Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Mastitis/ Apaces na dojci- incizija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    4

    Početno Mastitis/ Apaces na dojci- incizija

    Drage RODE,
    Sredinom 10mj sam morala obaviti operaciju (inciziju) lijeve dojke jer je mastitis nazalost presao u apsces a antibiotici nisu pomagali.. s obzirom da sam imala 2 incizije i temp. 40, mlijeka sam imala sve manje i uvela AD. Prekjucer sam takodjer zavrsila na operciji desne dojke iz istog razloga.. primjetila sam da su kvrge nakon incizije jos uvijek prisutne iako ne bolne.. da li je netko imao isto/slicno iskustvo? Da li je normalno da su kvrge i dalje prisutne? Doktori mi nista ne zele reci.. Hvala!!

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozes li ih pitati? To bi svakako bilo najbolje, s obzirom da je rijec o operaciji.

    Sto se tice laktacije, vjerujem da ti se cinilo da imas manje mlijeka (iz ovog ili onog razloga), ali ono nikamo nije moglo nestati, pogotovo ako je dojenje bilo u potpunosti uspostavljeno i ako ste normalno dojili. Dakle, ako je od prestanka dojenja proslo prakticki manje od 14 dana, lako je moguce da se kvrge stvaraju od mlijeka koje tijelo jos uvijek proizvodi.

    Sisa li beba jos uvijek?

    Svakako treba ustanoviti uzrok kvrga i rjesavati problem.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Ma pitala sam ih ali nema konkretnog odgovora. Cak sam pitala i plasticnog kirurga ali "prenapuhan" je da bi mi odgovorio, samo je mahnuo rukom. Dojila sam mjesec dana kad sam imala 2 incizije pa sam nazalost zaustavila laktaciju jer mi se apsces u medjuvremenu pojavio i na drugoj dojci... vise nemam mlijeka pa ne dojim.. ovo nisu kao nove kvrge, vec oko podrucja rane zadebljanja koja podsjecaju na kvrge i tu je izrazito suha koza.. strah me da mi to ne ostane kad se rane zatvore ili ne daj boze da se nesto ponovno zakomplicira.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Morat ces onda nazad lijecniku. Mlijeka jos uvijek moze biti (osim eventualno ako nisi laktaciju prekidala bromergonom, sto eventualno moze nositi neke druge posljedice), tako da to moze pridonositi stvaranju novih ili odrzavanju starih kvrga.

    Svakako se javi na odjel gdje si bila, odnosno lijecniku koji vodi cijeli slucaj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •