Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: porodiljna naknada za nezaposlene

  1. #1
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno porodiljna naknada za nezaposlene

    Pozdrav! Nisam pronašla info pa otvaram temu, ako ima neka admin izbriše/premjesti.
    19 tj sam trudna i trenutno imam status nezaposlene. Zanima me koja su mi prava sto se tice porodiljne naknade, tj.od kojeg tocno trenutka pocinje (od samog poroda ili nesto ranije, onih 45-28 dana prije termina), kada bih trebala predati potrebnu papirologiju, te moze li se ista dobiti za vrijeme trudnoće?
    Hvala puno

  2. #2
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    I još me zanima koliko se otprilike dobije od grada Zagreba i hzzo-a za drugo dijete?

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kao nezaposlena, ako si u Hrvatskoj zdravstveno osigurana, imaš pravo na rodiljni dopust, koji počinje na dan rođenja djeteta i traje 6 mjeseci, te na roditeljski dopust koji počinje nakon navršenih 6 mjeseci, pa do godine dana djeteta. (Prije poroda nemaš pravo na naknadu.)
    Pravo se ostvaruje na HZZO u nakon poroda, ali u roku od 30 dana, ako želiš naknadu od rođenja. To ne moraš sama predati. Najbolje je da nazoveš telefonski HZZo u svom gradu i pitaš točno koji dokumenti su potrebni za to.
    Od HZZOa ćeš dobiti i jednokratnu naknadu za rođenje djeteta, i tu naknadu od grada.

  4. #4
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Dodala bi samo da nakon prijave djeteta ideš u hzzo gdje predajes za porodiljnu i jednokratnu, a ovo od grada u vodnikojoj. Meni je to sve muž odradio, samo smo kod prijave djeteta morali biti zajedno

  5. #5
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala puno

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Za naknadu od grada je važan i podatak koliko je dugo osoba koja prijavljuje djeteta na sebe u gradu prijavljena te koliko supruznik

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •