Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Crvena fleka na tjemenu

  1. #1
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno Crvena fleka na tjemenu

    Pozz svima!
    Nasoj curici 1 mjesec staroj se jutros pojavila crvena fleka promjera 3-4cm na tjemenu. Zbog guste kosice ne vidim jasno je li rijec o gusto zbijenim sitnim pristicima niti je li hrapavo na dodir. Nisam jucer jela nista neobicno niti sto pogoduje alergijama, nismo koristile nikakvu novu kozmetiku niti prasak, nema nikakvih drugih promjena na tijelu osim osipa. Fleka se ne peruta/ne ljusti, nema gnoja, nista iz nje ne curi.
    Zna li tko sto bi to moglo biti?
    Patronazna mi se ne javlja na telefon

  2. #2
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Dodala bih da se patimo s kakanjem-danas je treci dan da nije kakala-i da ima jako smrdljive vjetrove. Ne vjerujem da je povezano, ali da i to napisem just in case

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Naša je imala od ležanja crvene fleke. Namaži Sudocremom ili nekom kremom po izboru. Proći će kad bude manje ležala.

  4. #4
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ne vjerujem da je od lezanja-nekako mi zloćudnije izgleda. Ali nadam se da nisam u pravu. Namazala sam nekom kremicom sto smo dobili od pedijatrice-za kojekakva kozna oboljenja.
    jos sam ju obukla u neko ciklama odijelce da naglasim tu Gorbačevovsku glavu i kontam se kako mi je treće dijete i baš kad misliš da sve znaš, još se neki klinac pojavi i opet frka-panika

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Može biti neka alergija, a vjerojatno je kombinacija s tjemenenicom i može i te kako biti povezano s kenja njem, ja bi pripazila malo na svoju prehranu i pokušala vidjeti koliko se to mijenja na bolje-gore. Moji mladi su alergičan i slično im je počelo ko tvojoj, s time da je kod klinca bila i kombinacija s kenja njem skoro od rođenja

  6. #6
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    A jesamu misa...evo smo uspjeli bolje prouciti-ljuskava je fleka-tjemenica mi zvuci najprihvatljivije. Obje cure su mi imale tjemenicu do 3.rodjendana. ali se ne sjecam da je bilo crveno tjeme.
    Na fleki je i jedan mali zuckasti pristic-mozda od te kreme sto sam mazala.
    Prevrtit cu film sto sam jela unazad par dana pa probat eliminirat jedno po jedno.
    Cure-hvala na savjetima.
    Ako netko ima sto jos za dodati-dajte slobodno plz

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Slažem se da može biti alergija ili ad.

    Mom starijem sinu je pomagala krema Linola Fett kad bi mu se pojavile fleke po licu, a ponekad je imao i u vlasištu. Hladnoća pogoršava situaciju.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    mojoj klinki linola fett nije pomogla već odmagala, napose kaj smo posle skužili da je alergična na kikiriki

    probaj s bepantenom i eucerinom ( ali to je sve individualno)

  9. #9
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ja bih ak sumnjam na tjemenicu namazala baby uljem. Ako je tjemenica ljuskice ce se da ti iscesljati.

    A u samom pocetku opisa me asociralo na hemangiom, ili rodin ugriz.

  10. #10
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Hmmm...i mene je vuklo na rodin ugriz. Najstarija (6g- taman danas slavi ) ga jos uvijek ima na vratu, srednja ga isto dugo imala.

    Sad sam se sjetila da sam prije 3 dana dobila sumnjivu bolnu fleku uz bradavicu desne dojke. Ttetirala sam ju kao zastoj mlijeka iako nisam bas mogla napipati neku kvrgu ispod (ali peckalo je iznutra, crvenilo se i bilo vruce-po meni sve znakovi zastoja). Ta fleka mi je sinoc prosla, a njoj se jutros pojavila na tjemenu.
    :D da nije doslivno presla s mene na nju?
    Zezam se-tako razbijam paniku.
    Ne vjerujem da su fleke povezane.
    Pratit cu razvoj situacije. Navecer cu joj oprati tjeme vodom s malo maslinovog i namazati ovom La Roche-posay specijalnom kremom ili bepandermom pa sutra probat opet patronaznu nazvati.
    Imam i 2 potencijalna uzroka alergijama koje cu izbacit iz prehrane na par dana pa cemo vidjeti

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Izbacivanje na par dana nece donijeti nikakve rezultate. Pauza treba biti 14 dana ili vise. Ja ne bih na prvu loptu izbacivala nista. Radije pricekaj patronaznu ili se javi pedijatru (ja bih prije pedijatra nego patronaznu). Vjerojatno nije nista.

    Rodin ugriz bi bio na glavi od rodjenja. Je li moguce da do sad nisi vidjela?

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Izbacivanje na par dana nece donijeti nikakve rezultate. Pauza treba biti 14 dana ili vise. Ja ne bih na prvu loptu izbacivala nista. Radije pricekaj patronaznu ili se javi pedijatru (ja bih prije pedijatra nego patronaznu). Vjerojatno nije nista.

    Rodin ugriz bi bio na glavi od rodjenja. Je li moguce da do sad nisi vidjela?
    Kad bolje razmislim - moguce je da nije vidjela. Moj stariji ga je imao na potiljku (ima i danas kao i mm i njegov tata i deda) ali to se dobro vidjelo tek kad je otpala kosica s kojom je rodjen.

  13. #13
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Jucer se pojavila-gotovo sam 100% sigurna (uvijek ostavljam mjesta crvu sumnje). Danas kao da je mrvu manja. Patronazna misli da je 'mehanicki' uzrok-mozda smo joj prejako istrljali glavicu rucnikom nakon kupanja npr. Ako primjetim da se siri ili dobije gnojne pristice-bit ce najvjerojatnije bakterija. Mozda su joj seke prenijele iz vrtica, mozda su je nazuljale karike od slinga ako ga nisam dobro stavila.
    Rodin ugriz ima po kapcima i na korijenu nosica. Nisam jos vidjela rodin ugriz nekome na tjemenu na vrhu glave-moze li i tamo biti?

    U svakom slucaju me fleka trenutno manje brine-danas joj je 4.dan da nije kakala i hvatam se za glavu vec...
    Cure, hvala na pomoci

  14. #14
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Prijavljujem mega kakac. Fleka-nit se tiče nit se miče.

  15. #15
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Jupi za kakac!

    Proc ce i fleka!

  16. #16
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Samo se mame mogu toliko radovat drekecu :D

    Mada,na kraju dana i xy-tog pranja tri mala dupeta i ovog svog kontejnera,mogu ti, Jadro, reci da se zazelim mirisat i nekih ljubicica.

    On topic-odflekavit ce se kad tad

  17. #17
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Crvena fleka nestaje, a pocelo se jako perutati tjeme naprijed kod cela. Izgleda da ce to biti tjemenica ipak. I pristici joj se sire i mnoze sve vise-po obrascicima, celu i po prsima. Cisti se valjda.
    Sva sreca da joj jos oko ne bjezi ili nesto tako pa izludila bih..

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    a covjek bi mislio da postane lakse sa svakim sljedecim djetetom, haha
    kad se samo sjetim koje sam ja sve fobije imala

  19. #19
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ginger- :D za ne povjerovat da svaki put sve iznova 'ucis'.
    Ovo uopce nije kao vozit bicikl...

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Crvena fleka nestaje, a pocelo se jako perutati tjeme naprijed kod cela. Izgleda da ce to biti tjemenica ipak. I pristici joj se sire i mnoze sve vise-po obrascicima, celu i po prsima. Cisti se valjda.
    Sva sreca da joj jos oko ne bjezi ili nesto tako pa izludila bih..
    Da joj bježi oko, otišla bi s djetetom u centar za strabizam i poduzela što sve trebaš...

    Sorry na iskrenosti, ali kako me nerviraju ove melodramske izjave "izludila bih"... Što misliš kako je roditeljima djece koja stvarno imaju smetnje, bolesti i slično? Da li izlude ili jednostavno nastave dalje, poduzimajući sve što treba i što mogu???

  21. #21
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Oprosti
    Jos dok sam pisala pomislila sam kako moze krivo zazvucati. Nisam mislila sprdati se na racun djece s bilo kakvim teskocama. To je podrucje mog akademskog interesa i djelovanja-ne shvacam to olako uopce.
    Samo imam uvrnut smisao za humor.
    Peterlin-no hard feelings; nisam tako mislila. Lula mira?

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Naravno!

    Ja sam se osjetila pogođenom jer je moj stariji sin imao baš to bježanje oka, ambliopiju & strabizam i godinama se liječio od toga, još i danas ide na kontrole.

  23. #23
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Mom muzu je bjezalo oko, ima klempave usi, osijedio je u 8.razredu, ima 5 zdravih zubi i svejedno je ozenio lijepu i pametnu zezam se

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •