Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Sum na srcu i kila kod bebe stare 1 mj.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno Sum na srcu i kila kod bebe stare 1 mj.

    Bok cure! Moj malisan ima mjesec dana i prosli petak smo bili kod pedijatra. Rekao mi je da beba ima sum na srcu, koji je skoro necujan. Znam da bebe do godinu dana mogu imati sum, pa me to ne zabrinjava toliko (za sada). Ja i dan danas imam sum na srcu zbog urodjenog uzeg zaliska, nemam apsolutno nikakve probleme.
    Kad mu je pregledavao trbuh napipao je malu kilu. Rekao mi je da se i ona moze sama od sebe povuci. Na moje pitanje da li je moguce da ju je dobio od jakog naprezanja dok kaka i prdi, rekao je ne. Ako se do godinu dana ne povuce, morat ce kirurgu. Imamo jos 11 mj. do tada, ali mi ovo ne da mira.
    Ima li tko od vas iskustvo s kilom?

  2. #2
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    imam. isto iskustvo. i šum na srcu i kila, isto tako na pregledu kad je imao mjesec/dva. sve se povuklo samo od sebe.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja imam iskustvo s pupčanom kilom. Moj E. je rođen u 35. tjednu i imao je pupčanu kilu zato jer mu se trbušni zid još nije zatvorio. Spontano je to zaraslo negdje kad je imao 2,5 mjeseca. Ništa nije trebalo raditi, samo sam pazila da mu pelena ne žulja baš to mjesto.

  4. #4
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moja necakinja je isto imala sum na srcu - isto samo proslo prije prvog rodjendana.

  5. #5
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moj sin je imao kilu i operirana je kad je imao 2 i po mjeseca. S 2 mjeseca je prvi put primijećena, a nama su rekli da je moguće da se pojavila od naprezanja. I operacija je preporučena jer da postoji opasnost od uklještenja.

    U vrijeme kad se njemu to pojavilo, javilo nam se dosta ljudi čije su bebe operirane još kao novorođenčad, valjda se onda nije čekalo, nego odmah pristupalo operaciji. Nitko nije imao nikakve komplikacije pa ni mi.

    Kirurg je iskoristio operaciju pa je odmah operirao i fimozu - 2 muhe jednim udarcem. Budući da se u to vrijeme dosta kirurški sređivala i fimoza, bilo nam je drago da je sve odjednom odrađeno

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Sam šum na srcu može biti znak nekih drugih bolesti, moj ima šum 2/3od 3tjedna tada slučajno skuzila u bolnici, ali on ima i srčanu manu, ako se tvojem skoro ne čuje treba možda vidjeti i mišljenje specijaliste, nekada se svaki šum đavao na pregled specijaliste bar je tak bilo kad su moji bili mali

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure! Moj malisan ima mjesec dana i prosli petak smo bili kod pedijatra. Rekao mi je da beba ima sum na srcu, koji je skoro necujan. Znam da bebe do godinu dana mogu imati sum, pa me to ne zabrinjava toliko (za sada). Ja i dan danas imam sum na srcu zbog urodjenog uzeg zaliska, nemam apsolutno nikakve probleme.
    Kad mu je pregledavao trbuh napipao je malu kilu. Rekao mi je da se i ona moze sama od sebe povuci. Na moje pitanje da li je moguce da ju je dobio od jakog naprezanja dok kaka i prdi, rekao je ne. Ako se do godinu dana ne povuce, morat ce kirurgu. Imamo jos 11 mj. do tada, ali mi ovo ne da mira.
    Ima li tko od vas iskustvo s kilom?
    Odvedi dijete na pregled kod kardiologa obzirom da i ti imas sum zbog anatomskog razloga.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Hvala cure! Rekao je pedijatar da cemo sve pratiti od sistematskog do sistematskog, pa ako bude promjena na gore, onda cemo kardiologu.
    Moze biti genetski, a moze biti i zato sto se zid izmedju desne i lijeve klijetke jos nije u potpunosti zatvorio, a zatvara se do prve god. zivota.
    Moj sum se dosta cuje, tek mi sa 16 god ustanovili u cemu je stvar.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Kako hoces, ti odluci. Ja bih dijete narucila na pregled kod kardiologa.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Moram se raspitati da li svaki privatnik radi i s bebama.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Moram se raspitati da li svaki privatnik radi i s bebama.
    Ako mislis na kardiologa , trebas djecjeg kardiologa.
    neka te dr. naruci na uputnicu preko centralnog narucivanja gdje ces prije doci na red ( rebro, srebrnjak, klaiceva...).
    privatni djecji kardiolozi su skup sport i kosataju cc 1000 + kuna za pregled -ekg-uzv.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako mislis na kardiologa , trebas djecjeg kardiologa.
    neka te dr. naruci na uputnicu preko centralnog narucivanja gdje ces prije doci na red ( rebro, srebrnjak, klaiceva...).
    privatni djecji kardiolozi su skup sport i kosataju cc 1000 + kuna za pregled -ekg-uzv.
    Problem je u tome sto mi ovaj moj ne zeli jos dati uputnicu, jer sam ga vec pitala kad mi je spomenuo sum. Kaze da cemo pratiti od sistematskog do sistematskog, pa ako se pojaca ili ako se bude cuo kad napuni godinu, onda ce mi dati uputnicu. Tvrdi da nije nista strasno, da je normalno da se cuje, da je kod njega skoro necujan.
    Idem opet s njim 23.11. kod njega na uzv kukova, pa cu opet pitati. Ako ne bude dao, onda cu vidjeti kod privatnika, bez obzira koliko kostalo.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Sum na srcu nije dijagnoza.
    Najcesce sumovi jesu fizioloski i nisu zabrinjavajuci. Ali ponekad oni mogu biti vezani uz odredenu anatomiju srca i mogu upucivati na neki problem. Obzirom na tvoj anatomski promjenjeni zalizak koji ne predstavlja problem nego samo prizvodi sum, provjerila bih kakvo je stanje kod djeteta. Odredene promjene na srcu se nasljeduju, ne sve ali neke -da.

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Vidim da si u Zadru. Budem se raspitala tko su djecji kardiolozi u tvojoj blizini. Vjerojatno su najblizi u Splitu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da si u Zadru. Budem se raspitala tko su djecji kardiolozi u tvojoj blizini. Vjerojatno su najblizi u Splitu.
    Moze! Hvala ti puno!!!

  16. #16
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bebacu koji se rodio kad i moj (bio s namau sobi) su isto nasli mali sum na srcu - odma kad se rodio - pa su mu odma u rodilistu napravili uzv prije nego su ga otpustili doma. Tako da to na Firulama definitivno neko radi (u Splitu).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Ima i kod nas djecji kardiolog u bolnici - vidjela ja danas.
    Isla sam s njim na pedijatriju, jer zadnjih 5 dana place kad god nesto pojede ili popije, kad podriguje (podrigne nekad cak i 5-6 puta) vraca mu se sadrzaj, zagrcne se, bljucne i nakon 2 sata kada pojede, uzasno nervozan i imam dojam da cesto place.
    Ovaj pedijatar je napipao pupcanu kilicu, ali sum ne cuje.
    Uglavnom sve je ok, preporucio nam je AD anti refluks, jer se bebac dosta zraka naguta, pa ga to muci dok ne podrigne dosta puta ili dok to ne izbaci vjetrovima.

  18. #18
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dojis li? Pitam samo zato sto pedijatri cesto preporucuju dojenim bebama AD za bebe s refluksom.... sto nema nikakvog smisla.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •