Stranica 17 od 37 PrviPrvi ... 7151617181927 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #801
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Upravo citam clanak u Novom listu na temu mama-odgajateljica. Kažu da ih je u Zagrebu 3900,od toga 450tata odgajatelja. I nije to neki veliki broj,a grad Zagreb košta 290 milijuna kuna godišnje.
    Za te obitelji ta je mjera očito dobra. Da li je dobra i za hrvatsku demografiju, ne piše
    Uglavnom, Milan Bandić nastoji tu mjeru proširiti na cijelu Hrvatsku, sto, naravno, podržavam. Ne samo sto će time dobiti puno političkih poena, nego će i tih 290 milijuna ići iz državnog, a ne gradskog proračuna.
    Zna čovjek svoj posao, ma sto mi mislili o njemu!
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 22.12.2018. at 09:00

  2. #802
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Zna čovjek svoj posao i da nema vise novca u blagajni za to .
    Znam jednog od tih tata, ima svoj posao na crno, a mama koristi neke druge potpore pa im se više isplatilo da on uzme tu mjeru, a ne ona.

  3. #803
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mislila sam na njegov glavni posao, a to je promocija samoga sebe. A u tome je uspješan,zar ne?
    To sto je,usput, omogućio besplatne knjige SVIM osnovcima u Hrvatskoj,nikako nije za zanemariti. Nikako.

  4. #804
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Beti eto imas razlog da glasas za njega na sljedecim izborima.
    Srecom svako od nas moze birati.

  5. #805
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Misliš predsjednickim
    Ne bih rekla.

  6. #806
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pa ima on o stranku. Sad te ne kuzim. Cijelo vrijeme ga ovdje hvalis i njegove poteze.

  7. #807
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ima on o stranku. Sad te ne kuzim. Cijelo vrijeme ga ovdje hvalis i njegove poteze.
    Da stranku... 12 zastupnika u Saboru ako se ne varam.

  8. #808
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne hvalim ga. Samo odluke kojima pomaze obiteljima.

  9. #809

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja ga se velikodusno odricem
    Nosi ga, vodi ga

  10. #810
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    U Zagrebu za ovu mjeru u 2018. predviđeno 33 puta više novca nego za ulaganje u javne vrtiće:
    https://radnickafronta.hr/citaonica/...rvativna-mjera

  11. #811
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Fascinira me kako se lako kupuju glasovi, da daje knjige, super. Nije zanemarivo.
    No to je kupovina socijalnih glasova isto kao i porodiljne naknade i slično.
    U momo idelanom svijetu imali bi dovoljno velike plaće od kojih bi nešto i uštedjeli pa bi mama otišla na neplaćeno ili dala otkaz, u trenutku kada bi se odlučila vratiti na posao on ju ili čeka ili bez muke može naći drugi, upisati dijete u vrtić, imati boravak u školi, imati opciju raditi skraćeno itd...
    S jakim gospodarstvom i neki drugi benefiti bi došli sami po sebi, a ni ne moraju.
    E onda bi Bandić i slični mogli papučice, knjige i ostalo mogli okačiti mačku o rep.
    I ne,nisam iz Zg, od svog grada nisam dobila skoro ništa.

  12. #812
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nisam ni ja iz Zagreba.
    Nažalost znam par žena koje koriste to pravo i za ni jednu to nije socijalna mjera, već im se ne radi.
    Zašto i bi kad Bandić plaća nerad.
    Isto tako znam jednu majku petero djece koja s petim djetetom nije iskoristila ni one tri godine porodiljnog, već je otišla raditi kad je najmlađe dijete navršilo godinu dana.
    Ona kaže da nema šanse da ostavi posao.
    Što će kad dođe u četrdesete, djeca poodrastu...?
    Pametna žena.
    I ne, ne radi za velike novce.
    Radi kao odgajateljica u vrtiću, u malom mjestu sjeverno od Zagreba, za puno manju plaću nego što imaju odgajateljice u Zagrebu.
    Inače, ja sam koristila neplaćeni porodiljni.
    Bez kune, bez zdravstvenog i staža.
    Samo me je radno mjesto čekalo.
    Zdravstveno smo plaćali od muževe plaće, staž mi je mirovao.
    Nije mi palo na pamet muljati i tražiti produljenje porodiljnog što vidim da je postalo normalno i poželjno.
    Ispada da u zadnjih petnaestak godina devet od deset djece ima neke poteškoće i dobivaju produljeni porodiljni na račun toga.
    Isto kao što devet od deset trudnica ne radi, već čim vidi plus na testu trči otvorit komplikacije.
    Uh...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #813
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne hvalim ga. Samo odluke kojima pomaze obiteljima.

    ne znam duplo kvotat. Al bi bilo zgodno spojit ova dva posta

    citiram:
    U Zagrebu za ovu mjeru u 2018. predviđeno 33 puta više novca nego za ulaganje u javne vrtiće:
    https://radnickafronta.hr/citaonica/...rvativna-mjera

  14. #814
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    To ni ne treba biti socijalna mjera, za to postoji sustav socijalne skrbi.
    To treba biti pronatalitetna mjera, a to znaci da svakoj ženi jednako znaci kao poticaj, a ne da diskriminira. Niti je drugih 6 mj. roditeljskog pravedna pronatalitetna mjera, niti je te tri godine. Te tri godine isto može koristiti samo onaj tko može.
    To sve skupa nije pronatalitetna politika.

  15. #815
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Točno. Mi smo si sami omogućili pronatalitetnu politiku u obitelji. Muž otišao za zaradom, ja ostala kući s djecom. Tako nam je odgovaralo. Nismo čekali da nam vlast omogući imanje još jednog djeteta.
    Kaže se, ako želiš, nađeš način, a ako ne, nađeš izliku. Tako svaka obitelj nađe svoj način. A ako je to uz pomoć majke odgojiteljice, posve pozdravljam tu pomoć.

    I lako teti u vrtiću vratiti se na posao, kad je beba s njom na poslu

  16. #816
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kod nas je pravilo da mama ne radi u istom objektu u kojem ide njeno dijete. Nego one tad idu u podrucni objekt, il neki takav dogovor

  17. #817
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ni kod nas ne može odgojiteljica imati dijete u svojoj skupini, u drugoj zgradi su čak one koje ja znam.
    Svaka obitelj nađe svoj način, a majka odgojiteljica je... neću psovati, već smo toliko o tome rekli na ovoj temi. Kad je to tako super mjera, zašto žene koje ja znam to skrivaju od šireg kruga ljudi? Znaju im bliski... a slučajnim prolaznicima / poznanicima lažu i kažu da ne koriste.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 24.12.2018. at 12:25

  18. #818
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je pravilo da mama ne radi u istom objektu u kojem ide njeno dijete. Nego one tad idu u podrucni objekt, il neki takav dogovor
    To može biti u gradu, ali u malim mjestima je nemoguće. A glupo je da mama gubi posao radi toga što joj dijete ide u jaslice. U mom malom mjestu svim tetama djeca mogu ići samo u jedan vrtić, grad je osnivač i tete se ne mogu seliti, znači da po zakonu dijete smije biti u grupi u kojoj je mama "teta"

  19. #819
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kod nas ima i učiteljica mama
    Mislim da je vrvi htjela reći da ne mogu biti u istoj grupi,nekad mama teta mora biti i zamjena nekoj drugoj teti pa će doći u priču da bude i mama i teta
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.12.2018. at 14:01

  20. #820
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Naravno da dijete nije s njom u vrtiću, već u drugom objektu.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #821
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ako je jedini objekt i jedina grupa zašto ne bi bilo
    Nekad davno je jedna teta mojih klinaca imala svoje dete u svojoj grupi,čak je i pomalo vicalo,bar je tako ona rekla

  22. #822
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Prilično je uvredljivo, jadno, tragično kada političari očekuju da ćeš se odlučiti na dijete zbog tri, četiri pet tisuća kuna, ali za 200 kn je jedan sasvim novi nivo. Zatečena sam. Počinje od 30. minute.

  23. #823
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ne da mi otvoriti link
    Jel to ona priča uklonimo porezne olakšice za decu i damo svakom klinci dječji?

  24. #824
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Prilično je uvredljivo, jadno, tragično kada političari očekuju da ćeš se odlučiti na dijete zbog tri, četiri pet tisuća kuna, ali za 200 kn je jedan sasvim novi nivo. Zatečena sam. Počinje od 30. minute.
    Nije 200 nego 7200 godišnje za troje djece do 18. godine.
    Oprosti ali to nije mali novac. Bar meni, možda tebi je.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 30.12.2018. at 15:19

  25. #825
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ima li tu nešto osim celina,to sam i u 24 sata pročitala,ne vidim za zg

  26. #826
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne radi se o tome je li mali novac, mogao je dati 50 kn, i reći da je to ono što su odlučili dati, bez previše filozofije, ali najaviti tu mjeru s takvom pompom (treba pogledati klip, ne mogu to riječima dočarati), kao nešto što se izrodilo iz dugog promišljanja, što će potaknuti parove na još jedno dijete, a on već i zna par koji se radi toga odlučio na dijete. Ponižavajuće.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 30.12.2018. at 17:48

  27. #827
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Di smo stali?

  28. #828
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Zašto bi bilo ponižavajuće?
    Daje 43 200 kuna za treće dijete, ako se i oduzme oko 4-5 godina dok su bili dvoje, ipak je to preko 100 000 kuna, samo zato što je troje djece u obitelji. poklon siromašne općine i ne može biti veći.

    Znam, znam, da je vama u Zagrebu to ništa prema onome što kod vas treće dijete dobiva, ali veseli, a nikako ne ponižava.

  29. #829
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jer dijete košta puno više od tih 100, ili 200 tisuća, u materijalnom, i nematerijalnom smislu.

  30. #830
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znam, imam troje. Znam koliko koštaju. Ali, ne bih nikako odbila da mi netko da 100.000 kuna. Prigrlila bih objeručke.

  31. #831
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a zašto misliš žuta da bi ti morao dati onoliko koliko ti misliš da trošiš na njih?

  32. #832
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    eto ponovo sam premotala, to se za sad odnosi samo za one opčine koje su dale izjavu, zg kolko vidim nije dao nikakvu, jedino to kaj se pričalo u ljeto da će svi klinci dobiti dječji, ali da će tada skinuti porezne olakšice.

  33. #833
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Sjetim se ove teme svaki dan kad bar 4x dnevno prolazim pored parka punog razasutog plasticnog smeća jer opet nisu ispraznili kontejnere pa vjetar sve raznosi. Jucer smo nakon dva dana vozanja u autu uspjeli ugledati poluprazni spremnik za plastiku pa vise ne vozimo smece u autu. Cijeli život živim u zg i nikad nije bilo toliko prljavo smrdljivo i smetljivo kao u zadnje vrijeme. Živio nama dragi naš gradonačelnik, stvarno koji grad ga nema treba ga izmisliti....

  34. #834
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    pričam s kolegom koji živi na selu pored Jaske, plača smeće punih 24 kune, za 150 kvadrata stambene površine, njegov otac u zg plača za 3x manje više od 120 kn

    veli kako ipak tamo ima manje uhljeba nek u zg
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.03.2019. at 10:28

  35. #835
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pričam s kolegom koji živi na selu pored Jaske, plača smeće punih 24 kune, za 150 kvadrata stambene površine, njegov otac u zg plača za 3x manje više od 120 kn

    veli kako ipak tamo ima manje uhljeba nek u zg
    U zg se odvoz smeća plaća prema volumenu preuzete kante (a mislim da je tako i u ostalom dijelu Hrvatske).
    https://www.cistoca.hr/ostalo/izdvoj...k-usluga-14/14

    Koga zanima može izračunati... Dotični ima ili spremnik 332 l (ako smeće odvoze 3 puta tjedno), ili 499 l (ako odvoze 2 puta tjedno)

  36. #836
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A ne kod mene u zgradi se plaća prema kvadraturi

  37. #837
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Imam foru na poslu kad mi je prestresno “šta se ja ovdje zezam, mogla bi biti majka odgojiteljica” .

    I neki dan mi kolegica na poslu na to kaže “nema više, ne primaju trenutno prijave”.
    Je l istina?
    Guglala malo, nisam našla ništa...
    Mislim ne pitam jer bi se prijavila, nego... nije valjda stvarno shvatio da nema više novaca?

  38. #838
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ma ne vjeujem, pa prije par mjeseci je Banditos tražio i od Vlade da uvede za cijelu Hr status majke odgojiteljice. Da sad ukine, priznao bi poraz.
    Možda u nekoj budućnosti i ukine. Ili onaj tko ga naslijedi.

  39. #839
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    bubilo što ti je, nema šanse da sad ukine, izbori se bliže
    sad će on smislit još neku budalaštinu.

  40. #840
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno



    Bas moram pitati ove koji su mi to rekli, vise njih je kategorički tvrdilo da ne zaprimaju više molbe.

  41. #841
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku


    Bas moram pitati ove koji su mi to rekli, vise njih je kategorički tvrdilo da ne zaprimaju više molbe.
    Kaj ti je firma pred raspadom kad ih toliko razmišlja o toj mjeri?

  42. #842
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ni slučajno... bas obrnuto...imamo toliko posla da tražimo izlaz u neradu .

  43. #843
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dakle... išla sam istražiti tko je kome što rekao i otkud mu te informacije da više ne odobravaju... informacije su bile dezinformacije... netko je čuo za nekoga da nije dobio status pa su počeli pričati da više ne odobravaju... a upravo suprotno, saznali smo za dvije osobe kojima su u zadnjih mjesec dana status odobrili. Dakle, sve je u redu .


    Pa sam još malo mozgala o tome... je l moguće da ima za to novca? Možda taj Bandić i nije toliko lud... 4200 kn mjesečno (neto, ne znam koliko je bruto), a puna cijena vrtića je 1900 kn. Dakle, ako je nekome cijena vrtića 150 kn (za one za koje znam da su postali roditelji odgajatelji, toliko im je bila cijena vrtića... a znam da su neki imali su još i nižu cijenu od 150 kn na osnovu dodatnih parametara uz prihodovni cenzus)... Dakle, recimo nekome grad sufinacira vrtić 1750 kn mjesečno, puta 3 djece, puta X godina... pa bi možda to mogla biti i slična lova za subvenciju troje djece u vrtiću... možda...? Ako da, Bandić potrošio isto love, a dobio hrpu političkih bodova.
    Ako mi računica štima...

    Doduše, to nije iz istog proračuna, ali u analizu bi se mogao uvrstiti i novac iz proračuna koji nije potrošen na bolovanje za xy dana koliko roditelji troje male vrtićke djece iskoriste...
    Pa onda je vjerojatno dio ljudi koji su postali roditelji odgojitelji ispao iz censusa za dječji doplatak, a i to je 900 kn mjesečno po obitelji.

    Dakle prelijeva se iz šupljeg u prazno .

  44. #844
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pa gradu Zagrebu nije ukupni trošak nečija neto naknada nego bruto naknada, a ona je veća od 6000 kn
    ako pretpostavimo da neka majka (najčešće majka koristi mjeru) ima troje djece, evo pretpostavimo trojke (to bi bio iznimno konzervativan izračun), rođene danas, znači za godinu dana bi krenuli u vrtić - to je 5 godina vrtića *2000 kn mjesečno (recimo da je to cijena vrtića, odnosno da grad subvencionira cijeli iznos), to bi bilo 360.000 kn za 5 godina vrtića za trojke, odnosno 432.000 kn za 6 godina vrtića
    Ako djeca ne idu u vrtić, nego se koristi status majke odgajateljice, znači 6000 bruto *15 godina = 1.080.000 kn
    Posljednje uređivanje od betty blue : 10.04.2019. at 12:35

  45. #845
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ne znam, možda da zaposle matematičara

  46. #846
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    možda imaju matematičara, ali on nešto drugo računa

  47. #847
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    kad bi se sve te plaće za majke odgajateljice preusmjerile u izgradnju predškolske i školske infrastrukture i zapošljavanje kadrova vuk bio sit a i koza bi preživjela
    da ne govorim da ima mogućnost koristiti eu fondove za sve to
    ali, eu fondovi znače i strože kontrole utrošenoga, a pogotovo javne nabave

  48. #848
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Ako djeca ne idu u vrtić, nego se koristi status majke odgajateljice, znači 6000 bruto *15 godina = 1.080.000 kn
    Ovih 1.000.0000 nasih poklonjenih poreznih kuna za 15 godina nekome tko ne želi raditi u usporedbi s trenutnim iznosom u 2. mirovinskom stupu nakon mojih 20 godina rada me podsjetilo jos jednom zasto u stvari treba odseliti iz ove drzave...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 10.04.2019. at 12:48

  49. #849
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ovih 1.000.0000 nasih poklonjenih poreznih kuna za 15 godina nekome tko ne želi raditi u usporedbi s trenutnim iznosom u 2. mirovinskom stupu nakon mojih 20 godina rada me podsjetilo jos jednom zasto u stvari treba odseliti iz ove drzave...
    a ako taj broj pomnožiš s brojem korisnika mjere (brzo guglanje kaže 3400), dobije se broj kojeg ću samo prekucati iz excela:

    3.672.000.000,00
    Posljednje uređivanje od betty blue : 10.04.2019. at 12:56

  50. #850
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ovih 1.000.0000 nasih poklonjenih poreznih kuna za 15 godina nekome tko ne želi raditi u usporedbi s trenutnim iznosom u 2. mirovinskom stupu nakon mojih 20 godina rada me podsjetilo jos jednom zasto u stvari treba odseliti iz ove drzave...
    Potpis.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •