Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: podizanje imuniteta kod odraslih

  1. #1
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno podizanje imuniteta kod odraslih

    dakle, imunitet mi je na dnu, energija u minusu, jedva se vučem po zemlji.
    molim sve koji su imali nekih većih problema sa zdravljem, a da im je rezultiralo ovim gore,
    da napišu kako su riješili problem.
    u 8. mj. sam bila u bolnici i nakon toga sve ide dolje, a meni je sve teže funkcionirati na ovaj način.
    zanima me konkretno da li je netko probao guaranu? čula sam hvalospjeve o tom proizvodu.
    i o magneziju u prahu koji se miješa s vodom i pije neko vrijeme.

    inače nisam tip od pripravaka za imunitet,
    jer sam većinu isprobala na malom i ništa nije djelovalo.
    ali eto, nadam se čudu.

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja umišljam da mi pomognu Supradyne vitamini.

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a ja umišljam da mi pomogne med i limun ujutro s malo mlake vode, i propolis kapi.

  4. #4
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Posljednje uređivanje od Tashunica : 11.10.2016. at 10:19

  5. #5
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Guarana je za energiju, ne za imunitet; sadrži kofein, ali i tanine, pa se taj kofein sporije otpušta; nekim ljudima paše bolje od kave ili nekih pripravaka s kofeinom.

    Ja sam čula za beta glukan da je dobar za imunitet.

    Za magnezij u prahu nisam čula.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 11.10.2016. at 10:20

  6. #6
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A osobno, kad sam imala većih problema sa zdravljem, pila sam Biobran; a je li pomoglo ili ne, ne znam.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 11.10.2016. at 10:22

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    Ali tak stvarno je...

    Ja si to umišljam za aroniju.

    Btw. bila sam u bolnici mjesec dana 2014 u proljeće i ta godina mi je bila fakat užasna... Jednostavno organizmu treba dati vremena da se oporavi i računati s tim (ne se preforsirati, odmarati što više itd). Ja sam tek ovog ljeta došla opet do pristojne razine imuniteta.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.10.2016. at 10:23

  8. #8
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    treba mi nešto ekstra za energiju, jer je nemam ni za osnovne životne aktivnosti, doslovno.
    vučem se kao krepana mačka.
    glukan sam davala malom mjesecima, ništa se specijalno nije dogodilo.

  9. #9
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Btw. bila sam u bolnici mjesec dana 2014 u proljeće i ta godina mi je bila fakat užasna... Jednostavno organizmu treba dati vremena da se oporavi i računati s tim (ne se preforsirati, odmarati što više itd). Ja sam tek ovog ljeta došla opet do pristojne razine imuniteta.
    da istina, i meni se dogodilo isto 2014. nakon bolnice.
    i tada sam pokušala sve i svašta, čak dobivala i nekakve vitaminske injekcije
    od kojih mi je samo noga odrvenila svaki puta kad bih je dobila, a pomaka nije bilo.

    nekako se nadam da će mi netko savjetovati čarobnu pilulu da ovo nestane.

  10. #10
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa probaj onda guaranu, ili možda macu (preporučam u kapsulama; u prahu je pregadna, ne treba ti još patnje).

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Probaj neki pripravak, po meni bilo koji, možda klasiku tipa Supradyna.
    Uz to uzmi i sokovnik i ožeži.
    Umišljam si da mi pomaže kombinacija: mrkva, cikla, naranča, mandarina, jabuka i tako svaki dan.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    da istina, i meni se dogodilo isto 2014. nakon bolnice.
    i tada sam pokušala sve i svašta, čak dobivala i nekakve vitaminske injekcije
    od kojih mi je samo noga odrvenila svaki puta kad bih je dobila, a pomaka nije bilo.

    nekako se nadam da će mi netko savjetovati čarobnu pilulu da ovo nestane.
    Za mene funkcionira ako pomaknem spavanje pol sata ranije + dodam popodnevni predah nakon posla (bar 15 minuta u horizontalu).

    Provjeri i kakvo ti je željezo, jer ako si slabokrvna, ništa ne pomaže dok se to ne riješi. Upravo za to se daju vitaminske injekcije. Njih je dobivala moja mama (B12 - protiv slabokrvnosti) i pomoglo joj je. To se daje u mišićno tkivo 1x mjesečno.

    Aliiii disciplina spavanja i odmaranja je jako važna. Meni bi i sada pasalo da negdje oko 13h mogu napraviti predah i odmoriti se, bila bih puno efikasnija. Nažalost, to ne mogu, pa se izvrnem kad dođem doma. Moramo doooobro paziti da to ne preskočim. A problem mi je ako uleti još neka aktivnost popodne, pa ne mogu predahnuti. Tada sam fakat i ja ko krepana mačka.

    I još nešto - moram voditi računa o tome da dovoljno pijem, jer ako slučajno zaboravim na to, baš osjetim da mi je lošije. Nije bitno kaj, samo da je tekućina.

  13. #13
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja sam ih dobivala jednom tjedno, mislim da su neurobion ili tako nešto.

    najveći problem mi je u tom nedostatku energije i kroničnom umoru.
    niti jednu aktivnost ne mogu napraviti u cugu, od kuhanja ručka, usisavanja, bilo čega,
    uvijek moram napraviti pauzu.
    bojim se da mi se ne dogodi isto što i 2014. kada mi se sve živo iskompliciralo.
    od obične prehlade došla do upale pluća, upale sinusa pa upale mastoidnih sinusa
    za koje nisam znala niti da postoje.
    mjesecima se nisam oporavila, a vidim da mi imunitet opet pada.

    kupit ću tu guaranu i još malo vidjeti savjete ovdje.
    idem pogledati što je biobran.

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    moja frendica koja boluje od teške bolesti, osim svježih sokova uzima i mješavinu meda limuna i đumbira

    u blenderu se smiksaju cijeli nešpricani limuni plus još soka , te đumbir. I onda tu mješavinu pomiješa s medom i stavi u teglicu. Jede žlicom, ili pomiješa s vodom

  15. #15
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Samo pazi s guaranom ako si slučajno preosjetljiva na kofein. Probaj najprije s pola tablete, ili čak trećinu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,384

    Početno

    Ja bi preporucila Macu. Meni je pomogla a isto mi je energija i snaga bila na nuli.
    Ja ju pijem u prahu pomijesanu sa sokom i tada mi je okus ok.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ih dobivala jednom tjedno, mislim da su neurobion ili tako nešto.

    najveći problem mi je u tom nedostatku energije i kroničnom umoru.
    niti jednu aktivnost ne mogu napraviti u cugu, od kuhanja ručka, usisavanja, bilo čega,
    uvijek moram napraviti pauzu.

    bojim se da mi se ne dogodi isto što i 2014. kada mi se sve živo iskompliciralo.
    od obične prehlade došla do upale pluća, upale sinusa pa upale mastoidnih sinusa
    za koje nisam znala niti da postoje.
    mjesecima se nisam oporavila, a vidim da mi imunitet opet pada.

    kupit ću tu guaranu i još malo vidjeti savjete ovdje.
    idem pogledati što je biobran.
    Uffff.... zvuči poznato. I ja imam taj problem, ali si pokušavam organizirati posao tako da mi je fizičko opterećenje što manje. Sad sam recimo ok, ali nedajbog kakve viroze, odmah se cijeli sustav raspadne jer živim trajno u stanju labilne ravnoteže.

    Offt. imam dojam da se meni ovdje na forumu uvijek čude kad pišem kako meni sinovi pomažu u čišćenju... ali to je zapravo rezultat upravo ovakvog mog stanja. Nakon bolnice duuugo nisam mogla sama usisati cijeli stan iz cuga, pa onda delegiram dečkima sve što oni mogu i znaju. Dobro je i njima i meni. Tako je i ostalo. Kupili smo mali ručni sauger za čišćenje u tjednu i za takve dane kad nitko nema vremena/snage sastavljati veliki vodeni usisavač. Puno pomogne.

    Isto je i s kuhanjem. Nije moja ljubav prema malim kućanskim aparatima i ekspres loncu bez razloga. Lonac mi prepolovi vrijeme potrebno za stajanje uz šparhet. Hrana iz njega je zdravija nego štajaznam iz tave, a puno mi je lakše u tjednu kuhati tako. Vikendom može i malo više, ali u tjednu to je spas. Jednostavno moram uzimati u obzir svoje fizičke limite.

  18. #18
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Nisam od ranije najbolje pobrala, ali jesi li provjeravala štitnu i željezo?

    Probaj kako su cure rekle sa svježim sokovima. Maloj sam prošlu cijelu zimu davala sok od cvekle, mrkve, jabuke, limuna i meda, bila je dva-tri puta bolesna (viroza) što je za razliku od godinu ranije sitnica. Ali ne smijem garantovati 100 % da je sok baš toliko pomogao.

    Guaranu ne bih uzimala dok se ne uvjerim da je sve ostalo ok. I ako je sve ostalo ok, opet energiju ne bi filovala guaranom. Pokušala bi redovnijim spavanjem, vježbanjem, regulisanjem ishrane.
    Posljednje uređivanje od j-la : 11.10.2016. at 11:57

  19. #19
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Ja si umišljam da mi pomaže hodanje i smanjivanje ugljikohidrata (i mikroorganizmi vole šećere).

    Za brzo podizanje također šumeće tablete Supradyn.

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Aliiii disciplina spavanja i odmaranja je jako važna.
    Tashunice,

    nisi odgovorila jel spavaš noću dovoljno i kvalitetno, san je jako bitna stavka.
    i ja bih probala bilo što prirodno što podiže, ma valjda bih probala sve od ovoga što su cure navele.
    Meni kad bi željezo bilo bliže donjoj granici osjećala sam taj umor i malaksalost.

    recept je vjerojatno ovakav: treba napraviti pretrage (da si na čisto sa štitinjačom i željezom), spavati dobro i kvalitetno, nastojat se zdravo hranit i osobno vjerujem da bi te fizička aktivnost "podigla", dodaj meda, limuna, đumbira, probiotike, sirupe za podizanej željeza pa vidi hoće li ti nakon 2 mjeseca takvog režima biti bolje.

    Ako bude, na dobrom si putu, ako ne bude, treba tražit druga rješenja.

    sretnoooo!!! i drž se draga!

  21. #21
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja si umišljam da mi pomaže hodanje i smanjivanje ugljikohidrata (i mikroorganizmi vole šećere).

    Za brzo podizanje također šumeće tablete Supradyn.
    Definitivno je najbitnija prehrana. Smanjivanje ugljikohidrata koji pridonose osjećaju težine i umora. Ja sam godinu dana na LCHF prehrani i nikada se nisam bolje osjećala. Ne kažem da je za svakoga ali prouči malo.

    Što se tiče ovih umjetnih pripravaka, nikada ih nisam uzimala i ne vjerujem u to. Uravnotežena prehrana, ići ranije leći u krevet ako kasno ideš, pa makar pola sata ranije, puno znači i smanjiti kavu.

    Što se tiče ovih 'potpomagača' - kombinacija limun-đumbir-med i meni najbolja kurkuma-med, ali to treba svakodnevno i dulje vrijeme...ništa od tih prirodnih stvari ne djeluje instant.

  22. #22
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Ja ne bih ništa kofeinasto jer će samo pumpat nadbubrežne koje su moguće iscrpljene (ako nije nešto hormonski ili probava)

    Slažem se za
    spavanje (!) i probava - naša svakodnevna energija dolazi iz ta dva izvora (plus disanje, ali svi ovdje barem dišemo Iz probave dobivamo energiju, a veći dio probave odvija se dok spavamo + tada se obnavljaju tkiva, pa ako je neki organ oštećen/iscrpljen te dvije stvari trebaju mu da se oporavi.

    Spominjani su sokovi, a ja bih dodala i sirova i živa hrana (sad po zimi to su klice i probiotici tipa kiseli kupus i domaći kefir), te juhe od kostiju (ili miso juhe, ako si bezmesna)
    Od dodataka: niš ekstrahirano ni sintetizirano - skupo, a upitne učinkovitosti - radije kiseli kupus nego vit. C u kapsuli - jedino preporučujem sjemenke koprive - u medu ili posute po hrani (obavezno prije podne jer stimuliraju) - kopriva nije agresivna, a iscrpljen organizam ne trpi agresiju - treba mu nježnost i strpljivost.

    Tjelesna aktivnost koja NE isrcpljuje pomaže. Bolje 5 min istezanja ujutro nego sat vremena hopsanja navečer.

    Ako to sve ne pomogne, onda bih išla istraživat hormone.

  23. #23
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ja imam anemiju i hipotireozu, na terapiji sam za oboje. Hranim se zdravo, tjelesno sam aktivna, ali svejedno, konkretno guarana mi nekad dobro dođe, živnem i nema onog naglog pada kao kad popiješ kavu.
    Ok mi je, ne na redovitoj bazi, ponekad.

  24. #24
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    http://indigo-svijet.hr/proizvodi/do...i-program-374/

    Ja sam na kuri antiparazitnog programa od Tinkture i odlično se osjećam.

    Prouči malo gornji link.

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Ne može se imunitet odjednom podignuti. Umjetnim pripravcima podigneš odjednom energiju, ali to nije dugotrajno.

    Ako svaki dan radis 8 sati, putuješ na posao, popodne razvoziš djecu na aktivnosti i na tebi su svi kućanski poslovi, naravno da nemaš snage.
    Meni odmor pomogne kad se osjetim preumorna, makar kratki odmor. Naročito odmor u samoći. Makar to bilo 15 min čitanja ili tableta, nakon ručka, prije pospremanja, to mi je doba kad mi najviše treba odmor.
    Kofein mi ne paše i strogo sam si ograničila kavu na jednu ujutro. Ni Colu više ne pijem. Pripazi sa tim tabletama ako inače nisi navikla na kofein.

    Osim dobrog noćnog spavanja, što su ti svi rekli, važno je i jesti kvalitetno, uobičajenu hranu za tvoj kraj, ne trebaju nikakve kerefeke, glavno da ima dovoljno svih hranjivih tvari svaki dan. Recimo ručak od faširanih šnicli, kiselog zelja i pirea je sasvim dovoljno svega, još ako je mesna juha prije toga, kud bolje. Bitno je i svako jutro doručkovati, makar se digla 10 min ranije.
    Redovna probava je isto bitna. Probiotici znaju učiniti mnogo dobra organizmu. 30 dana pijenja kvalitetnog probiotika je dobra odluka, koja ne može škoditi, a možda učini puno za stanje organizma.

    Kad osjetim malaksalost uzmem jedan bombon od grožđanog šečera, jako brzo mi je bolje. Kupim ih u DMu za malo kuna http://www.yopi.de/image/prod_pics/4286/e/4286482.jpg

    Ako zaboravim piti, a osjetim vrtoglavicu ili prejaki umor, tada popijem hladno čokoladno mlijeko (doma napravim jaki kakao), i to je brzinska pomoć.
    I koristim jesensko sunce, šetajući čim mogu, ono je isto lijek.
    Mene "ubija" dulji boravak u prostoru bez dnevnog svijetla, treba mi nakon toga terapija svježim zrakom . Vježbe za disanje, na nekom nezagađenom mjestu isto su dobre.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    http://indigo-svijet.hr/proizvodi/do...i-program-374/

    Ja sam na kuri antiparazitnog programa od Tinkture i odlično se osjećam.

    Prouči malo gornji link.
    Ja to isto povremeno koristim, od drugog proizvođača, aliii ne dok sam slaba i isscrpljena jer ta kura mene dodatno umara.
    * * *
    Slažem se s Beti3 za dnevno svjetlo. Snalazim se tako da na prošećem za vrijeme pauze na poslu. To mi je taman.

  27. #27
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    kada zakleti protivnik svih tabletica za podizanje imuniteta traži čarobnu pilulu,
    onda možete pretpostaviti da je sve ostalo isprobano.
    medići, sokići, limunići kod mene doma su uvijek u pogonu.

    što se tiče prehrane, tu je sve ok.
    jedem sve, puno voća i povrća, mesa malo manje, nisam baš ljubitelj.
    zbog martefarina sam morala prilagoditi prehranu,
    bio je izbor ili skroz izbaciti zeleno ili svaki dan uvrstiti u prehranu isto.
    slatkog ne jedem puno, iz nekog razloga mi se više ne jede, samo me kolači privlače.

    željezo je ok, sa hormonima štitnjače sam prije 2 godine imala malo problema, lagani hiper, ali nakon toga sve ok.
    sada čekam nalaze hormona, trebala bi ih idući tjedan dobiti.

    vježbanje... 7 godina, otkako je moja bolest krenula, ja se nisam pokrenula.
    sada me i neurologica i kardiolog potiču da krenem pa večeras krećem sa rekreacijom,
    imamo nešto tu u kvartu i baš me zanima kako će to završiti
    a inače dosta šetam, zapravo koliko mogu, dok se ne premorim.

    sa spavanjem sam ok. otprilike 8 sati.
    jedna liječnica mi je rekla da bi mogao biti i sindrom kroničnog umora, obzirom na simptome.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 11.10.2016. at 18:59

  28. #28
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    kada zakleti protivnik svih tabletica za podizanje imuniteta traži čarobnu pilulu,
    onda možete pretpostaviti da je sve ostalo isprobano.
    medići, sokići, limunići kod mene doma su uvijek u pogonu.

    što se tiče prehrane, tu je sve ok.
    jedem sve, puno voća i povrća, mesa malo manje, nisam baš ljubitelj.
    zbog martefarina sam morala prilagoditi prehranu,
    bio je izbor ili skroz izbaciti zeleno ili svaki dan uvrstiti u prehranu isto.
    slatkog ne jedem puno, iz nekog razloga mi se više ne jede, samo me kolači privlače.

    željezo je ok, sa hormonima štitnjače sam prije 2 godine imala malo problema, lagani hiper, ali nakon toga sve ok.
    sada čekam nalaze hormona, trebala bi ih idući tjedan dobiti.

    vježbanje... 7 godina, otkako je moja bolest krenula, ja se nisam pokrenula.
    sada me i neurologica i kardiolog potiču da krenem pa večeras krećem sa rekreacijom,
    imamo nešto tu u kvartu i baš me zanima kako će to završiti
    a inače dosta šetam, zapravo koliko mogu, dok se ne premorim.

    sa spavanjem sam ok. otprilike 8 sati.
    jedna liječnica mi je rekla da bi mogao biti i sindrom kroničnog umora, obzirom na simptome.
    istraži malo sjeme koprive - prava je stvar za to - adaptogen i restorator za bubrege i nadbubrežne žlijezde, a ne radi samo stimulaciju, pa da poslije padneš još više.
    ako si stvarno iscrpila adrenalne ž., oporavak uistinu zahtijeva strpljenje i puno nježnosti prema sebi...

  29. #29
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Tashunice, meni je u kritičnom razdoblju pomoglo da stvarno odmorim, ako sam umorna.
    Poslije podne legni, barem uz tv, knjigu,... sat dva se isključi. Na večer već u 9 polako kreni u krevet,...

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku

    vježbanje... 7 godina, otkako je moja bolest krenula, ja se nisam pokrenula.
    sada me i neurologica i kardiolog potiču da krenem pa večeras krećem sa rekreacijom,
    imamo nešto tu u kvartu i baš me zanima kako će to završiti
    a inače dosta šetam, zapravo koliko mogu, dok se ne premorim.
    Probaj, pa vidi da li ti odgovara.

    Ja idem na jogu više od 10 godina i dobro mi je to jer nije prenaporno, a ima istezanja i taman mi odgovara. Kad imam sape za više, ponekad poželim i nešto žešće, ali ne mogu to trajno prakticirati.

    Vrijedi tražiti nešto što ti odgovara. I vrijedi doma pomalo vježbati, ne previše ali istezanja koja je rutvica spomenula su zakon.

    Ja se uvijek sjetim sinovog fizijatra koji je rekao ako vježbaš 3x tjedno, to ti je kao da vježbaš svaki dan. Ako vježbaš i krepaš 1x tjedno, to ti je kao da uopće ne vježbaš. Idem van iz kuće 2x tjedno jer mi je taj odmak od doma i djece i muža dobrodošao (to je vrijeme samo za mene) i još doma povremeno bacim deku na pod i imam audio cd-ove za vježbanje. MM kaže da je to slabo i malo, ali vježba puno manje i neredovitije od mene i to se vidi.

  31. #31
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Meni je puno pomoglo što sam se dovela u pristojnu formu. Sjećam se 2011., jedina vježba mi je bilo sobno biciklo pola sata dnevno, dva-tri puta sedmično. Tada mi je bilo nemoguće odjednom usisati 80 kvadrata, prebrisati, i još napravit ručak. Sad sam se dovela u prilično dobru formu (mogu bolje), pa mi je sav taj posao oko čišćenja uvod u pola sata vježbanja.
    Ne kažem da sad trebaš vježbati preko svojih granica, nego polako podizati kondiciju u skladu sa svojim zdravstvenim stanjem.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    istraži malo sjeme koprive - prava je stvar za to - adaptogen i restorator za bubrege i nadbubrežne žlijezde, a ne radi samo stimulaciju, pa da poslije padneš još više.
    ako si stvarno iscrpila adrenalne ž., oporavak uistinu zahtijeva strpljenje i puno nježnosti prema sebi...
    meni bliska osoba ima godinama probleme s nadbubrežnom žlijezdom, rutvice jel bi joj to pomoglo?
    gjde se može kupit sjeme koprive?

  33. #33
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Tash, nemam ništa pametno za napisati, samo da ti kažem da je i meni ova godina loša, imunitet koma
    samo se borim, uvijek nešto
    cure su ti dale dobre savjete, pokušaj dodati još pola sata ili sat sna, bilo po noći ili danu
    ja pijem probiotik, uzimam kokosovo ulje, pila sam i sok od aronije, ali još uvijek nema pomaka (traje više od dva mjeseca)
    drži se

  34. #34
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    meni bliska osoba ima godinama probleme s nadbubrežnom žlijezdom, rutvice jel bi joj to pomoglo?
    gjde se može kupit sjeme koprive?
    rekla bih da će za većinu stvari pomoći - jedino bih bila oprezna ako je riječ o karcinomu i savjetovala se sa stručnjakom, te ako osoba već uzima nešto za stimulaciju žlijezde ili supresiju jer bi mogle sjemenke utjecati na rad tog lijeka. kad god se radi o nekim ozbiljnim dijagnozama sam za oprez

    imaju ga biljari. ne svi jer je pomalo zaboravljeno - u srbiji ga češće prodaju u medu - pa se jede na žličicu, a ja sam ga nabavila prvi put od Zlate Nanić. od onda ga sama skupljam i posipam po hrani ponekad.

  35. #35
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ispalo je da jako toga uopće mogu piti zbog lijekova koje pijem
    guarana ne dolazi u obzir.
    uzela sam nekakvu kombinaciju vitamina na kojoj piše energy

    krenula sam sa
    ostala sam iznenađena koliko toga još uvijek mogu,
    nakon sedam godina ničega.

    TSH mi je gotovo na donjoj granici, a tako sam nešto i pretpostavila,
    zbog laganog mršavljenja i češćih stolica. tako je bilo i prošli puta.
    samo ne znam može li to biti razlog ovom umoru i nedostatku energije.

    fala djevojka na svim savjetima

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ispalo je da jako toga uopće mogu piti zbog lijekova koje pijem
    guarana ne dolazi u obzir.
    uzela sam nekakvu kombinaciju vitamina na kojoj piše energy

    krenula sam sa
    ostala sam iznenađena koliko toga još uvijek mogu,
    nakon sedam godina ničega.

    TSH mi je gotovo na donjoj granici, a tako sam nešto i pretpostavila,
    zbog laganog mršavljenja i češćih stolica. tako je bilo i prošli puta.
    samo ne znam može li to biti razlog ovom umoru i nedostatku energije.

    fala djevojka na svim savjetima
    Nizak tsh se i manifestira umorom. Nemam vlastito iskustvo, ali mm ima hipotireozu. Kad mu terapija nije dobro uravnotežena, baš je kronični umor prvi simptom. Kod njega još i prhut i promjene na koži koje izgledaju kao neurodermitis (perutanje, suha koža na rukama i potkoljenicama).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.10.2016. at 09:16

  37. #37
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Kod hipo je TSH visok, a kod hiper je (pre)nizak. Kod hipo sve radi usporeno, a kod hiper ubrzano.

    Tash, sretno, najbolje si napravila sto si se pokrenula.

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Sretno, tash, meni je vježbanje svojedobno pomoglo i još uvijek pomaže da se ne osjetim krepano (uz uvjet da sam se naspavala i da nisam anemična, to mi je svojedobno bio problem koji se pokrpao "infuzijom" željeza intravenozno koja me još uvijek drži).

  39. #39
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ina, kako si uspjela dobiti infuziju zeljeza?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, imunitet mi je na dnu, energija u minusu, jedva se vučem po zemlji.
    molim sve koji su imali nekih većih problema sa zdravljem, a da im je rezultiralo ovim gore,
    da napišu kako su riješili problem.
    u 8. mj. sam bila u bolnici i nakon toga sve ide dolje, a meni je sve teže funkcionirati na ovaj način.
    zanima me konkretno da li je netko probao guaranu? čula sam hvalospjeve o tom proizvodu.
    i o magneziju u prahu koji se miješa s vodom i pije neko vrijeme.

    inače nisam tip od pripravaka za imunitet,
    jer sam većinu isprobala na malom i ništa nije djelovalo.
    ali eto, nadam se čudu.
    Da stignem napisala bih traktat o tvom problemu.

    Prvo-definiraj je li ti problem nedostatak energije ili pad imunološkog sustava. Drugo-bez da spomeneš ikakve lijekove koje uzimaš na dnevnoj bazi nekom iz struke nemoj u sebe staviti ni običan multivitamin, a kamo li guaranu ili bilo što drugo. Treće-ni za boga miloga ne pij magnezij-klorid ako ti ga je netko preporučio.

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo i moj prilog temi: prijateljica kaže da ona i njena obitelj uzimaju svakodnevno ovaj jednostavni pripravak i da još nisu bili bolesni ove sezone (i ona i muž s zbog posla u kontaktu s puno ljudi, a imaju i dvoje djece u vrtiću).

    https://www.youtube.com/watch?v=_TYD3XMXnmg

  42. #42
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih ništa kofeinasto jer će samo pumpat nadbubrežne koje su moguće iscrpljene (ako nije nešto hormonski ili probava)

    Slažem se za
    spavanje (!) i probava - naša svakodnevna energija dolazi iz ta dva izvora (plus disanje, ali svi ovdje barem dišemo Iz probave dobivamo energiju, a veći dio probave odvija se dok spavamo + tada se obnavljaju tkiva, pa ako je neki organ oštećen/iscrpljen te dvije stvari trebaju mu da se oporavi.

    Spominjani su sokovi, a ja bih dodala i sirova i živa hrana (sad po zimi to su klice i probiotici tipa kiseli kupus i domaći kefir), te juhe od kostiju (ili miso juhe, ako si bezmesna)
    Od dodataka: niš ekstrahirano ni sintetizirano - skupo, a upitne učinkovitosti - radije kiseli kupus nego vit. C u kapsuli - jedino preporučujem sjemenke koprive - u medu ili posute po hrani (obavezno prije podne jer stimuliraju) - kopriva nije agresivna, a iscrpljen organizam ne trpi agresiju - treba mu nježnost i strpljivost.

    Tjelesna aktivnost koja NE isrcpljuje pomaže. Bolje 5 min istezanja ujutro nego sat vremena hopsanja navečer.

    Ako to sve ne pomogne, onda bih išla istraživat hormone.
    Rutvice, gdje bi sad mogla nabaviti sjeme koprive?
    U koje doba godine ga je najbolje skupljati. Imam strašno puno koprive na Žumberku, pa možda stignem sljedeće godine nešto prikupiti.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Imaš na njuškalu oglase da se prodaje sjeme koprive, ali pitaj i kod travara - ja mislim da ga ima onaj Bjelovarčan koji prodaje u Kauflandu (i na koprivničkom placu), ali nisam sigurna.

  44. #44
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,387

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, kako si uspjela dobiti infuziju zeljeza?
    moja cimerica iz Petrove je dobila infuziju nakon što joj je ustanovljeno željezo količine 1 i ginići su procijenili da
    se bi s tabletama sve predugo trajalo... ako se dobro sjećam dobila je dvije bočice...
    napomena, mi smo ležale na odjelu zbog komplikacija u trudnoći...

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, kako si uspjela dobiti infuziju zeljeza?
    Uzimanje tbl željeza mi je potaknulo kronični erozivni gastritis koji mi je ostao kao trajna uspomena od Ferumleka ili kombinacija željezo oralno + vitamin C pa na tašte pa još garnirano sokom od sirove cikle itd. pa je to sve napravilo buuum, iako mi se željezo diglo, feritin se i nakon te želučane eksplozije nije niti pomakao. Imam i jednu hematološku dijagnozu koju smo skužili slučajno - imam svog hematologa koji me vodi i koji mi je napravio najbolju kvalitativnu promjenu u životu u zadnjih 5 godina. Zapravo, ja tu anemiju nisam ozbiljno shvaćala, iako su me na nju na svakom sistematskom upozoravali u smislu pijte par mjeseci željezo, dok se rezerve nisu sasvim ispraznile i dok nisam skužila da se, bez obzira na godine, ipak ne bi trebala baš tako smlavljeno osjećati. Menga, perimenopauza i ta dg u kombinaciji su me dovele u tako loše stanje sa željezom, a od Mirene sam razvila neki iracionalni zazor (s obzirom da sam toliko godina bila u IVF-u sad me puklo da budem "hormonalna djevica" .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.11.2016. at 19:16

  46. #46
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Rutvice, gdje bi sad mogla nabaviti sjeme koprive?
    U koje doba godine ga je najbolje skupljati. Imam strašno puno koprive na Žumberku, pa možda stignem sljedeće godine nešto prikupiti.
    Ja sam sad neki dan prije kiše u vrtu naišla na buntić koprive pun sjemena, ali mislim da je to bilo zadnje. "Službeno" u kolovozu ili rujnu, ali mislim da zavisi to jako od podneblja, godine, je li čupkana...

  47. #47
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Imala sam užasno nizak feritin i digla ga kupinovim vinom.
    To je spor proces, ali meni je feritin sad viiiisok.
    Eto, tko voli vino i može nabaviti kvalitetno,... pijem mjesecima 2 dcl dnevno. Jetru nisam provjeravala.

  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam užasno nizak feritin i digla ga kupinovim vinom.
    To je spor proces, ali meni je feritin sad viiiisok.
    Eto, tko voli vino i može nabaviti kvalitetno,... pijem mjesecima 2 dcl dnevno. Jetru nisam provjeravala.
    E, meni je jetra OK. Pila sam ja i kupinovo, i ciklin sirovi i svašta nešto, i ferumlek povremeno tipa mjesec-dva. Tako sam se krpala nekih 10-tak godina, dok nisam zašla u neke godine i nije došao gastritis i kad se moralo pribjeći ovome, a i perimenopauza je sve to dodatno pogoršala - nisam se mogla dovoljno kroz želudac nataknat željeza, bez da ga iziritiram, a ciklusi sve kraći i sve dulji. Nemam pojma što bi napravila da slučajno ne mogu zaobići želudac kod nadoknade željeza, onda bih morala na Mirenu valjda dok ne nastupi menopauza, ne znam. Sretna sam što sam mogla ovako. Nema više šanse meni pit alkohol osim malčice piva, previše se mučim sa želucem.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.11.2016. at 01:04

  49. #49
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Neće svačiji želudac tako reagirat, ruku na srce, ja sam svoj izlagala 3 dana mjesečno ketonalima godinama zbog menstrualnih bolova. Meni je ferumlek to u zadnju zeznuo i probavu... Sve je to postalo kod mene sasvim drugačije kad sam zašla u neke godine - ciklusi upravljaju s puno toga - prije sam ja normalno kljucala ferumlek. Sad me rastura progesteron i on zeza probavu, tako da je sve to skupa bilo puno osjetljivije na te "udare" sa strane, sve se to kod mene s godinama promijenilo, što je palilo nekad - više ne pali. Ali, opet, da kucnem u drvo, ne sjećam se kad sam se ovako dobro osjećala, ovakvo željezo i feritin valjda nisam imala još od 12-te godine kad su menge počele, zbog te svoje dg. koju nisam prije niti znala da imam.

  50. #50
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    eto nakon mjesec dana svega i svačega nije se desilo ništa,
    osim sto sam bolesna kao pas, imam temperaturu, na treningu mi je pozlilo,
    a energije i dalje niotkuda.
    bar smo malo proćaskali o zdravlju

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •