Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Koliko je teška školska torba - 5. do 8. razred?

  1. #1
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno Koliko je teška školska torba - 5. do 8. razred?

    Potaknuta ovim videom https://www.youtube.com/watch?v=2W2Tk5Aemac&app=desktop (na stranu što i sama svaki dan žalim svoje dečke zbog težine ruksaka), od sljedećeg tjedan ću svaki dan vagati ruksak i slati mailove ministarstvu obrazovanja. Moj petaš je visok i snažan, ali usprkos svemu tome ne želim da tegli ruksak koji kao da je pun kamenja! Jesu li stvarno potrebne sve te silne radne bilježnice? Ne može li se organizirati nastava i bez da ih nose sa sobom?

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I da, gdje su fizijatri, pedijatri, ortopedi u cijeloj priči?

  3. #3
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,634

    Početno

    ne znam koliku su teske torbe ali unaprijed me strah dogodine kad maza krene 5.r kako ce nosit torbu kad ima 6,7 sati :/
    on je za sad 135 cm visok i 29kg tezak, jedva i sad nosi torbu kad ima 5 sati a kamoli kad dogodine bude vise knjiga u njoj :/

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Angie ja sam jednostavno zatvorila oci, kupila mu, nadam se. dobar ruksak i mantram sve ce to narod pozlatiti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Moj V nema 40kg u 6. razredu.srce mi se stisne od jada one dane kad ima 6 razlicitih predmeta.
    Vecinu RB Ne koriste u skoli, ponekad na satu rjesavaju RB iz vjeronauka i hrv kao pripremu za test.
    Ne znam kako nije palo napamet reci ucenicima da RB rjesavaju kod kuce i donose na pregled jedan tjedan j mjesecu. Atlas iz geo moraju nositi ali ga ne kotiste na satu nego samo veliku kartu. Iz hrv svaki dan nose 4 komada...bas cu i ja vagnuti tih dana

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Definitivno su torbe preteške.
    Od svih udžbenika i radnih bilježnica, najbizarniji mi je udžbenik informatike s pripadajućom radnom bilježnicom (Profil), koji zajedno čine dvije pozamašne knjige. A unutra - poluprazne stranice, s puno slika, malo teksta, ukratko - imam dojam da se netko razbacivao papirom kod dizajna stranica.
    S tim da moj šestaš ima maniju natrpati u torbu osim obaveznih knjiga još i 2-3 neobavezne, pa još 2 dodatna udžbenika, ili "nešto za čitanje pod odmorom" (za što ionako obično nema vremena), tako da njegova torba često bude još i teža
    Ali zato napunjen planinarski ruksak po Velebitu i Alpama nosi kao od šale Bar neka korist, ako se o koristi može govoriti, jer pitam se što će njegova kralježnica misliti o svemu tome za 20-30 godina...

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    knjige su toliko teske da se torba tj. ruksak nakon nekog vremena (ako izdrzi godinu i pol, sretna sam) - jednostavno potrga
    pukne naramenica
    ili se podere negdje na dnu


    nepotrebno puno stvari se nosi, puuno previse
    sigurno se moze organizirati nastava i bez 3 knjige ili rb po predmetu. 100% sam sigurna, uostalom ne treba izmisljati toplu vodu, ima u svijetu kilometar primjera

    ali .... uzalud
    GODINAMA se o ovome pise i prica (ja pratim 11 godina, otkad mi je prvo dijete krenulo u skolu)
    nikakav napredak u odterecivanju djecjih ledja

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kad smo kod udžbenika, iako mrzim Alfine zbog kvalitete korica, iz matematike za 5 razred imaju integriran udžbenik s zbirkom u jednom. jedan za prvo polugodiste, drugi za drugo. to mi se svidjelo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nama je to već 8. godinu bolna točka. I tek mi je rekla ovu godinu da joj je lakše nositi torbu. Sad ima nekih 36 kg

  10. #10
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ne da nema napretka, nego mi se čini da je stanje sve gore!
    Ja ću ozbiljno svaki dan vagati i njega i torbu i računati koliki postotak vlastite težine on nosi na leđima. Ako treba, prijavljivat ću i dežurnim zdravstvenim službama. Ne želim da ima problema s kralježnicom ili koljenima zbog nekog tko želi zaraditi na pustim radnim bilježnicama!!!

  11. #11
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Meni najvise smeta to sto imaju po 4-5 stvari iz svakog predmeta. Recimo nasi imaju iz hr - radnu biljeznicu, udzbenik, biljeznicu, zadacnicu ( to sve nose svaki dan) i jos biljeznicu za lektiru. Isto tako iz mat - biljeznica, zadacnica, radna, udzbenik. Samo po sebi nije nista tesko ali kad se skupi onda je previse toga.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    lektira se ne nosa svaki dan

    zadaćnica kaj je to ( bilježnica za zadaće?)

    i kolko je teška torba prvašića ako se smije znat?

  13. #13
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Da, lektira ne a sve ostalo da. Mi smo imali jednu biljeznicu za sve pa smo isto tako naucili. Zadacnica je zadacnica - ona neka tanja biljeznica sa crtama sa strane za pisanje zadaca. Nisam ni ja nikada prije vidjela bi cula.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Pisanje zadacnice u prvom razredu?

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    ima nekih 6 kg u 1. razredu jelena_O.

  16. #16
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Mislim da je jedna mama kod nas rekla da je izvagala 7 kg.
    Iz matematike imaju udzbenik, radnu, zbirku, biljeznicu s kockama i geometrijsku.
    Moje dijete je medju vecima u razredu, ima mozda 22 kg, nisam ga vagala od ljeta.
    Svaki dan si nosi vodu u skolu, zao mi je dati mu punu bocu pa stavim samo malo a on si onda dotoci ako treba, cak smo pernicu mijenjali kako bi bila sto laksa... Jadno to nase skolstvo.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ja ću ovih dana izmjeriti za 5 razred, klinka veli da njoj nije problem to nositi istina mi imamo do škole 2.568 koračića

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Učeničke torbe su stvarno preteške!

    Moje iskustvo je kada učitelji kažu - što treba donijeti na sat npr donesite udžbenik i bilježnicu, a sve ostalo ostavite kod kuće, učenici nose SVE. Jer je jako teško zapamtiti što treba donijeti, pa za svaki slučaj tegli se sve.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Baš sam htjela napisati da bi nastavnici tu mogli pomoći tako da govore što treba donijeti na koji sat, ali vjerojatno bi bilo puno zaboravljanja.

    (realno npr. iz HJ imaju čitanku i gramatički udžbenik, i sigurno ne koriste oboje na istom satu)

    Opet, ima ekstrema kao kod moje kćeri kad im učitelj nije govorio što da donesu za likovni pa bi na taj dan nosili u školu kompletan pribor.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Opet, ima ekstrema kao kod moje kćeri kad im učitelj nije govorio što da donesu za likovni pa bi na taj dan nosili u školu kompletan pribor.
    Mi smo u osnovnoj imali nastavnicu koja namjerno nije htjela reći što donijeti za likovni, jer je htjela da učenici nose kompletan pribor svaki put.
    Kasnije sam naišla, mislim baš na ovom forumu, komentar da dotična nastavnica u toj školi još uvijek radi i još uvijek ima istu praksu
    Kod mog djeteta u školi organizacija likovnog je jedna od rijetkih stvari koje stvarno dobro funkcioniraju - na oglasnoj ploči kod rasporeda sati svaki tjedan piše što koji razred treba donijeti od pribora, i svi znaju da tamo treba pogledati. Nema onog - niste rekli, nisam čuo, i sl.

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod moje isto sad u višim razredima znaju što treba donijeti. Ovo je bilo u nižim.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kod moje isto sad u višim razredima znaju što treba donijeti. Ovo je bilo u nižim.
    U nižim razredima je obično organizirano tako da sav potencijalan pribor za likovni stoji u školi, u kutijama ili sl. Pa samo izvade ili učiteljica podijeli na satu što treba.

  23. #23
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pisanje zadacnice u prvom razredu?
    Ja ne govorim o prvom razredu nego o 6r oš.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Meni najvise smeta to sto imaju po 4-5 stvari iz svakog predmeta. Recimo nasi imaju iz hr - radnu biljeznicu, udzbenik, biljeznicu, zadacnicu ( to sve nose svaki dan) i jos biljeznicu za lektiru. Isto tako iz mat - biljeznica, zadacnica, radna, udzbenik. Samo po sebi nije nista tesko ali kad se skupi onda je previse toga.
    Evo, samo da potvrdim već rečeno. Puno ovisi o nastavniku. Moj stariji je iz hj uvijek znao kada se nosi čitanka, kada lektira, a kada udžbenik iz pravopisa i radna bilježnica. Ali to nije uvijek tako... S druge strane,moj mlađi je u 5.r pretežno iz svih predmeta teglio sve, ali zato jer na satu nije pazio, pa nije čuo što treba donijeti. Kasnije je naučio, ali dugo mu je trebalo, tako da nije sve do nastavnika, moće biti i do djeteta.

  25. #25
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, samo da potvrdim već rečeno. Puno ovisi o nastavniku. Moj stariji je iz hj uvijek znao kada se nosi čitanka, kada lektira, a kada udžbenik iz pravopisa i radna bilježnica. Ali to nije uvijek tako... S druge strane,moj mlađi je u 5.r pretežno iz svih predmeta teglio sve, ali zato jer na satu nije pazio, pa nije čuo što treba donijeti. Kasnije je naučio, ali dugo mu je trebalo, tako da nije sve do nastavnika, moće biti i do djeteta.
    Peterlin, da gledam samo moju bi mislila da je kao kod tvog mladjeg . Ali se zale i ostali roditelji, ima dana kad jim ne stane sve u torbu - pogotovo u danima kada nose i tjelesni . Ili kutije za tehnicki. Ili likovnu mapu ( nasi u visim razredima nista ne drze u skoli!!).

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne govorim o prvom razredu nego o 6r oš.
    zadaćnice se pišu do 2-3 puta u godini dana

  27. #27
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Zadacnica je za domacu zadacu?!? Nasi je imaju skoro svaki dan.

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    U nižim razredima je obično organizirano tako da sav potencijalan pribor za likovni stoji u školi, u kutijama ili sl. Pa samo izvade ili učiteljica podijeli na satu što treba.
    Bilo je i kod nas tako organizirano, ali onda je bilo problema s tim kutijama jer dijele razrede, pa su ih donijeli doma, a onda im učitelj ne bi rekao što da donesu nego su nosili sve.
    Vjerujem da u većini škola ipak niej tako, zato sam i napisala da je ovo ekstrem.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kod nas imaju ormariće. Tamo drže kutiju za likovni i tenisice.
    No najveći je apsurd ;( kad se pročita da liječnici preporučuju da torba ne bi trebala biti teža od 10% djetetove težine .

  30. #30
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    kod nas srećom nosimo torbe ponedjeljkom - vraćamo petkom

    2. razred - knjige, bilježnice, pernica = 5.5 kg, torba je 1,3 kg, znači ukupno skoro 7 kg (s papučama je i više)

    on ima ca. 23 kg, veselje... trebalo bi izdavačkima dati da nose svaki dan po 30 kg uokolo pa da vidimo

    p.s. koliko se ja sjećam, zadaćnica je za sastavke
    Posljednje uređivanje od Willow : 29.10.2016. at 20:27

  31. #31
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja nekad ponesem njen ruksak (7. razred), pa mi je muka od težine, a ima me i to puno, previše
    žao mi je da je nisam fotkala neki dan
    ruksak na leđima
    preko ramena torba s mapom i priborom za likovni
    u jednoj ruci torba sa šlapama
    u drugoj torba s opremom za tjelesni

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    O da, zato mi kad god možemo i kad njoj paše uskačemo s vožnjom a već je osmi razred. Na nekom od topica su se čudili vožnji u školu. No nije sve crno bijelo

  33. #33
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je tek drugi pa kad izvazem 7kg ne mogu vjerovati. Srecom ove godine su jos u prizemlju pa ima onu torbu na kotacice, za iducu vec sad intenzivno razmisljam kako, nikakve koristi od perolake torbe dok su knjige toliko teske (npr hrvatski ima svaki dan a nosi udzbenik, rb, citanku, biljeznicu i jos ponekad lektiru da cita na boravku). Za boravak jos nosi i neke blokove za crtati, pa ostale knjige, tjelesni... nakupi se. Mogu si zamisliti koliko je tek grozno u visim razredima kad imaju 6-7 predmeta u danu. Ja se sjecam da mi uopcenismo nosili rb, samo udzbenike i biljeznice, eventualno atlas, a rb je doma rjesavao ko je htio (ja nisam ) Zbirke bi prof iziktirao koji zadaci su za zadacu, to je isto stajalo doma. Itd..

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Zadacnica je za domacu zadacu?!? Nasi je imaju skoro svaki dan.
    Naši u tu svrhu imaju još jednu debelu normalnu teku na kaže ili crte u koju se pišu samo zadaće, zadacnice služe za sastavke ko i u moje doba, osim matematička koju naši ne upotrebljavaju koja se može koristiti za testove. U moje doba se pisala sastavak u zadacnicu pa je ispravak bio na ćirilici ako je original bio na latinici i obrnuto.
    Inače neki dan sam spakirala knjige od klinke u njenu bivšu torbu koja skoro ide na put sve skupa s torbom je bilo 5 kila, ali mi je klinka rekla da ona nikad nema tolko knjiga u torbi, budem jedan dan napravila stvarno stanje pa javim

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    moja je 5. razred, ima 35 kg, a na leđima 7 kg
    duplo od dozvoljenog

    ima li rješenja ovome?

  36. #36
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

  37. #37
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Dakle danas
    2-as- 7.5kg!!!
    5-as: 6.6kg
    U Z A S
    Ovaj moj jadnicak ima 10min do škole, to vuče na kotačima a onda je mora odnijeti na kat. On ima 24kg , znači torba je1/3 njegove težine. Pa tko je tu lud?!?!?!
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.02.2020. at 08:45

  38. #38
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    to s tim školskim torbama je katastrofa
    nadala sam se da će biti bolje u srednjoj, ali nije, ja ju jedva podignem

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    to s tim školskim torbama je katastrofa
    nadala sam se da će biti bolje u srednjoj, ali nije, ja ju jedva podignem
    Da, to je tako za gimnazije. U strukovnoj moj mlađi sin ima puuuuno lakšu torbu. Nema baš puno udžbenika, ali gradivo dobije u digitalnom formatu. Ne razumijem zašto se tako ne bi moglo i s gimnazijskim gradivom. Zapravo, razumijem, ali to nije tema...

    U razredu mog starijeg sina imali su aranžmane po dvoje tko nosi udžbenike, tako da nikom ne bude previše. Ne znam, možda je to rješenje za predmete na kojima profesori ne inzistiraju da svaki učenik ima baš svoj udžbenik.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Torba u srednjoj je katastrofa. Ja to jedva mogu podignuti, koliko je teška. Može je koristiti kao hladno oružje
    Ok, djelomično mu je i torba teška sama po sebi, a djelomično je i on sam natrpa. Nisam sigurna koliko je zaista obavezno nositi sve udžbenike iz svih predmeta koje ima taj dan (plus bilježnice i fascikli s dodatnim materijalima koji su obavezni). Već smo se više puta natezali oko toga, na kraju sam ga pustila da radi kako hoće. Ako ga baš toliko veseli tegliti, neka tegli

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Baš sam to htjela napisati, teška je, ali bome i moja nosi i što treba i što ne treba.

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Torba u srednjoj je katastrofa. Ja to jedva mogu podignuti, koliko je teška. Može je koristiti kao hladno oružje
    Ok, djelomično mu je i torba teška sama po sebi, a djelomično je i on sam natrpa. Nisam sigurna koliko je zaista obavezno nositi sve udžbenike iz svih predmeta koje ima taj dan (plus bilježnice i fascikli s dodatnim materijalima koji su obavezni). Već smo se više puta natezali oko toga, na kraju sam ga pustila da radi kako hoće. Ako ga baš toliko veseli tegliti, neka tegli
    Mi smo došli do istog zaključka. Moj stariji sin je slobodni strijelac, nikada se ni s kim nije htio dogovarati da radi u paru, čak je i ormarić imao sam (nije dijelio s nekim - ne znam da li slučajno ili namjerno...) Kako god, iz dugoročne perspektive, nošenje ruksaka i 25-minutno pješačenje u jednom smjeru od doma do škole nije mu naškodilo. Netko ima teretanu, a netko teški ruksak, hehehe....

  43. #43
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    tanja, isto i kod nas, odustala sam od natezanja s njom
    Posljednje uređivanje od n.grace : 20.02.2020. at 15:02

  44. #44
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kod mojih srednjoškolaca nema ni govora o težini torbe. Maturantica nakon prvog srednje ruksak niti ne nosi, nosi ručnu damsku torbicu. Nešto knjiga drži u školi, ako nosi išta to je vrlo malo.
    Trećaš nosi ruksak ali osim knjiga budu tu i tenisice i hrana i još koješta.
    Sedmašici je torba ubijajuće teška, već prvašica (srednje) ima bitno lakšu.

    (srednjoškolci su svi gimnazijalci, tako da nije do smjera )

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moj maturant modi sve kaj treba ali čini mi se da je torba ipak lakša ove godine

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja se isto preporodila u srednjoj školi, dio drži u ormariću, pa onda nešto dijele. Uglavnom torba lakša a ona izrasla. Šteta što nije u osnovnoj bila ove težine torba
    Posljednje uređivanje od larmama : 23.02.2020. at 22:02

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Moja srednjoškolka nosi gablec, par bilježnica i gdjekoju knjigu, ovisno o rasporedu...

    Ali je zato u osnovnoj opako teglila...
    Mi smo se od 5tog razreda borili na vijeću roditelja, svaki dan vagali torbe, računali prosjeke, visili profama na glavi... i izborili! da profesori paze na težinu torbi, pa su oni dogovarali nošenje knjiga u parovima, najavu kad (ne)treba nositi knjigu,.... Smanjili smo sa 18% na dozvoljenih 10% djetetove težine

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •