Stranica 34 od 37 PrviPrvi ... 243233343536 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,651 do 1,700 od 1813

Tema: "Bandicev"zakon o mami odgajateljici

  1. #1651
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Grad je paraliziran, pogotovo Mirogoj, Šalata i vezani kvartovi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    meni je dostava za posao dosla normalno, cak je covjek iznenadjen da nema toliko velike guzve.. dosao je od zarazne k meni. otisla do susjeda po neke uzorke, nogama, isto je prometnije ali ne nesto sad posebno. istina je da ZET non stop vozi. sve u zadnjih pola sata sat.

  2. #1652
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Imao je sreće jer ja, očito nisam imala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1653
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ja sam prosla normalno s Rebra prema Salati. Jedino nisam mogla proci prema Mirogoju -akadama. Bilo je zatvoreno.

  4. #1654
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Je samo na onoj jednoj slici ima preko 8 vijenaca,mada se molili da se uplati u udrugu, svaki 200-300 kn najmanje

  5. #1655
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    JelenaO davno si ti kupovala vijence. Skuplji su, za negdje duplo.
    Na ovom pogrebu je tisuće ljudi, a moju smo mamu skoro skrivećke ukopali, da ne sazna više ljudi, da ne kršimo mjere.
    Gdje mi živimo?

  6. #1656
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    JelenaO davno si ti kupovala vijence. Skuplji su, za negdje duplo.
    Na ovom pogrebu je tisuće ljudi, a moju smo mamu skoro skrivećke ukopali, da ne sazna više ljudi, da ne kršimo mjere.
    Gdje mi živimo?
    E, da, tako smo slično i moju mamu u 11. mj. Svima od daljnje rodbine i prijatelja smo govorili da ne dolaze jer smo popunili broj od 25. Na kraju su neki zbog bolesti bili spriječeni pa nas je bilo možda 15-tak. No, mi smo se ponašali kao odgovorni građani.
    Iskreno, nakon ovog Bandićevog pogreba pa pogreba M. Tuđmana i uvjeravanja Beroša i Božinovića da virus ne skače i da je sve po pravilima, nikome ne bih rekla da ne dolazi na pogreb.

  7. #1657
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ak je na veći broj onda može i do 300 kn,
    Istina davno sam kupila zadnji vijenac jer smo uplaćivali u korist ili ljudi ili organizacija, ali zadnje mi je kolegica od druge kolegice kupila vijenac trećoj kolegici ravno za 250 kn,ok tu je bio i kolegujski popust

    Ali to sve nije važno jer se molili da se uplati točno određenima,kao što je moja firma uplatila točno za određene kad su moji starci umrli,ko i drugi ljudi koji su uplatili.

    Bravo mitovski, beti za slušanje,ali što reč za one koji ne slušaju.
    Danas opet 10 posto od testiranih ima koronu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.03.2021. at 15:41

  8. #1658
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Možemo mi tu sad razglabati o tome je li taj zakon nekome dobar ili nije. Nebitno. Ni Zagreb ni Hrvatska to ne mogu isfinancirati. To ne mogu ni puno bogatije države i gradovi.

    Za ovaj zakon se znalo da ima rok trajanja i onda imamo žene-majke koje godinama nisu bile na tržištu rada. Mnoge od njih će biti i u određenim godinama i na žalost nezanimljive poslodavcima.
    Kao što sam i prije pisala, ukoliko je cilj ovom zakonu poticati natalitet on je potpuno promašen. Na žalost, cilj mu je bio skupljanje političkih bodova.

    Taj novac se mogao uložiti u vrtiće, dnevni boravak, sufinanciranje roditeljskog dopusta za treće dijete do pune plaće, dapače, naknade majkama troje i više djece koje su zaposlene.

    Ovo je lakrdija od zakona, a štetne posljedice po sve te majke odgajateljice će se vidjeti u godinama koje nam dolaze, na žalost.
    I ja bih te potpisala, uz malo pravničko cjepidlačenje, nije riječ o zakonu nego o odluci. Cijelo me vrijeme bode u oko to pogrešno nazivanje akta, kojeg će se eventualno, baš zato što NIJE zakon, jednom vrlo lako moći ukinuti.

    A propos sprovoda mogu potpisati sve vas i SDP-ovu Mirelu Ahmetović.
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 03.03.2021. at 16:19

  9. #1659
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih te potpisala, uz malo pravničko cjepidlačenje, nije riječ o zakonu nego o odluci. Cijelo me vrijeme bode u oko to pogrešno nazivanje akta, kojeg će se eventualno, baš zato što NIJE zakon, jednom vrlo lako moći ukinuti.

    A propos sprovoda mogu potpisati sve vas i SDP-ovu Mirelu Ahmetović.
    još dok sam pisala zvonilo mi je da nije Zakon, ali sam bila lijena pogledati što točno je. Hvala na ispravci.

  10. #1660

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Meni je ovo sa pogrebom isto degutantno. Mi smo osmrtnicu stavili dan nakon pogreba da je pokopan u krugu obitelji zbog epidemioloških mjera bas zato da ne bude preko 25 ljudi, danima je zvonio telefon, njegovi bivši kolege, suborci iz ratne postrojbe, prijatelji iz djetinjstva s kojima nije bio u kontaktu dugo, svi su rekli da bi došli na pogreb da su znali. Zato i nismo stavili obavijest ranije. Tako da mi je ovo preodvratno, od Tuđmana, Bandica, i inih se mora doc oprostiti svaka šuša, a mi svoje moramo skoro u tajnosti pokrpat, da ne bi nekoga morali tjerati sa pogreba. Fuj.

  11. #1661
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Da tako je sahranjena i moja mlada susjeda,samo obitelj,i to još manje od 8 ljudi

  12. #1662
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Čitam prijedlog u novinama da se Ustavom uvedu kaste u Hrvatskoj
    barem bi znali gdje stojimo,
    da se ne zavaramo i ne mislimo da imamo svi ista prava

  13. #1663
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    mene je sram države i grada u kojem živim!

  14. #1664
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    mene je sram države i grada u kojem živim!
    Eh, nisi ti problem. Problem su oni koje nije sram i koji ovakve postupke smatraju normalnima.

  15. #1665
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    znam

  16. #1666

  17. #1667
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    možda su svi prisutni cijepljeni preko veze

    tako da ipak nije problem širenje virusa
    Posljednje uređivanje od kajsa : 06.03.2021. at 08:35

  18. #1668
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Nadam se da će Otto dat komentar i na Cicin sprovod,a i na Tuđmana mlađeg

  19. #1669
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Je li i za njih organiziran pojacan gradski prijevoz i posebni autobusi da pomognu u sto boljem krsenju mjera? I 300 kovid redara i objave o tome po svim novinama?

  20. #1670
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I mažoretkinje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #1671

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Istina.
    No ne moras biti neka specijalna moralna i ljudska velicina za takvu izjavu, ne treba niti imati ultra pametne PR-savjetnike, samo treba biti covjek.
    Normalan covjek.
    TT to jest. Mnogi drugi nisu.
    Istina.
    Sto se tice medijskih izvjestavanja o sprovodu, sasvim je jasno da su epidemioloske mjere postale jos jedan poligon za dnevnopoliticka prepucavanja i skupljanje klikova.
    Dovoljno je vidjeti kako se izvjestavalo o spontanim okupljanjima nakon Balaseviceve smrti, okupljanjima mladih ispred HNK, Cicinom sprovodu, Bandicevom sprovodu...
    Mjere su postale besmislene, same su sebi svrha i dojma sam da ni vladajuci koji donose odluke u njih ne vjeruju - ili vjeruju ali pokazuju da se na dulji rok tesko mogu postovati.
    Kako god, volim Zagreb, nosim ga u srcu i nadam se da ce ovaj put uistinu dobiti gradonacelnika kakvog zasluzuje.

  22. #1672
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nekako ne vjerujem da će sljedeći gradonačelnik biti bolji.
    Evo i Škare Ožbolt skuplja glasače s jadnim i neodrživim obećanjima.
    Jučer je rekla kako ona ne bi ukinula mjeru za sjedenje doma za, koliko ono? 4200 cca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #1673
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    u kampanji je lako dijeliti obecanja.
    ko god bude izabran veselo ce mu biti.

  24. #1674
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer je rekla kako ona ne bi ukinula mjeru za sjedenje doma za, koliko ono? 4200 cca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako sam dobro vidjela u novinama neki dan, 4900
    Posljednje uređivanje od Vrci : 08.03.2021. at 10:22

  25. #1675
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    4900 kn?
    Super.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #1676
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Mislim svi oni će trabunjati da neće ukinuti mjeru od cca 4900 za majke jer znaju da bi s time izgubili dobar dio glasača.
    A znamo, da je svaki glas bitan.
    Tko kod da dođe nakon Mikija, stvarno mi ga je žao jer kakvo će stanje zateći to nitko ne zna. Pretpostavljamo da je loše, ali može i gore biti....

  27. #1677
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa i Bandić je mjeru oformio da ide do 14. ili 15. g. pa brzo skratio na 8.g.
    Obećanja o blagostanju ne treba slušati.

  28. #1678
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim svi oni će trabunjati da neće ukinuti mjeru od cca 4900 za majke jer znaju da bi s time izgubili dobar dio glasača.
    A znamo, da je svaki glas bitan.
    Tko kod da dođe nakon Mikija, stvarno mi ga je žao jer kakvo će stanje zateći to nitko ne zna. Pretpostavljamo da je loše, ali može i gore biti....
    A i koja će mu sve mafija pokucati na vrata. Bojim se da je ta mreža koju je ostavio iza sebe prejaka i preopasna i da se s tim naslijeđem pošten čovjek ne može boriti.

  29. #1679
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A i koja će mu sve mafija pokucati na vrata. Bojim se da je ta mreža koju je ostavio iza sebe prejaka i preopasna i da se s tim naslijeđem pošten čovjek ne može boriti.

    Joj, da...ali Grad nam zbog te mafije i njegovih pajdi voljeni grad propada......

  30. #1680
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni je fantastično s kim se sve Bandić sastao na dan kad je preminuo.
    Ima tu svega i arapskog princa pa i Lepe Brene
    I pitam se: zašto baš s njima?
    Kao što već rekoh; bit će gadno kad počnu ispadati kojekakvi dogovori i obećanja iz ormara.
    Majke odgajateljice su sitnica naspram ostalome.
    I sigurne su do izbora. To je jasno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #1681

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Propadat će i dalje nažalost.

    Jasna je stvar da Grad vodi mafija, i koji god kandidat dođe, sigurno neće imati muda suprotstaviti im se i riskirati svoj ili život svoje obitelji.
    Obzirom na to tko su kandidati, imam osjećaj da svi jedva čekaju slizati se s Pripuzom i ostalo bandom i nastaviti istim tempom kao što je i Bandić prije njih.
    Jako dobro se zna da je Pripuz vrlo široke ruke ukoliko se igra po njegovom (ili teške, ukoliko ne).

    Eventualno će se napraviti neka mala kozmetika, i to je to.

  32. #1682
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    https://www.24sata.hr/news/tjedan-da...svijecu-749970


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #1683
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    A svatko ko je došel tam mogel je uplatiti tih 10 kuna u udrugu,em kaj bi bilo korisno,em bi se manje čistililo i onećistivalo

  34. #1684
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    4900 kn?
    Super.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Plus oko 21 000 kn povrata poreza godišnje pa imaju skoro 7 000 kn.

  35. #1685
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mogu razumjet zašto vam smeta ta naknada za majke odgojiteljice, ali zaista ima slučajeva gdje ta mjera ima smisla no kriteriji trebaju biti strožiji i jasniji.

    Recimo samohrane majke s više manje djece po mom mišljenju bi trebale imati pravo na takvu mjeru jer teško da će naći posao koji trpi stalno izostajanje (dječje viroze iz vrtića i sl.).
    Također ima roditelja koji zbog zdravstvenih razloga ne mogu raditi ili su ograničeni u nekom smislu, no s druge strane mogu brinuti o djeci. Baš sam nedavno gledala emisiju u kojoj je mlad čovjek doživio težak moždani udar, a prije je radio fizičke poslove. Ostale su mu ozbiljne posljedice. Jako sporo se kreće, motorika je nastradala, brzo se umara, pa su on i supruga posložili svoj život tako da su zamijenili dosadašnje uloge. On koji je uvijek radio 2-3 posla da obitelj preživi (žena bila kućanica), sada ona radi kao spremačica za neku mizeriju al ipak radi, a on skrbi o djeci. Takvoj obitelji bi ovakva naknada puno značila.

    Znači po mom mišljenju samo treba ograničiti pravo na naknadu do određene dobi djeteta, postavit jasne kriterije, dobro pročistiti bazu korisnika navedenog prava.

    Ne bih u potpunosti ukidala ovo pravo da se mene pita, a ne pita me se
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.03.2021. at 13:41

  36. #1686
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    slažem se s lili
    bilo bi dobro da je ta mjera donešena kao procjena nekakvih struka koje bi napravile cost-benefit analizu
    a ne kao PR trik i ishitrena odluka jednog čovjeka
    Isto tako, ako će se ukinit, bilo bi dobro da se ukine ili izmijeni na taj način, a ne "čiribu čiriba evo vam tisuće novih socijalnih slučajeva i djece koja žive na ili preko ruba siromaštva"
    Možda ste primijetili, ali trenutno nije baš najbajnije vrijeme na svijetu za tražit posao

  37. #1687
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu razumjet zašto vam smeta ta naknada za majke odgojiteljice, ali zaista ima slučajeva gdje ta mjera ima smisla no kriteriji trebaju biti strožiji i jasniji.

    Recimo samohrane majke s više manje djece po mom mišljenju bi trebale imati pravo na takvu mjeru jer teško da će naći posao koji trpi stalno izostajanje (dječje viroze iz vrtića i sl.).
    Također ima roditelja koji zbog zdravstvenih razloga ne mogu raditi ili su ograničeni u nekom smislu, no s druge strane mogu brinuti o djeci. Baš sam nedavno gledala emisiju u kojoj je mlad čovjek doživio težak moždani udar, a prije je radio fizičke poslove. Ostale su mu ozbiljne posljedice. Jako sporo se kreće, motorika je nastradala, brzo se umara, pa su on i supruga posložili svoj život tako da su zamijenili dosadašnje uloge. On koji je uvijek radio 2-3 posla da obitelj preživi (žena bila kućanica), sada ona radi kao spremačica za neku mizeriju al ipak radi, a on skrbi o djeci. Takvoj obitelji bi ovakva naknada puno značila.

    Znači po mom mišljenju samo treba ograničiti pravo na naknadu do određene dobi djeteta, postavit jasne kriterije, dobro pročistiti bazu korisnika navedenog prava.

    Ne bih u potpunosti ukidala ovo pravo da se mene pita, a ne pita me se
    Slažem se i ja da to ne treba ukidati bez pažljivog promišljanja i analize.

    Isto kao što ne treba ukidati samo tako razna radna mjesta. Što dalje s tim ljudima? Ako ih se otpusti kao tehnološki višak, oni padaju direktno na teret državi. To NE znači da treba sve ostati kako je sada, nego da se treba pažljivo analizirati što ima smisla i za što ima mogućnosti.

    Offt. Sve bi bilo puno lakše kada bi postojalo više radnih mjesta i djelatnosti u kojima se stvara nova vrijednost. Toga nam kronično nedostaje.

  38. #1688
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Problem je što je vrlo msli broj roditelja kojima to uistinu treba.
    Budući da nije bilo imovinskog cenzusa, masa korisnika mjere je i prije živjela solidno, a ovo su uzeli zato jer mogu.
    Nadalje, pripadnici Romske manjine su s ovim dobivali dodatni poticaj da rađaju djecu koja su i ovako i onako socijalni slučaj.
    Umjesto da se taj novac uložio u edukaciju roditelja, vrtiće, škole, sportske terene...
    Nemojmo se zavaravati.
    Ta mjera nije poticala natalitet na ispravan način.
    Zapravo uopće nije poticala natalitet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #1689
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa kljucno je upravo ovo da ta mjera nije ispunila svoju svrhu- dakle demografski rast koji bi opravdao troskove koji su od uvodjenja visestruko porasli. To sto ova mjera nije svrhovita, a samim time nije ni opravdiva, ne znaci da bi trebalo ljude koji su socijalno ugrozeni pustiti bez primanja. Kao sto se niti mjera ne moze pravdati time da poslodavci ne toleriraju bolovanja samohranoj majci. Nego da probleme treba rijesavati tamo gdje im je korijen- sto znaci da ako je potrebno redefinirati socijalne kriterije za primanje pomoci onda to treba uraditi ili ako je potrebno intervenirati kod poslodavaca koji krse prava radnika onda tamo treba djelovati (prevenirati i/ili sankcionirati), a ne pod argumentom takvih slucajeva pravdati nesvrhovitu i neodrzivu mjeru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #1690
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanči, možda nije poticala natalitet, al ije nekim (ok neka to bude malobrojnim) obiteljima bila itekako velika pomoć da njihova djeca na završe kao socijalni slučajevi primjer samohrane majke ili radno nesposobnog mladog oca.
    Poznajem i ja neke koji su čisto ugodno živjeli i prije ove mjere (al su je svejedno iskoristile) zato je trebalo uzeti u obzir imovinski cenzus, to se apsolutno slažem.

    Što se tiče Roma, ne znam što tu reći, mogu se organizirat silne edukacije, ali iskreno ne vjerujem da bi i one polučile neki uspjeh. OT uvijek se sjetim pokušaja integracije u POS naselju u Jelkovcu i svega što prolaze stanovnici tog naselja.

    Smatram da mjere trebaju ostati, al treba jako suziti broj korisnika navedenog prava sukladno novim izmjenjenim kriterijima.

  41. #1691
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kljucno je upravo ovo da ta mjera nije ispunila svoju svrhu- dakle demografski rast koji bi opravdao troskove koji su od uvodjenja visestruko porasli. To sto ova mjera nije svrhovita, a samim time nije ni opravdiva, ne znaci da bi trebalo ljude koji su socijalno ugrozeni pustiti bez primanja. Kao sto se niti mjera ne moze pravdati time da poslodavci ne toleriraju bolovanja samohranoj majci. Nego da probleme treba rijesavati tamo gdje im je korijen- sto znaci da ako je potrebno redefinirati socijalne kriterije za primanje pomoci onda to treba uraditi ili ako je potrebno intervenirati kod poslodavaca koji krse prava radnika onda tamo treba djelovati (prevenirati i/ili sankcionirati), a ne pod argumentom takvih slucajeva pravdati nesvrhovitu i neodrzivu mjeru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Saša ti misliš da se može intervenirat kod privatnika?? Jel mi živimo u istoj državi/gradu?
    On će papirologijom sve pokriti da izgleda po p.s.-u.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.03.2021. at 14:54

  42. #1692
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa da, smatram da treba vidjeti zasto i kako i u kojoj se mjeri krse radnicka prava, smatram da je to itekako moguce i da se prema tome treba djelovati- AKO je argument za ovu mjeru cinjenica da neki poslodavci krse radnicka prava. Ova mjera ne ispunjava svoju svrhu, plus neodrziva je jer joj trosak izuzetno raste. O tome kako dugorocno utjece na zene koje su primarne korisnice i njihov polozaj na trzistu rada smo vec puno komentirale. No i dalje iz ovoga ne slijedi da se ukidanjem ove mjere- treba one kojima je nuzna za egzistenciju prepustiti siromastvu. Dapace, kada bi se novac ulozen u ovu mjeru pravednije raspodjelio moglo bi se siromasnim obiteljima i adekvatnije pomoci. A demografski bi sigurno bolje djelovali besplatni i svima dostupni gradski vrtici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #1693
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, smatram da treba vidjeti zasto i kako i u kojoj se mjeri krse radnicka prava, smatram da je to itekako moguce i da se prema tome treba djelovati- AKO je argument za ovu mjeru cinjenica da neki poslodavci krse radnicka prava. Ova mjera ne ispunjava svoju svrhu, plus neodrziva je jer joj trosak izuzetno raste. O tome kako dugorocno utjece na zene koje su primarne korisnice i njihov polozaj na trzistu rada smo vec puno komentirale. No i dalje iz ovoga ne slijedi da se ukidanjem ove mjere- treba one kojima je nuzna za egzistenciju prepustiti siromastvu. Dapace, kada bi se novac ulozen u ovu mjeru pravednije raspodjelio moglo bi se siromasnim obiteljima i adekvatnije pomoci. A demografski bi sigurno bolje djelovali besplatni i svima dostupni gradski vrtici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jednostavno za reći. No da ne budu prazne riječi, molim te ako mi možeš odgovoriti na koji način bi ti to provela u praksi (bez onog nadležna tijela bi se time pozabavila nego neki konkretan primjer i rješenje istoga).
    U ovom trenutku u ovakvoj državi i gradu, nažalost mogu utvrditi da je to neizvedivo. Poslodvci su strahovito "kreativni" i tko god je ikad radio u privatnom sektoru zna kakva je situacija.

    Na koji način bi natjerala npr. nakon inspekcije tog poslodavca da zadrži dotičnu zaposlenicu u radnom odnosu kod sebe?

  44. #1694
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa svakako mislim da bi se generalno trebalo okretati od prekarnih oblika zaposljavanja prema sigurnijima- od zakonodavnog okvira nadalje. Sto bi automatski takve manipulacije ucinilo teze dostupnima. No i dok do toga ne dodje (a doci ce tek kad glasaci tako odluce), ne mislim da se taj problem treba rijesavati ovakvom mjerom (koja kao sluzi za demografiju). Uostalom na nacin za koji se ti zalazes diskriminirane su sve one samohrane majke bolezljivog jednog ili dva djeteta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #1695
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Lili, ako sam dobro shvatila, tebi je rješenje za kršenje radničkih prava ne penalizacija ili kontrola poslodavca nego populistička mjera u kojoj se svi koji imaju troje djece i probleme s bolovanjem za dijete prijave za mjeru i žive na trošak lokalnog proračuna idućih xy godina?

    i stvarno je smiješno da tražiš konkretan primjer rješenja bez uključivanja nadležnih tijela. Pa tko bi trebao rješavati problem ako ne nadležna tijela? Zakon ulice? Ako nadležna tijela ne rješavaju problem, onda treba kontrolirati/redefinirati/reformirati nadležna tijela. Sustav postoji, ali očito ne funkcionira. Ali to se ne rješava guranjem problema pod tepih tako da plaćamo ženama da sjede doma.

  46. #1696
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Dobro, ali sada imamo tu mjeru koja je donešena na lokalnoj razini, i sad je recimo pitanje pred predstojećom lokalnom vlasti hoće li se ona zadržati, mijenjati ili ukinuti. Gradonačelnik ni gradsko vijeće ne donose zakone za kontroliranje položaja radnika, niti propisuju socijalne mjere na razini socijalne službe u državi.
    Grad ima novca koliko ima, ograničena sredstva. I sad je pitanje šta je najpametnije da gradonačelnik/gradsko vijeće napravi sa tom mjerom koja sada postoji.

  47. #1697
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Grad ima novca koliko ima, ograničena sredstva. I sad je pitanje šta je najpametnije da gradonačelnik/gradsko vijeće napravi sa tom mjerom koja sada postoji.
    Pa zavisi jel planira dobiti te glasove ili ne.

    Ali gradonačelnik bi svakako trebao poći od pretpostavke da će država osigurati poštivanje svojih zakona. I onda joj, koliko je to u njegovoj ovlasti, pomoći u tome.

  48. #1698
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, ali sada imamo tu mjeru koja je donešena na lokalnoj razini, i sad je recimo pitanje pred predstojećom lokalnom vlasti hoće li se ona zadržati, mijenjati ili ukinuti. Gradonačelnik ni gradsko vijeće ne donose zakone za kontroliranje položaja radnika, niti propisuju socijalne mjere na razini socijalne službe u državi.
    Grad ima novca koliko ima, ograničena sredstva. I sad je pitanje šta je najpametnije da gradonačelnik/gradsko vijeće napravi sa tom mjerom koja sada postoji.
    mjera se jednom odlukom gradonačelnika može ukinuti
    proračun se može preusmjeriti u socijalne mjere, koje bi trebale imati imovinski cenzus i biti nediskriminirajuće
    inače, razumijem da nije zgodno vrijeme za traženje posla
    ali micati radno sposobne ljude s tržišta rada i stavljat ih na lokalni proračun je višestruke loš potez
    i socijalne mjere (iako ovo nije socijalna mjera) bi trebale služiti nečemu, biti safety net za one koji iz se ovog ili onog razloga nalaze u financijski nepovoljnoj situaciji, a ne služiti kao trajna "plaća" za teže zapošljive osobe.
    ekonomski gledano, bolje bi bilo da su ti novci preusmjereni na poticaje poslodavcima da roditelje s više djece zaposle npr na pola radnog vremena
    jer rad generira pozitivne ekonomske učinke, a ovakve mjere ne.
    bolje bi bilo da su novci preusmjereni na pokriće troškova bolovanja poslodavcima (ako su bolovanja problem)
    bolje bi bilo da su novci preusmjereni na poticaje za zapošljavanje teže zapošljivih osoba (samohranih roditelja, osoba s invaliditetom), na senzibilizaciju poslodavaca, ma mogu unedogled nabrajati kako su se novi mogli iskoristiti da se generiraju pozitivni učinci da ne socijalni slučajevi.

  49. #1699
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zavisi jel planira dobiti te glasove ili ne.

    Ali gradonačelnik bi svakako trebao poći od pretpostavke da će država osigurati poštivanje svojih zakona. I onda joj, koliko je to u njegovoj ovlasti, pomoći u tome.
    tko je orijentiran na dobivanje glasova iznad svega, može bez ikakvog problema reći jedno, a poslije napravit drugo, ni prvi ni zadnji

    ovu drugu rečenicu ne razumijem, kako gradonačelnik može pomoći državi da štiti radnička prava, ili kakav utjecaj ima na socijalne mjere?

  50. #1700
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    mjera se jednom odlukom gradonačelnika može ukinuti
    proračun se može preusmjeriti u socijalne mjere, koje bi trebale imati imovinski cenzus i biti nediskriminirajuće
    inače, razumijem da nije zgodno vrijeme za traženje posla
    ali micati radno sposobne ljude s tržišta rada i stavljat ih na lokalni proračun je višestruke loš potez
    i socijalne mjere (iako ovo nije socijalna mjera) bi trebale služiti nečemu, biti safety net za one koji iz se ovog ili onog razloga nalaze u financijski nepovoljnoj situaciji, a ne služiti kao trajna "plaća" za teže zapošljive osobe.
    ekonomski gledano, bolje bi bilo da su ti novci preusmjereni na poticaje poslodavcima da roditelje s više djece zaposle npr na pola radnog vremena
    jer rad generira pozitivne ekonomske učinke, a ovakve mjere ne.
    bolje bi bilo da su novci preusmjereni na pokriće troškova bolovanja poslodavcima (ako su bolovanja problem)
    bolje bi bilo da su novci preusmjereni na poticaje za zapošljavanje teže zapošljivih osoba (samohranih roditelja, osoba s invaliditetom), na senzibilizaciju poslodavaca, ma mogu unedogled nabrajati kako su se novi mogli iskoristiti da se generiraju pozitivni učinci da ne socijalni slučajevi.
    slažem se sa svim tim, i zato sam početkom ove teme bila među protivnicima ove mjere
    između ostalog baš jer me bilo strah toga ukidanja preko noći, i ljudskih sudbina koje može povući

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •