ma kakve rupe u socijalizaciji. To se sigurno nece dogoditi. Kao sto se nece dogoditi da nekome fali vrtic u poticajnoj obitelji. Ali nazalost, u obiteljima koje nisu poticajne ( a cesto obitelji sa losim socijalnim statusom budu takve) djeca jesu zakinuta za stimulaciju ako ne idu u vrtic. Bez daljnjeg, za djecu to jest ulog za buducnost, ali za zenu ...nisam sigurna. Mislim da je prilicno velika zrtva u nasoj okolini jer godine ogranicavaju prilicno ogranicene mogucnosti za dobre prilike.
    Jedino sto godine nose zrelost pa onda mozda odredeni broj zena pokrene svoje male poslove u kojima ce se naci , ali ne ocekujem da ce takvih biti puno.
    Mozda da. Definitivno bi se to moglo uvrstiti kao mjera, poticati zene na samozaposljavanje. Rad od kuce ili nesto slicno. Ima ova mjera puno mana i pravi ucinak ce se moci vidjeti kroz godine tek. Unatrag 15 godina puno vise djece pohada vrtic a sada su to nasi tinedjeri. Ja doista nasu obitelj smatram poticajnom i zaista se osjecam duznom da napravim ovo kako treba kada vec imam sansu a opet to ovisi od osobnog stava svake majke koja se odluci na ovo. Ja doista ne mogu biti primjer za ista. Znam da dosta zena u grupi razmislja kako djeci osigurati sto vise sadrzaja a znam i one koje ne zive u zg a uredno primaju status.Pa skrivaju sve kao zmija noge. A opet, moras biti bas totalni k od zene da sa troje djece eto sjedis po citav dan.

  37. #137
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    E da, ne žalim se ni ja, nego samo želim pročitati da bar jedna mama kaže kako to znači. Jer sigurno znači puno.
    Naravno.
    Ali to nećeš dočekati jer niti jedna to neće priznati.
    Svaka misli kako je to njeno pravo kao što i je, ali...
    Evo, recimo, Bandić je mojoj kćeri "dao" udžbenike za gimnaziju.
    Zato jer mala ide u Zagreb u gimnaziju.
    I ja sam mu neizmjerno zahvalna na tome jer komplet udžbenika za gimnaziju košta cca 2500 kn, a moja kći je do sada dobila tri kompleta za tri razreda.
    I ja to cijenim.
    Od našeg gradonačelnika nije dobila ništa osim hrpu nekakvih bezveznih priznanja kad je god postala državna prvakinja.
    S druge strane od župana je dobila i stipendiju i novčanu nagradu za svako prvo mjesto na državnim natjecanjima iz znanja.
    Od države je dobila besplatni prijevoz kao učenik- putnik.
    Ali od našeg gradonačelnika ništa, nula!

  38. #138
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    E da, ne žalim se ni ja, nego samo želim pročitati da bar jedna mama kaže kako to znači. Jer sigurno znači puno.
    Trina, to znaci sve! Skroz sam ozbiljna.

  39. #139
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Znam da ima mnogo socijalno ugroženih obitelji s puno djece... kojima je redovan prihod od 3500 kn jako bitna stvar... ali ne želim o njima... ne znam fino i pristojno složiti post, ali ajmo zanemariti ovu kategoriju i pričati o svim drugim obiteljima...

    Kakvu financijsku konstrukciju mora imati obitelj da podigne i odškoluje troje djece ako je jedan prihod u obitelji 15 godina 3500 kn? Ako obitelj nema riješeno stambeno pitanje, nego dižu kredit ili su podstanari, koliko im mjesečno treba novca? Ništa luksuzno, samo da “podignu na noge to troje”, i da ne “žive ispod mosta”. Mislim da prosječna obitelj ne bi računala da će 15 godina živjeti od te naknade ako uz nju nema drugi značajniji izvor prihoda.

    Kako onda to možemo zvati mjera za one koje ne žele raditi, mjera koja ti omogućava izbor... ako nemaš stambeni i financijski back-up, nemaš nikakav izbor odlučiti se koristiti to 15 godina.

    Razumijem ovo što je Kris odlučila. Ostati koju godinu. Možda bi i ja da su u firmi neke druge konstelacije i da mogu planirati vratiti se za par godina. Par godina. Dok su mali. Imala sam i ja periode kad radim 70 sati tjedno, i vrijeme kad sam uzela pola godine neplaćeno... i znam oba puta sto su moja djeca imala i ne imala kad me uopće nije bilo doma, i kad sam bila non stop doma. I to mi je ok, ta fleksibilnost, da odlučiš par godina ovo ili ono.

    Ali 15 godina... tko to može? Samo onaj tko može. A zašto bi to bila pronatalitetna mjera? Zašto ne povećati porodiljni nakon godinu dana za treće dijete s tih 2300 kn na više? To bi imalo puno više smisla, da mame mogu i koristi to do treće godine, a ne da se vraćaju na posao nakog godinu dana jer je naknada premala. Ja npr. idem raditi, ne možemo si priuštiti da ostanem doma tri godine.
    Zašto ne bi delimitirali porodiljni drugih 6 mjeseci da se mame ne vraćaju na posao nakon 6 mjeseci.
    Sve to ima puno više smisla od ove Bandiceve gluposti, koja eto nekima dobro dođe. Mogla bi ju i ja iskoristiti... nikad se ne zna, možda i hoću u nekoj konstelaciji događaja... ali svejedno je suluda.

  40. #140
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa pričamo o majci odgojitejici, što sad moramo pričati za što smo sve zahvalni jer smo u Zagrebu...

    Ali evo... hvala ti Svevišnji Milane za udžbenike, kartu od 4 kune i 54.000 kn. Molim te uplatiti mi drugu ratu, porodiljni naknada mi jedva pokrije ratu kredita, u minusu sam. Zbilja sam zahvalna i jedva čekam sa mi sjedne taj novac .

  41. #141
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Vrtić u Zg je od 150 kn do 600 kn, ovisno o dohodovnom centuzu.
    Na tu cijenu idu često i aktivnosti koje se plaćaju od 150 kn do 300 kn u prosjeku. Baš smo danas pričali kako ćemo samo za malca ovaj mjesec platiti u vrtiću oko 1 350 kn u što je uključen mjesečni iznos vrtića,škola plivanja na gradskom bazenu, engleski koje vrtić provodi i završni izlet. Sa sportom izvan vrtića cijena se penje i na 1550 kn.
    Tako da ne bih samo gledala cijenu vrtića nego i sve drugo jer u dijete treba ulagati.

  42. #142
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U mom mjestu roditelj plaća jaslice 980 kn, a vrtić 850. I nismo najskuplji. Susjedno mjesto ima jaslice 1200 kn, a vrtić 900. Bez obzira na dohodak.
    Dječji vrtić grada Rijeke ima različite cijene od 550 do 720 kn, zavisi o plaći.
    Samo da vidite da mogu i ovakve cijene biti.

    Zaboravila sam dodati da su to osnovne cijene, sve ostalo je plus ovo
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 03.05.2018. at 00:56

  43. #143
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa pričamo o majci odgojitejici, što sad moramo pričati za što smo sve zahvalni jer smo u Zagrebu...

    Ali evo... hvala ti Svevišnji Milane za udžbenike, kartu od 4 kune i 54.000 kn. Molim te uplatiti mi drugu ratu, porodiljni naknada mi jedva pokrije ratu kredita, u minusu sam. Zbilja sam zahvalna i jedva čekam sa mi sjedne taj novac .
    Da si igdje drugdje (osim u Bolu) minus bi i dalje bio stabilan. Bez sarkazma. Nikakva uplata, kojoj bi uzrok bio rođenje djeteta, garantirano ne bi sjela

  44. #144
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Beti na mom poslu jako puno zena se vraca nakon 6 mjeseci jer im se smanji prihod. Toliko o pronatalitetnoj politici.

  45. #145
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    E da radim u ZGB a one i zive tamo.

  46. #146
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sada za drugih 6 mjeseci porodiljnog dobijem 4000 kn. Kad mi sjedne kredit odem u minus.
    S drugim djetetom sam za drugih 6 mjeseci dobivala 2660 kn. I išla u još veći minus kad bi mi sjela rata kredita. I nakon toga sam ostala još 5 mjeseci na neplaćenom i išla u neviđeni minus, pretakala po karticama iz šupljeg u prazno, i trebalo mi je vjerojatno između jednu i dvije godine da dođemo na nulu nakon drugog porodiljnog. Uopće mi nije žao, napravila bih opet isto. I unatoč tome što mi je sad naknada 4000 kn, ako produžim porodiljni pa budem dobivala 2300, možda ću opet par mjeseci produžiti.

    Daleko od toga da 54.000 kn ne znači ništa. Znači. Iskreno, dok si na porodiljnom, i sjedne ti 4.500 kn 2x godišnje nije to novac koji senzacionalno osjetiš. Taman pokrpa rupe jer si na porodiljnom. U redu slažem se, moglo bi biti da ga ni ne dobiješ.

    A znaš što? Ja toliko vjerujem Bandiću da o tom novcu razmišljam “ako sjedne super, ali tko zna što će biti još kroz 6 godina”.

    Drugo, imala bih treće dijete i da je ta naknada 0 kuna i da je 540.000 kn.
    Nije me to motiviralo na treće dijete ni nula posto.

    Jedino što ima veze s novcima i odlukom o trećem djetetu je bio osjećaj hoću li moći raditi i zaraditi da mogu za troje djece osigurati pristojan život. Nikakve socijalne naknade i transferi. Samo moja procjena sa ću im ja (i mm) svojim radom to osigurati.

    Istina, dobije se taj veliki iznos za treće i svako sljedeće dijete, dobiju se udžbenici i vrtić je uglavnom većini jeftiniji nego bi im bio drugdje.

    Ali ništa od toga me ne spriječava da mislim o bandicu to sto mislim, i da o mjeri majke odgojiteljice mislim to sto mislim.

  47. #147
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Logično, pa i mi smo imali treće dijete iako nemamo nikakve novce za to, osim onih što sami zaradimo.
    ALI, veliki ALI: u Zagrebu te novce dobijete, ako pitate.
    U ostatku Hrvatske možete se postaviti na trepavice i nećete dobiti.
    I to je to.
    Jednostavna istina.
    I ne razumijem zašto to ne priznate
    Grad Zagreb IMA bolju pronatalitetnu politiku od ostatka Hrvatske.

    Tanči stil posta

  48. #148
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    opet krivo beti3. zagreb NEMA bolju pronatalitetnu politiku. nema nikakvu. ima lopova na vlasti koji tudim novcem kupuje izbore. i tocka

  49. #149
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Logično, pa i mi smo imali treće dijete iako nemamo nikakve novce za to, osim onih što sami zaradimo.
    ALI, veliki ALI: u Zagrebu te novce dobijete, ako pitate.
    U ostatku Hrvatske možete se postaviti na trepavice i nećete dobiti.
    I to je to.
    Jednostavna istina.
    I ne razumijem zašto to ne priznate
    Grad Zagreb IMA bolju pronatalitetnu politiku od ostatka Hrvatske.

    Tanči stil posta
    Pa gle Beti, ne moraš daleko.
    Guglaj što sve otok Krk daje svojoj djeci i umirovljenicima. Od knjiga, stipendija djeci koja se školuju na otoku, naknada za novorođenćad....
    Nije Zagreb ali je ipak dosta.

  50. #150
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo Beti, ja se slazem s tobom. Zagreb zaista ima bolju pronatalitetnu politiku. Drugo je pitanje jel ta politika dobra za zene, i kojim novcima se financira ta politika, i koji je motiv iza nje.
    Al vjerujem i da status roditelja odgajatelja zaista moze biti poticaj il ohrabrenje za imati jos jedno dijete, i da se neke obitelji i zbog toga lakse odluce na jos jedno dijete. I da, drzava moze i mora imati cilj da potakne ljude na jos jedno dijete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •