Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: odjednom cesto dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno odjednom cesto dojenje

    Pa ovako...skoro 14mj imamo, a u zadnjih cca 2 tjedna cicamo...pa..stalno, kao da je mala beba. Znaci izademo van npr u ducan, ona se sjeti cicat, smije se i prsticem pokazuje na cicu i onako je grabi i slata me.

    E sad,dojit obozavam i nesto carobnije od toga zamislit nisam mogla, ali bas kad tako me svuda dirka i poteze mi cicu, carolija nestaje. Dojim ja nju i vani, ali toliko puta sam vec imala neugodna iskustva da bi pokusala nekako smanjiti tu ucestalost trazenja.

    Do prije dva tjedna je cicala po danu minimalno 4 puta i maksimalno 6, a po noci izmedu 4,5 puta do ne znam..10 puta..

    Sada trazi svako toliko, ponekad ne prode ni 5min... Najduze po danu prode nekih 2h i to kad bas nesto ucimo ili se bas zabavlja pa zaboravi. Po noci je ostalo isto, bar 4,5puta do nekih 10.

    Vode ne popije puno, 1dcl do max 2. Premalo? Procitala sam negdje da bi kao trebala 2.5dcl, ali to nema sanse, nece. Ne voli bas piti jer iz boce ne zna, a iz casa razno raznih se jos uvjek zagrcne.

    Ne ljuti se kad joj ne dam cicu, ali za 10min opet pita..pa onda dam ili opet ne dam pa opet pita za 10min.
    Ne znam sta bi jos moglo biti bitno.. udebljala se isto od kako to traje. Ima nekih 76cm i 10 i pol kg. Dakle za 300,350g u 2 tjedna.

    Sta joj fali?? I kako pobogu da bar malo prorjedimo dojenje kad idemo negdje?

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nista joj ne fali; dijete je. Sisa joj se pa... trazi.

    Ako je dobro prihvatila dohranu i dobro jede, mozes smanjiti broj podoja. Odluka je na tebi, s ozbirom da je za dojenje potrebno dvoje. Odluci sto zelis, a onda odluku provedi u djelo. Njoj se vjerojatno nece svidjati, ali prihvatit ce ideju, uz manje ili vise suza.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Ne bi voljela prestati, nekako bi htjela da cica dok to sama trazi. Smeta mi jedino dok smo vani jer nije uvijek i svugdje bas primjereno, a ni dobrodoslo izvaditi cicu, pogotovo ako ce za kratko vrijeme opet traziti.

    Valjda ce shvatiti da kad vani kazem ne, da je ne. A npr u parku ili negdje u setnji moze.

    Evo jedan primjer... mi u banci, ona trckara i istrazuje, stojim u redu, dosta ljudi, a svi sute,tisina... odjednom... mamamama, cika, CIKA, CIIKICAAA, ja je podignem, ona hvata za cicu i poteze. Ja kazem..ne sada, malo kasnije, odnesi brmbrm na stolicu. I ode ona... odnese brmbrm kratko se igra, vraca se...mamamamama...cika,cikica.... opet ispocetka. Nekad imam srece pa zavrsim prije nego opet trazi, npr kod doktora, na posti, fini, u ducanu, na takvim mjestima...u biti...neugodno mi je.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Da li si možda već probala da joj ponudiš neku (donekle zdravu) zamenu? Vodu/neslađeni čaj na slamku, ima kojekakvih čaša sa slamkom i patentom za zatvaranje (tj. ne znam kako se to zove , dobili smo na poklon nedavno za moje već velike klince )? Mislim, naravno, na te baš nezgodne situacije kad nije zgodno dojiti.

    Ili kravlje mleko na slamku, onaj mali tetrapak? Ja sam koristila čokoladno mleko ako smo morali dugo čekati kod doktora i sl., nije baš najzdraviji izbor ali nije ni katastrofa ako ga dete popije jednom mesečno...Moji su tako, sa 14-15 meseci, naučili kako se pije na slamku.
    Ili sam nosila sa sobom nešto što su zgodno mogli da grickaju a da ne mrve puno, kod nas ni u zvaničnim ustanovama obično ne zameraju ako mala deca nešto jedu/piju (osim ako je to mamino mleko ).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Kupili smo sve vrste casa koje bi mogle biti za njenu dob, u nadi da ce se mozda manje zagrcnuti snjima, medutim jos i najbolje funkcionira obicna casa.
    To sa slamkom nismo jos probali, pokusat cu i to, zvuci dobro! Mislim da bi moglo i upaliti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Nije do vode, zubi su... Do sada je uvijek bilo nabubreno i crveno i uvjek je bila malo nervoznija, ali danas su se poceli nadzirat bez prijasnjih znakova pa nisam to povezala...

    Da ne otvaram novu temu... Moze li mi netko reci ima li nocno dojenje kakve posljedice na dijete starije od godinu dana, bilo pozitivne ili negativne?

    Jucer i danas beba ne zeli odjednom spavati u krevetu, tj po danu normalno spava, ali po noci ne. Vjerojatno je i to radi zubi, ali skroz mi se izmori predvecer,zaspi i onda se u placu probudi (ne za cicu, nego bas place). Imali smo vec takav slucaj,zakljucila sam da je radi premorenosti. I u biti onda trazi cicu,a cica joj istodobno i smeta da zaspi. Kad se probudi posto ne moze natrag zaspati bez cice,place, jer je preumorna da cica i tako to traje. Pa se evo sad u ovoj situaciji pitam ima li to posljedice na djetetovo spavanje u buducnosti?

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne razumijem bas pitanje. Sasvim je prirodno (i pozeljno) uspavati dijete dojenjem. Nema negativnih posljedica.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Hvala na odgovoru. Procitala sam jednom da ako dijete starije od godinu dana nije u stanju prespavati noc, da se moze govoriti o poremecaju spavanja. Nisam tome pridodavala vaznost, prirodnije mi se cini uspavljivati dojenjem ako treba nego neki treninzi ali kako zivim s tatom, njegovo misljenje je da djetetu za razvoj treba kvalitetan san. A njemu kvalitetan znaci neprekinut. Pa sam samo htjela provjeriti utjecu li na razvoj budenja i on tvrdi da moze kasnije u zivotu patiti od poremecaja spavanja. A kako ovo pisem, nekako si mislim da njemu bas ne pasu budenja haha jer se sve cuje u kuci po noci.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Beba će imati neprekinut san kad joj zubići izbiju dovoljno da je ne bole (inače se i bol od natečenih desni pojačava noću, kao i svi bolovi....).
    Da bi se govorilo o poremećaju spavanja sigurno treba da prođe više od dve loše prespavane noći .
    Dojenje noću joj može samo olakšati.
    A tvoj tata je verovatno zaboravio tvoje neprospavane noći kada si bila beba .

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Evo sve nam se vratilo na staro i spavanje i dojenje. Izbili su zubici.

    Ma lako za tatu, on je mislio da nije normalno da se jos uvjek budi za cicu. Glasna je kad trazi pa valjda i on cuje ponekad u drugoj sobi jer smo u prigradu. Presutila sam mu cinjenicu da ce se vjerojatno jos dugo buditi skupa snama haha... Ne vjeruje mi da se i odrasli bude nocu, kaze da se on budi samo kad jede moja variva.

    Htjela sam jos samo pitati... sobzirom da ovako dosta cesto cicamo, a ponekad i lezim jos pored nje navecer, je li normalno da jos uvijek nemam mjesecnice i ako je normalno, do kada je normalno?
    Do sada sam dobila samo dva puta i to s njenih 6 i 7 mj. i od onda nista.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •