Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Visoki krvni tlak

  1. #1
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno Visoki krvni tlak

    Ima nekog tko se bori s njim?Znate li uzrok istog?
    Ja od 2004.pijem concor cor zbog ekstrasistola.Oscilacije tlaka sam znala imati u nekim fazama,no sad mi je poludio-ide do 160/100.Bila sam kod kardiologa koji me vodi vec godinama i zamijenio mi je concor ujutro lodozom.Plus concor navecer po potrebi.
    Koristite li i alternativu?

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja ga imam.
    Grozno visok.
    U 16. godini sam i bolnički liječena.
    Trudnoću i porod mi je zakomplicirao.
    Stalno sam pod terapijom.
    Uzrok- genetski.
    Sada je moj dr sretan, a i ja s njim kad mi tlak ne prelazi 140/100 i to uz konstantnu terapiju.
    Ne znam što bih ti rekla, ja sam se nekako naviknula i ne zamaram se pretjerano.
    Pijem lijek, kontroliram se i to je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja sam bila niskotlakaš, nije išao preko 100/60. Od jedne stresne situacije, tlak mi divlja.
    Ide do 150/100, a otkucaji mi ne padaju ispod 80. Konstantno tako. Osjećam se strašno. Bila sam kod opće prakse, poslala me je ginekologu. Sumnja na hormone, spolne hormone. Ja mislim da nije to to, ali ajmo po preporuci redom. Sada čekam termin za vađenje krvi, da vidimo hormone, pa dalje.
    Svaki dan sam slomljena, umorna i imam osjećaj da mi je organizam stalno na max broju obrtaja. Ono, kao kad autu koji je u leru dodajete gas. E tako se ja osjećam.
    Jedva čekam neku terapiju, jer ovako neće biti dobro.

  4. #4
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Rena s tim tlakom sam se ja osjecala kao da sam popila 5kava zaredom.Plus ocajna glavobolja.Mislila sam da ce me nesto opaliti.Isto sam prije imala oko 105/60 uz povremene oscilacije.
    Nemas mogucnost otici privatno nekom dobrog kardiologu?
    Ja isto mislim da stres jako utjece na tlak.....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Obavezne su konsultacije sa doktorom specijalistom. Fizicka aktivnost vrlo lepo deluje na smanjenje tlaka. Ishrana i izbor namirnica takodje imaju kljucnu ulogu u regulisanju normalnih vrednosti .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •