Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: suocavanje sa usvojenjem

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    5

    Početno suocavanje sa usvojenjem

    postovani, prvi put se javljam.Majka sam djevojcice od osam godina,koju smo usvojili sa njenih godinu dana starosti. Nikad anismo od nje krili tu cinjenicu da smo je usvojili,taj termin @usvojenje @smo uvijek otvoreno koristislil.medjutim,sa njenh sedam godina smo joj u potpunosti objasnili sta to ynaci/da ju je rodila neka druga teta. Posto je moja lutkica hipersenyibilna, ona je to veomatesko primila. Tada nastaju nase tegobe>bolovi u glavi,predahnjivanje i unayad pola godine stalna bol u podrucju pupka te u yadnja tri dana bol stomaku nakon sto obavi veliku nuydu. Tokom dana milion puta m,i kaye mama boli me stomak... ja sam istraumatiyirana.Da li ima neka mama koja se susrela sa ovakvom situacijom da mi pomogne sta dalje.
    Hvala vam puno

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Imate li mogućnosti posavjetovati se sa psihologom?

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moj ti je savjet da posjetite liječnika. Vjerojatno ćete dobiti uputnicu za specijalista za bolesti crijeva. Preosjetljiva djeca znaju reagirati baš tako, da osjete čestu, jaku bol u predjelu silaznog dijela debelog crijeva. Otprilike lijevo sa strane i malo gore od pupka, pa prema dolje.

    Bol je toj djeci stvarna, iako nema anatomskog razloga. Možda bi joj pomogli probiotici, laganija hrana koja ne napuhuje. A najbolje će joj pomoći vrijeme i puno, puno ljubavi i razumijevanja. Ona će tu spoznaju da je usvojena nekako procesuirati, nastaviti živjeti s njom i prihvatiti je. Koliko vremena će trebati, to nitko sada ne zna.

    Možda bi psiholog bio od pomoći, ali pazi kako joj to prikažeš, da ne bude kontraproduktivno. Možda da u početku ti razgovaraš sa liječnikom i psihologom, bez nje.
    Drž'te se i želim da tvojoj djevojčici bude što prije, što boilje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Svakako posjetite liječnika kojem ne morate objašnjavati povod bolova. Za psihologa se dobro raspitajte i prvi razgovor obavite sami. Nas sa manjim klincima ovakve stvari tek čekaju pa nas nemojte zaboraviti informirati o tijeku stvari.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    5

    Početno suocavanje sa posvojenjem-odgovor

    Citiraj DeDada prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako posjetite liječnika kojem ne morate objašnjavati povod bolova. Za psihologa se dobro raspitajte i prvi razgovor obavite sami. Nas sa manjim klincima ovakve stvari tek čekaju pa nas nemojte zaboraviti informirati o tijeku stvari.
    hvala vam puno.Nekako mi je lakse kad znam ,kad vidim da nije tako strasno kako je to u mojoj glavi. Obavjestavat cu vas on svemu,naravno da hocu,jer je lakse kad imamo podrsku.Psihologa-traumatologa sam vec ukljucila.Ona kaze da moja curica osjeca krivicu i bijes,ali da svjesna moje velike ljubavi prema njoj.Hvala vam jos jednom sto ste mi posvetili svoje vrijeme. I jos da vam kazem, kada je sve to pocelo, morali smo uraditi bruku nalaza, od kojih je jedsn pokazao prisustvo helicobakterije te smo pili omeuol, koji je mnogo pomogao,Hvala vam svima jos jednom

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    5

    Početno

    drage moje, evo da vam se javim, da vam kazem kako teku stvari. Od onog mog zadnje javljanja, potrazila sam jos par psihologa, nasla dva psihoterapeuta i radimo.. Takodjer sam pronasla veoma dobrog homeopatu,koji nam je dao caj majcino cudo ili rooibos pa ga koristimo. Sad se situacija popravila, neki dan smo o tome razgovarale, princeza mi kaze da jo je SVEJEDNO STO JE NISAM RODILA. nIKO SRETNIJI Od mene u tom momentu. Ja vcam se javljam ovako brzo,kratko,mozda i nepovezano, ali zeljela sam da ovo podijelim s vama, jer ste i vi meni puuuunooo pomigli kad sam bila uplasena.hvaaaaalalll

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Bit će sve u redu, dobro da ste odmah reagirali. Vraćat ćete se ovoj temi još desetke puta u raznim fazama odrastanja zato je drži uvijek otvorenom, ne napadno, ali povedi kojiput i sama "nevezani" razgovor". Ja bih znala diskretno započeti čak i neku temu s izmišljenom situacijom (znanci posvojili, teta od jedne poznate rodila mlada pa su socijalni radnici našli najbolje roditelje za bebu) ako bih ocijenila da je nešto muči. Druženja s drugim posvojiteljima također su pomagala da uživo vidi drugu djecu.
    Uvijek je bolje djetetu od najranije dobi (već s 2 g.) tumačiti stvari realno, tako se preduhitre ovakve situacije. Kad su mali, bez problema prihvate svoju različitost i lako shvate začeće, porod, dijelove tijela nazvane pravim imenom. Pojam posvojenje djetetu ne znači ništa ukoliko mu se ne objasni trudnoća i porod "prve mame".

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    5

    Početno

    dragi moji, evo da vam se opet javim. Situacija, Hvala Bogu, napreduje. Caj je izvrstan, preporucila bih ga svakom. Kcerka mi vise ne pati, nema bolove u stomalu, osimk kasd zeli nesto izvrdat-niko sretniji od mene. Bog dragi je dao da ce uskoro, aBd, od njen najbolje prijateljice i tetka usvojiti dijete pa je sa dona to shvatila kao nesto sasvim normalno. Nema jos uvijek nekih zapitkivanja,ali sam ukljucila djecijeg psihologa,bolje je kad se moze potrazit pomoc sa strane. Uglavnom, sad smo dobro, hvala Bogu, ajavit cu vam se uskoro, sa novim detaljima. Hvala vam svima sto ste uz mene, uz nas.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    5

    Početno

    dragi moji, osjecam potrebu da sa vama podijuelim sve sto mi se desavalo u posljednje vrijeme.
    Naime, bol u stomaku je bio ponovo na repertoaru,nakon sto je ,po prvi put otisla kod svekrvr na nocenje.I to je trajaaalooo. Nema sta nisam probala. U jednom momentu sam kupila baby sirup od lipe, maticnjaka, kamilice i bolovi sus se smirili. malo zatisja-i opet. Krenula je ona kod psihologa, krenula ja. Moj psiholog mi kaze, da je to njen nacin, ustvari,njene sinapse su se tako vec razvile i uspostavile vezu medju neuronima (citiram ga), da, ukoliko zeli mene, moju bezrezrvnu paznju, nju ce stvarno zaboiti stomak, mada nema organskih uzroka. Savjetovao me je da to iskuliram, pokusam da ne reagujem. ja se trudim, od deset puta, uspijem jednom da ne skocim na njen, nazovimo to zahtjev. Samo da vam jos kazem, naravno da sam ponovila pretrage,hvala Allahu,sv je ok, dijete je zdravo. Ja cu se truditi da vas i dalje obavjestavam o razvoju situacije, u nadi da ce moje iskustvo biti od pomoci nekom. Srdacan pozdrav

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    sretno leky!!!

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Siroto dijete.

  12. #12
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Leky žao mi je što se tvoja curica susreće sa takvim problemima , nemam nikakav pametan savjet za dati samo bih željela reći da se nesalažem s psihologom koji te savjetovao da pokušaš da ne reaguješ na njenene bolove, jer je to njen način traženja pažnje.
    Mislim ako traži tu pažnju, da joj je ona zaista potrebna i da bi bilo protivučinkovito to ignorisati i nimalo dobro za njenu i tako već ranjenu dušicu.
    Kako je već Beti gore napisala, i ako nema anatomski razloga ona te bolove zaista osjeti
    Mozda da primjeniš i jedan mali trik koji sam ja primjenjivala kad moje Princeze.
    Ovako, nakon jedne teške operacije ona je imala vrlo jake bolove koji su bili podnosljivi samo sa jakim tabletama protiv bolova. Kad bi tableta prestala da djeluju, a nije bilo još vrijeme za sljedeću, ona je često tako jako plakala da se meni srce cjepalo i onda sam u svoj toj muci rekla da ću joj sad skuhati Mama-čarobni-napitak i da će joj od njega bolovi ubrzo prestati. Otišla sam u dućan i kupila čaj koji ona do tad nije pila (mislim da je bila neka mješavina jagoda malina, bio je crven (a u stvarnosti je bio i fuj)) i skuhala ga. Kad ga je popila pitala sam ju, jeli joj pomogao Mama-čarobni-napitak, taj sami naziv Mama-čarobni-napitak ju je toliko opčinio da je na trenutak zaboravila na svoje bolove i rekla je da joj je pomogao. Placebo efekat valjda.
    I tako smo i poslije još dugo dugo kad bi joj se 'život svalio na leđa' kuhali Mama-čarobni-napitak i uvijek je imao posebnu moć
    Eto probaj, možete ga vi i nazvati drugačije onako kako vamo odgovara.
    Nadam se da ćeš se uskoro javiti sa malo boljim vjestima.
    Sretno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •