Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: tablete za tlak i dojenje

kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010

Početno tablete za tlak i dojenje

Da li ima koja mama da je uzimala Amlopin tablete za tlak i dojila ?
    Beba mi ima dva mjeseca i nefrolog mi dao te tablete kao mogu pit..drugi ljecnici nisu sigurni..pedijatrica da u knjizi pise da nesmijem..
    Neznam sta da napravim..luda sam vise..

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Ja sam za vrijeme trudnoce i cijelog dojenja uzimala Atenolol (Ormidol). 25 mg na dan.
    Dala mi je kardiologica. Nefrolozi su skloni drugim lijekovima za poviseni tlak. Imas li mogucnosti posjetiti kardiologa? Isla sam na Susak i bila primljena preko reda jer sam imala novorodence. Vjerujem da je i sada tako.

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Sad sam procitala da Amlodipin moze uz dojenje i da se gotovo nista ne izlucuje u majcino mlijeko. Cak je prvi izbor za lijecenje dojilja.
    Sad jos samo moras vidjeti da li tebi taj lijek ima nuspojave.

Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007

Početno

ja sam prestala dojiti kada je mali napunio 4 mjeseca, baš iz tog razloga.
    cijelu trudnoću i to vrijeme dojenja pila sam ormidol, ali mi više nije skidao tlak.
    ormidol je betablokator a norvasc (koji sam ja dobila uz ormidol) i amlodipin su skroz druga vrsta lijeka.
    uglavnom, internistica mi je rekla ni slučajno dojenje uz tu vrstu lijekova.

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,313

Početno

Amlodipin je prvi izbor antihipertenziva za dojilju.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 17.10.2016. at 19:57

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,313

Početno

Nigdje ne pise da smijes, jer tako nesto ne smije pisati dok ne provedu ispitivanja na dojiljama. A to nitko ne radi.

Lijek je dugo u upotrebi i s vremenom se pokazao siguran za dojilje, tj. dojencad. Kao i puno drugih lijekova koji se koriste u trudnoci i dojenju, a nigdje izrijekom ne stoji da su dozvoljeni.

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,313

Početno

U nasem rodilistu rodilje koje su u trudnoci imale terapiju za tlak (atenolol, metildopu ili nifedipin) poslije poroda (ako je potrebno) prebacuju na amlodipin jer bolje spusta tlak, i ne spominju prestanak dojenja.

kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010

Početno

Prije trudnoce sam uzimala Amlopin..U trudnoci sam Metildopu i tlak mi bio super.bolje nego po amlopinu
    .ali.cim sam rodila vise nije djelovao iako sam povecala dozu..pa su me sad vratili na amlopin.
    Probat cu jos do kardiologa..bas ne bi voljela prestat dojit a opet ne zelim riskirati..

Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007

Početno

eto, a meni rekli da obavezno prestanem dojiti :/

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Da, nazalost medicinsko osoblje ima vrlo malo (ako ikakvo) znanje o lijekovima koji su kompatibilni uz dojenje.... a i u trudnoci.

Norvasc je kategorija L3, sto znaci da se ordinira ako je korist za majku veca od moguceg rizika za bebu. Alternativni lijekovi, prema InfantRisku su nifedipine (kategorija L2 i samim time bolji izbor od norvasc/amlodipine) i labetalol (takodjer L2, bolje od amlodipine).

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Da, nazalost medicinsko osoblje ima vrlo malo (ako ikakvo) znanje o lijekovima koji su kompatibilni uz dojenje.... a i u trudnoci.
    .
    Uopćavanje.
    Nikako ne svi, nikako ne svugdje.

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,313

Početno

Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    eto, a meni rekli da obavezno prestanem dojiti :/
    To je najlakse reci, time si je lijecnik skinuo odgovornost sa sebe.

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,313

Početno

Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Norvasc je kategorija L3, sto znaci da se ordinira ako je korist za majku veca od moguceg rizika za bebu. Alternativni lijekovi, prema InfantRisku su nifedipine (kategorija L2 i samim time bolji izbor od norvasc/amlodipine) i labetalol (takodjer L2, bolje od amlodipine).
    Labetalola u Hrvatskoj nema, a nifedipin se koristi jako rijetko. Pije ga tu i tamo koja starija osoba koja ga pije 25+ godina i pokoja trudnica koja uz visoki tlak ima i prerane kontrakcije.

ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010

Početno

Ja sam dojila s concor cor 2,5mg.

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •