Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: FET nakon decapeptyla, estrofema i decortina

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno FET nakon decapeptyla, estrofema i decortina

    Drage Rode,
    ispričavam se ako otvaram temu koja je već obrađena, ali nisam pronašla odgovore na svoje sumnje i nedoumice...
    Prošla sam 3 neuspjela MPO postupka (1. -clomid, beta 0, 2. -puregon, beta 25, pa 0, 3.postupak -puregon 180, 6 JS, 1 blastica vraćena, beta 0, smrznute 3 blastica u cjevčicama: 1 i 2) i Mužev (36 g) spermiogram je nešto lošiji, a moji (35 g) nalazi su relativno ok. Sada opet čekam betu, prvi put mi je vraćen smrzlić i imam sto upitnika nad glavom...
    Prvi dan zadnjeg ciklusa počela sam s 1 ampulom Decapeptyla kroz 7 dana, od drugog dana pijem decortin ujutro, a estrofem 3 puta dnevno. od utvrđenog dana "ovulacije" uveden mi je utrogestan, koji je od tranfera (koji je bio 5. dan od "ovulacije") povećan na 3*2 tabletice koje koristim vaginalno + aspirin 100.
    Ono što me brine je - da opet nemam nikakvih simpotma trudnoće... kakva su vaša iskustva, ako je tko imao sličan protokol kao ja?
    Zanima me koliko je važno utrogestane stavljati baš svakih 8 sati? Zbog posla, na žalost ne uspijevam održati taj ritam, već stavim u pol 7, 16 i 23 h i svaki put odležim barem 45 min.

    Inače, svaku moju menstruaciju "nagovjesti" smeđi iscjedak 2-3 dana prije prave menge i u sva 3 dosadašnja ciklusa sam i po tom smeđem iscjetku znala da ću dobiti mengu i da ništa od trudnoće...
    Što se sexa tiče, ovo vrijeme čekanja bete apstiniramo... nije problem strpit se, ali - ima li to uopće smisla?
    Unaprijed zahvaljujem svima na odgovorima.

    Matija

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    Jutro svima...
    Vidim da još nema nikakvog odgova, pa evo da nadopunim svoj prvi post...
    21.10. vadila sam betu i rezultat je poražavajućih (i očekivanih) = 0!
    ima još 2 smrzlića i nisam pametna kako dalje - bit će mi to 5. ET...

  3. #3
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    ja sam imala isti protokol kao i ti.u svoja 4 postupka sa svježim embrijima nisam ostvarila trudnoću a sa fet-om odnosno 5.embriotransferom i sa protokolom kao što je tvoj sam napokon ostala trudna.doktorica je rekla da se taj protokol pokazao kao jako uspješan.a utrogestan nisam stavljala striktno svakih 8 sati.a i nakon uspješnog transfera uopće nisam mirovala,već sljedeći dan sam se uhvatila posla,a dok sam mirovala nikad ništa.želim ti sreću u daljnim postupcima

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Identican protokol sam imala i ja u svom dobitnom fet-u. Eto me sad 17-i tjedan. Nakon transfera nisam mirovala. Radila sam cijelo vrijeme. I sad radim. Utrogestan sam stavljala ujutro i navecer a pila poslijepodne. Otprilike svakih 8h.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Zaboravih napomenuti da mi je vracena blastica "napravljena" od smanjene rezerve jajnih stanica i biopsijom dobivenog spermija. Tako da cuda su moguca

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    meni je ovakav "protokol" pomogao jedino u tome da NAPOKON nisaam imala smeđi iscjedak kojeg sam inače imala od kad sam prestala s oralnim kontaceptivima. znači, 2-3 dana prije menge - smeđi iscjedak, tako je bilo i nakon 3 ET-a. ovaj put smeđeg iscjetka nije bilo, a beta opet 0...

    molim vas za savjet - što da radim dalje? da pričekam koji mjesec pa se onda vratim po svoja 2 smrzlića ili?
    doktorica mi je rekla da se mogu javit svom doktoru (na vuk vrhovcu sam) da zajedno prođemo moje sve nalaze i vidmo što se može eventualno napraviti... ne kužim zašto mi ona nije nešto rekla - što bi mogla... koje možda pretrage napraviti ili da mi kaže što misli zašto OPET nisam uspjela? ... imam osjećaj kao da tapkam u mraku i da je strategija - pokušaja i pogreške i ko ćorava kokoš čekam da pogodim zrno...
    po meni, treba vidjeti u čem je problem i pokušati ga riješiti.... nisam medicinske struke i sama sebi ne mogu pomoći, osim što sam se trudila biti pozitivna i pridržavati se terapije... više nemam uopće vjere da ću ikad uspjeti a to je tako poražavajuće...

    p.s. hvala vam cure na odgovorima i drago mi je da ste uspjele

  7. #7
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Cure od kad do kad ste tocno uzimale Decortin??
    I koju dozu?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    ja sam decortin 5 mg pila od 2. dana ciklusa po 1 tabletu. "plan" je bio da nastavim piti do ultrazvuka, a možda i dalje, ali nisam došla dalje od 1. vađenja bete, jer je bila 0...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •