Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 114

Tema: Suhi nadražajni kašalj

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Suhi nadražajni kašalj

    Pliz spasite... Neki čudotvorni recept...
    Ništa ne pomaže..
    Pijem Pholcodin, Escontral direkt, trputac, sirup od izdanaka smreke, maslinovo ulje...

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pliz spasite... Neki čudotvorni recept...
    Ništa ne pomaže..
    Pijem Pholcodin, Escontral direkt, trputac, sirup od izdanaka smreke, maslinovo ulje...
    Sve prestani piti Meni je uvijek jači nadražajni kašalj ako pijem bilo kakav lijek protiv kašlja. Puno vode je glavni lijek. 2 l tokom dana.
    I med, on sigurno neće škoditi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Preko dana sirup za iskasljavanje za odrasle od gradske ljekarne zagreb, propolis propolaid menta sprej, isla moos pastile (sve i max dozi), navecer pholcodin i evo konacno se smiruje nakon 2 tjedna.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Beti, danas kad uzimam sve ovo mi je mrvu bolje.
    Jučer bez ičega sam bila na rubu.

    Bubekica, zašto za iskasljavanje, pa nemam što iskasljati.

  5. #5
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jesi probala?

  7. #7
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    nisam al sam cula da je super!

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Od nekog tko je probao?

  9. #9
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    da, ista ova zena koja piše ovaj blog.

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Beti, pijuckam i malo je bolje
    Hvala
    Što preko noći?

  11. #11
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene muci vec danima, polako prolazi. Najbolje mi pomaze imati konstantno bocu obicne mlake vode i stalno pijuckati. Danas sam uz to uspjela izdrzati sest sti govorenja skoro bez prestanka
    Jedino se cesto moram druziti s wc-om

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jesi imala i visoku temperaturu?

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne nisku. Ali s laganom upalom sinusa kao bonusom

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Kad pijem pholcodin onda ga obicno pijem 5 dana i gotovo uvijek poboljsanje pocinjem osjecati tek 4. Ili 5. Dan od pocetka terapije. primijetila.sam to i kod klinaca. Uz takav kasalj kombiniram i med od maslacka iako nije med ali pomaze, petorovicev med i pastile od kadulje.

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja kurim 39, pa spustim na 38...
    Baš sam koma. Ne pamtim da sam bila ovako bolesna

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mene navecer i tokom dana muci suhi nadrazajni, a ujutro iskasljavam. Cijedi mi se iz sinusa tokom noci. Samo sam navela sto sve ja uzimam, nisam sigurna dal bi pomoglo u tvom slucaju.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Provjereno dobar je caj od lovora.

    Ja ga pravim ovako: u 2,5 dcl vrele vode ubacim 7 listova lovora i kuham poklopljeno 7-10 minuta. Izvadim listove, dodam 2 zlice secera i pustim da voda ponovo zakuha. Maknem caj s vatre i ohladim ga na sobnu temperaturu te dodam sok od pola limuna.

    Ovaj caj je jako fin, pa ga vec samo zbog toga vrijedi probati.

    Inace, postoje recepti u kojima ide puno vise secera, da se dobije sirup, kojeg se valjda uzima zlicicom pri svakom napadu kaslja. To nisam probala, jer mi prvi put uz puno secera nije ispao gust kao sirup, a poslije sam samo smanjivala kolicinu secera do zeljenog okusa.

    Takodjer, postoji varijanta da se uz lovor doda i kadulja. Neki kazu da to isto pomaze...

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pliz spasite... Neki čudotvorni recept...
    Ništa ne pomaže..
    Pijem Pholcodin, Escontral direkt, trputac, sirup od izdanaka smreke, maslinovo ulje...
    Pholcodine bih ja odmah izbacila jer to ti je kodein - više štete nego koristi. Za ovaj drugi nisam ni čula. Sirup od izdanaka smreke ti je ok, maslinovo ulje ne znam kako koristiš, ali trebala bi se time namazati navečer po prsima i leđima, obući staru majicu + debelu vestu i u krevet. Za istu stvar u sjevernoj Hrvatskoj koriste svinjsku mast. To radi tako da ti začepi pore i zadrži tako toplinu u tijelu, pa će se sluz (ako je ima) otopiti i suhi kašalj će se pretvoriti u produktivni.

    Čisti nadražajni suhi kašalj je obično rezultat suhog zraka u okolini. Doma ti je lako - staviš vodu u isparivače + solnu lampu i super, aliiii na poslu je koma. Mi imamo na poslu isparivač na radijatoru (baš sam utočila vodu, jer ako ja to napravim, nitko drugi se ne sjeti).

    Dodatno - prašina od papira, pa ona koju statički navlači elektronika = koma

    Ja povremeno ukradem sinu Flixotide (ili nešto slično od tih lijekova za astmu) i to mi je super, ali ne bih ti preporučila da to radiš na svoju ruku, jer to je inhalacijski kortikosteroid, ali se pokazalo najboljim. Moraš pitati dr da li bi to bilo ok za tebe, pogotovo ako imaš još kakvu terapiju. Ono što možeš raditi na svoju ruku je slijedeće:
    - potpis za čaj od lovora (ili sirup) - to sam ja godinama svom E. kuhala i pomagalo je.
    - fiziološka otopina u nos (bez brige, dođe to i u niže dijelove pluća) - aquamaris u spreju, a propolaid je još bolji (kombinacija morske vode i propolisa)
    - ISLANDSKI LIŠAJ u sirupu ili pastilama

    Moraš paziti da ti sluznica uvijek bude vlažna - bitno je uzimati DOVOLJNO TEKUĆINE u obliku juhe, čaja, kompota, vode, bilo čega - bila žedna ili ne, to je nužno. Ja osjetim prvo na očima da mi se sluznice suše, ali to je individualno. Ako ne osjetiš žeđ, stavi si bocu ili šalicu negdje u vidno polje da se podsjećaš.

    Ako je sluznica tanka i nikakva, veća je vjerojatnost da kroz nju probiju bakterije i eto ti upale s temperaturama kakve si opisala.

    Btw. za tinitus je isto važna rehidratacija organizma. Povremeno si uzmi nešto izotonično (Iso-sport ili slično, ima i negaziranih) ili si napravi sama (evo brzinski, kako ja radim: 0,5 dl soka od grejpa ili nara ti je dosta, u to dodaš na vrh noža soli i žličicu meda i dopuniš vodom do 2 dl). Evo tu sam na brzinu našla i više o tome: https://www.fitness.com.hr/prehrana/...i-napitak.aspx

    Eto, liječi se i brini o sebi.

    I probaj si nešto učiniti na poslu da ti uvjeti rada budu normalniji, ako je ikako moguće. Znam da je to teško izvedivo, ali probaj...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.10.2016. at 09:32

  19. #19
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Panatus

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Zaboravih još i ovo - moja svekrva koristi Prospan šumeće tablete i kune se da joj je bolje. To ima i u obliku sirupa, a dobra stvar je ta da ublažava suhi, a potiče produktivni kašalj.

  21. #21
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kurim 39, pa spustim na 38...
    Baš sam koma. Ne pamtim da sam bila ovako bolesna
    Ja bi doktorici otisla.

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa bila sam kod dr.
    Kaže da je viroza.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa bila sam kod dr.
    Kaže da je viroza.
    Da li si zadovoljna sa svojom liječnicom obiteljske medicine? Mislim, može biti viroza, ali može se na to nakalemiti i bakterija. Jesi li bila u laboratoriju?

    Mislim, može čovjek imati loš imunitet i tako svašta nešto, ali bratemili, nekako mi se čini da se uz ovu tvoju ništ ne rješava. Ne znam

    Ja sam bila zadovoljna sa svojom, ali otkad imam novu (prethodna je otišla u mirovinu) ipak vidim priličnu promjenu bolje. Manje se čeka i žena promptno rješava stvari, ne čeka da joj ja kažem što mi treba nego sama pita i nudi rješenja. (Nemam puno iskustva jer imam sreće da ju ne trebam često, ali to je moj dojam... I sinovi su kod nje - poslala je samoinicijativno mog starijeg nedavno u laboratorij kad je pokupio virozu, a bivšu doktoricu sam morala gnjaviti za tu uputnicu).

  24. #24
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Meni je pomoglo ovo:
    cijeđeni limunov sok + maslinovo ulje (omjer 1:1) + med. Držati u staklenoj posudi i uzimati jednu veliku žlicu ujutro natašte.
    Cure su dobro rekle da treba uzimati jako puno vode, a posebno navečer prije spavanja. Nama je curka jučer bila koma od tog kašlja i tokom noći smo joj stalno držali vodu i davali u gutljajima. I kuham joj stalno pileće juhe (ali mi imamo domaće ).

  25. #25
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Mojca, koliko dugo uzimas sve te lijekove i pripravke?
    jer, treba i malo vremena da pomognu

    meni kod kaslja najvise pomaze zlica meda, i puno caja (ili neke druge tople tekucine, npr limunada s medom). razne pastile - nula bodova.
    na prvu mi pomogne i neki biljni ili medni sirup za kasalj (prospan, propomed i slicni), smiri kasalj pa mogu spavati npr.

  26. #26
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa bila sam kod dr.
    Kaže da je viroza.
    jel imaš problema sa zadihavanjem i eventualnim bolovima u predjelu rebara?

    ja sam 12.2015. imala suhi nadražajni kašalj, temp 38-39, dva doktora rekla viroza...
    dok nisam završila na Rebru na rentgenu i nisam imala više lijevo plućno krilo...

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Danas je treći dan viroze.
    Dogovor s dr. je da se vidimo u petak, pa ako je bude bolje, onda će razmišljati o antibiotiku.
    U labu nisam bila, planiram sutra prije odlaska k njoj.

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim, ako ne bude bolje.

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bočice, imam problema s zadihavanjem, ali to pripisujem temperaturi. Iscrpljena sam.
    Boli me kad kašljem, vjerojatno je to od naprezanja.
    Smjehuljica je prošli tjedan imala istu ovakvu priču, tri dana preko 39, četvrti dan je bila ok. Zato vjerujem da je viroza.

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Topla voda kako je Beti napisala je najbolje pomogla.
    Plus Ricola bomboni lemon & mint.
    Med me iritira.

  31. #31
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Imam višestruko iskustvo sa upalama pluća, pa sam, na žalost, vješta i u smirivanju kašlja.
    Najjasniji simptom upale pluća mi je bila bol u plućima, koncentrirana na dio koji je upaljen, i to stalna, bez obzira na kašalj. Zatim umor nakon najmanjeg napora i znojenje. Zadnji put je isto mislila doktorica da je viroza, sve dok mi nije bilo općenito sve gore i gore, na hitnoj su dijagnosticirali pneumoniu RTGom i vadili arterijsku krv.

    Za kašalj mi je pomagalo i, a to je stvarno prastari recept, skuhati 2-3 glavice kapule ( crveni luk) u juhi, sporedno da li od mesa ili povrća. Kuhana kapula se baci, a juha jede Obično treba mjesec-dva da prestane kašalj nakon upale pluća.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 27.10.2016. at 14:26

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Idem sutra u laboratorij pa ćemo biti pametniji.

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Crp 69, to je viroza?
    Leukociti i sedimentacija su ok.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Crp 69, to je viroza?
    Leukociti i sedimentacija su ok.
    Nadam se da će ovo vidjeti aleksandra70vanja i točno odgovoriti. Koliko se sjećam, onak iz rukava, 70 je granica tj.do 70 bi bila viroza, pogotovo ako ti je ostalo ok. Držse!

  35. #35
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pholcodine bih ja odmah izbacila jer to ti je kodein - više štete nego koristi. Za ovaj drugi nisam ni čula. Sirup od izdanaka smreke ti je ok, maslinovo ulje ne znam kako koristiš, ali trebala bi se time namazati navečer po prsima i leđima, obući staru majicu + debelu vestu i u krevet. Za istu stvar u sjevernoj Hrvatskoj koriste svinjsku mast. To radi tako da ti začepi pore i zadrži tako toplinu u tijelu, pa će se sluz (ako je ima) otopiti i suhi kašalj će se pretvoriti u produktivni.

    Čisti nadražajni suhi kašalj je obično rezultat suhog zraka u okolini. Doma ti je lako - staviš vodu u isparivače + solnu lampu i super, aliiii na poslu je koma. Mi imamo na poslu isparivač na radijatoru (baš sam utočila vodu, jer ako ja to napravim, nitko drugi se ne sjeti).

    Dodatno - prašina od papira, pa ona koju statički navlači elektronika = koma

    Ja povremeno ukradem sinu Flixotide (ili nešto slično od tih lijekova za astmu) i to mi je super, ali ne bih ti preporučila da to radiš na svoju ruku, jer to je inhalacijski kortikosteroid, ali se pokazalo najboljim. Moraš pitati dr da li bi to bilo ok za tebe, pogotovo ako imaš još kakvu terapiju. Ono što možeš raditi na svoju ruku je slijedeće:
    - potpis za čaj od lovora (ili sirup) - to sam ja godinama svom E. kuhala i pomagalo je.
    - fiziološka otopina u nos (bez brige, dođe to i u niže dijelove pluća) - aquamaris u spreju, a propolaid je još bolji (kombinacija morske vode i propolisa)
    - ISLANDSKI LIŠAJ u sirupu ili pastilama

    Moraš paziti da ti sluznica uvijek bude vlažna - bitno je uzimati DOVOLJNO TEKUĆINE u obliku juhe, čaja, kompota, vode, bilo čega - bila žedna ili ne, to je nužno. Ja osjetim prvo na očima da mi se sluznice suše, ali to je individualno. Ako ne osjetiš žeđ, stavi si bocu ili šalicu negdje u vidno polje da se podsjećaš.

    Ako je sluznica tanka i nikakva, veća je vjerojatnost da kroz nju probiju bakterije i eto ti upale s temperaturama kakve si opisala.

    Btw. za tinitus je isto važna rehidratacija organizma. Povremeno si uzmi nešto izotonično (Iso-sport ili slično, ima i negaziranih) ili si napravi sama (evo brzinski, kako ja radim: 0,5 dl soka od grejpa ili nara ti je dosta, u to dodaš na vrh noža soli i žličicu meda i dopuniš vodom do 2 dl). Evo tu sam na brzinu našla i više o tome: https://www.fitness.com.hr/prehrana/...i-napitak.aspx

    Eto, liječi se i brini o sebi.

    I probaj si nešto učiniti na poslu da ti uvjeti rada budu normalniji, ako je ikako moguće. Znam da je to teško izvedivo, ali probaj...

    Petrlin,ja se tebi uvijek iznova divim

    (sigurna si da se u prošlom životu nisi bavila medicinom ?)
    Posljednje uređivanje od Forka : 27.10.2016. at 18:06

  36. #36
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma ona je bila neka multitasking/multitalent vještica. <3

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Petrlin,ja se tebi uvijek iznova divim

    (sigurna si da se u prošlom životu nisi bavila medicinom ?)
    Hvala, draga... ali ja se u OVOM životu bavim time, uz muža alergičara i dva sina iz iste vreće od kojih je jedan astmatičar, sa smetnjama od rođenja. Silom prilika sam to savladala.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ona je bila neka multitasking/multitalent vještica. <3
    Dadada, u pravu si... Bundeva uljna mi je već u špajzi i čeka vikend, hehe...

  39. #39
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ona je bila neka multitasking/multitalent vještica. <3

    hahaha, fakat

  40. #40
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, draga... ali ja se u OVOM životu bavim time, uz muža alergičara i dva sina iz iste vreće od kojih je jedan astmatičar, sa smetnjama od rođenja. Silom prilika sam to savladala.

    ajooooj

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja prognoziram malo lijeka na bazi meda
    sumameda


    što znači da su L u redu?
    koliki su?
    kakva je diferencijalna?

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja prognoziram malo lijeka na bazi meda
    sumameda
    Ajoj, nasmija me ti, kao i komentar za multitaskih Peterlin - kako dođe Halloween, tako se sjetim Peterlin (vještičji prstići su zakon). Mojca, drž' se, nadam se da će ti bit bolje. Vjerovali ili ne, nama reklo da nije niti točna ona "med ne može odmoći" - ovima s peludnim alergijama navodno može i odmoći - ali mi smo isto iz astmatske priče, a Mojca to nema.

  43. #43
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    ERITROCITI (EBR)4,15(E)119 do 157g/L
    HEMOGLOBIN (EBR)120(E)0,356 do 0,47L/L
    HEMATOKRIT (EBR)0,366(E)83 do 97,2fL
    MCV (EBR)88,2(E)27,4 do 33,9pg
    MCH (EBR)28,9(E)320 do 345g/L
    MCHC (EBR)328(E)9 do 15%
    RDW (EBR)12,7(E)6,8 do 10,4fL
    MPV (EBR)10,0(E)158 do 42410^9/L
    TROMBOCITI (EBR)215(E)3,4 do 9,710^9/L
    LEUKOCITI (EBR)7,13(E)44 do 72%
    NEUTROFILNI GRANULOCITI (%) (EBR)78,3H(E)20 do 46%
    LIMFOCITI (%) (EBR)12,8L(E)2 do 12%
    MONOCITI (%) (EBR)7,6(E)do 7%
    EOZINOFILNI GRANULOCITI (%) (EBR)1,0(E)do 1%
    BAZOFILNI GRANULOCITI (%) (EBR)0,3(E)2,06 do 6,4910^9/L
    NEUTROFILNI GRANULOCITI (aps) (EBR)5,59(E)1,19 do 3,3510^9/L
    LIMFOCITI (aps) (EBR)0,91L(E)0,12 do 0,8410^9/L
    MONOCITI (aps) (EBR)0,54(E)do 0,4310^9/L
    EOZINOFILNI GRANULOCITI (aps) (EBR)0,07(E)do 0,0610^9/L
    BAZOFILNI GRANULOCITI (aps) (EBR)0,02(E)4 do 24mm/3,6 ks
    BRZINA SEDIMENTACIJE ERITROCITA(SE) (WES)22(C)

    Korištene mjerne metodeEBR) Elektronski brojač(WES) WestergreenAnalize su rađene u serumu (S), EDTA-krvi (E), citratnoj krvi (C), citratnoj plazmi (CP), urinu

  44. #44
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja prognoziram malo lijeka na bazi meda
    sumameda


    što znači da su L u redu?
    koliki su?
    kakva je diferencijalna?

    Bojim se da si u pravu

  45. #45
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene veceras isto ubija kasalj. Idem ubaciti septoletu u usta i zaspati s njom valjda se necu ugusiti po noci :rolleyes:

  46. #46
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E da, moj suhi je postao produktivan, pa kad sam sve iskasljala, postao opet suhi.
    Sad više bi voda svete Bete ne pomaže.

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Imam li samo ja osjecaj da si jedne vrijednosti pisala s nalaza a reference iz sasvim drugog izvora
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.10.2016. at 07:22

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam pisala ili prepisivala, prelijena sam ja za to, kopirano je s nalaza koji je bio u pdfu.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 28.10.2016. at 07:25

  49. #49
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Istina, možda nisam dobro iskopirala

  50. #50
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jelena u pravu su, ne znam na koju foru referentne vrijednosti uzima iz reda ispod.
    Pokušala sam ponovno, dobila isto.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •