Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 567

Tema: Podjela poslova u kuhinji među partnerima

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja pretežno kuham i pretežno ja ostavljam krš u kuhinji. On čisti. Pretežno. Pali suđericu uvijek, kupuje sve za nju, ja ju samo praznim. Nemam pojma di se stavlja sol i sl...

    On pravi roštilj, peku i sve te neke delicije... ali tad radi sve od kupovine mesa, pravljenja paca pa do nošenja na stol... I napravi to deset puta godišnje, obično kad dođe netko, pa svi padnu na dupe kako on to super kuha... a ja koja kuham svaki dan dobijem šipak od komplimenata.

    Zimnicu radimo svi zajedno (ako radimo).

    Kupujemo oboje, tko prvi vidi da nešto fali, taj puni frižider... plac nam podjednako dobro ide, jer kupujemo kod par kumica i to je to, ako idemo na plac, jer često naručim povrće na neviđeno... Plus što ja imam kontakte s proizvođačima, pa gomilam količine na jesen...
    Zajednički shopping? Noup. Lažem, kupujemo djetetu cipele zajedno. Nema vremena za to... Kad se sjetim da smo nekad jednom tjedno punili kolica u Mercatoru, zajedno. Eh...

  2. #52
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    jel da se ja uopće javljam na ovu temu?

    muž kuha. muž ide u nabavku. muž sprema kuhinju.

    muž čisti i sprema i ostatak kuće. pegla kad ja ne ispeglam, a ja često ne ispeglam. sve okokućne poslove radi muž uključujući mini vrt.
    on vozi djecu u školu/vrtić. ja ih skupljam onaj tjedan kad radim ujutro, a kad radim popodne on ih skuplja i razvaža na aktivnosti.



    i mene zanimaju rezultati oklade

    edit: sad čitam mojčin post pa se sjetih zimnice. i to on pravi. pekmeze, punjene paprike, kisele krastavce... i da, peče kruh jer ne voli kupovni
    Posljednje uređivanje od rahela : 15.11.2016. at 13:48

  3. #53
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    rahela, ako ti on ikad dosadi...

  4. #54
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    jel da se ja uopće javljam na ovu temu?

    muž kuha. muž ide u nabavku. muž sprema kuhinju.

    muž čisti i sprema i ostatak kuće. pegla kad ja ne ispeglam, a ja često ne ispeglam. sve okokućne poslove radi muž uključujući mini vrt.
    on vozi djecu u školu/vrtić. ja ih skupljam onaj tjedan kad radim ujutro, a kad radim popodne on ih skuplja i razvaža na aktivnosti.



    i mene zanimaju rezultati oklade

    edit: sad čitam mojčin post pa se sjetih zimnice. i to on pravi. pekmeze, punjene paprike, kisele krastavce... i da, peče kruh jer ne voli kupovni
    Pa kaj je tu čudno? Netko to voli i ide mu, netko ne voli i ne mora mu biti... Sve je to stvar dogovora. Uostalom, meni uvijek ide na živce kad ljudi (muškarci i žene) od tih kućnih poslova rade drame... Bzvz. Obaviš kaj moraš, a u nečemu uživaš više pa to radiš češće...

    Meni su se uvijek čudili (ekipa s posla) što znam rukovati silikonom, gletati, lijepiti pločice (popravno - za više od toga nisam imala prilike, ali planiram vježbati u vikendici) i krečiti, a to zna jako puno žena. Isto kao što jako puno muškaraca zna kuhati i ide im to.

    Zlo je samo kad su ljudi jako lijeni. Ali i tome ima lijeka - platiš nekoga i kraj priče.

  5. #55
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom, meni uvijek ide na živce kad ljudi (muškarci i žene) od tih kućnih poslova rade drame... Bzvz. Obaviš kaj moraš, a u nečemu uživaš više pa to radiš češće...

    Meni su se uvijek čudili (ekipa s posla) što znam rukovati silikonom, gletati, lijepiti pločice (popravno - za više od toga nisam imala prilike, ali planiram vježbati u vikendici) i krečiti, a to zna jako puno žena. Isto kao što jako puno muškaraca zna kuhati i ide im to.

    Zlo je samo kad su ljudi jako lijeni. Ali i tome ima lijeka - platiš nekoga i kraj priče.
    Kod mene je to neka druga priča koja nema veze s lijenošću, bez beda mogu za sebe reći da sam stvarno vrijedna i većinu života radim nešto, pa nerijetko i do 10-12 sati dnevno, često do dugo u noć kad klinci zaspu i sl. „Radim“ u smislu da radim za posao ili neki drugi sličan tip aktivnosti (volontiram i sl.), a ne odmaram, ne gledam TV, ne pratim serije i slično. Ok, dođe i to na red, ali u prosječnom danu puno radim. Ali ništa, tj. rijetko nešto što ima veze s kućom i održavanjem kuće. Moja najbolja frendica je u stanju sto puta raspravljati što se pere na kojoj temp. koji prašak je za što. S čim se briše ovo ili ono. Obožava i kuhati i peći kolače i kad je u društvu netko treći (osim mene) krenut će na red i svi detalji o odvajanju žumanjka od bjelanjka – kad da, a kad ne .

    Meni je sve to nula bodova jer kuću doživljavam kao mjesto na kojem se prespava i predahne i opet ide van. Ja kad provedem nekoliko sati čisteći ja sam duboko nesretna jer sam to učinila. (Još nemam novaca za čistilicu). Nisam nimalo sretna jer je sve pospremljeno i čisto nego sam nesretna što sam morala trošiti vrijeme na nešto tako glupo, umjesto da sam bila vani. U stanju sam biti vani satima. Mislim baš vani, na otvorenom, u prirodi. I to ne mora biti ništa posebno, obična šetnja Maksimirom, Sljeme, Jarun i slično. Ako vikendom nismo bili barem 8 (a po ljeti i više) sati vani ja sam u komi od propalog vikenda. Tako da kod mene su kućanski poslovi nešto najgore na svijetu. Ne iz lijenosti. Nego besmisla. Ne zanima me ni kako mi kuća izgleda. U Ikei sam bila samo jednom, i nisam ništa kupila. Zavjese je kupio mm. I sve slike, ukrase, vaze i sl. Čak i za pola namještaj sam nakon jednog dana hodanja njemu rekla „kupi koji ti se više sviđa“. Suđe i krevetninu sam dobila u miraz od mame koja je toga nakupovala za 7 života i godinama mi sve čuvala u kutijama. (Da, luda žena, ali eto, bar nisam morala to kupovati). Eto. Ja i kuća – nula bodova. I uvijek će mi to biti najveća tlaka na svijetu i radit ću od toga dramu. A nisam nimalo lijena .

  6. #56
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja sam kod nas sef od kuhinje. Ne bi dala kuhanje za nista na svijetu. Ovako bude- ja u cetvrtak znam sto se kuha narednih 7 dana i onda ili napisem detaljan popis i posaljem muza na Dolac u petak ili ja odem sama u subotu, sto najvise ovisi o obiteljskim planovima i o gastro projektu za taj vikend jer nekad pocinjem kuhati vec u petak za nedjelju.. kuham svaki dan, nekad dan ranije za iduci dan, nekad ujutro, nekad napola pa zavrsavam kad dodjem etc. Kruh uvijek navecer ispecem kad treba, otprilike 2x tjedno. Ali MM zato cisti kuhinju. Ja sam ovako kao Spajka. Jako uredno kuham, cistim za sobom, no kad se najedem kuhinja me ne zanima. To obavlja on. Sin prazni perilicu uglavnom. On zna ponesto skuhati. No nema sanse doci do izrazaja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #57
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Rahela,nisi se trebala javljati
    Samo mi vadis mast

  8. #58
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    rahela, ako ti on ikad dosadi...

    Moj bivši dečko je bio ko rahelin muž... di mi je pamet bila

  9. #59
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Kod nas samo ja kuham. Muž podgrije, skuha tjesteninu i sl.
    Nabavka u dućanu, to obavljamo zajedno, plac obavljam ja jer mi je gušt. Volim otići kod svoje kumice kupiti svježa jajca i povrće.
    Ponekad se podijelimo oko usisavanja, kupaona je moja, prozore pere muž. Što se tiče čišćenja u tome je on temeljitiji. Ja više volim biti s djecom u parku.

  10. #60
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku

    Moj bivši dečko je bio ko rahelin muž... di mi je pamet bila
    Da to nije isti frajer?!
    Nije da takvih ima puno...




  11. #61
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


  12. #62
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ovima kojima je MM temeljitiji,jeli moguće da je to tako jer se toga uhite 2x godišnje pa onda imaju volje bit temeljiti?
    tang,nabavi kvalitetne krpe za staklo,nema upiranja i prozor čist ko suza i bez primjene sile!

  13. #63
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Daj preporuci neku kvalitetnu krpu za prozore. Meni sa svakom ostaju fleke. Kupila sam i tupeware krpu pa nisam zadovoljna

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ovima kojima je MM temeljitiji,jeli moguće da je to tako jer se toga uhite 2x godišnje pa onda imaju volje bit temeljiti?!
    ponavljanje je majka znanja :D
    Posljednje uređivanje od larmama : 15.11.2016. at 17:28

  15. #65
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Mia_Lena prvotno napisa Vidi poruku
    Daj preporuci neku kvalitetnu krpu za prozore. Meni sa svakom ostaju fleke. Kupila sam i tupeware krpu pa nisam zadovoljna
    evo,jednu smočim,drugu suhu ..ja imam psa i malu djecu koji to dobro zaseru s proštenjem....
    http://www.superstvari.hr/webshop/proizvod/blic-set/

    a s ovom očistim cijelu kuhinju,od šporke ploče preko fronti...i nakon 2 takva čišćenja ide u mašinu....
    http://www.superstvari.hr/webshop/pr.../hq-nano-krpa/

    kemiju ful rjeđe koristim...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 15.11.2016. at 19:26

  16. #66
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Skulirana, kakva ti je to reklama: kupi ove krpe pa sama peri staklo
    Jos mi reci sta da kupim da sama i napu perem

    Mislim da nije stvar toga, nego je on jednostavno takav, perfekcionist koji se uhvati detalja. Ja gledam cijelu sliku i detalje ignoriram. I jedno i drugo ima dobre i lose strane.

  17. #67
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da to nije isti frajer?!
    Nije da takvih ima puno...



    Tesko. Ovog odgajam za ovo otkad smo bili mali

    I zao mi je, ali tesko da bih ja mijenjala njega, ali ako ja njemu dojadim reci cu mu da ima zainteresiranih

  18. #68
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja zapravo slično kao sasa, volim kuhanje i istina je da muž kupi "sve krivo". On kupi jedino kad može fotkat proizvod koji trebamo. Na popisu ne može stajati "jaja", mora stajati "10 jaja". Mi šeramo aplikaciju na smartphoneu i upisujemo što fali, ali moram biti savršeno precizna za njega. Npr. stoji mi nekad "putar na akciji". To znači da mi se zaliha smanjuje i kad ulovim na akciji da kupim 3 komada. App dozvoljava fotku. Al to ne funkcionira s placom, mesnicom, voćarom. Pošizi kad mu napišem da kupi voće koje izgleda dobro, a nije preskupo

    Uglavnom, znam da sam odgovorna za to da ja nabavljam i kuham.

    Kad je peglanje u pitanju, tu sam samo šutila prvu godinu. Stavila sam si lokot na usta i sad pegla bolje od mene. Najbolje mi je kad ja kao znak pažnje njemu ispeglam, a on veli "i ti misliš da je ovo ispeglano?"

    Slično i s ostalim poslovima. Za roštiljanje mi je isto OK stajat pored roštilja i vrtit meso. Često sam tako umorna da rađe meditiram uz roštilj i pivo, nego razgovaram s ljudima


    rahela, carica

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zapravo slično kao sasa, volim kuhanje i istina je da muž kupi "sve krivo". On kupi jedino kad može fotkat proizvod koji trebamo. Na popisu ne može stajati "jaja", mora stajati "10 jaja".
    Sad si me podsjetila na naš omiljeni kućni vic o informatičarima

    Kaže žena mužu informatičaru: "Kupi u dućanu paketić putra, a ako ima jaja, kupi deset."
    Muž se vrati s 10 paketića putra i kaže: "Imali su jaja."

  20. #70
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ahahaha upravo sam ja to htjela napisati

  21. #71
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hahaha, i ja.

  22. #72
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Kod nas, vise kuham ja, jer dođem prije, a i nesto mi bolje ide. I volim kuhanje. Nisam doduse expert kao sasa , a ima dana kad mi / nam se i neda, pa ili nisto složimo na brzinu, ili naručio, ili odemo vani jesti. Muž isto skuha ako dođe prije, nekad i zajedno kuhamo.
    ostalo kako tko stigne.
    sto se tice mog odnosa prema spremanju i kućanskim poslovima, na Bubilinom sam tragu.
    a slažem se i sa peterlin, da iz svih tih poslova ne treba nužno praviti veliku filozofiju.

    Inače, primjećujem kod mladih generacija kolega na fakultetu, da veliki broj njih zaista zajednički sudjeluju u svemu oko djece i kuće.

  23. #73
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Jelena, kako se zove aplikacija, to bi nama trebalo

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas, vise kuham ja, jer dođem prije, a i nesto mi bolje ide. I volim kuhanje. Nisam doduse expert kao sasa , a ima dana kad mi / nam se i neda, pa ili nisto složimo na brzinu, ili naručio, ili odemo vani jesti. Muž isto skuha ako dođe prije, nekad i zajedno kuhamo.
    ostalo kako tko stigne.
    sto se tice mog odnosa prema spremanju i kućanskim poslovima, na Bubilinom sam tragu.
    a slažem se i sa peterlin, da iz svih tih poslova ne treba nužno praviti veliku filozofiju.

    Inače, primjećujem kod mladih generacija kolega na fakultetu, da veliki broj njih zaista zajednički sudjeluju u svemu oko djece i kuće.
    sasa nije ekspert, nego umjetnica! To je drugacija kategorija....

  25. #75
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Točno! Samo čekam kad ce otvoriti neki restorančić.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Kod nas uglavnom kuham ja. On napravi nešto jednostavno kad mu se da - ispeče jaja, pureće filete, pomfri (to jedemo doslovno 2-3 puta godišnje, pa ne znam bi li i to uračunala), juhu, napravi neke zanimljive sendviče... Ali, to je rijetkost. Par puta me iznenadio sa finim varivom, ali doslovno par puta. Čišćenje - pola pola. Ipak, moram mu priznati da on vodi računa npr. o sjaju i soli u perilici suđa (nikada u životu to nisam kupila, niti znam gdje se stavlja) i čišćenju pećnice.
    Nemam ništa protiv te podjele kada je njemu sezona posla u punom jeku, ali voljela bih da me dočeka topli ručak, netom spremljen, kada mu posao mine. Nije čak niti da on ne bi htio, dapače, ali nikako da se uskladimo da zajedno nešto skuhamo, da mu pokažem kako se to radi. Uspjela sam ga naučiti skuhati samo juhu.

  27. #77
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ne volim kuhati, ali moram (čekam replikator, tablete ili nešto slično), no to radimo zajedno, ja dulja jela (juhe, maneštre i sl.), on kraća (pašte, rižota i sl.).
    U biti, ja sam ko BB. Jedini kućanski posao koji volim jer me opušta je vješanje veša na onu aluminijsku konstrukciju.
    I on je ko BB pa je kompromis teta čistilica. U biti, ja bih bila najsretnija da imamo nekoga na puno radno vrijeme da kuha, čisti, kupuje i popravlja, no, to nije moguće, a ni izvjesno, pa nekako šepamo

  28. #78
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Zuska i ja! (Osim sto mi kuhanje nije tlaka)
    ali neću se žaliti, sretna sam da si mozemo priuštiti gospođu, koja nam dolazi jednom do dvaput tjedno i opere, opegla i počisti.

  29. #79
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, kako se zove aplikacija, to bi nama trebalo
    Wunderlist
    Možeš pozvati nekoga da vidi istu listu kao i ti, a možeš imati samo svoju.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 16.11.2016. at 11:33

  30. #80
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska i ja! (Osim sto mi kuhanje nije tlaka)
    ali neću se žaliti, sretna sam da si mozemo priuštiti gospođu, koja nam dolazi jednom do dvaput tjedno i opere, opegla i počisti.
    I nama se potrefila neka kombinacija gdje nam jedna žena sad ispegla, a usput strastveno čisti sudoper i gornju ploču špareta, al meni to ne smanjuje bitno opterećenje, budući da je MM peglao, a ne patim od toga da ne smije biti kapljice na sudoperu. Svejedno veseli me kad ona očisti

  31. #81
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Nas dvoje kuhamo kako tko stigne.
    Često kuhamo i zajedno
    Mislim da on kuha bolje od mene, ja to odradim uglavnom školski, a on ubaci kreativu.
    Ipak, nekoliko jela znam napraviti vrhunski i to je to.

    Što se tiče ostalih poslova, laćamo ih se također kad tko stigne, ali nemamo strogih podjela tko što radi.
    Ovako je i kod nas.

    MM vrhunski kuha, može stvoriti gozbu ni iz čega i uživa u kuhanju.
    Često i zajedno kuhamo, od prvog dana naše veze.
    Kao što je već netko spomenuo, meni neka jela idu puno bolje nego njemu (juhe, pohanje, kolači, neki umaci, prilozi, domaći kruh), a i obratno (on je majstor u gulašima, pečenkama, roštilju, ražnjevima i pekama), i u tome uživamo!
    Volimo i ugošćavati i hvaliti se kako smo super kuhari.
    Baš sam neki dan na MM-ovom FB profilu gledala stare albume sa slikama, svaka druga slika prikazuje ili kupljene namirnice na hrpi ili samu pripremu jela sa akterima u kadru (MM ili ja kuhamo, djeca rezuckaju i pomažu), ili smo za stolom, ili neki kotlić ili ražanj u kadru... uglavnom priprema i konzumacija hrane je centralni dio našeg obiteljskog života i u tome uživamo svi četvero, to je nešto što nas veže na dnevnoj razini.

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako je i kod nas.

    MM vrhunski kuha, može stvoriti gozbu ni iz čega i uživa u kuhanju.
    Često i zajedno kuhamo, od prvog dana naše veze.
    Kao što je već netko spomenuo, meni neka jela idu puno bolje nego njemu (juhe, pohanje, kolači, neki umaci, prilozi, domaći kruh), a i obratno (on je majstor u gulašima, pečenkama, roštilju, ražnjevima i pekama), i u tome uživamo!
    Volimo i ugošćavati i hvaliti se kako smo super kuhari.
    Baš sam neki dan na MM-ovom FB profilu gledala stare albume sa slikama, svaka druga slika prikazuje ili kupljene namirnice na hrpi ili samu pripremu jela sa akterima u kadru (MM ili ja kuhamo, djeca rezuckaju i pomažu), ili smo za stolom, ili neki kotlić ili ražanj u kadru... uglavnom priprema i konzumacija hrane je centralni dio našeg obiteljskog života i u tome uživamo svi četvero, to je nešto što nas veže na dnevnoj razini.
    Kako je ovo lijepo pročitati...

  33. #83
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    U biti, ja bih bila najsretnija da imamo nekoga na puno radno vrijeme da kuha, čisti, kupuje i popravlja, no, to nije moguće, a ni izvjesno, pa nekako šepamo
    I ja.
    Kuhanje bi si ostavila, možda ne svaki dan... ali kad bi sve drugo bilo na svom mjestu, kuhanje bi bio užitak... a ne samo još jedno brzinsko gašenje požara.

  34. #84
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, ja nisam kao BB. odnosno jesam, u dijelu da su mi svi kućanski poslovi tlaka, svi do jednog. osim kuhanja. a i to bi mi bilo draže da ne mora svaki dan :D i jesam što se tiče kome ako vikendom nisam vani. teška koma i nesreća. ako je lijepo vrijeme. volim ja biti vani, i u gradu i na planinarenju i uz more.

    ali, gušt mi je biti doma. i to u urednom stanu. onako, sve čisto i pospremljeno, vani kiša, a ja doma.
    jedino što nikad nije. sve čisto i pospremljeno i uredno.
    onda sama sebi govorim da nema veze što nije čisto i pospremljeno, sutra ćemo, a sad je važno da smo svi zdravi

    e da, i volim ikeu :D

  35. #85
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    MM-u je kuhinja silan stres. Boji se da će iskipiti, zagoriti, on furt miješa kad nekaj podgrijava... Al zato sjajno riba pećnicu, napu, šparet, puni sjajilo i sol u perilicu... Samo mu treba reći. Ne vidi sam da treba. I nekad potraje dok odradi. Mislim, par dana dok krene.
    Ja volim kuhati, a naročiti mi gušt prek ljeta kad imam vremena. A kekse i kolače peći... Naročito sad po zimi kad zamiriši kuhinja i klinci navale na 1. rundu koja izađe iz pećnice. Kekse ne pečem ispod 3 doze. Kad nas ima...

  36. #86
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Podjela poslova u kuhinji funkcionira tako da muž kuha jednom u sto godina (tada i počisti za sobom), a ja sve ostalo vrijeme. Trenutno nemam posao pa mi je to nekako normalno, ali inače mi ne bi bilo. Ipak, moj muž je takva picajzla da mi je lakše napraviti sama nego gledati ga kako struže pola sata neku flekicu koja je odavno nestala i slično. Plus, jede hranu koju ja skuham, ali dijelom mozga misli da je to sve pre*eravanje, pa bolje da si sama osiguram nesto jestivo, a ne da jedem pohano i prženo ostatak života. I svejed je, a ja vegetarijanka s namjerom da postanem veganka.

  37. #87
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je ovo lijepo pročitati...
    Da, baš divno! To ja ne bum nikad doživjela. Al zato djeca obožavaju pomagati. Naročito peći kekse. To im dam da napune 2 pleha, al žele još. Kad izađu vrući iz pećnice, navale na njih, a onda u miru završim ostatak kad odu spavati.
    Princ si voli skuhati tijesto, njoke, saftove za sad podgrijava, tamani picu. Velim mu da si treba naći ženu Talijanku. Zašto? Pa ja si sve znam sam! Uspjela sam odgojiti muškarca kad se već MM ne da.
    Grofica obožava eksperimentirati s omletima i kolačima, ukrašavati, umjetnica!

  38. #88
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    hvala.
    moj ne fula nista na placu jer ja dogovorim unaprijed kod svih svojih što da mi spreme pa on samo preuzima robu većinski. ima jednog frenda koji isto ide petkom ujutro na plac- taj btw i kuha doma većinu vremena i uvijek pada u nesvijest od mojih popisa . ostale kućanske poslove prezirem i doživljavam kao teški gubitak vremena, a obožavam da mi je uredno i ustvari me opterećuje nered, isto sam sretna što mi teta dodje jednom tjedno, i to još u petak pa mi je cijeli vikend čisto.. ja volim biti doma, i provoditi višednevne kuharske projekte, vole i djeca sudjelovati pa osim što dobro jedemo i ja uživam ko prase još i provedemo kvalitetno vrijeme zajedno. MM je zadužen za igranje- njemu to ide puno bolje.

  39. #89
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Eh da, zaboravila sam napisati da obožavamo zajedno ići u nabavku, pogotovo na Trešnjevački plac, to nam je svojevrsni ritual.
    Krenut oko 7 ujutro (pogotovo nedjeljom), prvo kava i travarica kod Rođe pa onda obilazak tržnice...
    Znali smo se zaletit i sa skuterom pa se vraćat već oko 9 kući... Svi sa mise a nas dvoje na skuteru sa ruksakom na leđima i hrpom vrećica pođiđanih po skuteru i meni u rukama... živi smijeh...

  40. #90
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Meni je Dolac omiljeni plac.
    Istina, rijetko tamo nabavljam. Prepuštena sam tržnim centrima i odnedavno domaćoj hrani od tete koja obilazi kvart autom i opskrbljuje nam naselje od vrata do vrata s domaćim povrćem, jajima, pilićima...

  41. #91
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Najviše volim subotom ujutro prije sedam sjesti u auto, parkirati u Petrinjskoj, pa pješke preko Zrinjevca na Dolac.
    Nema još gužve, u miru izaberem što želim... Vratim se doma, punih kolica, moji još spavaju, sve pospremim u frižider i vikend može početi.
    (Vjerojatno skuplje prođem, ali što sad... gušti su gušti.)

    Rijetka su takva subotnja jutra... imam plac doslovno ispred kuće, pa češće odjurim na taj mali kvartovski plac.. ili naručim direktno kod proizvođača.

  42. #92
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Joj, ja tako zavidim vama iz ZG...Sve se može normalno kupiti na tržnici. U Osijeku moraš biti stručnjak i sve pratiti da bi normalno platio. Do te mjere da moja sestra staroj vuče u vrećama paprike za zimnicu iz Zagreba. Skoro uvijek kupujem u centrima.

  43. #93
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ma Dolac nije nešto preveć skuplji od drugih, ponuda je izvrsna i sam ugođaj je predivan, tamo idem preko tjedna prije posla a vikendom na trešnjevački.
    Najdraži mi je štand one ekipe iz Metkovića ako se ne varam, tamo prema ribarnici. Nešto su skuplji ali im je voće i povrće vrhunsko!!!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    mamasch a gdje kupuješ na trešnjevačkom placu ? meni je od nedavno pri ruci no nikako se naviknuti na njega

  45. #95
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hmm uvijek se pitam kako drugi ljudi stignu na plac .. sad kad pročitam ovo o sedam ujutro mi je jasno

    Ja volim Dolac, stvarno ima svašta i uvijek dobro kupujem tamo - ali jednostavno nemam vremena da i MM i ja idemo na plac, zato ode on pa kupuje po popisu.

  46. #96
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Na dnu trešnjevačkog, kod pekare, ima ekipa mislim isto iz Metkovića (ili Imotskog, nisam sigurna), imaju i voće i povrće super kvalitete, cijene odlične, ljudi predragi (roditelji i sin drže štand)...
    Samo sporadično kupujem na drugim štandovima, i to uglavnom kada kod ovih nema zelenjave koja me zanima, i tu nema pravila, kupim gdje mi se svidi izgled i miris robe a i pristup prodavača.

  47. #97
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hmm uvijek se pitam kako drugi ljudi stignu na plac .. sad kad pročitam ovo o sedam ujutro mi je jasno

    Ja volim Dolac, stvarno ima svašta i uvijek dobro kupujem tamo - ali jednostavno nemam vremena da i MM i ja idemo na plac, zato ode on pa kupuje po popisu.
    Ja radim od 9 kod Ratkajevog i uvijek krenem od kuće oko 8 (blizina Britanca) a Dolac mi je usput... uz Dolac obavim i Muller pa u ured stignem nakrcana vrećicama...
    Ponekad kada je lijep dan pola sata pauze iskoristim da trknem do Dolca...
    Ljeti kada biciklom idem na posao pola sata pauze iskoristim i da odem na placa na Kvartiću, ima jedna teta sa super orašastim plodovima, a i odlična mesnica je tamo (Žumberčanka), kod njih kupujem čajnu i slavonsku suhu kobasicu i špek...

  48. #98
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Joj dok sam radila u Ratkajevom, gotovo svaki dan sam bila na Dolcu... eh...
    Sad sam na rubu grada.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Eh, mali off topic, jeste li imali problema s angaziranjem cistacice ?
    Ja ne mogu naglasiti koliko mi je neophodna. Trenutno radim na 3 radna mjesta (stalno zaposlenje, privatno, honorarno..), imam 3 male djece, planiram upisati poslijediplomski studij... I sve ja to stignem odraditi (i muz sudjeluje), ali muci me sto na kraju dana nema mene same na mapi. Ono, priustim si s vremena na vrijeme druzenje s frendicama, odlazak u kino, na koncert, itd., ali stvarno mislim da covjek treba sebi svaki dan priustiti malo vremena za sebe, a ja tog vremena naprosto nemam.
    Mogla bih si ga stvoriti kad bih angazirala nekoga da mi obavi jednom tjedno temeljito ciscenje kuce, ali ne mogu slomiti tu barijeru u svojoj glavi. Pomisao da mi netko stran ulazi duboko u moju intimu, potpuno mi je neprihvatljiva. Ok, mozda nije potpuno ako ipak razmisljam o tome, ali ne ide pa ne ide... A nesto moram poduzeti.
    Jeste li vi imale problema s tim?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Na dnu trešnjevačkog, kod pekare, ima ekipa mislim isto iz Metkovića (ili Imotskog, nisam sigurna), imaju i voće i povrće super kvalitete, cijene odlične, ljudi predragi (roditelji i sin drže štand)...
    Samo sporadično kupujem na drugim štandovima, i to uglavnom kada kod ovih nema zelenjave koja me zanima, i tu nema pravila, kupim gdje mi se svidi izgled i miris robe a i pristup prodavača.
    hvala, potražit ću ih

Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •