QueenBee, dosta toga što si napisqla je ok i predstavljalo bi napredak u odnosu na postojeće stanje, ali s jednom tvojom izjavom se nikako ne mogu složiti, ne samo kao majka djece koja su imala i još imaju neke teškoće, nego kao roditelj u školskom sustavu općenito.

Ne znam odakle početi... Nakon prioično dobrog iskustva s vrtićem, gdje je uvijek bilobsuradnje i poštivanja mišljenja roditelja, našla sam se u školi gdje bi njhovo osoblje najradije da ja svoju djecu ostavim tamo, ostanem pred vratima i ne petljam se uopće u njihov posao, tj. ne ukazujem se osim ako me ne pozovu i 1x mjesečno na informacije. To ne tišti samo roditelje djece s teškoćama i pp nego sve roditelje kojima je stalo. Ti si napisala da bi se sustav trebao baviti takvom djecom. Kako ? U kibucima? U radnim logorima? Pa roditelj je prvi učitelj svoje djece, bila ona s pp ili bez pp....Ovaj sustav kakav je sad upravo tu ima ne manu nego nerješivu sistemsku grešku. Roditelje treba slušati jer se od njih često može dobiti korisne podatke. Bez roditelja školski sustav ne može, a nas se kontinuirano gura van jer kao nemamo pojma kako školski sustav funkcionira.

Sorry ako sam bila offt, ali meni se osobno teže bilo nositi sa školskim sustavom koji je u puno segmenata ignorirao potrebe moje djece nego s njihovim smetnjama.