Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: A što kada sa 3 godine prestanu spavati?

  1. #1
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno A što kada sa 3 godine prestanu spavati?

    Naslov sve govori. Dijete ima 3 i pol godine. Sve do prije godinu dana izmjenjivale su se faze cjelonoćnog spavanja sa fazama lošijeg spavanja. Spavao je i u svojoj sobi i s nama, kako je htio. No, prije godinu dana zarazio se rota virusom i ja sam ga cijelu noć držala uza se i davala mu tekućinu svakih 15 min da ne bi dehidrirao i tako cca tjedan dana. Od tada kreće kaos.

    Znači, u ovih godinu dana samo je dva puta prespavao noć. Nema nikakvog značenja koliko je se izmorio preko dana, izigrao, iskakao.. Jako je živahan i aktivan, gotovo svaki dan čujem komentar "blago tebi koliko je živ i koliko skače, kako će ti dobro spavati po noći", samo ih sažalno i umorno pogledam.

    Spava najčešće s nama. Želi spavati u svojoj sobi, u svom krevetu, ali da netko spava s njim, no mi se polomimo kada mu uslišimo želju. Ma, polomimo se i ovako, jer spava nemirno, gura nas, koliko puta mi je usred noći doletjela šaka ili noga u glavu ili u rebro. Znala sam i modrice imati.

    Dosada je bilo izdrživo jer bi se probudio, zatražio vodu, ruku, što li već i odmah ponovno zaspao, ali protekla tri dana/noći su neizdržive. Prestao je spavati po danu, jedva zaspi navečer i onda kada se probudi nikako ne može ponovno zaspati. Hoće se igrati, gledati crtić, ići kod prijatelja.. užas. MM i ja smo potpuno nesposobni za funkcioniranje, slomljeni doslovno.

    Koji bi mogao biti uzrok, a koje rješenje...? Ma ustvari niti ne znam što da vas pitam, nisam pametna i glava mi puca

  2. #2
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Nemam savjet, samo .

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    i ja nudim
    i bojim se da je to stvarno od djeteta do djeteta da skužiš šta ga smiruje
    kad se moja mala od 2 godine probudi po noći, dam joj neku njenu slikovnicu, ona je uzme i "čita" i brzo se umiri i zaspe

    uzrok lošeg spavanja može, kontradiktorno, bit i prevelik umor, pogotovo ako koincidira sa prestankom dnevnog spavanja. možda da probate ranije navečer početi sa smirujućim aktivnostima i stavljanjem na spavanje
    znalo mi se dogodit u nekim fazama i s jednim i s drugim, da imaju neku fazu kad se umire i lagano im se spava, a meni je tad npr prerano da oni idu spavat, ili imam posla pa ni ne primijetim pa ta faza prođe
    i oni se onda razbude i poslije teško zaspat. obrati pažnju ima li takav neki prozor, pa probaj gatad stavit spavat.

  4. #4
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam savjet, samo .
    Toga sam se i bojala

  5. #5
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i ja nudim
    i bojim se da je to stvarno od djeteta do djeteta da skužiš šta ga smiruje
    kad se moja mala od 2 godine probudi po noći, dam joj neku njenu slikovnicu, ona je uzme i "čita" i brzo se umiri i zaspe

    uzrok lošeg spavanja može, kontradiktorno, bit i prevelik umor, pogotovo ako koincidira sa prestankom dnevnog spavanja. možda da probate ranije navečer početi sa smirujućim aktivnostima i stavljanjem na spavanje
    znalo mi se dogodit u nekim fazama i s jednim i s drugim, da imaju neku fazu kad se umire i lagano im se spava, a meni je tad npr prerano da oni idu spavat, ili imam posla pa ni ne primijetim pa ta faza prođe
    i oni se onda razbude i poslije teško zaspat. obrati pažnju ima li takav neki prozor, pa probaj gatad stavit spavat.
    Sinoć je imao kupanje prije spavanja, a čitanje prije spavanja nam je obavezno. On to obožava, ali uopće ne zaspi od čitanja nego postavlja milijun pitanja, opisuje slike u knjigama i tako to. Na spavanje je išao u 9.

    Prehlađen je, ali prehlađen je vječito, na zimu ćemo ispitivati treći krajnik. Naišla sam na članke da je problem u mami i nedovoljnoj povezanosti ali ja ne znam kako više da se povežem s njim osim fizički konopcem

    Čak i kada gleda crtani, nastojim da to bude u mom krilu i da ga mazim i komentiram crtani dok gleda. Kada usisavam, usisavamo skupa. Kada kuham, kuhamo skupa. Navodim samo kao primjer vremena koje kvalitetno provodimo skupa, jelte.

    Enivej, probat ćemo večeras sa ranijim odlaskom na spavanje, možda nam se posreći...

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Probaj mu dati barem mjesec dana neke dobre probiotike. Obzirom da je kaos poceo nakon opakog rota virusa. Znas za teorije da zivcani sustav postoji i u crijevima, pa bi oporavak flore mogao pomoci.
    Jest da je ta teorija naginje alternativi nista ne kosta da probas.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.10.2016. at 14:56

  7. #7
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj mu dati barem mjesec dana neke dobre probiotike. Obzirom da je kaos poceo nakon opakog rota virusa. Znas za teorije da zivcani sustav postoji i u crijevima, pa bi oporavak flore mogao pomoci.
    Jest da je ta teorija naginje alternativi nista ne kosta da probas.
    Očajna sam, probala bih i muhe babe Vange zatopljene u domaćem medu na punom mjesecu

    Doduše, od rote je prošla godina dana i s vremena na vrijeme mu uključim Prolife ampule kada dobije virozu (nije od tada imao problema sa želučanim virozama, ali zlu ne trebalo).

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Samo ti poslušaj sirius i sretno draga, grlim te.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Očajna sam, probala bih i muhe babe Vange zatopljene u domaćem medu na punom mjesecu

    Doduše, od rote je prošla godina dana i s vremena na vrijeme mu uključim Prolife ampule kada dobije virozu (nije od tada imao problema sa želučanim virozama, ali zlu ne trebalo).
    Minimalno mjesec dana probiotika. I mozda da probas biogaia ( ili tako nekako) . Tako je nama preporucio gastroenterolog za neki drugi problem, ali sam primjetila poboljsanje u nekim neuroloskim stvarima nakon probiotika .

  10. #10
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    uzrok lošeg spavanja može, kontradiktorno, bit i prevelik umor, pogotovo ako koincidira sa prestankom dnevnog spavanja. možda da probate ranije navečer početi sa smirujućim aktivnostima i stavljanjem na spavanje
    znalo mi se dogodit u nekim fazama i s jednim i s drugim, da imaju neku fazu kad se umire i lagano im se spava, a meni je tad npr prerano da oni idu spavat, ili imam posla pa ni ne primijetim pa ta faza prođe
    i oni se onda razbude i poslije teško zaspat. obrati pažnju ima li takav neki prozor, pa probaj gatad stavit spavat.
    Pomislila sam ovo isto. Moja kad se premori, znam da ću cijelu noć "prskati" bube i tjerati vukove. I ona ima ovu fazu kad se umiri, ako profulam tu fazu poslije je jedva uspavam, i onda naravno opet bube i vukovi.

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozes li pomaknuti spavanje na neko ranije vrijeme?

    Moj ce 4 godine u 12. mjesecu, ne spava popodne oko godinu dana (osim kad zaspi u skoli, u vrijeme odmora kad moraju lezati u tisini pola sata... ali to je rijetko). Otkako smo pomakli pidzamu na 7, krevet oko 7:30, puno toga je postalo jednostavnije, ukljucujuci i mirniji san.

  12. #12
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes li pomaknuti spavanje na neko ranije vrijeme?

    Moj ce 4 godine u 12. mjesecu, ne spava popodne oko godinu dana (osim kad zaspi u skoli, u vrijeme odmora kad moraju lezati u tisini pola sata... ali to je rijetko). Otkako smo pomakli pidzamu na 7, krevet oko 7:30, puno toga je postalo jednostavnije, ukljucujuci i mirniji san.
    Eh, pa meni bi super odgovaralo kada bi išao na spavanje ranije. Svaki trenutak slobodan za čitanje knjige ili gledanje filma je vrijedan :D Pokušat ćemo. Znači, novi recept je probiotici + spavanje u 8, pa kud puklo da puklo.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Nisam skuzila za kaj bi cijelu noć moral neko biti s njime, staviš ga spavati priča i kad zacori a ti se probudiš odeš u svoj krevetac

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Pa pise da se probudi i.onda ne moze ponovo zaspat

  15. #15
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/74101-N...ata?highlight=

    Evo moje teme na istu temu, u istoj dobi
    Ja sa uopce ne sjecam kako je to kod nas proslo, al dok je trajalo...

  16. #16
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Čini mi se da sam čitala nekada.

    Ovako - on je prilično senzibilno dijete u smislu da burno reagira na poslijepodnevne rođendane, zabave (odmah znamo da nema spavanja kada se vraćamo sa rođendana), dosta je željan naše pažnje i ljubavi, možda i zato što je jedinac. U tom smislu se maksimalno trudimo, sjećam se sebe kao takve kad sam bila mala (roditelji mi čak kažu da sam se i ja tako budila u njegovoj dobi!), stvarno su rijetki trenuci kada smo i MM i ja preumorni pa ga prepustimo crtićima da odahnemo.

    U vrtiću nije dokasno, cca do 15-16 h i onda smo posvećeni njemu. Tako da ne mogu reći da premalo vremena provodi s nama.

    On čak nema niti noćne tantrume, rijetko kada se probudi plačući, jednostavno ne bi spavao nego bi radio nešto drugo. Jadničak čak neko vrijeme i strpljivo leži u mraku uza me da me ne budi, ali mu i to dosadi. Blago meni.

    Njegove kronične prehlade - odvela sam ga kod pedijatrice večeras, dobio je potrebne lijekove, isključit ću ga iz vrtića na tjedan dana. TV nije nikako gledao, dobio je probiotik, topli čaj, u 8 je išao u krevet, u 8 i pol je zaspao, pa vidjet ćemo što će biti noćas. Drž'te nam fige!

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    hajde javi

    moj je imao slične seanse ali uz grebanje ali on je alergičar i ima atopisjski dermatitis. rješilo se spavanje s 5.5 godina kad smo rješili dermatitis
    prehrana? čokolada??

  18. #18
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Ništa što mu mi dajemo, ali rodbina i vrtić ga nemilosrdno filaju. To smo riješili trikom "prvo pojedi slano/voće, pa onda možeš slatkiš", dotada ga već prođe volja pa mi je pun špajz kinder jaja i čokoladica.

    Uglavnom, noć je prošla puno puno bolje, malo je se pokušavao probuditi da tako kažem, samo je u snu ječao i dozivao, a onda je iza ponoći prešao k nama, malo se vrtio i mučio, ali uspio je zaspati. Jutros je dosta svjež, sada ide kod bake na selo, jedva čekam večerašnje rezultate

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes li pomaknuti spavanje na neko ranije vrijeme?

    Moj ce 4 godine u 12. mjesecu, ne spava popodne oko godinu dana (osim kad zaspi u skoli, u vrijeme odmora kad moraju lezati u tisini pola sata... ali to je rijetko). Otkako smo pomakli pidzamu na 7, krevet oko 7:30, puno toga je postalo jednostavnije, ukljucujuci i mirniji san.
    X

    Djeca ne mogu kvalitetno spavati noću ako su preumorna i to je često baš u vrijeme kad polako odustaju od popodnevnog spavanja. Nužno je pomaknuti polazak u krevet na ranije vrijeme. Nekima paše postupno (moj stariji) a nekima čak dobro dođe i oštra crta (moj mlađi - to smo slučajno otkrili jednom kad se pomicao sat na zimsko računanje vremena).

    Navečer treba izbaciti televiziju i bilo kakve ekrane. Mi smo goooodinama imali pol sata čitanja prije spavanja. Zapravo, nije uvijek bilo pol sata, bilo je po potrebi. Ali taj dio smirivanja mojoj djeci je bio nužan.

  20. #20
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Raniji spavanac. Moji isto losije spavaju ako su preumorni. Cura se znala tako buditi nocu i biti budna kad jr imala djecje gliste, jer su nocu aktivne. Kad smo to otkrili i rijesili, prestalo je i budenje. Provjerite.

  21. #21
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Samo da prijavim da je raniji odlazak na spavanje pun pogodak, nije mi ni u peti bilo da bi to mogao biti jedan od problema. Da, opet je se probudio par puta, ali sve je bilo to u polusnu, nije se razbudio i odmah je potom zaspao čvrstim snom.

    U 8 je već spavao ko klada, a ja nisam znala što ću sa svojom slobodom - teretana odrađena, posao odrađen, kuća pospremljena, dijete spava, što sad?

  22. #22
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mamice, držim fige da brzo zaboraviš da ste ovaj problem uopće imali

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    i ti lezi i spavaj

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •