Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Trebam pomoć...pitanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno Trebam pomoć...pitanje

    Pokušat ću ukratko da ne duljim...znači moje dijagnoze endometrioza+povišeni fsh..bezbroj neuspjelih ivf-ova prije puno godina nakon kojih je iz prirodne trudnoće rođeno moje dijete koje sad ima 8. godina.
    Prije par dana saznala sam da sam opet trudna (neplanirano, iznenađenje, šok, sreća, sve to..) uz endo i visok fsh, i 36 god ovaj put, ugl isprepadao me dr. koji mi je rekao da endometrioza uzrokuje spontani pobačaj. Na jajnicima imam ciste (oko 4cm)...ne boli me ništa, ok se osjećam...ali koliko se sjećam od prije endometrioza otežava da dođe do trudnoće, jel su baš toliko opasne te ciste da mogu tako lako izazvati spontani?? Hvala na odg

  2. #2
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Eszter,

    Čestitam.
    Naime, ja sam navodno imala endometricnu cistu 2 god, koja je nestala par mjesecu prije 2 T.
    Tj vise ju nitko nije vidio na uzv.
    Jedna dr.mi je rekla, da postoji mala mogucnost spontanog pobacaja kod endometticne ciste, bar u mom slucaju, a onda mi je druga dr.rekla da ta moja cista sigurno nije bila endometricna posto je sama nestala.
    I sad...ne znam.
    Mislim da se ne moras sad zamarati time, morap vjerovati da ce sve biti ok.
    Jedan dr kaže jedno, drugu drugo.

  3. #3
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Pozdrav Eszter! Čestitam!
    ja imam endometriozu i nisam još nikada bila trudna, u postupku sam. Ono na što sam se pripremila je manja šansa uspješnog transfera i veća šansa za spontani od prosjeka. Endometrioza može uzrokovati spontani, to sve ovisi od žene do žene i od stupnja same endo - ali ne mora. Endometrioza se ne javlja samo na jajnicima - ja sam imala maaaalenu cisticu na jajniku koju su mi jedva pristali operirati - ali sam imala priraslice po apsolutno cijeloj trbušnoj šupljini i brojna druga žarišta, koja su stvarni problem.
    Stoga- da, enometrioza povisuje šansu spontanog, ali ne znači da je siguran - posebno ako si već jednu trudnoću odradila super Nemoj se brinuti i misli pozitivno, bitno je da se redovito kontroliraš i da reagiraš na bol i eventualna krvarenja te da te vodi doktor koji je dobro upoznat sa specifičnostima endometrioze.
    S vremenom kako progesteron djeluje na tijelo, i same ciste na jajnicima će ti se najvjerojatnije smanjiti, a možda i nestati, kao i druga žarišta, što je dobra stvar kod trudnoće

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •