Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 112 od 112

Tema: Roditeljski dopust s radom na pola radnog vremena

  1. #101
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji neki propis koliko sati dijete maksimalno može biti u školi s obzirom na uzrast, ako roditelj koristi SRV. Satnica pokriva samo redovnu nastavu.
    Znam da smo nekim roditeljima morali u školi izdavati potvrde za to.
    Moze biti u instituciji 7 sati ( ili cak 8 nesto su mjenjali pravilnik). Nigdje nije ograniceno samo na redovnu nastavu.

  2. #102
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Druga stvar je da li je djetetu u interesu da boravi zbog poteskoca toliko sati. To je posebna prica.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moze biti u instituciji 7 sati ( ili cak 8 nesto su mjenjali pravilnik). Nigdje nije ograniceno samo na redovnu nastavu.
    Mislim da nije tako. Dijete je sad već u srednjoj školi, no u drugom ili trećem razredu trebali smo napisati tu potvrdu majci. Ispadalo je da je po redovnom planu i programu dijete jedan sat duže (čini mi se tjedno) u školi nego što propisi dozvoljavaju da bi majka koristila SRV. Neka nebuloza totalno.

    U kasnijim razredima nije bilo tih problema, valjda su uskladili satnicu.

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    može biti do 8 sati, realno mislim da nijedno dijete nije toliko ako već roditelj ima papir i povlasticu

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    4

    Početno

    Da malo dignemo temu...
    Zanima me slijedeće: krenula bih raditi na pola radnog vremena, treće dijete je u pitanju, 20 mjeseci staro. Mislila sam prekinuti roditeljski dopust, iskoristiti godišnji od prošle godine, a onda raditi na 4 sata. Negdje sam pročitala da ne bi smio biti prekid dulji od 30 dana, zbog obračuna? Zna netko?

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Oprosti ne razumijem kakav prekid, pa cijelo vrijeme si u rad.odnosu.
    Kad si na GO vise nisi na dopustu nego si ponovno u "rad.odnosu".

    I kad krenes radit 4h dnevno takodjer ces koristit god.odmor, nema tu nikakvih prekida.

    Moguce da te nisam dobro razumjela.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.02.2022. at 20:56

  7. #107
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sigurno ce se javit cure koje su radile na pola rad.vremena pa ce konkretnije pomoci.

  8. #108
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    ja radim na pola radnog vremena...godisnji koristis tako da prekidas porodiljni, iskoristis go i onda opet saljes na hhz zahtjev za aktiviranje porodiljnog/rada na pola radnog vremena...cijelo vrijeme si u radnom odnosu, nema prekida...samo od hzzo dobivas novo rješenje koje se produzuje za period go posto ti tada rad na pola radnog vremena miruje

  9. #109
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Znači možeš sad aktivirati godišnji od 2020, na vrijeme treba predati papir uhzzo, da ti se izda rješenje za " povratak na posao" s određenim datumom, odmah možeš odnesti i papir od kad ti ide polovično radno.

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jedino šta treba paziti ako će ti u budućnosti trebati bolovanje ,da prije mjeseca u kojem ideš na bolovanje imaš isplaćene dve i više plače

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala cure.
    Najviše me zanimalo to smijem li prekidati porodiljni na više od 30 dana da bih koristila stari g.o.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    4

    Početno

    Čitam teme vezane uz ovaj rad na pola radnog vremena, i čini mi se da nitko nije imao problema s poslodavcem kad je to najavio? Je li moguće to u našoj državi?

    Mislim, ja znam da imam pravo na to i da mi samo mogu odgoditi korištenje na 30 dana dok se ne izorganizira, ali kod mene je (državna firma) toliki problem s organizacijom posla da sam već na rubu da odustanem od svega i ostanem doma 3 godine na minimalnoj naknadi.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •