Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112
Pokazuje rezultate 551 do 567 od 567

Tema: Podjela poslova u kuhinji među partnerima

  1. #551
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da Seni, upravo tako... već jako puno zna od početnog stanja .

  2. #552
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    [QUOTE=Angie75;2941176]
    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ovo vidim dode mi da zagrlim muža. QUOTE]

    Pa i zagrli ga
    i svi sretni! širimo ljubav i veselje
    x

  3. #553
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kuhanje je relativno složen kućanski posao i nije baš za svakoga. Moj muž je šlampav i nespretan u kuhinji, i isto mu stalno treba davati recepte i upute, i podsjećati ga na sve.

    Ja recimo skuham varivo od leće u koje on treba ubaciti već izdinstano mljeveno meso - i on zaboravi ubaciti meso

    A nije da neće kuhati, dapače, gura se.

    Na svu sreću ima hrpa kućanskih poslova koji nisu baš nimalo složeni i ne treba ih znati raditi.

  4. #554

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mm kuha, pere, sisa ono stvarno je partner u tim kucanskim poslovima. Zato nikad račun platio nije...

  5. #555
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    Ja recimo skuham varivo od leće u koje on treba ubaciti već izdinstano mljeveno meso - i on zaboravi ubaciti meso
    .
    Ja se ne bih bunila, nego bila sretna što će tom mesu sutradan priložiti špagete

  6. #556
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Eh da, samo što je to bilo smrznuto, on odmrznuo u mikrovalnoj, i ostavio satima unutra

  7. #557
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A nisi ostavila pisane upute na vidljivom mjestu?

  8. #558
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Mm kuha, pere, sisa ono stvarno je partner u tim kucanskim poslovima. Zato nikad račun platio nije...
    Eh, tako to ide. Da mi je birati hoću li onoga koji je partner u kućnim poslovima ili onoga koji plaća račune, bome bih bila u teškoj dilemi.

  9. #559
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja plaćam račune internet bankarstvom, nije mi to uopće tlaka...naravno, paralelno baratam s oba dva računa

    tako da ja biram da sudjeluje u kućanskim poslovima

  10. #560
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj je valjda onda sampion - skuha ili kupi djeci rucak nakon vrtica/skole (bez ikakvih uputa) i placa rezije I obicno on stavi sudje prati. Moj je ves i vesmasina...

  11. #561
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Kod nas je podjela u kuhinji idealna (po mojim kriterijima) - on asistira pri kuhanju (guli, sjecka), ja kuham, on rješava suđericu, a ja brišem štednjak i pločice. Račune plaća on.

  12. #562
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Joooj, ja ne volim da mi se netko "miša u posa" dok kuham. Još kod kuhanja ok, ali kad pečem kolače, mora mi biti mir bez ometanja jer inače redovito nešto zaboravim ili pokvarim...

    Znam da to nije špica filma pa ne prigovaram kad se inače ne uključuju ravnopravno (a sudjeluju uvijek, barem oko pospremanja i krčenja). Zato moji muški obožavaju svoje slobodne večeri (kad ja odem na rekreaciju) i subote (kad ja odem k svojim roditeljima) jer tada je kuhinja samo njihova, bez mog priprdavanja da stvari treba napraviti baš onako kako bi ih ja napravila. Rezultati su kojekakvi - bilo je zagorene tjestenine, opečenih prstiju na wok, ali sve u rok službe....

    Neki dan smo bili kod svekrve, mm i ja izašli u shopping i vraćamo se za pol sata, a naš mlađi sin uredno prži pommes frites... Doma mi nije palo na pamet da mu to pokažem ili ponudim, a zna rukovati tavom i uljem bez problema, nije mu problem ni pržiti palačinke (ako ja napravim smjesu) i tako... U pravilu svi oni znaju pripremiti baš onu klopu koju obožavaju, ali problem je u tome da su im najmilije poslastice totalno smeće - dimljene američke hrenovke iz Lidla ili pileći medaljoni (koje zovemo "salmonela") bilo koje vrste... Oni bi rekli "Živjela mikrovalna!", hehehe... ali napreduju polako prema ekspres loncu (ljubitelji gulaša i kisele repe) pa se ne žalim.

  13. #563
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    A zašto 30 minuta pečeš ćevape? Meni je to predugo

  14. #564
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma to je uputa za njega, jer će ih inače peći puno kraće, ovako sam sigurna da će barem 20 minuta . Ima sklonost meso ostaviti ne baš pečeno po meni, i strah me da to daje djeci pa radije kažem duže... i to je stvarno na laganoj vatri. Duugo smo se borili s time da na jakoj vatri neće biti brže gotovo nego pregoreno, sljepljeno za dno i sl... I to su oni veći okrugli čevapi, ne one tanje pločice po 4... Rekao je da su bili odlični, nisam ih ni vidjela, trenutno ih ne jedem.

  15. #565
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Mm kuha, pere, sisa ono stvarno je partner u tim kucanskim poslovima. Zato nikad račun platio nije...


    a nisam nikad ni pećnicu oprala
    moj muž NIKAD, ali baš nikad ne smije vidjeti ovu temu

  16. #566
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Rahela ja sam udata za tebe . Mm je isti ti .

  17. #567
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Rahela ja sam udata za tebe . Mm je isti ti .
    snašo se čovjek

Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •