Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Knjiznica igracaka

  1. #1
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno Knjiznica igracaka

    http://www.h-alter.org/vijesti/zagre...znicu-igracaka

    Bio netko? Iskustva? Kako funkcioniraju donacije,primaju i ,recimo,drustvene igre ili samo drvene i ine igracke?

    Ako tema vec ima,slobodno brisite,ja nisam nasla

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    ludoteka

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Zagrebačke knjižnice su odavna imale odjele za posuđivanje igračaka i to tada prvenstveno jesu bile društvene igre i puzzle, što je i najlogičnije ne kupovati, nego posuditi jer može brzo dosaditi.

    Za ovu ne znam.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Zagrebačke knjižnice su odavna imale odjele za posuđivanje igračaka i to tada prvenstveno jesu bile društvene igre i puzzle, što je i najlogičnije ne kupovati, nego posuditi jer može brzo dosaditi.

    Za ovu ne znam.
    Baš sam htjela reći - još dok su moja djeca imala 2-3 godine, imali smo mogućnost posuđivanja takvih igračaka u kvartovskoj knjižnici u Zagrebu.

    Nudile su se puzzle, drvene didaktičke igračke, kombinacija drvo-tekstil (one naprave za učenje vezanja cipela), mikado, drveni memory i slično. Pokušavam se sjetiti da li su nudili i kocke, ali ne znam više. To je osjetljivo jer je lako doma izgubiti dijelove. I kod ovih drugih sam uvijek jako brinula da se vrate u kompletu.

    * * *
    I da - naši su uzimali donacije.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.10.2016. at 15:38

  5. #5
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Zagrebačke knjižnice su odavna imale odjele za posuđivanje igračaka i to tada prvenstveno jesu bile društvene igre i puzzle, što je i najlogičnije ne kupovati, nego posuditi jer može brzo dosaditi.

    Za ovu ne znam.
    Točno, sjećam se toga, dok je moja M. bila mala u knjižnici je postojao dječji kutak pa smo, pored slikovnica, posuđivali i razne vrste igračaka...
    Što toga nema više u knjižnicama?
    (M. je u međuvremenu narasla, tako da više ne zalazimo u taj dio...)

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Točno, sjećam se toga, dok je moja M. bila mala u knjižnici je postojao dječji kutak pa smo, pored slikovnica, posuđivali i razne vrste igračaka...
    Što toga nema više u knjižnicama?
    (M. je u međuvremenu narasla, tako da više ne zalazimo u taj dio...)
    Kod nas ima, ali mislim da te igračke nemaju identifikaciju kao knjige nego ti u napomenu uz iskaznicu bilježe da je posuđena igračka. I da - ni mi više ne zalazimo u taj kutak, a dobro smo se s tim okoristili u ono vrijeme. Kasnije smo im odnijeli svoje viškove i tako to funkcionira. Vidim povremeno (kad popodne imaju igranicu) da je ta oprema još uredno u funkciji.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    jeste sigurne da se to moglo uzeti za doma, u Trasnom i Gajnicama se nije moglo uzeti samo si tamo se mogao igrati a i u Španskom je ista priča, ali zato možete uzeti knjigu ili cd na posudbu

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jeste sigurne da se to moglo uzeti za doma, u Trasnom i Gajnicama se nije moglo uzeti samo si tamo se mogao igrati a i u Španskom je ista priča, ali zato možete uzeti knjigu ili cd na posudbu
    Kod nas se moglo uzeti doma. I ne samo igračke nego i cd-ove s igrama, Sunčice i razne druge edukativne softvere godinama prije nego su oformili audio-video odjel koji danas postoji.

    Moji su nosili doma. Baš sam dobro zapamtila neku pločicu sa žnirancima i trakama, toga se sjećam jer je L. imao velikih problema da nauči vezati cipele. Sjećam se da su mi to pisali u napomenu jer igračke nisu imale inventarne brojeve. Kako je sada, nemam pojma, morala bih provjeriti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ja sam bila, a i inače idemo u igraonicu Maleno klupko radosti, gdje se mogu posuđivati igračke. Jako je ugodno okruženje. Mislim da primaju sve vrste igračaka.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U knjiznici Medvescak su se igracke mogle posudjivati (za doma) jos dok sam ja bila u osnovnoj skoli.

    (Dakle prekjucer, jel. )

  11. #11
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Nedavno sam na Facebooku vidjela o toj novootvorenoj knjiznici. Ideja mi se cini super! Nazalost, nismo i Zg takp da mi nista ne znaci...

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    U Knjižnici Medvešćak smo do prije pola godine posuđivali igračke(tipa društvene igre i drvene puzzle) i razne cd-e.
    Sada nam nije na ruku,pa nejdemo.
    Ovu novu ćemo sigurno posjetiti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •