Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: podizanje imuniteta kod odraslih

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    eto nakon mjesec dana svega i svačega nije se desilo ništa,
    osim sto sam bolesna kao pas, imam temperaturu, na treningu mi je pozlilo,
    a energije i dalje niotkuda.
    bar smo malo proćaskali o zdravlju
    Previše pokušavaš izvući od sebe... Nakon epizode s bolnicom ja sam stavila svoju rekreaciju 6 mjeseci na stand-by jer fizički nisam mogla to izdržati. Dok sam pauzirala, vježbala sam nešto sitno doma (istezanja, koliko se dalo) da baš totalno ne zahrđam.

    Nisam pametna što bih ti rekla, a da već ne znaš... Bit će bolje, ali treba to dočekati.

  2. #52
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sad ozdravi pa nastavi, zdrava prehrana, dovoljno sna i vjezbanje. Al slazem se s Peterlin, bez pretjerivanja. I setanje je izvrstan oblik rekreacije.

  3. #53
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I boravak u prirodi.

  4. #54
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Zaista ste upućene u temu. Dosta sam tih preparata i dodataka prehrani i ja uzimala. Sada koristim preparate ayurveda (planet- ayurveda). Na kraju dođem do zaključka da zapravo u oporavku i zdravom životu najviše pomaže umjerenost u kretanju, raznovrsnom jelu i odmor.

  5. #55
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moj najzdraviji period u životu s jednom prehladom na godinu je bio između 20-25 g dok sam cujzlala po vani, pila i pušila. Nevjerojatno.
    Sada imam sjedilački život i opet u prosjeku tri prehlade na godinu i svaka je GADNA.
    Čini se da boravak na svježem zraku i fizička aktivnost beat hranu, pušenje i alkohol.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 02.07.2017. at 11:14

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    možda je greška kod tebe kaj ti ne idepš van, sad cigareta i alkohol svakako ne podižu imunitet, ali friški zrak može

  7. #57
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam skužila da sad ide van kao na friški zrak i bavi se aktivnošću, a prije je išla van u izlaske i živjela nezdravije.

  8. #58
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne bavim se nikakvom aktivnošću. Nemam vremena za to, niti mi se da.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bavim se nikakvom aktivnošću. Nemam vremena za to, niti mi se da.
    Nema spasa, ako nemaš značajnu pomoć sa strane, dvoje male djece te tako iscijedi da se osjećaš ko krpa za pranje suđa.

    Još izdrži godinu dana, gledaj da spqvaš dovoljno,jedeš zdravo i odmaraš setu i tamo.... idi ipak van s djecom, a ova faza će proći. Nije čudo da ti je imunitet vriti kad si stalno doma, ne ideš među ljude, pa kad napokon izađeš,svi virusi i bakterije te zaskoče istog trena... Sretno! Proći će brže nego očekuješ, isto kao što djeca brzo rastu.

  10. #60
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Šetnja s djecom=aktivnost. Meni barem

    Ali ja sam skužila da se isto redovno razbolim čim krenem uzimati nešto za imunitet.

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Imam pomoć. On sve radi, a on je svaki put donio virusa doma. Već znam da ću dva dana iza njega i ja bit prehlađena.

  12. #62
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mozda mogu pripomoci. Mjesecima sam se mucila sa probavom, isla gastricu, napravila sve pretrage, koristila hrpu probiotika, dijetalnih vlakana, jedem zdravo i inace.Nikakvog pomaka. 3 mjeseca pijem l glutamin, po preporuci farmaceuta i ide sve na bolje.Prehlade su me zaobisle, energija se podigla, unatoc niskom feritinu za kojeg pijem zeljezo zadnjih mjesec dana. Zeludac puno bolje reagira. Od svega se brze oporavljam. Moja doc smatra da je bio problem u propusnosti crijeva a sumnjala je na svasta od glutena pa na dalje. l glutamin pomaze kod toga.Dobra crijeva imaju veliku ulogu kod imuniteta. Ako nista dobro djeluje na zeludac preporuca se kod hashimota(i kcer i ja imamo) tako da ga i kcer pije...ali za to nemam neku potvrdu jer smo daleko od kontrole antitijela a moja nisu niti bila nesto visoko.

  13. #63
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Kriszg imaš prpeoruku za glutamin?može i na pp ako bi se shvatilo kao reklama...

  14. #64
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Pa ne znam bi li se shvatilo ako smeta budu maknuli. Prvi sam pila od ostrovita...nisam ga ponovo kupila jer ima dosta B6 pa sam stalno bila gladna, okus ok. Trenutno pijem od myprotein a ceka me iduci od musclecare...njega jos nisam probala myprotein je neutralan skroz. Mm trenira svakodnevno pa se on bavi nabavomVeli mm da nikada nije naletio na savjet da kupuje skuplji glutamin, veli da to nisu proteini. Kod njih je druga prica.

  15. #65
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    trebam pomoć, savjet.
    konačno sam nedavno saznala dijagnozu i zašto se ovo sve skupa događa.
    mislim da nisam tu na topicu spominjala, ali često sam imala bolove u mišićima i zglobovima,
    završila kod reumatologa i 99 % je fibromijalgija, samo trebam napraviti još neke pretrage da bi dr amenovala dijagnozu.

    mislim da sam došla do nekakve kronične faze bolesti, jer trenutno imam baš grozne bolove
    i iscrpljena sam toliko da jedva funkcioniram.

    e sad, u čemu mi treba pomoć...
    trebala bih se cijepiti protiv gripe i zbog svoje osnovne bolesti,
    a i koliko čitam, fibromijalgija i gripa u kombinaciji donose katastrofu.
    s druge strane, navodno, neki pacijenti s fibromijalgijom dosta loše reagiraju na cjepivo (gugl )
    i ja se lomim, cijepiti se i riskirati možebitne posljedica sada
    ili ne cijepiti se i riskirati dobiti gripu i napraviti još veće sjanje.
    u stvari, ne da mi se nositi ni s jednim, ni s drugim pa mi je lakše čuti tuđa mišljenja pa malo vagati preko vikenda.
    možda netko zna nekoga s tom bolesštinom pa mi ima nešto pametno za reći

    terapiju ću dobiti tek za neka tri tjedna
    i vjerujem da sam na terapiji i da me manje boli,
    ne bih se toliko lomila.
    trenutno se bojim da mi ovako iscrpljen organizam neće dobro odreagirati na cjepivo.
    s druge strane, puno bolesniji ljudi se cijepe svake godine i nikome ništa.
    lomim se lomim...

  16. #66
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Tashunice, nemam savjet, samo da te pozdravim.
    Nadam se da će se bolovi pod terapijom smanjiti.

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Tashunice, suosjećam, ali dobro je u cijeloj priči sa si se ipak dočepala dijagnoze. To je preduvjet za liječenje ili barem saniranje stanja.

    Za gripu ne znam....Ja imam u obitelji autoimune bolesti. Moja mama ima reumatoidni artritis i cijepi se uredno svake godine. Aliiii ona inače dobro podnosi cjepiva. Ja sam pak od mladosti redovito imala gadne reakcije na sve vrste cjepiva, a ovo protiv gripe nije iznimka. Ipak, svako toliko ponovno pokušam i obično mi bude baš jaka reakcija. Naročito mi je gadno bilo nakon porodiljnog, reakcija je izgledala jednako ili gore nego da sam necijepljena dobila gripu. Sad se već par godina nisam cijepila ni dobila gripu, ali to nije pravilo. Bitno je znati kako organizam reagira. Moj mlađi sin je dugogodišnji astmatičar i alergičar, a to su indikacije za cijepljenje protiv gripe. On je kao dijete isto imao užasne reakcije, pa smo od toga s vremenom odustali. Ali mm i stariji sin bolje podnose cjepivo. Mm se cijepi protiv gripe višemanje redovito i niš mu nije, a ja ako se cijepim, nogu računati na tjedan dana oporavljanja.

  18. #68
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    anemona i ja se nadam.

    peterlin ja sam se prije par godina cijepila protiv gripe i sve prošlo super.
    odlučila sam se cijepiti pa što bude.

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    anemona i ja se nadam.

    peterlin ja sam se prije par godina cijepila protiv gripe i sve prošlo super.
    odlučila sam se cijepiti pa što bude.
    Vjerujem da će sve biti ok. I držim fige da terapija za osnovnu bolest bude djelotvorna.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •