Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Lajmska borelioza

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno Lajmska borelioza

    Prije dva tj klincu sam našla krpelja. 8 dana nakon , mjesto uboda je pocrvenilo i odmah mi je to bio alarm da odemo doktoru. Nije bilo jako pa ni dr nije bila sigurna što je i dala nam je antib kremu uz napomenu da se vratimo ako bi se pogoršalo. Dva dana smo mazali i jučer se skroz povuklo da bi danas ujutro pocrvenilo još više. Bili na hitnoj dg je borelioza a terapija Sumamed deset dana. Ja umirem od straha da se nešto ne zakomplicira. Kako možemo nakon terapije biti sigurni da je borelia otišla ... ima li netko iskustva ? Dijete nema temp i dobro se osjeća , a ja sam luda od brige ima 9 god.

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nakon terapije antibiotikim treba napraviti analizu krv
    . Sada se vise ne sjecam, ali mogu provjeriti, koja je to tocno provjera krvi. Fakat se ne mogu sjetiti, ali to bi trebao znati i doktor opce prakse

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mislim da je mala od krumpiric imala. Ne gleda forum al vjerujem da ce ti odgovoriti na pp.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    imala moja mala prije pet godina, popili sumamed i gotovo - dr. rekla da nema potrebe provjeravati nakon antibiotika.

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    na kojoj hitnoj ste bili?

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam ju imala i prijateljica lijecnica mi je savjetovala kontrolu krvi.
    Al napravi kak hoces - da se radi o mom djetetu, napravila bih ju

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Budemo svakako .pitat ću ped na kontroli ... za analizu krvi .baš sam zabrinuta. Osip je na ruci , bez drugih simptoma. Rekla je da može u školu. Nadam se da se neće ništa zakomplicirati. Na svojoj lokalnoj hitnoj smo bili, bila je dežurna pedijatrica pa nas nije slala na zaraznu.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja bih preporučila pregled na zaraznoj
    ako se što nije promjenilo zanjih godinu - dvije, sumamed više nije lijek izbora za boreliozu, već amoksiclin u visokoj dozi (ako dijete nije alergično na penicilin)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Amoksicilin je pio prije mj dana radi angine pa mu zato nije htjela to opet dati.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Za koliko će osip nestati ? Danas mu je grozno izgleda ko opeklina. Tek nam je drugi dan sumameda. Bojim se te boleštine

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja nisam imala osip - nego koncentrične krugove oko mjesta ugriza. Ne mogu se više sjetiti koliko je trebalo da se povuče, ali mislim da te to ne treba zabrinjavati.

    Sada je na terapiji, a alex ti je dobro rekla za Zaraznu. možeš ih nazvati telefonom i pitati jer tete terapije oko krpelja se stalno mijenjaju. I onda poslije napravi analizu krvi kako bi bila mirna. I to je to, mislim. nemaš kaj drugo napraviti

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Njemu je to prvi izgledalo kao ubod komarca.to mi je zapravo i bilo odmah alarmantni jer nije baš neka vjerojatnost velika da te komarac točno tu upikne di je krpelj bio. Danas je točno 2 tj odkako sam krpelja našla, i takav je sad osip, koncentrični krug je nastao , grozno je i veliko . Ne znam bi li mu dala nešto za imunitet... sumnjam da bi to icemu doprinijelo.

  13. #13
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    joj, ja uopće nisam skužila to. Uglavnom, meni se pojavilo na moru. Već sam i zaboravila da sam imala krpelja. I onda me MM počeo zezati da me napao vanzemaljac. I to bi tako sve i ostalo i ja ništa ne bih poduzela, da u apartman do nas nisu nije došla obitelj iz Slovenije s kojima smo se skompali. I oni su odmah skužili o čemu se radi . Tek tada sam otišla doktoru i naravno da na moru nisu znali dati dobru terapiju, pa sam u Zagrebu sve ponavljala.

    Nemoj se toliko brinuti, samo nazovi zaraznu da vidiš jeli dijete dobilo ispravnu terapiju. I onda na analizu krvi.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ovaj tj vadimo krv za kontrolu na Zaraznoj, vadi li se iz prsta ili iz vene za boreliu?

    2. kako zaštiti dijete od krpelja, cjepivo ne štiti od borelioze, neki repelent, bilo što?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno Pitanje vezano za boreliozu

    Pozz,imam pitanje vezano za boreliozu ako je netko imao iskustvo sa liječenjem djeteta, ubod krpelja je dobila oko mjesec dana prije započetog liječenja, krug na licu je imala puna dva tjedna i tek onda su joj dali sumamed jer prije toga dr nije prepoznao da se radi o boreliozi pa nam je dao mast protiv gljivica, čitala sam da sumamed nije nikako dovoljan pa smo tražili mišljenje infektologa privatno i dobila je još dva tjedna amoksicilin sirupa.Sve je bilo uredu dok ga je pila i kada je prestala primjetila sam kada zaspe preko dana i navečer trza sa rukom, Šakom ili nogom, svakih par sekundi i to traje oko sat vremena od prve minute kada zaspe bojim se da možda antibiotik nije bio dovoljan, dr mi na osnovu toga neće dati još antibiotika nego samo ako se trzajevi pojave i u budnom stanju sto nikako nebi bilo dobro i nebi htjela da do toga dođe, čitala sam da se inače liječi antibiotikom u trajanju od mjesec dana pa neznam dali je terapija bila dovoljna, dali je netko imao sličan slučaj i da se riješilo sve jednom turom antibiotika? Strah me da nismo kasno počeli sa liječenjem ipak je osip trajao puna dva tjedna a obično se lijek dobije kod prve pojave osipa.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja se sjećam da mi od prve nisu dali dovoljnu dozu antibiotika. Pa sam dobila ponovno.
    Mislim da postoji neka krvna pretraga iz koje se ave vidi. Zaboravila sam detalje. Mislim da ju rade u zaraznoj

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Sutra idemo vaditi krv pa ćemo vidje

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav
    Da li se neko trenutno lijeci od borelioze da razmjenimo iskustva
    Ja evo lijecim se vec 2mjeseca al jos nema pomaka nekoga ....

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Ado_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav
    Da li se neko trenutno lijeci od borelioze da razmjenimo iskustva
    Ja evo lijecim se vec 2mjeseca al jos nema pomaka nekoga ....
    Pozdrav Ja se trenutno liječim i voljela bih razmijeniti iskustva. Odakle si? Borelioza je poprilično neozbiljno prihvaćena, a mnogi stručnjaci tipa neurolozi je negiraju. Zato je izbor vrsnog infektologa specijalizovanog za Lajmsku bolest presudan (engl. LLMD), a tesko ih je naći.
    Da li je u pitanju akutni ili hronicni stadij? Za hronicni stadij 2 mjeseca je premalo; obično je potrebno minimum 6 mjeseci, a prosjek je 2 godine. Mnogi se liječe godinama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •