Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Novi krevet - savjeti

  1. #1
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno Novi krevet - savjeti

    Kupujemo novi krevet. S obzirom da nam je limit 1600 kn za okvir kreveta i podnice i gabariti premale sobe, vjerojatnije je da ćemo ga dati raditi po mjeri. Veličina madraca 160/200. E sad...
    - koja je razlika između kreveta napravljenog od punog drveta i deblje iverice i koji bi preporučili
    - podnice - preporuke, cijene
    - kupiti jedan madrac 160 širine ili dva od 80
    ... na koje je još stvari važno obratiti pažnju?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    dva madraca

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mi imamo Marinu od vidovića s time da smo i gornji i donji dio malo skraćivali tj, napravljeno je kak smo mi tražili da nam stane u komodu, http://www.vidovicdrvo.hr/hr/8198/cjenik/ u ponudi ti daju i letvice koje složiš ko podnicu ali smo mi uzeli ipak Flexa podnicu kod http://shop.lunasan.hr/kategorija-pr...FVIW0wodjPAFjw tam smo kupili i madrace

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    naša marina je hrastova

  5. #5
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj s3ja prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    - kupiti jedan madrac 160 širine ili dva od 80
    ...
    zavisi kako i gdje spavate, mi imamo dvije podnice, ali samo jedan madrac
    to mi je bilo bitno jer oboje spavamo u sredini, a povremeno i netko od klinaca...
    pa ako su dva madraca samo mi smeta spoj (moji doma imaju dva madraca i to mi je koma)

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod naše marine naši madraci širine 90taman dođu jedan pored drugog i nema rupe

  7. #7
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Krevet od punog drveta sigurno bi bio teži od onog od iverice. Masivan i težak namještaj može biti pravi izazov za pomicanje pa s tim treba računati kod čišćenja i krečenja.
    Što se madraca tiče, ja bih uvijek jedan. Ako su dva, ne mora biti rupa između, dovoljno je da bude i najmanja neravnina - smetalo bi mi. Uzimam to u obzir čak i kad bukiram smještaj na putovanjima.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nas nije težak za pomaknuti jer nije skroz do poda

  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nas nije težak za pomaknuti jer nije skroz do poda
    odmah zamišljam da imaš lebdeći krevet, awww

  10. #10
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Btw, i ja glasam za jedan madrac.
    Mrzim kad propadnem u onu rupu u sredini

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    odmah zamišljam da imaš lebdeći krevet, awww
    Nije cijela konstrukcija do poda kak je nekad radio moj deda pogledajte na linku, stvarno nije teško za pomaknuti

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Riješi se muke. Uzmi krevet iz Ikee. Puno drvo bor okvir za bračni ima za oko 500 kn. Dobiješ letvice. Madrac uzmi jedan veliki da se ne zaje*avaš. Razlika između iverice i punog drva je ta da se iverica hoće prije raspast. To vam je u cjenovnom okviru, ispod 1600 kn. Još imaš i za plahtu koja se prebaci preko tog velikog madraca.

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja prvo potpisujem sve koji glasaju za jedan madrac. Neusporedivo udobnije od dva. Osim ako se tm i ti ne mozete sloziti oko tvrdoce, da npr jedan zeli tvrdi a drugi mekani.
    Budget ti je mali pa prijedlog zuteminute zvuci ok. Samo...osobno nasla bih nekako malo vise novaca i kupila krevet s kutijom i podiznom podnicom, pa uvijek imas jedno veliko uredno skladiste stvari u stanu bez dodatnog gubitka prostora. One kutije iz ikee koje se guraju ispod kreveta i sl meni osobno nikad nisu bile zadovoljavajuce rjesenje.
    ili makar da imas ladice, ispod.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja prvo potpisujem sve koji glasaju za jedan madrac. Neusporedivo udobnije od dva. Osim ako se tm i ti ne mozete sloziti oko tvrdoce, da npr jedan zeli tvrdi a drugi mekani.
    Budget ti je mali pa prijedlog zuteminute zvuci ok. Samo...osobno nasla bih nekako malo vise novaca i kupila krevet s kutijom i podiznom podnicom, pa uvijek imas jedno veliko uredno skladiste stvari u stanu bez dodatnog gubitka prostora. One kutije iz ikee koje se guraju ispod kreveta i sl meni osobno nikad nisu bile zadovoljavajuce rjesenje.
    ili makar da imas ladice, ispod.
    Potpis, naročito na dio za kutiju, spremnik.

  15. #15
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kod naše marine naši madraci širine 90taman dođu jedan pored drugog i nema rupe
    i kod mojih nema rupe, madrac je do madraca, ali je onda taj spoj koji mi je još gori od rupe

  16. #16
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    i kod mojih nema rupe, madrac je do madraca, ali je onda taj spoj koji mi je još gori od rupe
    ma meni to sve ulazi u kategoriju "rupa"

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    sve najnajnaj - za krevete koje radi vidović drvo.
    imam doma, i prezadovoljna sam. uzela sam i njihove podnice (letvice), jer ne volim podnice-njihalice

    otkad NEMAM kutije ispod kreveta, bolje spavam.
    protok zraka je važan, kako za madrace, tako i po feng shui-u

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    odmah zamišljam da imaš lebdeći krevet, awww
    pa skoro da je takav
    ja sam se isto bojala pomicanja jer je puno drvo, al ide bez problema. ima na sredini petu nogu, I meni je super. isto marina

  19. #19
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja bolje spavam otkad imam novi madrac. A kad sam imala krevet koji je stajao na podu za ciscenje sam ga pomakla ravno nula puta.

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ok a gdi ti sad madrac stoji u zraku?

  21. #21
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Nije tema ali - na zidu. Pun o mjesta na podu i lako se čisti

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Daj link mada nije tema

  23. #23

  24. #24
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mi imamo ikea MALM krevet 160x200 sa podiznom podnicom i sandukom za posteljinu i zadovoljni smo.
    Imamo na to IKEA madrac 160x200.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Moj savjet ti je da ne štediš na madracima i podnicama, sve ostalo je manje važno. Podnice i madraci moraju biti kvalitetni, inače se pripremi na bolove u leđima i slične probleme. Mi smo imali dvije podnice i dva madraca i nije bilo apsolutno nikakvih rupa između...naš klinac je skoro do svoje sedme godine svakodnevno spavao u sredini i nikakvih problema nije bilo. Odlučili smo se za dva madraca jer smo uzeli madrace sa zimskom i ljetnom stranom, ali i bez obzira na to, preporuka je da se madraci svakih 10 dana okreću (glava-noge) kako bi se izbjegla udubljenja, tako da je to puno lakše za izvesti kad imaš dva madraca nego s jednim. Svaki madrac je imao i zaštitu koja se skidala i prala pa je i to bio jedan od razloga za svaki madrac posebno...podnice smo uzeli prema našoj težini i stvarno su super funkcionirale... nakon 15 godina smo morali promijeniti krevet zbog nekih prostornih preinaka....ovaj krevet danas je nula bodova u usporedbi s onim starim..

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj VGmama prvotno napisa Vidi poruku
    ...Odlučili smo se za dva madraca jer smo uzeli madrace sa zimskom i ljetnom stranom, ali i bez obzira na to, preporuka je da se madraci svakih 10 dana okreću (glava-noge) kako bi se izbjegla udubljenja, tako da je to puno lakše za izvesti kad imaš dva madraca nego s jednim. ... nakon 15 godina smo morali promijeniti krevet zbog nekih prostornih preinaka....ovaj krevet danas je nula bodova u usporedbi s onim starim..
    Sorry ali radoznalost me ubija - vi ste stvarno 15 godina svakih deset dana okretali madrace?

  27. #27
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry ali radoznalost me ubija - vi ste stvarno 15 godina svakih deset dana okretali madrace?
    i mene ovo zanima...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Naravno da nismo!!!

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    i mene ovo zanima...
    Bome, ja ga okrećem ako ne baš svaki put kad mijenjam plahtu, ali onda svaki drugi put. Moj nema ljetnu i zimsku stranu, ali je relativno tanak, pa vodim o tome računa da se ne izobliči prije reda.

    Krevet je na razvlačenje, za svakodnevno spavanje, ovakav: http://www.kena-interijeri.hr/proizv...zvlacenje-roma

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dva madraca su ok kad je jedna osoba puno teža od druge.
    Kad imaš samo jedan madrac, skotrljaš se na debelog, jer napravi ulegnuće.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Mogu biti dva madraca različite tvrdoće unutar iste navlake. Pa nema rupe i nitko se ne skotrlja.

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ima ikea onaj dodataka za spajanje madraca, pa ne moš upast u rupu.

  33. #33
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja nikako nisam za 2 madraca. Mrzim rupu!
    Naš 1. madrac je Hespo, 2. Bernarda. Krevet smo radili po mjeri 220x180. Ispod je dupli križ - grede da izdrži težinu, diže se i cijela površina je spremište. Visinu smo tražili malo višu tako da kad sjednem na krevet natkoljenice su pod 90 stupnjeva u odnosu na potkoljenice.
    Madrac okrećemo 2x/god.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je i vidović ima malo više krevete taj dio na koji se sjeda

  35. #35
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mi imamo hrastov okvir 140x200 (dosta za nas dvoje, a još nam se i sinko zna uvaliti) i jedan madrac, naručili ga direktno kod Oriolika, ne sjećam se više kakav ali tvrđi jer mm voli spavati na tvrđem. Ispod kreveta nemamo ništa, kao što sorciere kaže dobro je da bude protok zraka. Podnica nam je od drvenih letvica, tako da računam da mi je madrac s donje strane dosta zračan (čula sam jednom neku priču da se nekome madrac s donje strane upljesnjivio). Madrac okrećemo 'svake prijestupne', tj. kad se sjetimo i kad smo i mm i ja prisutni pri mijenjanju posteljine, jer sama ga ne mogu okrenuti.
    Da, i madrac nije opružni, nego je od slojeva spužve i koječega već, ja nisam htjela opružni, jer škripi i imam fobije (uz onu od plijesni) od opruga koje su se odlučile osloboditi.
    Drvo ili iverica - drvo, uvijek. Iverica nije toliko čvrsta, ne može se tako lijepo zaobliti da nema oštrih prijelaza i vezivno ljepilo unutar nje isparava.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo ikea MALM krevet 160x200 sa podiznom podnicom i sandukom za posteljinu i zadovoljni smo.
    Imamo na to IKEA madrac 160x200.
    gledam taj krevet i zanima me da li ladica bude puna prašine nakon nekog vremena?

  37. #37
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Dva madraca su ok kad je jedna osoba puno teža od druge.
    Kad imaš samo jedan madrac, skotrljaš se na debelog, jer napravi ulegnuće.
    Ovako je bilo kod nas. Preporodila sam se kad smo uzeli 2 madraca. I imamo podnice na kojima se moze namjestati naklon pa je i to super - svatko namjesti svoj. I mene je bila frka one rupe izmedju ali je nema, madraci su jedan do drugog i preko velika plahta i bude skroz ok.

    A ovo iz ikee za izmedju je katastrofa, mi kupili i bolje je bez toga. Ako nekome treba poklonim mu
    Posljednje uređivanje od In love : 25.10.2016. at 15:44

  38. #38
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    pa ako su dva madraca samo mi smeta spoj (moji doma imaju dva madraca i to mi je koma)
    X-am, uvijek mi smeta taj spoj ako me zapadne spavati na takvom krevetu.

  39. #39
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi imamo dva madraca na svom imskom i jedan na ljetnom krevetu Nema razlike. Na jednom i drugom imamo štep deku i ništa se ne osjeća. Osim toga, ovaj moj ima skoro duplo više kila od mene, ni to ne osjećam na jednom. Eto. Iako sam ja uvijek za jedan madrac na bračnom, ovo što imamo dva je ispalo slučajno

  40. #40
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Imam problem s krevetom, odnosno podnicama. Oduvijek imamo podnice s nogicama, u početku smo imali i okvir no isti se raspao tokom seljenja. Napravili smo uzglavlje/sanduk i nastavili koristiti samo te podnice. Podnice su se lagano raspala, uzasno je mekano, osjetim svaku udubinu/rupu. Madrac je relativno nov, dvije godine neki iz jyska srednje kvalitete.
    Sad nisam pametna, podnice same baš nemam neki izbor za kupnju. Gledala sam krevete u ikei koji bi mi odgovarali na to moje uzglavlje, malo bolje podnice i stari madrac.
    Sta mislite koliko vam kvaliteta podnica utječe na udobnost?

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jako utiče na udobnost

    Pričaš za sebe i za dečke krevet?

  42. #42
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    sebi moram promijeniti, da nemam novi madrac uzela bi sve novo 140*200 dimenzija no žao mi tog madraca.
    Pikiram brimnes s boljim podnicama, koliko sam skužila nema bez kutija a nisam bas sigurna da su mi kutije dobra ideja jer inače u toj sobi imam problem s vlagom.

  43. #43
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A utječu dosta. Testiraj tako da odspavas jednu noć na samom madracu na podu. Ako bude bolje nego bez podnica, onda znaš da su sigurno one problem. Ako si i dalje polomljena, onda je i madrac zreo za promjenu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •