Stranica 4 od 37 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #151
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Uspješnost pronatalitetne politike se može mjeriti samo jednom stvari - a to je je li ona dovela do rađanja više djece.

    Dakle, ako je Bandićeva pronatalitetna politika u Zagrebu dovela do toga da se u Zagrebu rađa više djece, onda je uspješnja i bolja. Ako nije, onda nije bolja, nego je samo besmisleno trošenje novaca iz proračuna.

  2. #152
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Samo malo matematike za majku odgojiteljicu.
    Kad rodi treće dijete mjesečno dobiva: 3500naknade od ZG+2350 porođajnog(minimum naknade kroz 3 godine)+750 (naknada za treće dijete podijeljena na 12 mjeseci kroz 6 godina)
    I ima radni staž, 10 mjeseci godišnje.
    6 600. Za nezaposlenu mamu dobra svota. A ionako nema posao. I ne mora ga tražiti bar 3 godine.

    Ne pričam o vrhunskim stručnjakinjama sa ogromnim plaćama, nego o svakodnevnoj mami.
    6 600 da bi čuvala svoju djecu.
    Eto, to pokušavam dočarati.

    I kad prođu 3 godine, svaki mjesec na račun stigne 4 250, mama traži posao poprilično rasterećenije nego da stiže 0 kn.
    Ako želi raditi. A ako ne, rodi 4. dijete i na račun stiže 7350 kn kroz iduće 3 godine (naknada od grada za 3. i 4. dijete, ako je to 4. rođeno 3 god nakon trećeg, naknada podijeljena na mjesece)

    Mjera nije idealna, ali je odlična za one koji ju žele.

    I za bogataše, kako to netko gore napisa. Svaki mjesec jedne lijepe cipele gratis, samo zato što je rodila dijete.

  3. #153
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Uspješnost pronatalitetne politike se može mjeriti samo jednom stvari - a to je je li ona dovela do rađanja više djece.

    Dakle, ako je Bandićeva pronatalitetna politika u Zagrebu dovela do toga da se u Zagrebu rađa više djece, onda je uspješnja i bolja. Ako nije, onda nije bolja, nego je samo besmisleno trošenje novaca iz proračuna.
    Nezaposlenoj mami kojoj u prosjeku sjeda 6600 kn mjesečno, umjesto 2350 za druge dvije godine, trošenje novca iz proračuna na nju i njeno dijete, sigurno nije besmisleno. Sigurna sam u to.

  4. #154
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa pričamo o majci odgojitejici, što sad moramo pričati za što smo sve zahvalni jer smo u Zagrebu...

    Ali evo... hvala ti Svevišnji Milane za udžbenike, kartu od 4 kune i 54.000 kn. Molim te uplatiti mi drugu ratu, porodiljni naknada mi jedva pokrije ratu kredita, u minusu sam. Zbilja sam zahvalna i jedva čekam sa mi sjedne taj novac .
    Bubilo, ovaj tvoj post je, uz dužno poštovanje, ograničen. Zamisli kako druge mame pokrivaju rate svog kredita bez besplatnih udžbenika, karte od 4 kune i 54 000 kn.

  5. #155
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa evo i meni bi bilo super da mi netko plati 4000 kuna mjesečno. To bi za mene bila odlična mjera. Ali kakve bi koristi društvo imalo da se meni isplaćuje takav novac iz proračuna?

    Znači, ako je nešto pronatalitetna mjera, onda treba voditi povećanju nataliteta, inače nema smisla, nego se sredstva trebaju usmjeravati na nešto od čega će cijelo društvo imati koristi.

  6. #156
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    Cure s mora - ak ćemo već o stereotipima - u Zagrebu je "urbana" legenda da nemreš kupiti polovni stan, jer te prodavači ne žele čekati da dobiješ kredit, jer dalmatinci dolaze s kešom i kupuju iste

  7. #157
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    Beti ja priznajem sve prednosti zivota u Zagrebu. Zato sa se i doselila sa 2 kofera i posudenih 2000kn prije 17 godina.
    U Slavoniji sam imala kucu,lose placen posao(privatni dom umirivljenika) i nikakvu perspektivu.
    U Zagrebu sam dugo godina bila podstanar sa ambicijama,poslom,2 fusa i faksom da bih imala ono sto sada imam.
    I uvijek je bilo onih koji bi rekli"lako tebi ti si u Zagrebu".
    Pa evo kao i nekada njima i tebi sada kazem-dodite i vi u Zagreb,nitko vam ne brani!!!
    Ali, pokušavam cijelo vrijeme reći da treba učiniti da u cijeloj zemlji bude tako.
    Da se ne moramo seliti u Zagreb!

    No, dobro. Nikakve vajde od mog pisanja po forumu, i dalje će negdje biti bolje, negdje i ne baš.
    A možda neki par pročita ove moje račune i odluči imati 3.dijete. Ili 4.
    Pa doprinesem pronatalitetnoj politici.
    Ili doseljavanju u Zagreb...
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 03.05.2018. at 09:01

  8. #158
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    aj se beti3 lijepo doseli u zg, radaj i ubiri novac z cipele kad je vec toliko jala u tebi

  9. #159
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Cure s mora - ak ćemo već o stereotipima - u Zagrebu je "urbana" legenda da nemreš kupiti polovni stan, jer te prodavači ne žele čekati da dobiješ kredit, jer dalmatinci dolaze s kešom i kupuju iste
    Nisam Dalmatinka, nego Primorka, ali sigurno nemam keš za stan, to imaju samo rijetki, koji love u mutnom, kao i u cijeloj HR.

  10. #160
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    aj se beti3 lijepo doseli u zg, radaj i ubiri novac z cipele kad je vec toliko jala u tebi
    Ne želim živjeti u ZG. Godine studiranja su mi bile dovoljno Zagreba. No, uvijek mu se rado vraćam u posjetu. Ako ništa, da vidim fontane, ahhaha...

  11. #161
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Ima jos gradova koji imaju dobru socialnu politiku. Recimo nas grad daje besplatnu marendu, vrtic, produzeni za svu djecu loseg imovinskog statusa. Za one koji primaju djecji doplatak placaju pola toga. Djeca dobiju besplatnu pokaznu. Produzeni nam je 50kn mjesecno plus hrana ( koliko dijete dodje) do 4. razreda. Sufinanciraju marendu i hranu u skoli i ako se djeca skoluju van svog grada... od prosle godine imamo besplane radne biljeznice i knjige a uz to ako ima obitelj troje skolaraca daju jos 1500kn za ostalu skolsku opremu. Mladi sportasi s rezultatima svake godine dobiju neke poticaje, isto super. Isto je naknada za novorodjence i opremu, ne znam koliko ali kad sam ja radjala je bila 2000kn.
    Nije Zagreb ali mi smo zadovoljni.

  12. #162
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    U mom predgrađu Zagreba, u krugu roditelja iz škole, sa treninga.. ima dosta majki odgajateljica.
    Skoro sve su one bile doma ovako i onako jer si to mogu priuštiti. Al što ne bi iskoristile što im Bandić daje.
    Zašto da im muž poduzetnik plaća staž kad mogu ja. I mi svi ostali.

    Druga stvar, koliko para se slijeva u gradsku blagajnu, da je pametnijeg vodstva imali bi još i više. I to konkretnih mjera.
    A ne idiotskih majici i papuča.
    Čemu karta od 4 kune, ako je proračun ZET-a zato prazan. Evo, ja sam protiv tog jeftinog populizma..
    Druga bi stvar bila da je netko izvršio ozbiljnu studiju o izvodljivosti takve ideje. Pa da su preraspodjelili troškove, organizirali se.
    Ovako, idiotizam samo takav.

  13. #163
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Cure s mora - ak ćemo već o stereotipima - u Zagrebu je "urbana" legenda da nemreš kupiti polovni stan, jer te prodavači ne žele čekati da dobiješ kredit, jer dalmatinci dolaze s kešom i kupuju iste
    Osim što je to stereotip a ovo o čemu pričamo nema veze s tim?!

  14. #164
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    opet krivo beti3. zagreb NEMA bolju pronatalitetnu politiku. nema nikakvu. ima lopova na vlasti koji tudim novcem kupuje izbore. i tocka
    Upravo to. Ne smatram to nikakvom politikom. Politika je promišljena. Smatram to njegovim suludim predizbornim potezima koji danas jesu, sutra tko zna. Dok sam bila trudna s trećim razmišljala sam je li moguće da pobjede Švaljek ili Mrak na izborima prošle godine. Bila sam prilično uvjerena da bi u tom slučaju bila ukinuta i majka odgojiteljica i naknada za treće dijete. Jer tko zapravo zna kakvo je realno stanje gradskih financija. To nije pronatalitetna politika. To je luđak na vlasti... to nisu stvari na koje se možeš osloniti. Danas jesu, sutra tko zna. I nemam šta priznavati... ok, super, možda dobijem 54.000 kn, možda i ne.
    Ako je to tako fina mjera, zašto se ne zna raspored isplata... ja nemam pojma u kojem mjesecu u godini će mi to sjesti.
    Uz najbolju volju... ja nemam sto priznati.

  15. #165
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ne ide to tako. Moras biti u zg barem 5 godina prije rodenja djeteta Pratila sam skupstinu jucer, 2010 upisano je oko 6k a 2017 preko 8k prvasica. Koliko njih opada na priljev, ne znam. Trenutno oko 3.500 roditelja(3131 majki i 401)oceva koriste mjeru. Sada se vecinom dogada da uzimaju status one koje su frisko rodile trece. Otpast ce ih dosta jer su postrozili kriterije.

  16. #166
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    21. u mjesecu. Redovno, osim ako pada na neradno onda ranije.
    Ako pitas za onih 9.Uvijek se zna, prema rijesenju koji si dobila. Godinu dana od prve isplate, obicno krajem mjeseca. Tipa, meni je priznato u 12mj svake godine u trecem
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 03.05.2018. at 09:46

  17. #167
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Hvala, Kris. To sam htjela pročitati.
    Roditelja koji zna i zadovoljan je time.
    Broj prvašića je znatno povećan, valjda to znači da je i natalitet. Bar malo.

    Netko je spomenuo Krk i povećanje poklona za novorođenče. Da, povećali su lani. Za treće dijetd sa 4000 na 6000. 9 puta manje od Zagreba,

  18. #168
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Naravno da ima roditelja koji su zadovoljni. Ne bi on bio vise gradonačelnik da nema zadovoljnih.

  19. #169
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Osim što je to stereotip a ovo o čemu pričamo nema veze s tim?!
    kak misliš nema - očito se ljudima sviđa kaj sve nudi Zagreb i vrli mu gradonačelnik, pa žele doseliti

  20. #170
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, sve 5, udzbenici jako dobro dođu. Pokušaj zamisliti koliko bi se još stvari u ZG moglo napraviti kad B. ne bi namirivao svoju mafiju. Kad ne bi plaćao nepotrebna uređenja, popločavanja, podvostručene stupiće, kičasta rješenja, zamjene zemljišta itd. pa taj novac uložio u rasterećenje prometa, škole, zdravstvo...
    veliki potpis!!!
    ispada da gradska vlast podijeli građanima sve do zadnje kune, ali mislim da je istina zapravo da se barem toliko još utrati na namirivanja koječega i kojekakvih
    u mom kvartu su na raskrižje prvo stavili stupiće (na razmak od 30 cm), pa su ih onda nakon pola godine skinuli i napravili kružni tok
    a gdje je lova od maksimirskog stadiona
    da ne nabrajam dalje
    mislim da zagreb ima novaca za bude faking london

  21. #171
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,627

    Početno

    Pa nemaju veze ovi prvasici s mjerom. Ne traje ta mjera 7 god da bi se vidjelo da li se povecava broj djece.

  22. #172
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    E sad - meni je teško npr reći nešto za cijenu pokaza. naime, kad sam ja bila đak, čini mi se da je cijena đačkog pokaza bila simbolična.

    No , moja djeca danas plaćaju 120 kn/mjesečno - i nekako mi se 120 kn po djetetu ne čini kao simbolična cifra .

    Zatim - mi jednom godišnje otputujemo s djecom nekamo - većinma muzeja u EU su besplatna za djecu do 18 godina.

    Nek me netko razuvjeri, ali ne znam niti jedan muzej u gradu Zagrebu a da u njemu to vrijedi

  23. #173
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mogla je, ali nije htjela. Htjela je raditi, valjda je i taj izbor OK?!
    Meni se čini da ovdje većina samo gleda kako ne raditi a biti plaćen. I samo se zbraja koliko tko novaca može dobiti i kako su neki jadni što ne mogu dobiti novaca kao neki drugi.
    Puno manje kukaju što plaćaju paušal od 300kn po krevetu poreza - a ne da bi platili 25% mirovninsko + 25% zdravstveno + porez + prirez na to što zarade od najma.
    I još se čude kako njihova općina i njima ne daje.
    Valjda bi trebala otvoriti vlastitu štampariju (kao da već sad iz centralne blagajne se ne sufinanciraju te silne općinice i načelnici koji kradu bogu dane na ništa)

  24. #174
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    I malo točnih brojki o "baby boomu" izazvanim "Bandićevim" mjerama...

    god - broj rođenih - promjena u odnosu na prethodnu godinu
    2007. - 7 900
    2008. - 8 345 5,74%
    2009. - 8 792 5,35%
    2010. - 8 792 -0,07%
    2011. - 8 411 -4,38%
    2012. - 8 394 -0,15%
    2013. - 8 254 -1,63%
    2014. - 8 452 2,34%
    2015. - 8 039 -4,73%
    2016. - 8 120 1,02%

  25. #175
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno

    Pa vidiš da je u 2016.krenuo rast
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.05.2018. at 11:09

  26. #176
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno

    nema ovdje filozofije. kad krene rast gospodarstva, zapošljavanje, prosperitet, dolaze i djeca. to se lijepo vidi po opakom padu nakon početka recesije.

  27. #177
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Uspješnost pronatalitetne politike se može mjeriti samo jednom stvari - a to je je li ona dovela do rađanja više djece.

    Dakle, ako je Bandićeva pronatalitetna politika u Zagrebu dovela do toga da se u Zagrebu rađa više djece, onda je uspješnja i bolja. Ako nije, onda nije bolja, nego je samo besmisleno trošenje novaca iz proračuna.
    Naravno. Meni se cini da ce dovesti do radjanja vise djece kod odredjenog broja roditelja.

    S tim da mi je jasno da ova mjera velikom broju obitelji ne znaci puno u donosenju odluke. Mene npr. u odluci da imam tretje dijete ova mjera ne bi znacila nista jer sigurno ne bi ostala doma, vec bi se vratila radit nakon 1. godine... U odluci da imam tretje dijete mi ne bi znacilo (trenutno) nista ni to to sto grad Split daje 55.000,00 kuna za tretje dijete, al mi je svakako drago da daje. I to nikako nije zanemariv iznos.

    Sigurno je da postoje i druge mjere koje bi mogle dovesti do radjanja vise djece i koje bi bile primamljivije drugim obiteljima, pocevsi od vise mjesta u jaslicama, vrtica popodne, itd... No, ne mogu se ni sve mjere odjendom primijeniti. Zagrebacki gradonacelnik je vec dugo zagrebacki gradonacelnik - ocito se njegove mjere svidjaju velikom broju ljudi.

  28. #178
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, Kris. To sam htjela pročitati.
    Roditelja koji zna i zadovoljan je time.
    Broj prvašića je znatno povećan, valjda to znači da je i natalitet. Bar malo.

    Netko je spomenuo Krk i povećanje poklona za novorođenče. Da, povećali su lani. Za treće dijetd sa 4000 na 6000. 9 puta manje od Zagreba,
    Zato je nas gradonacelnik povecao na 1000 kuna vise od zagrebackog... ahahaha

  29. #179
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    nema ovdje filozofije. kad krene rast gospodarstva, zapošljavanje, prosperitet, dolaze i djeca. to se lijepo vidi po opakom padu nakon početka recesije.
    X

    smiješno je pričati o ikakvim pronatalitetnim mjerama kada država doslovno tjera već rođenu djecu, što hrvatske obitelji koje se iz velikog dijela zemlje iseljavaju, što djecu tražitelje azila koji su u Zagrebu po godinu dana i dulje, naučili hrvatski, krenuli u školu i na aktivnosti, i onda im Hrvatska uruči odbijenicu "vratite se fino u Afganistan"

  30. #180
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku

    smiješno je pričati o ikakvim pronatalitetnim mjerama kada država doslovno tjera već rođenu djecu, što hrvatske obitelji koje se iz velikog dijela zemlje iseljavaju, što djecu tražitelje azila koji su u Zagrebu po godinu dana i dulje, naučili hrvatski, krenuli u školu i na aktivnosti, i onda im Hrvatska uruči odbijenicu "vratite se fino u Afganistan"
    Al zasto je smijesno pricati o ikakvim pronatalitetnim mjerama? To sto ima puno toga sto ne valja, ne znaci da treba prekinuti nesto sto je ok, dok se ne poprave ove druge stvari. Treba dijelovati na svim frontama. I truditi se utjecati na sve obitelji. Ovakva mjera ne iskljucuje poticanje gospodarstva.

  31. #181
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    kak misliš nema - očito se ljudima sviđa kaj sve nudi Zagreb i vrli mu gradonačelnik, pa žele doseliti
    Nikad ali n i k a d se ne bih doselila u Zagreb. I ne kukam nikome, niti mislim da meni netko nešto treba poklanjati. Samo se slažem s Beti da bi sve te privilegije koje imaju roditelji u Zagrebu trebali imati roditelji u Hrvatskoj.

  32. #182
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da ovdje većina samo gleda kako ne raditi a biti plaćen. I samo se zbraja koliko tko novaca može dobiti i kako su neki jadni što ne mogu dobiti novaca kao neki drugi.
    Puno manje kukaju što plaćaju paušal od 300kn po krevetu poreza - a ne da bi platili 25% mirovninsko + 25% zdravstveno + porez + prirez na to što zarade od najma.
    I još se čude kako njihova općina i njima ne daje.
    Valjda bi trebala otvoriti vlastitu štampariju (kao da već sad iz centralne blagajne se ne sufinanciraju te silne općinice i načelnici koji kradu bogu dane na ništa)
    Ti si tu nešto pobrkala.

  33. #183
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa ako se model pokaže uspješan, možda ga preuzme ministarstvo rađanja ili kako se već zove

  34. #184
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,536

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad ali n i k a d se ne bih doselila u Zagreb. I ne kukam nikome, niti mislim da meni netko nešto treba poklanjati. Samo se slažem s Beti da bi sve te privilegije koje imaju roditelji u Zagrebu trebali imati roditelji u Hrvatskoj.
    to svakak, ako žele

  35. #185
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nemaju veze ovi prvasici s mjerom. Ne traje ta mjera 7 god da bi se vidjelo da li se povecava broj djece.
    Odnosilo se na onu drugu mjeru. Naknada za prvo, drugo i trece dijete. Ona postoji prije 2005 pa je jedno vrijeme bila ukinuta pa vracena. Ja sam prenijela ono kaj sam jucer cula.Nisam isla u statistiku.
    Tek tamo 2020/21 ce se moci govoriti o ucincima
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 03.05.2018. at 12:52

  36. #186
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Naknada koja se ovdje spominje uvedena je s proracunom u 2006. Tad je bila jos izdasnija. Za trece dijete je bilo 11000. Poslije je smanjena i uvedena je isplata na rate.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    A, osim što je uvedena isplata na rate, pokušao je ukinuti već izdana rješenja i smanjiti i tu, smanjenu, cifru.
    To je bilo baš ono, pederski.
    Nije mu prošlo, jer retroaktivno ne možeš to učiniti, ali je, u svom diktatorskom stilu, pokušao učiniti ono što mu je prvo palo napamet.
    Jer pravila za njega ne postoje osim kad su njegova.
    Posljednje uređivanje od Evelina : 03.05.2018. at 13:10

  38. #188
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Nije li taj isti gradonačelnik prije 8 godina htio uvesti plaćanje gradskih vrtića do 2000 kn u Zg ovisno o primanjima roditelja? Koji uredno plaćaju poreze i doprinose... što mu bi u međuvremenu?

  39. #189
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Naknada koja se ovdje spominje uvedena je s proracunom u 2006. Tad je bila jos izdasnija. Za trece dijete je bilo 11000. Poslije je smanjena i uvedena je isplata na rate.
    Moja je rodena 2005 i imala sam pravo za drugo dijete.

  40. #190
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    I moj je rodjen 2005.
    Pa smo prvo dobivali 100 kn mjesecno. Kako je rodjen u 8. mjesecu dobio je 2 ili 3 rate. A onda je odluceno da se to ukida i uvedena je odluka o isplati za prvo, drugo i trrce dijete. Tako da mo i mi dobili taj novi iznos. Inace prethodna odluka grada je bila 100 kn mjesecno do 6 godine.

  41. #191
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Cure s mora - ak ćemo već o stereotipima - u Zagrebu je "urbana" legenda da nemreš kupiti polovni stan, jer te prodavači ne žele čekati da dobiješ kredit, jer dalmatinci dolaze s kešom i kupuju iste
    Gdje takvi "rastu"?
    Ja bih prodala stan. Vrlo rado.
    Gomile keša imaju samo sretnici koji su iz Dubrovnika.
    Ostalima je sezona ionako max. 90 dana godišnje, a živjeti moraju 365 dana godišnje.

  42. #192
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, ovaj tvoj post je, uz dužno poštovanje, ograničen. Zamisli kako druge mame pokrivaju rate svog kredita bez besplatnih udžbenika, karte od 4 kune i 54 000 kn.
    Nije mi bila namjera biti socijalno neosjetljiva...
    Ne znam kako da to kažem... ali ne razumijem ovo inzistiranje na tome da mi nešto “priznamo”. Kao da smo mi iz Zagreba nešto krive... da, iskreno, nisam baš u svakom trenutku svog dana osvještenja da mi je vrtić jeftiniji nego drugdje... ali jasno mi je da imamo nabrojane financijske prednosti u Zagrebu. (A kao sto smo vidjeli, ima i drugog primjera).

    Ali ja u svojoj svakodnevici ne “umirem od sreće” jer smo dobili udžbenike. Ne zato što sam bogatašica, nego, da ne dobijem besplatne udžbenike, ne bismo si priuštili nešto drugo... ne znam, ostali bi dva dana manje na moru, ne bi djetetu platila rođendan u najpopularnijoj igraonici za 25 djece, nego u nekoj drugoj za manje djece, ili bi slavilo rođendan doma... 9000 kn koje ću dobiti ove godine će pomoći da izađem brže iz minusa nakon porodiljnog nego sto bi inače, ali meni nije drama i da to ne postoji i da mi treba x mjeseci vise da izađem iz minusa.

    Znam da je ovo gore opet socijalno neosjetljivo (jer ima onih koji ne idu ni na more, ni u igraonice), ali pišem o sebi, i zašto ja ne vičem na sav glas kako sam zahvalna.

    Valjda sam ja čudna, ali prvenstveno se oslanjam na ono što mi imamo od svojih placa, sve drugo “dobro dođe”, ali ne uzimam to zdravo za gotovo... upravo je dobar primjer koji je netko spomenuo, cijena vrtića... koja mi je puno varirala oviseći o trenutnoj odluci dotičnog... u jednom trenu je bila 200 kn, drugi mjesec 600, pa onda možda ipak 200... a zapravo nitko ne zna koliko, pa plaćaš koliko hoćeš jer jedni tvrde tako, a drugi te ganjaju za razliku od 400 kn.

    Ne znam što više dodati... ali i dalje ne razumijem ovo “nije fer”... obično iza toga “nije fer” stoji da je netko kriv. Ili ako nema krivca, barem netko mora biti neizmjerno zahvalan... kome se obraćate s tim “nije fer”. Sto da kažemo, da nije fer, jadni vi. Pa ne znam kakvi su vaši gradovi i općine i kako raspolažu i s koliko novca... ali stvarno ima još primjera osim Zagreba gdje roditelji nešto dobivaju.

    od svih usporedbi po lijepoj našoj, meni je pao na pamet sustav odvajanja otpada na Krku. Zbilja nije fer da oni to imaju tako uređeno, a drugi nemaju. Baš nije fer. I tko je sad meni kriv što ne mogu tako lijepo reciklirati kao na Krku?

    P.S. Hvala Kris... nisam gledala u papire i nije mi to nitko tako rekao... sjećam se samo da su rekli “dobit ćete u riknu”, a došlo je u studenom, pa sam to odmah proglasila “tko zna kad će”.

  43. #193
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi bila namjera biti socijalno neosjetljiva...
    Ne znam kako da to kažem... ali ne razumijem ovo inzistiranje na tome da mi nešto “priznamo”. Kao da smo mi iz Zagreba nešto krive... da, iskreno, nisam baš u svakom trenutku svog dana osvještenja da mi je vrtić jeftiniji nego drugdje... ali jasno mi je da imamo nabrojane financijske prednosti u Zagrebu. (A kao sto smo vidjeli, ima i drugog primjera).

    Ali ja u svojoj svakodnevici ne “umirem od sreće” jer smo dobili udžbenike. Ne zato što sam bogatašica, nego, da ne dobijem besplatne udžbenike, ne bismo si priuštili nešto drugo... ne znam, ostali bi dva dana manje na moru, ne bi djetetu platila rođendan u najpopularnijoj igraonici za 25 djece, nego u nekoj drugoj za manje djece, ili bi slavilo rođendan doma... 9000 kn koje ću dobiti ove godine će pomoći da izađem brže iz minusa nakon porodiljnog nego sto bi inače, ali meni nije drama i da to ne postoji i da mi treba x mjeseci vise da izađem iz minusa.

    Znam da je ovo gore opet socijalno neosjetljivo (jer ima onih koji ne idu ni na more, ni u igraonice), ali pišem o sebi, i zašto ja ne vičem na sav glas kako sam zahvalna.

    Valjda sam ja čudna, ali prvenstveno se oslanjam na ono što mi imamo od svojih placa, sve drugo “dobro dođe”, ali ne uzimam to zdravo za gotovo... upravo je dobar primjer koji je netko spomenuo, cijena vrtića... koja mi je puno varirala oviseći o trenutnoj odluci dotičnog... u jednom trenu je bila 200 kn, drugi mjesec 600, pa onda možda ipak 200... a zapravo nitko ne zna koliko, pa plaćaš koliko hoćeš jer jedni tvrde tako, a drugi te ganjaju za razliku od 400 kn.

    Ne znam što više dodati... ali i dalje ne razumijem ovo “nije fer”... obično iza toga “nije fer” stoji da je netko kriv. Ili ako nema krivca, barem netko mora biti neizmjerno zahvalan... kome se obraćate s tim “nije fer”. Sto da kažemo, da nije fer, jadni vi. Pa ne znam kakvi su vaši gradovi i općine i kako raspolažu i s koliko novca... ali stvarno ima još primjera osim Zagreba gdje roditelji nešto dobivaju.

    od svih usporedbi po lijepoj našoj, meni je pao na pamet sustav odvajanja otpada na Krku. Zbilja nije fer da oni to imaju tako uređeno, a drugi nemaju. Baš nije fer. I tko je sad meni kriv što ne mogu tako lijepo reciklirati kao na Krku?

    P.S. Hvala Kris... nisam gledala u papire i nije mi to nitko tako rekao... sjećam se samo da su rekli “dobit ćete u riknu”, a došlo je u studenom, pa sam to odmah proglasila “tko zna kad će”.
    Fer ili ne, ali, recimo, da sam ja u svojoj fertilnoj dobi bolje financijski stajala, sigurno bih imala još djece.
    Neovisno o pomoći grada.
    No, eto, nisam.
    Sad je kasno jer sam prestara.
    Iz minusa sam se uvijek čupala sama bez pomoći države, banke, roditelja...
    I da, zahvalna sam Bandiću za udžbenike.
    I to zato jer mi je to bilo jako lijepo iznenađenje.
    Budući da nismo nikad ništa dobili, imam pravo biti i iznenađena i oduševljena.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #194
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi bila namjera biti socijalno neosjetljiva...
    Ne znam kako da to kažem... ali ne razumijem ovo inzistiranje na tome da mi nešto “priznamo”. Kao da smo mi iz Zagreba nešto krive... da, iskreno, nisam baš u svakom trenutku svog dana osvještenja da mi je vrtić jeftiniji nego drugdje... ali jasno mi je da imamo nabrojane financijske prednosti u Zagrebu. (A kao sto smo vidjeli, ima i drugog primjera).

    Ali ja u svojoj svakodnevici ne “umirem od sreće” jer smo dobili udžbenike. Ne zato što sam bogatašica, nego, da ne dobijem besplatne udžbenike, ne bismo si priuštili nešto drugo... ne znam, ostali bi dva dana manje na moru, ne bi djetetu platila rođendan u najpopularnijoj igraonici za 25 djece, nego u nekoj drugoj za manje djece, ili bi slavilo rođendan doma... 9000 kn koje ću dobiti ove godine će pomoći da izađem brže iz minusa nakon porodiljnog nego sto bi inače, ali meni nije drama i da to ne postoji i da mi treba x mjeseci vise da izađem iz minusa.

    Znam da je ovo gore opet socijalno neosjetljivo (jer ima onih koji ne idu ni na more, ni u igraonice), ali pišem o sebi, i zašto ja ne vičem na sav glas kako sam zahvalna.

    Valjda sam ja čudna, ali prvenstveno se oslanjam na ono što mi imamo od svojih placa, sve drugo “dobro dođe”, ali ne uzimam to zdravo za gotovo... upravo je dobar primjer koji je netko spomenuo, cijena vrtića... koja mi je puno varirala oviseći o trenutnoj odluci dotičnog... u jednom trenu je bila 200 kn, drugi mjesec 600, pa onda možda ipak 200... a zapravo nitko ne zna koliko, pa plaćaš koliko hoćeš jer jedni tvrde tako, a drugi te ganjaju za razliku od 400 kn.

    Ne znam što više dodati... ali i dalje ne razumijem ovo “nije fer”... obično iza toga “nije fer” stoji da je netko kriv. Ili ako nema krivca, barem netko mora biti neizmjerno zahvalan... kome se obraćate s tim “nije fer”. Sto da kažemo, da nije fer, jadni vi. Pa ne znam kakvi su vaši gradovi i općine i kako raspolažu i s koliko novca... ali stvarno ima još primjera osim Zagreba gdje roditelji nešto dobivaju.

    od svih usporedbi po lijepoj našoj, meni je pao na pamet sustav odvajanja otpada na Krku. Zbilja nije fer da oni to imaju tako uređeno, a drugi nemaju. Baš nije fer. I tko je sad meni kriv što ne mogu tako lijepo reciklirati kao na Krku?

    P.S. Hvala Kris... nisam gledala u papire i nije mi to nitko tako rekao... sjećam se samo da su rekli “dobit ćete u riknu”, a došlo je u studenom, pa sam to odmah proglasila “tko zna kad će”.
    Znači odustajem od ove rasprave. Ili sam ja glupa ili si ti.

    I još bih zamolila Sillyme da objasni onaj svoj post o porezu i paušalu i iznajmljivanju.

  45. #195
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje takvi "rastu"?
    Ja bih prodala stan. Vrlo rado.
    Gomile keša imaju samo sretnici koji su iz Dubrovnika.
    Ostalima je sezona ionako max. 90 dana godišnje, a živjeti moraju 365 dana godišnje.
    off tema skroz - ali znaš da je lokacija bitna. Valjda ljudi kupuju stanove djeci za faks.

  46. #196
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Tanci, naravno da imaš pravo biti oduševljena i zahvalna. Ali zašto bi se svi trebali tako osjećati?

    Zašto bi trebala biti oduševljena i zahvalna zbog majke odgojiteljice, za koju je Beti lijepo izračunala koji je to novac. Ako smatram da je mjera suluda... i zašto bi bila zahvalna jer smo dobili papučice ako mislim da je to suludo... jedno dijete ih nikad nije obulo jer je dobilo premali broj (noga mu narasla za dva broja, a ne za jedan od popisivanja, i nismo ih mogli zamijeniti / drugome su ružne i nije ih htjela ni izvaditi iz kutije)... na čemu da budem zahvalna? Što troši gradski novac na gluposti?

    I što znači nije fer da Zagreb ima, a ostatak Hrvatske nema, pa bi bilo fer da imaju i ostali? Tko je adresa na koju se upućuje ova izjava? Plenković? Vaš gradonačelnik? Nezahvalna majka iz Zagreba?

    Fer uopće nije riječ koja je ovdje važna. Jedino je važno je li nešto smisleno i daje li rezultate. Je li neka mjera dobro osmišljena ili nije. Ako već moram koristiti riječ fer, onda bi bilo fer da se majka odgojiteljica u ovom obliku ukine i u ZG, a ne da se još i proširi taj model .

  47. #197
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa Trina ne znam jesam li glupa ili ne... ako argumentiraš da jesam, prihvatit ću .

    Ali ja u ovoj raspravi ne gledam što ja imam od toga, nego ima li sustav (trošenje zajedničkog novca) smisla.

  48. #198
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Npr. i za one 54.000 kn mislim postoje neke analize koje govore da to nije model koji daje rezultate. Da, meni super stvar, ali ako to nije mjera koja povećava natalitet, zašto je ona dobra?

    Besplatni udžbenici? Zašto ne uz cenzus? Zašto besplatni svima, i onima koji imaju “milijune”.

    Karta 4 kune, super, ostane mi više za kavu. A jedna gradska firma će zbog toga biti u gubitcima koje će onda pokrivati otkud?

  49. #199
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa Trina ne znam jesam li glupa ili ne... ako argumentiraš da jesam, prihvatit ću .

    Ali ja u ovoj raspravi ne gledam što ja imam od toga, nego ima li sustav (trošenje zajedničkog novca) smisla.
    Nemam ti što argumentirati osim da očito ne živimo u istoj državi i da tvoje rečenice zvuče toliko snobovski i nerealno da vjerujem da se puno žena koje sad krpaju kraj s krajem ne osjećaju dobro, čitajući tvoje postove i nevažnosti novaca koje vam Bandić već godinama poklanja.

  50. #200
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Da li ima smisla za koga ?
    Bubilo, gledaš posve jednostrano, pokušaj sagledati sa više strana, možda ćeš onda razumjeti i drugačiji stav .

    I stvarno ti je bezveze kad ti netko pokloni 54 000 kuna? A zašto si ih uzela? Da nisi dala zahtjev, ne bi ih dobila, pa bi se taj novac pametnije potrošio.

Stranica 4 od 37 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •