Stranica 5 od 37 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #201
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Bandic nista NE poklanja. Niti je to njegov novac, niti ga poklanja.

  2. #202
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,536

    Početno

    Je sve to on naplati dobrano

  3. #203
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Opet isto

    Pa gledajte to na ovakav način. Zamislite kako u ostatku Hrvatske građani daju, plaćaju, izdvajaju od svoje plaće, političari i gradonačelnici su jednake seronje, a nitko ne vraća građanima nikakve novce. Bi li vam tako bilo lakše?

  4. #204
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da li ima smisla za povećanje nataliteta, jer govorimo o pronatalitetnim mjerama.

    Loši životni uvjeti se riješavaju sustavom socijalne skrbi za najugroženije. Gospodarska politika rješava ekonomske probleme. Pronatalitetna politika ne treba rješavati te stvari. Pronatalitetna politika je sustav osmišljenih mjera koji služi podizanju nataliteta. Ne kupovini glasova.

    Mjere imaju smisla ako podižu natalitet. Ako ne podižu, nemaju smisla.

  5. #205
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa da Trina opet isto, opet isti argument... “što vas briga što je suludo, ako imate osobne koristi od toga”?

  6. #206
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja razumijem bubilo.
    to vam je kao da je u parku 20 djece. svi smo dali novac jer su djeca gladna. i onda jedna mama ode u duckas i kupi hrpu smokica djeci.
    mislim, ne želim da kupuje smokice, nego jogurt i integralnu kiflu.
    mama je Bandic, a smokici su taj novac o kojem pričate.
    u Zagrebu se u najstrožem centru ruše fasade, u parku na Ribnjaku je pred mjesec dana samo od sebe palo stablo- mislim grad postaje opasan po život.
    ova mjera je sigurno dobrodošla hrpi ljudi, ali Bandic raspolaže gradskim novcem i trebao bi razmišljati o prioritetima i dugoročnoj isplativosti. a ova mjera u Zagrebu sa svim problemima koje grad nit je prioritetna, a bome sumnjam da će povećati natalitet. dakle mjera je lizaljka. a treba nam varivo. to što neki drugi gradonačelnici ne daju ni jedno ni drugo je grozno, ali ne čini ovu zg mjeru time boljom. i dalje se radi o suludom rasipanju gradske love. o uniformama i šlapama ne mogu ni početi. o fontanama, stupićima, Varšavskoj....ma more toga ima.
    Posljednje uređivanje od sasa : 04.05.2018. at 08:18

  7. #207
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Ali, smokiće možeš odbiti.
    I novac od grada možeš odbiti. Samo ne daš zahtjev. Možeš odbiti i besplatne knjige, neka rade fasadu na Ribnjaku!
    Molim vas, manje licemjerja.

    Mjera majka odgojiteljica je pronatalitetna za mali broj obitelji, možda bi bila i za tako mali broj obitelji i u ostatku Hrvatske, ali je tamo nema. I to je bit!
    A ne fasade po Zagrebu.
    I sigurno ne varivo u parkiću (a i ne znam što je to varivo točno, kod mene nema tog jela).
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 04.05.2018. at 08:26

  8. #208
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Vidim, Ribnjak je park, fasade su u drugom dijelu rečenice

  9. #209
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da Trina opet isto, opet isti argument... “što vas briga što je suludo, ako imate osobne koristi od toga”?
    Pa ajmo podići to sve na razinu države, neka svaka obitelj ima ovo što imaju obitelji u Zg, pa ćemo onda kakati po politici, pričati o pranju novca, nepravilnosti itd itd.
    Bubilo, sit gladnome ne vjeruje. Ja ne spadam u socijalno ugrožene ali znam ljude koji jedva žive, puno je takvih ljudi. Daj okreni se oko sebe, pogledaj majke u Slavoniji, pogledaj ljude koji imaju tako male plaće da za te iste knjige koje vi dobivate oni dižu kredite..stavi se u njihovu poziciju pa vidi ima li svrhe pričati o Bandićevom moralu i etici. Bi li tebe bilo briga za političke igre i igrice skupljanje predizbornih bodova itd...da ovisiš o Bandićevim novcima?

  10. #210
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ne razumijem kako sam licemjerna.
    Primjer sa smokicima je dan jer u iba slucaja dajem novac- ja dajem novac- koji se onda troši na, po meni, neodgovarajući način.
    i argumentiram ti zašto smatram da to nije adekvatno trošenje gradskog novca.

  11. #211
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa upravo to i govorim Trina. Da smo ti, ja i Beti prve koje ne trebaju besplatne udžbenike, kartu za 4 kune i majku odgojitejicu. Da ima potrebitijih. Da ima prioriteta. Da su zbog toga te mjere sulude.

  12. #212
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    Potpisujem i Bubilo i Sasu - žalosno je što je kvaliteta života u gradu toliko lošija od one kad sam ja bila dijete.

    Beti, stvarno mislim da nemaš pojma o čemu pišeš, odnosno gledaš samo svoj interes (odnosno taj interes koji nisi uspjela ostvariti).

    Žalosno je što grad koji ima toliko proračun, stanovnicima svog grada - od beba do starih ljudi ne pruža kvalitetan život. Gdje god zagrebeš - nije dobro

  13. #213
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nakon sto smo zamislili sve ljude koji si ne mogu priuštiti udžbenike, zamislimo sve ljude po Zagrebu koji imaju svjoju firmu, dva džipa, besplatne udžbenike i žena je majka odgojiteljica.

  14. #214
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Sasa, po tebi to nije adekvatno trošenje gradskog novca. Ali, po onoj mami koju ti novci spašavaju da živi, jest.

    Točka gledišta. Mora se sa mnogih strana sagledati.
    Pa i sa strane onih koji te novce ne mogu dobiti, jer su u krivo vrijeme na krivom mjestu.
    Isto kao dobitak na lutriji
    Ali, isto ga ne treba uzeti, kao i novac za novorođenče. Nitko vas ne tjera da uzmete ono što smatrate da je nepravilno trošenje novaca. Neka ostane u gradskoj blagajni. Malo sutra će se itko odreći, hahaha.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 04.05.2018. at 08:39

  15. #215
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon sto smo zamislili sve ljude koji si ne mogu priuštiti udžbenike, zamislimo sve ljude po Zagrebu koji imaju svjoju firmu, dva džipa, besplatne udžbenike i žena je majka odgojiteljica.
    A možda ta ne bi rodila treće dijete da nema te mjere. Možda želi biti sa svojom djecom i imati staž za penziju jednog dana, jer tko zna što budućnost nosi.
    Možda je baš i tu uspjela pronatalitetna politika, jer se rodilo treće dijete. Point of view.

  16. #216
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ajme beti. pa meni je jasno da Bandiceve mjere mnogima odgovaraju, da nije tako ne bi već 20 godina vedrio i oblačio Zagrebom.
    no jasno se vide posljedice njegovog gospodarenja gradskom imovinom i to što mama koja konzumira navedenu mjeru kaže da joj je to super i da će opet glasati za njega ne znači da grad nije jako oštećen i da se to ne smije opservirati- jer smo onda "licemjerni" i "ne sagledavamo sa svih strana".

  17. #217
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ajmo podići to sve na razinu države, neka svaka obitelj ima ovo što imaju obitelji u Zg, pa ćemo onda kakati po politici, pričati o pranju novca, nepravilnosti itd itd.
    Bubilo, sit gladnome ne vjeruje. Ja ne spadam u socijalno ugrožene ali znam ljude koji jedva žive, puno je takvih ljudi. Daj okreni se oko sebe, pogledaj majke u Slavoniji, pogledaj ljude koji imaju tako male plaće da za te iste knjige koje vi dobivate oni dižu kredite..stavi se u njihovu poziciju pa vidi ima li svrhe pričati o Bandićevom moralu i etici. Bi li tebe bilo briga za političke igre i igrice skupljanje predizbornih bodova itd...da ovisiš o Bandićevim novcima?
    Trina, samo se treba okrenuti po Zagrebu, po skoro svakoj kanti za smeća ili kontejneru neko kopa i traži boce.
    U Zagrebu za koji svi vi ostali tvrdite da je super.
    Meni je recimo super što koliko sam čula otok Krk svojim umirovljenicima daje neki novac jer su odlučili ostati na Krku cijele godine.
    Moj otac sa svojom penzijom jedva spaja kraj sa krajem, rođeni zagrebčanin, i niko mu ne plaća zato jer je odlučio ostati u Zagrebu.
    I jel ja pljujem po Krku?
    Ili što je neko napisao, odvajanje otpada na Krku, zagrbački kontejneri se večinu vremena prelijevaju od količine smeća, brdo jakuševac raste i nikom ništa.
    Ali očigledno, bolje da i susjedu crkne krava....

  18. #218
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne beti, mama koja vozi dva džipa ne treba mjeru odgojiteljice ni besplatne udžbenike.

  19. #219
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem i Bubilo i Sasu - žalosno je što je kvaliteta života u gradu toliko lošija od one kad sam ja bila dijete.

    Beti, stvarno mislim da nemaš pojma o čemu pišeš, odnosno gledaš samo svoj interes (odnosno taj interes koji nisi uspjela ostvariti).

    Žalosno je što grad koji ima toliko proračun, stanovnicima svog grada - od beba do starih ljudi ne pruža kvalitetan život. Gdje god zagrebeš - nije dobro
    Ostvarila sam ja svoj interes, imam troje djece.
    Ne pišem o sebi, ne treba mi više staža, imam dovoljno, ne mogu ja više rađati, to je perfekt u mom slučaju
    Ali, mnogima u Hrvatskoj bi model majke odgajateljice pomogao u ostvarenju svog interesa. Svima onima kohe rade za manje od onoga što taj status u Zagrebu financijski donosi.

  20. #220
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne beti, mama koja vozi dva džipa ne treba mjeru odgojiteljice ni besplatne udžbenike.
    Kako ne, na taj način ima i za benzin.

  21. #221
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne beti, mama koja vozi dva džipa ne treba mjeru odgojiteljice ni besplatne udžbenike.
    Ne treba, ali joj dobro dodje. Ako ništa za kavu.
    Kome ne bi bilo super dobiti 630 000+54 000. Plus staž.

  22. #222
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba, ali joj dobro dodje. Ako ništa za kavu.
    Kome ne bi bilo super dobiti 630 000+54 000. Plus staž.
    pa o tom se radi. što ne bi bilo bolje taj novac (naš novac!) uložiti u razvrstavanje otpada/sređivanje fasada/poticaje za samozapošljavanje/jednosmjenske škole....itd. umjesto da novac ide nekom kom dobro dođe.

  23. #223

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    RIBAR I RIBICA
    Ribar baci mrežu i izvuče ribicu. Ribica ga stade zaklinjati da je za sada pusti jer je još malena, pa će kasnije, kada je uhvati već poodraslu, imati od nje više koristi. Na to će ribar: “Bio bih baš pravi luđak da odbacim siguran dobitak i pođem u potjeru za nesigurnom nadom.”
    Malo je lidera koji žele i znaju izbalansirati populističke mjere i dubinske promjene koje dugoročno nose boljitak. Budimo iskreni, bez populističkih mjera nema njih na vlasti...

  24. #224
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Naravno, Sasa, ako ti smatraš da je za hrvatski narod važnije razvrstavanje smeća od još jednog djeteta.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 04.05.2018. at 08:57

  25. #225
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, Sasa, ako ti smatraš da je za hrvatski narod važnije razvrstavanje smeća od još jednog djeteta.

    da se nisi do sada u nekoliko navrata pohvalila vlastitim IQom svašta bih pomislila.

  26. #226

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Teško ćemo se složiti i što su prioriteti. Ajd, da uloži novac u sanaciju vodovoda al fasade.... Neka fasade obnavljaju vlasnici iako bi im dobro došlo da to radi Bandić s našim novcem

  27. #227
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, Sasa, ako ti smatraš da je za hrvatski narod važnije razvrstavanje smeća od još jednog djeteta.
    o čem ti pišeš?

  28. #228
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Stvarno treba znati birati vlast. Super smo izabrali. Sada je umjesto pronatalitetne, aktualna progastarbajterska politika.
    Osim možda u Zagrebu, nisam tražila brojke.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 04.05.2018. at 09:03

  29. #229
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, Sasa, ako ti smatraš da je za hrvatski narod važnije razvrstavanje smeća od još jednog djeteta.
    Za to dijete je definitivno bolje da se smeće ne razvrstava, jer ovako će imat po čemu kopat za koju godinu.

  30. #230
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    o čem ti pišeš?
    Uvijek zaboravim da moram obrazlagati što želim reći napisanim, sjetit ću se idući put

  31. #231

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Smeće u Zg je problem koji može imati nesagledive posljedice.
    NanoiBeba molim argumentiraj kvalitetu života u Zg kad si bila dijete i sada.

  32. #232
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    koliko sam ja čula od demografa, danas se daleko više žena odlučuje imati treće dijete nego u generaciji ranije (npr. generacija naših majki)
    i mislim da pronatalitetna utakmica nije u imanju trećeg djeteta nego u imanju djece uopće
    četvrtina žena u RH koje su prošle fertilitenu dob nema djecu

    tako da bi jedina politika koja bi dala rezultata bila da se žene nekako ponuka da se odluče imati djecu, odnosno za početak prvo dijete
    i mislim da se može osmisliti nekakav program kojim bi se omogućila takva infrastruktura da se ženama olakša donijeti odluku o djetetu, međutim isto tako mislim da bi bilo vrlo lako skliznuti u neke ekstreme poput sluškinjine priče

    meni je ova bandićeva mjera dugoročno loša
    stalno razmišljam o ženi na pragu pedesete koja prestane dobivati tu naknadu (ako mjera uopće potraje do tada)
    što će onda? nema dovoljno ni godina ni staža za mirovinu, vjerojatno nema radnog iskustva, jel onda pada na socijalnu pomoć?
    i ova mjera služi toma da se stvara veliki kontingent takvih (uglavnom) žena, koje će opet pasti na teret države umjesto da su postale radno aktivne
    doista ne vidim potrebu bivanja roditelja odgajatelja do djetetove 15te godine

  33. #233
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno

    Iz ove se rasprave najbolje vidi zašto je HR po svim parametrima na dnu EU - jer nam je potpuno prihvatljivo da se krade, ako se i nama dade .

  34. #234
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,654

    Početno

    cipeklica, ne znam kojim redom bih krenula.

    Znači parking - em je besplatan, em ga ima (OK, danas obitelji imaju po dva auta, pa su zato zakrčili sve - u zgradi gdje sam odrasla, parking je bio poluprazan. Danas su puni svi nogostupi, plus dio zelenih površina)
    Cijena đačkog pokaza u odnosu na primanja mojih roditelja, ja bila niža. Tramvaji su bili prazniji (znam da sam išla tramvajem do SS i vrlo često sam u tramvaju i sjedila) - vozila sam se s jednog na drugi dio grada.
    Na Sljeme sam išla žičarom.
    Kvartovi nisu izgledali kao smetlišta i odlagališta krupnog otpada (mislim da to ne trebam dokumentirati fotografijom).
    OK, tad nisam vozila, al moji roditelji nisu morali paziti hoće li slučajno pokupiti jedan od milijun stupića postavljenih na cesti (ne na nogostupu), neg npr. na prometnim otocima (polja za usmjeravanje prometa)
    Ulice su se redovito prale
    Mogla sam prek trga prošetati - sad imam "prepreke" u vidu uličnog sajma
    Moram paziti kud hodam jer su žice za razne privremene kioske popvučene pos svuda.
    Dosta pješačkih površina nije više obloženo asfaltom, nego kamenim i betonskim blokovima - koji se ili klimaju, ili ih nema ili su po kiši jako skliski - opet moraš paziti kak hodaš, a o teže pokretnim osobama neću ni pisati
    O giužvama u prometu i nefunkcionalnom javnom prijevozu u globalu neću

    Ovak na prvo, ovog sam se sjetila

    Ono kaj me iznenadilo je to kaj sam baš tu na forumu pročitala - da je Zagreb tada i sada imao otprilike isti broj stanovnika

  35. #235

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Beti, hoće li ti biti lakše ako ti bar jedna osoba napiše da je sve ovo što nam Bandić u Zagrebu nudi fenomenalno?

    evo, potpisujem ja.

    iako od toga skoro ništa ne koristim:
    nemam troje djece
    nisam uzela školsku uniformu za djecu (jer je to bila čista populistička mjera, jeftino skupljanje glasova pred izbore. na papiriću gdje je trebalo zaokružiti želim li to ili ne, napisala sam nek prvo opreme sve zagrebačke škole na nivou 21 stoljeća, pa tek onda dijele uniforme)
    nisam majka odgajateljica, radim
    nisam uzela dječji doplatak (iako imam na njega pravo, jer me privatni poslodavac prijavio na minimalac)

    jedina stvar koju sam iskoristila su besplatne školske knjige, jer smatram da je to jedna od rijetkih dobrih gradskih mjera i da ju svakako zaslužujemo.

    ali u konačnici, mislim da je bit cijele ove prepiske da se moliš u krivoj crkvi.
    naravno da nije fer što druge općine i gradovi ne nude iste uvjete kao i Zagreb. no, zar smo za to mi krive?
    da li će ti, ukoliko priznamo da nije fer, biti lakše?
    i da li će se samim time situacija preokrenut?
    neće.
    zar nije logičnije da se to pitanje postavi gradonačelnicima i načelnicima svih općina u Hrvatskoj? i natjera ih se da i oni uvedu iste te mjere?

    ovako samo preljevamo iz šupljeg u prazno, a da ne govorim da se već i vrijeđat počelo.

  36. #236
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Evo ja nisam iz ZG nego iz malog grada u Slavoniji, nismo dobili ništa za to svoje dvoje djece, a ne bi ni za treće.
    Nažalost u mojoj okolini ovakve mjere će možda i potaknuti dodatno rađanje djece, ali ta ista ne bi bila dobra za većinu te djece.
    Ne da nema potrebe da bude mama odgajatelj do 15-te nego, osobno mislim daje to štetno za dijete. Nažalost, češće vidim mame koje su ostale doma da se bave više same sobom(doručak, kava, možda ručak, serija pa kava) nego tim djetetom.
    Ima puno boljih ideja kako bi se pomoglo mami i djetetu, ali prvenstveno jako gospodarstvo, sigurne poslove i malo bolje plaće.
    Ovo Bandićevo je mazanje očiju, to je jasno i meni koja sam 250 km istočno.
    Nego, pitanje, dali je istina da djeci sufinancira ekskurzije?

  37. #237
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,536

    Početno

    Što pod tim ekskurzija misliš? Subvencionira se dio vrtića u prirodi ako idu,dio škole u prirodi,ostalo se plaća i preplaća ohoho

  38. #238
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Je

  39. #239
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Subvencionira se tzv. škola u prirodi, znači ne školski izlet ili maturalac nego ta takozvana škola u prirodi, gdje djeca idu u neke određene ustanove npr. u Novom Vinodolskom.

    No to nije nešto na što idu sva djeca.

  40. #240
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Subvencionira se tzv. škola u prirodi, znači ne školski izlet ili maturalac nego ta takozvana škola u prirodi, gdje djeca idu u neke određene ustanove npr. u Novom Vinodolskom.

    No to nije nešto na što idu sva djeca.
    Ok, zato što sam načula nešto tipa plaćaju im maturalce i sl., odmah sam pomislila da je to nemoguće da u cijelosti plate štajaznam maturalac u Španjolsku.

  41. #241
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ma ne, to je nešto što se zove škola u prirodi i djeca idu u nižim razredima OŠ npr. u Novi Vinodolski ili na Sljeme. Ali recimo kod nas u školi je išao samo jedan razred, a dva paralelna nisu, ovisi o učiteljici.

  42. #242
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    inače neovisno o tome koliko se novaca u gradskoj i/ili državnoj blagajni ima ja mislim da je mjera kojom se potiče žene na nezpošljavanje i ekonomsku ovisnost za žene loša, dugoročno ih stvalja u nepovoljnu i nesamostalnu poziciju, što za sobom nosi niz drugih posljedica.
    ako se želi raditi na boljim uvjetima za roditeljstvo smatram da bi se trebalo poticati i pozitivno diskriminirati što značajnije uključivanje očeva.
    tako da i da se kupamo u novcu, a ne kupamo se, nikada ne bih bila za mjeru koja žene ostavlja kod kuće, s malim primanjima i gotovo nikakvom mogućnošću za dugoročnu ekonomsku neovisnost.

  43. #243
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mislim, inače, jasno da je nepravedno da nemaju sva djeca u Hrvatskoj iste uvjete školovanja, i postoji taj apsurd da u većim gradovima gdje ima novaca djeca dobiju udžbenike, ili barem nekakve vaučere, popuste, a u malim mjestima gdje je ionako vjerojatno najteže živjeti ne dobiju knjige ili pomoć oko prijevoza u školu. To je nešto što bi svakako trebalo rješavati na nivou države, i ako lokalna vlast nema sredstava u proračunu trebala bi uskakati država (koja ionako nadopunjuje lokalne proračune). Što reći, niti u Zagrebu nema ravnopravnosti i uvjeti školovanja se drastično razlikuju od škole do škole, počevši od prostora, dnevnog boravka, ručka koji u nekim školama djeca mogu dobiti valjda kroz cijelo školovanje, a u drugima ne mogu, izvannastavnih aktivnosti itd.

    Moram priznati da mi je doduše i čudno da veliki gradovi kao Split i Rijeka ne daju čak niti besplatne udžbenike za sve. To je zaista čudno, gradovi i mjesta na moru bi barem trebali imati dobro popunjene gradske proračune.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Ovo je kao da sve imamo loše muževe, piju, troše pare na svoje jarane, kockaju, viču i razbiju ponešto po kući kad im dođe, ali jednima muž nikad ne donese ništa za rođendan, a drugima donese. Pa je uvjeravanje, ženski kružok, pa krene: muž meni ništa ne donosi, zašto ti nisi sretna, uz svo kockanje parama koje zaradiš i scene (tipa iseli ako ti se ne sviđa šta ja radim) ti bar dobiješ cvijet i bombonijeru za ročkas, meni moj ni to ne da, ja sve moram sama kupiti, čak i cvijet za rođendan. Zašto nisi zahvalna, priznaj da je tebi bolje nego meni, tvoj ti bar nešto pokloni, koga briga što razbija po kući kad je ljut, zlatni si lančić dobila za svako rođeno dijete, znaš šta sam ja dobila, ništa! baš si nezahvalna.
    A prava je istina ta da su naprosto obojica loša.

    Bandić "daje" jer je puno uzeo i puno uzima i to je njemu, recimo, trošak reprezentacije neke vrste. Problem kod njegovog "davanja" jest da ima sve prste prekrižene u figu i doslovno ni u šta se ne možeš pouzdati da će trajati, jer je sve korišteno za marketing i kad ostvari svoj cilj (koji god da jest) prelazi stihijski na drugu stvar, druga obećanja, ukida postojeća, ukida ih retrogradno, ono kaj je jučer bilo uklesano u kamen sad je pik-puj-ne vrijedi. Kao da regulativa ne postoji.

  45. #245
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne, to je nešto što se zove škola u prirodi i djeca idu u nižim razredima OŠ npr. u Novi Vinodolski ili na Sljeme. Ali recimo kod nas u školi je išao samo jedan razred, a dva paralelna nisu, ovisi o učiteljici.
    Djeca iz Zg idu u domove crvenog križa u sklopu škole u prirodi, pa je vjerojatno vrijednost sufinanciranog dijela niža nego što bi bila za našu seosku djecu koja idu u hotele, jer nama su domovi Crvenog križa ili bilo koji drugi domovi ispod časti.

  46. #246
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mima, gradovi na moru radije daju nekoj podobnoj firmi da glanca kamen nego što ih je briga za školske udžbenike.

  47. #247
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da, i u mjestu u kojem ljetujem je tako, dobro su uglancali kamen, ali su ipak sagradili i krasan vrtić i sufinanciraju ga, što je sasvim sigurno velika stvar za roditelje u jednom nevelikom selu + uredili su lijepo i školu i igralište.
    Ne znam doduše što je sa školskim knjigama, moram pitati.

  48. #248
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je kao da sve imamo loše muževe, piju, troše pare na svoje jarane, kockaju, viču i razbiju ponešto po kući kad im dođe, ali jednima muž nikad ne donese ništa za rođendan, a drugima donese. Pa je uvjeravanje, ženski kružok, pa krene: muž meni ništa ne donosi, zašto ti nisi sretna, uz svo kockanje parama koje zaradiš i scene (tipa iseli ako ti se ne sviđa šta ja radim) ti bar dobiješ cvijet i bombonijeru za ročkas, meni moj ni to ne da, ja sve moram sama kupiti, čak i cvijet za rođendan. Zašto nisi zahvalna, priznaj da je tebi bolje nego meni, tvoj ti bar nešto pokloni, koga briga što razbija po kući kad je ljut, zlatni si lančić dobila za svako rođeno dijete, znaš šta sam ja dobila, ništa! baš si nezahvalna.
    A prava je istina ta da su naprosto obojica loša.
    Bandić "daje" jer je puno uzeo i puno uzima i to je njemu, recimo, trošak reprezentacije neke vrste. Problem kod njegovog "davanja" jest da ima sve prste prekrižene u figu i doslovno ni u šta se ne možeš pouzdati da će trajati, jer je sve korišteno za marketing i kad ostvari svoj cilj (koji god da jest) prelazi stihijski na drugu stvar, druga obećanja, ukida postojeća, ukida ih retrogradno, ono kaj je jučer bilo uklesano u kamen sad je pik-puj-ne vrijedi. Kao da regulativa ne postoji.

  49. #249
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam ja čula od demografa, danas se daleko više žena odlučuje imati treće dijete nego u generaciji ranije (npr. generacija naših majki)
    i mislim da pronatalitetna utakmica nije u imanju trećeg djeteta nego u imanju djece uopće
    četvrtina žena u RH koje su prošle fertilitenu dob nema djecu
    Komentar nevezan uz temu, al ovo s troje djece se i meni cini. Odjednom poznajem mnogo ljudi koji imaju troje djece. A kad sam bila dijete, nisam poznavala skoro nikog tko ima i brata i sestru (i sl.). Doduse, sad poznajem i puno vise ljudi koji uopce nemaju djece.

    Sto se tice tretjeg djeteta meni se osobno tesko odlucit zbog osobnih razloga koji nemaju nikakve veze s financijama... I zaista ne znam koja bi mi (vanjska) mjera mogla pomoci da se odlucim.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 04.05.2018. at 11:41

  50. #250
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    meni je ova bandićeva mjera dugoročno loša
    stalno razmišljam o ženi na pragu pedesete koja prestane dobivati tu naknadu (ako mjera uopće potraje do tada)
    što će onda? nema dovoljno ni godina ni staža za mirovinu, vjerojatno nema radnog iskustva, jel onda pada na socijalnu pomoć?
    i ova mjera služi toma da se stvara veliki kontingent takvih (uglavnom) žena, koje će opet pasti na teret države umjesto da su postale radno aktivne
    doista ne vidim potrebu bivanja roditelja odgajatelja do djetetove 15te godine
    Veliki potpis na ovo. Ovo je poanta svega pa i naslova u konačnici. Do 15te godine pogotovo kako sam i napisala, po meni nema potrebe za ovim. Prvo dvoje djece će možda u međuvremenu i sami postati - roditelji.

Stranica 5 od 37 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •