Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Urinarna infekcija/E.Coli u prvom trimestru

  1. #1
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno Urinarna infekcija/E.Coli u prvom trimestru

    Trenutno sam u 10. sedmici trudnoce i urinokulturi mi je nadjena EColi 10 na 7. (Inace se borim s tim od djetinjstva). Problem je veci time sto je po antibiogramu rezistentna na gotove sve antibiotike (osim na nitrofurantoin i gentamicin koji se svakako trudnicama ne preporucuju). Napominjem da nemam gotovo nikakvih simptoma infekcije koji bi se inace pojavili kada je imam, osim povremene blage boli u bubregu.
    Posto je u pitanju IVF trudnoca, IVF ginekolog tvrdi da E.Coli u urinu ne moze naskoditi bebi i da ne trebam uzimati antibiotike dok ne prodje 12. sedmica i da pokusam sa cajevima i brusnicom, a moj ginekolog kaze da uzmem Cefalexin 3x1 iako je bakerija na njega rezistentna, da moramo nesto poduzeti da smanjimo broj i da cefalexin nece naskoditi bebi.
    Mozete zamisliti u kakvoj sam dilemi. Konsultovala sam se i sa urologom koji je rekao da je cefalexin beskoristan u mom slucaju i takodje da pokusam sa cajevima bez antibiotika.
    Ja sam stvarno nabavila neki caj protiv bakterija i kapi za trudnice, ali me strah da ce infekcija (iako bez simptoma) naskoditi bebi. Ne znam sta da radim.
    Ako neko ima neki pametan savjet ili slicno iskustvo, zamolila bih za pomoc, bas sam ocajna....

  2. #2
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ne znam sto bih ti savjetovala. Ja sam ju imala u prvoj trudnoci. Popila klavocin, i nikad se vise nije vratila. Jesi mozda pitala za taj lijek koji ne preporuca koje su nuspojave?
    Ja se borim sa ureaplasmom i jedino sto ti mogu reci jest da sve bakterije su tesko lijecene u trudnoci.
    Sretno svakako

  3. #3
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Sanja, hvala na odgovoru. Kako da ti kazem, cim ti tri doktora na prvu kazu da se ta dva antibiotika ne preporucuju u trudnoci, onda bas nije ni bitno zbog cega tacno. Sa Eserihijom inace imam problem i ono sto znam da svi antibiotici pomognu trenutno. Uvijek se vraca nakon pada imuniteta, makar meni, tako da je bilo i za ocekivati da ce mi se pojaviti i u trudnoci. Jedino sto me buni je sto me nista ne boli i da nisam samoinicijativno uradilo urinokulturu, ne bih ni znala da je imam u ovolikom broju. Samo kad bih znala da li je u ovoj fazi trudnoce stetnije za bebu uzeti antibiotik ili sama infekcija koja je asimptomatska i koja se lijeci cajevima?

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj SugarPlum prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, hvala na odgovoru. Kako da ti kazem, cim ti tri doktora na prvu kazu da se ta dva antibiotika ne preporucuju u trudnoci, onda bas nije ni bitno zbog cega tacno. Sa Eserihijom inace imam problem i ono sto znam da svi antibiotici pomognu trenutno. Uvijek se vraca nakon pada imuniteta, makar meni, tako da je bilo i za ocekivati da ce mi se pojaviti i u trudnoci. Jedino sto me buni je sto me nista ne boli i da nisam samoinicijativno uradilo urinokulturu, ne bih ni znala da je imam u ovolikom broju. Samo kad bih znala da li je u ovoj fazi trudnoce stetnije za bebu uzeti antibiotik ili sama infekcija koja je asimptomatska i koja se lijeci cajevima?
    Nije infekcija u pitanju ako nemas simptome infekcije.
    E.coli je u tvom urinarnom traktu ( gdje joj nije mjesto) , ali to nema veze sa bebom( to je tvoja E. coli iz debelog crijeva).
    Moguce da uzorak urinokulture nije dobro uzet i obranjen, uvijek postoji takva mogucnost. Kakav je obican urin?
    Najbolji lijek za bilo koji urinarni infekt je ispiranje i promjena ph urina, te rad na imunitetu.
    Moras odluciti da li ces alkalitirati ph urina ili ga zakiseliti.
    Posto ne mozes uzimati uvih-h caj koji alkalizira ( nije za trudnice) kreni u kiselo sa brusnicom. Uzmi neke dobre pripravke koji su ok za trudnice, puno tekucine , cesto prazni mjehur. Uz to uzmi svakako dobre oralne probiotike, ne samo par dana nego tjedana. I ponovi urinokulturu za dva tjedna da vidis kakva je situacija.

  5. #5
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    I meni je palo na pamet da li si dobar uzorak dala. Srednji mlaz nakon tusiranja?
    Imunitet ce ti se ojacati kroz nekoliko tjedana, pa vec i time ce ti biti lakse se je rjesiti. Puno tekucine, brusnice..

  6. #6
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Doktori kazu da je asimptomatska infekcija urinarnog trakta u trudnoci poprilicno cesta pojava, i uglavnom pronalazim tekstove gdje pise da je potrebno takva stanja antibiotski lijeciti inace moze prouzrokovati niz problema za trudnocu. Ja cu svakako urinokulturu ponoviti ove sedmice, jer sam tada kada sam je davala mozda pogrijesila u tome sto sam uzela urin oko 4 ujutru (kad idem na wc u toku noci 2-3 puta) i onda ga nisam spremila na hladno nego sam ga drzala na sobnoj temperaturi. Jutros sam vec dala prvi uzorak i sve sam uradila kako treba. Javim sta kazu novi nalazi. A nalaz urina je ok, osim urobilinogena koji je 32 a normalna vrijednost je do 17. Citala sam da je vezano za jetru, mada doktori na to nisu ni trepnuli
    U medjuvremenu sam iz Zagreba nabavila neki caj i kapi protiv bakterija u urinu specijalno namijenjem trudnicama od fititerapeutkinje Dr.Pokupec, pa konzumiram to zajedno sa 100% sokom od brysnice jer doktorica kaze da se cak i u taj caj moze dodavati limun i brusnica. Nadam se da ce pomoci...

    Hvala vam drage cure na odgovorima, javim vam kakvi su novi nalazi, samo da beba bude ok ...

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam cijelu trudnoću imala loše urinokulture.
    Svaka je pokazala neku bakteriju, njih čak četiri se vrtilo u krug.
    Jedne se riješim, evo druge.
    I cijelu trudnoću sam primala antibiotike, a tek pred porod uroantiseptik Ninur koji sam prestala uzimati nakon poroda.
    Svaki nalaz je bio 10 na petu, a to nije za zezanje.
    Beba je bila dobro i rođena je ok i u terminu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    urin se mora predati najkasnije 1 h nakon mokrenja
    ovako se e. coli namnožila
    nje bi bilo, ali vjerojatno ne u tom broju

  9. #9
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    Ja sam sa 12 tt prvi put u zivotu dobila los nalaz urina. Isto mi je izolirana e-coli. Bas sam bila u cudu jer nikada nisam imala nikakva bakterije ni upale ni gljivice.... nikakve simprome nisam imala i da nisam na tom redovnim pregledu morala kontrolirati i urin ne bi ni po cemu posumnjala da nesto nije u redu.
    Moj mpo doktor mi je bez razmisljanja propisamo amoxicillin 8 dana i napomenuo da se nista ne brinem jer je taj antibiotik siguran u trudnoci.
    Sljedeci tjedna radim ponovno urinokulturu i nadam se da ce ovaj put biti sve ok.

  10. #10
    giulia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    63

    Početno

    I ja sam urin predala nakon nekoliko sati, ali sam ga drzala u frizideru. To sam im i rekla kada sam predavala uzorak i gospodja u laboratoriju mi je rekla da sam dobro pistupila.

  11. #11
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    E jutros sam ga predala u roku od sat vremena pa cemo vidjeti sta ce pokazati. Da bude 10 na 5, ja bih bila zadovoljna, jer 10 na 7 je bas previse...

  12. #12
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Meni je doktor rekao da je 10 na 5 granica koja kada se dosegne, treba tretirati antibioticima, ali ja sam tek u prvom trimestru i onda je bolje sacekati jos dvije sedmice da udjem u drugi a u medjuvremenu piti cajeva, brusnicu, vitamin C. Ukoliko je budem imala u 13. sedmici 10 na 5 ili vise, sigurno ce ukljuciti antibiotike. Nadam se samo da ce cajevi biti dovoljni u medjuvremenu...

  13. #13
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Novi nalaz prvog dana urinokulture stigao - urinokultura sterilna! Za nepovjerovati! Jedina razlika u uzimanju uzorka je sto sam ovaj put urin drzala na hladnom prije predavanja. A mozda su i silni cajevi pomogli. Kako god, ja sam presretna, doduse treba sacekati jos drugi i treci nalaz

  14. #14
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Bravooo! Sad znas kako davati urin bit ce sve super! Uzivaj sada u bebici

  15. #15
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Hvala Sanja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •