Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: Dojenje nakon mjesec dana stanke?

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a samo mlijeko isto je jeo?

    mojima je mlijeko smetalo u bilo kakvim varijacijama ma bilo to mlijeko , sir, jogurt ili sirutka nebitno

  2. #52
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Kako mislis hormoni? Pojasnis pliz

  3. #53
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Samo mlijeko nije,jogurt je i namaz i nista mu nije bilo...najrade bi na neko testiranje, a znam da ce dr govoriti da je premali

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nije premali moji su se testirali u dobi od6-7 mjeseci, a mogli su i ranije ali smo išli pričom eliminacije da se smanje možebitni alergeni
    I nisu jedini alergeni mlijeko, gluten, i orašasto, jaja, svinjetina, govedina i ribe ima hrpa stvari koje mogu smetati, evo kod mojeg klinca uz sve ostale i krumpir i piletina

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mislis hormoni? Pojasnis pliz
    Mislila je u stilu podivljali mu hormoni kad te vidio, ali tvoj ima atopic skinuti već popriličnom dugo

  6. #56
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Da, skoro od rodenja mu je krenulo. Ma nije dr hrjela ni za stariju kcer jer kao do 3' godine nema smisla jer se te namirnice stalno mijenjaju...ali trazit cu opet na kontroli s godinu dana na koju uskoro idemo...

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Koja Dr. Nije dala, dermatolog nije 100%

  8. #58
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kudri, tvoji hormoni iz tijela koje prima kroz tvoje mlijeko. Kako te fleke izgledaju uopće? Možda je potpuno bezazleno.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Da je bezazleno možda se ne bi zvalo atopijski dermatitis? Koliko mu sve to stvara neugodu i nemir, moj nije 5.5godina spavao noću, tj. Spavao je i drago se po cijele noći. Kad sam izbacila i piletinu na koju je po testovima granično alergičan počeo je spavati bez buđenja i drapanja.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.11.2016. at 18:37

  10. #60
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kudri, tvoji hormoni iz tijela koje prima kroz tvoje mlijeko. Kako te fleke izgledaju uopće? Možda je potpuno bezazleno.
    Izgledajz kao ad. Crvene, suhe i svrbe. Isto se grebe, na nekim mjestima do krvi. Prosla sam to i sa starijom kceri,ali me sad jako iznendailo sto se tako brzo ocistio, samo 5 dana bez cice.
    Za hormone i dalje ne kizim, sta mu to smetati moze?

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ako može ipak moj savjet probaj jesti baznu hranu koju je on je tih par dana ali bez friškom mlijeka i orašastog, pitaj muža kaj je klinac točno jeo, ali to opet ne znači da moraš jesti ćevape, možeš i saft od istih sastojaka
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.11.2016. at 21:58

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Izgledajz kao ad. Crvene, suhe i svrbe. Isto se grebe, na nekim mjestima do krvi. Prosla sam to i sa starijom kceri,ali me sad jako iznendailo sto se tako brzo ocistio, samo 5 dana bez cice.
    Za hormone i dalje ne kizim, sta mu to smetati moze?
    Slične sipmptome je imao moj stariji. Dojenačke grčeve od rođenja do dohrane, kao i flekove po licu crvene i hrapave. I isto su mi govorili da je premali za testiranje, pedijatar (do dermatologa nismo ni došli). Kasnije se slučajno pokazalo da dobro podnosi fermentirano, ali loše nefermentirano mlijeko. I danas je tako. Jede jogurt i sir, ali od običnog mlijeka odmah ga snađu probavni problemi, u roku 15min. Zaobilazi mlijeko u širokom luku pa ne znam kako bi mu utjecalo na kožu. Nismo ga testirali ni u ranoj dobi ni kasnije, ali ja sam uvjerena da mu je baš mlijeko bilo problem i kao bebi. Da mogu ponovno, svakako bi ga vodila na testiranje na Srebrnjak ali tada nisam, djelomično i stjecajem okolnosti. Prestala sam ga dojiti kad je imao nekakvih 10 ili 11 mjeseci, zbog čuvanja druge trudnoće, ali već je bio u fazi odustajanja pa mu samo dojenje nije bilo toliko stresno koliko činjenica da je preko noći ostao bez mene na dugo vremena, ali to je offt.

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Je to je očito od doktora do doktora, moja se kod klince prepala i nije znala kaj bi s njom pa nas poslala kod Dermicke, za klinca sam morala žičati da idem kod Dermicke, jer je njegova, u međuvremenu smo se selili i promijenili doktore, tvrdila da je dete u fazi čišćenja, mos mislit imam je 6_godišnje čišćenje.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.11.2016. at 22:46

  14. #64
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Za hormone i dalje ne kizim, sta mu to smetati moze?
    Moja je sa tri mjeseca imala flekove i prištiće. Baš je gadno izgledala, toliko da je djed kad ju je prvi put vidio odmah pitao što li su joj to urtikarije po licu. Pedica je rekla da se koža čisti od mojih hormona. Uostalom, meni se sada vraćaju prištići koje nosim od puberteta, a povukli su se tek nakratko, u obje trudnoće. Tvoje je dijete ipak dosta starije. Trebala bi pitati dr za testove prije nego ovako na pamet izbacivati hranu s jelovnika. Može biti sto drugih stvari koje mi laici nemamo na umu, nego govorimo iz vlastitog, ograničenog iskustva.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.11.2016. at 03:28

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zato obavezno treba ići kod specijaliste, ali opet zašto neki šalju a drugi ne žele, meni je u prvom specijalist odmah reko probaj bez ovog onog pa ćemo vidjeti za dva mjeseca kaj je u stvari, to i nije loše za početak, a i nije dugo vrijeme kod mene je sve na kaj je sumnjala bila alergija, pa sam si ipak dala slobodu da sama dijagnosticiram u drugom slučaju, i bila sam u pravu sve na kaj sam pomislila da bi smetalo smeta i sad više od 6godina kasnije

  16. #66
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    kudri, nije te bilo par dana -- nema sansi da mu se ocistio organizam od bilo cega. Ako jede mlijecne proizvode i nema problema, onda sigurno neces izbacivati kravlje mlijeko iz svoje prehrane. Od slatkisa koje ti jedes vise nego vjerojatno ne divlja ni njegov AD.

    Vjerojatno je slucajnost. Nema nikakve logike da nestane AD zbog izostanka dojenja (a uz prehranu koja sadrzi potencijalne alergene).

  17. #67
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možda si u pravu ali kakao pojačava bila kakvu urtikariju

    a usput kudri je pitala sama jel stvarno mora paziti, mora u slučaju da klincu to stvarno stvara smetnje
    Uz dva alergicara, nikad cula nisam da kakao pojacava urtikariju. Niti su mi rekli da ga iz bilo kojeg razloga izbjegavamo (ja ili djeca).

  18. #68
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Samo mlijeko nije,jogurt je i namaz i nista mu nije bilo...najrade bi na neko testiranje, a znam da ce dr govoriti da je premali
    Nije premali; moze se testirati bilo kad. Mi idemo u utorak; testirat ce je s 10.5 mjeseci jer mi se ne da vise cekati i prekomplicirano mi je nagadjati sto smije, a sto ne smije jesti i paziti da je, u principu, hranim na poslu ili kad joj je brat doma, samo da bih pri ruci imala epipen.

    Ako mozes birati, biraj testiranje iz krvi, ne ono pod kozu.

  19. #69
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    U Hrvatskoj kombiniraju oba testiranja.

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    da prvo se rade prickovi, a dan kasnije i rist rast, ali ne moraju prickovi narasti ( mojoj klinki nisu), a rastevi su bili jaaako veliki večina njih 5-6 razred, ali imala je i pseudo urtikariju prek pola šake, bilo grozno to videti

    s druge strane treba približno znat na kaj bi se testiralo, u mojem slučaju jedan važni alergen je tek slučajno otkriven s 15 mj starosti deteta, igrom laborantica, moram li reći da sam sretna da smo to tada dobili na znanje, jer je to bio alergen koji je bio najzastupljeniji (skoro) u našoj prehrani- krumpir

    kakao potiče razdražljivost i povećava svrbež

  21. #71
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Cure,hvala na pomoci.
    Nevjerojatno,ali njemu se zaista kroz 5 dana bez dojenja sve ocistilo!! Vratilo se nakon prvog podoja,a jos nisam nista ni jela posebno jer sam zaradila na putu crijevnu virozu predzadnji dan,pa mi je bilo muka...
    Inzistirati cu ovaj put na uputnici jer krece i u jaslice uskoro.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Dajes li svjeze mlijeko ili mlijeko iz frizidera ili frizera? Osjetis li miris mlijeka?
    Davala sam svjeze izdojeno. Mlijeko nema nikakav miris. Ja ga probala, vise je bezukusno i malo bi baca na slankasto.
    Mozda je problem u tom bezukusnom, jer formula ima okus...

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ad ima okus da se prekrije kemija tj. Smrdez,

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •