Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 567

Tema: Podjela poslova u kuhinji među partnerima

  1. #101
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja nisam. Ja sam se suzdrzavala zbog novaca, dok nisam prelomila da si mozemo priustiti. Nista me ne smeta, cak ni kad nije osobito detaljna, onda ju iduci put zamolim da detaljnije oriba pipe stajaznam i voila. Meni je to stvarno veliko olaksanje. Jer prije- cistili smo Mm i ja i klinci sto mogu, ali ja bi rekla koji dan cistimo i tko sto mora napraviti itd. I onda bi cistili dva, tri sata i onda bi ja bila uzasno frustrirana sto je lavabo prljav od paste vec navecer. Uzas. Sad, obzirom da ja ne cistim niti se ne frustriram, lavabo je momentalno kriminalan (eksperiment s crnom pastom za zube) ali bas me briga jer je petak prekosutra. Na dnevnoj bazi perem i susim ves, cistimo kuhinju i saugamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Jer prije- cistili smo Mm i ja i klinci sto mogu, ali ja bi rekla koji dan cistimo i tko sto mora napraviti itd. I onda bi cistili dva, tri sata i onda bi ja bila uzasno frustrirana sto je lavabo prljav od paste vec navecer. Uzas.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ooo da, poznat osjecaj ! Najgore mi je kad tek ocistim :/ Do utorka se vec opustim (petkom cistimo) :D

  3. #103
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja nemam problema s ulaženjem u intimu, ali imam s nedostatkom novaca, dakle ne mogu si priuštiti čistačisu. Kad sam imala novaca, nisam imala problema.

    Ne kužim to sa ulaženjem u intimu, pa ne moraš dati čistačici da t dira osobne stvari ako te to smeta. Ako to znači ulaženje u intimu.

  4. #104
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    rehab, meni je kod tete spremacice jedini problem sto ne mogu naci onakvu kakva mi je bila bivsa
    prije nego sam ju imala, mislila sam kao i ti, ali vjeruj mi, jako brzo me proslo

  5. #105
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Na dnu trešnjevačkog, kod pekare, ima ekipa mislim isto iz Metkovića (ili Imotskog, nisam sigurna), imaju i voće i povrće super kvalitete, cijene odlične, ljudi predragi (roditelji i sin drže štand)...
    Samo sporadično kupujem na drugim štandovima, i to uglavnom kada kod ovih nema zelenjave koja me zanima, i tu nema pravila, kupim gdje mi se svidi izgled i miris robe a i pristup prodavača.
    A meni je baš drago da ti je dobra ta ekipa s juga. Ali moram malo off, uvijek brkaju Metkovčane sa Imoćanima.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam problema s ulaženjem u intimu, ali imam s nedostatkom novaca, dakle ne mogu si priuštiti čistačisu. Kad sam imala novaca, nisam imala problema.

    Ne kužim to sa ulaženjem u intimu, pa ne moraš dati čistačici da t dira osobne stvari ako te to smeta. Ako to znači ulaženje u intimu.
    Stajaznam, meni je intima i moja zapisana wc skoljka ili prljava posteljina, mozda cak i vise nego nakit, odjeca ili druge osobne stvari.

  7. #107
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, mali off topic, jeste li imali problema s angaziranjem cistacice ?
    Pomisao da mi netko stran ulazi duboko u moju intimu, potpuno mi je neprihvatljiva. Ok, mozda nije potpuno ako ipak razmisljam o tome, ali ne ide pa ne ide... A nesto moram poduzeti.
    Jeste li vi imale problema s tim?
    O da! I još imam problem. Jednom sam platila jednoj gospođi da mi opere balkone i prozore. Tu nemam problema. Sad nam bude jedna žena neko vrijeme doma pa joj bude dosadno pa ispegla. Al mi ne peglamo ni posteljinu, ni ručnike, ni donji veš, tako da nema tu nešto jako puno, a tempiramo pranje tako da baš bude suho dok ona nema što raditi. A kad nema što peglati, glanca šparet i sudoper, ne možeš ne primijetiti Stara škola, ne može sjedit i čekat. Bude mi drago, al ne daj bože da bude naš donji veš na štenderu za sušenje

  8. #108
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ja nisam nikada niti imam namjeru angažirat spremačicu ili čistačicu.
    Čisto zato jer je moj dom moj dom i ja ga pospremam onoliko koliko i kada stignem, uz pomoć MM-a i djece.
    Nit živimo u svinjcu nit mi je išta izglancano... čini mi se kao normalni dom dvoje zaposlenih i dvoje školaraca...

  9. #109
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Stajaznam, meni je intima i moja zapisana wc skoljka ili prljava posteljina, mozda cak i vise nego nakit, odjeca ili druge osobne stvari.
    rehab, ne placas ju da ti cisti ono sto je cisto, vec zmazano
    znaci, to si u glavi slozis ovak - ona ima posao zato sto je zmazano

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam nikada niti imam namjeru angažirat spremačicu ili čistačicu.
    Čisto zato jer je moj dom moj dom i ja ga pospremam onoliko koliko i kada stignem, uz pomoć MM-a i djece.
    Nit živimo u svinjcu nit mi je išta izglancano... čini mi se kao normalni dom dvoje zaposlenih i dvoje školaraca...
    Ovo potpisujem boldano. Ne robujemo kući, a trudimo se oko nje toliko da nam unutra bude ugodno.

    Čak štoviše, pitala sam jednom dečke da li bi voljeli da imamo tetu čistilicu... Odgovor mlađeg sina: Taman posla, da neka nepoznata baba premeće moje gaće - no way!

  11. #111
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam nikada niti imam namjeru angažirat spremačicu ili čistačicu.
    Čisto zato jer je moj dom moj dom i ja ga pospremam onoliko koliko i kada stignem, uz pomoć MM-a i djece.
    Nit živimo u svinjcu nit mi je išta izglancano... čini mi se kao normalni dom dvoje zaposlenih i dvoje školaraca...
    pa super, ako ne zelis, to je sasvim ok
    al ako zelis, nije to bauk da ti netko pere wc skoljku
    mislim, ja cistim jos svaki dan (ona jednom na tjedan) i uvijek ima nesto za cistiti (ima nas puno)
    al mi je super kad mi ona sve odjednom ocisti
    ja to vrijeme iskoristim za neke druge stvari i ne smeta mi da mi netko drugi pere wc skoljku

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    rehab, ne placas ju da ti cisti ono sto je cisto, vec zmazano
    znaci, to si u glavi slozis ovak - ona ima posao zato sto je zmazano
    Da, ali ja sam takva frikusa da bih ju vjerojatno docekala s uglancanom kucom i kavom i kolacima na stolu :D

  13. #113
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Peterlin, a zasto bi mu premetala gace?

  14. #114
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ja sam takva frikusa da bih ju vjerojatno docekala s uglancanom kucom i kavom i kolacima na stolu :D

    nema ti spasa

  15. #115
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mrzim kuhati po receptu. A kad moram najrađe bih kuhala kao milostivica - da mi neko podijeli 10 jaja (ž. i b.), izvaže brašno, orahe itd., pa da ja ušećem kao veliki meštar u kuhinju i pečem.

  16. #116
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ja sam takva frikusa da bih ju vjerojatno docekala s uglancanom kucom i kavom i kolacima na stolu :D

    Ja na tvom tragu

  17. #117
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, a zasto bi mu premetala gace?
    Dok su bili mali, imali smo tetu čistilicu. Sjeća se on kako je to išlo.... Ufff... Odustala sam od nje jer nam je (bez da sam to tražila) jednom opkuhala zavjese, a drugi put zafarbala veš including njegove gaće. Prekipjelo mi je kad je odmaknula suđericu, iščupala crijevo s vodovoda i poplavila kuhinju. Bolje da ne pričam što se dogodilo sa starim parketom. Nisam bzvz mijenjala kuhinju i podove. Ufff... Ne znam kako, ali baš nismo imali sreće s tim tetama. Bolje da ne raspisujem dalje jer mi skoči tlak. Kako god bilo, NIKADA nisam bila zadovoljna. Dvije su valjale, ali jedna je u roku keks našla drugi i bolje plaćen posao, a druga je imala i starije mušterije, pa smo i od toga odustali. Vjeruj mi, manje me košta i novaca i živaca živjeti bez toga.

    Gaće moj sin sad sprema sam. A ako si ih ne može naći u ormaru, nije to moj problem. ALi ne samo to - mislim da je za djecu (pogotovo ovako odrasliju, kakva su moja) jako važno da nauče sami brinuti o svojim stvarima i svom prostoru. Nije sjajno, ali nama je dobro. Možda bi čistilica bolje oprala prozore nego moj sin, ali bašmebriga, dobro je i ovako.

  18. #118
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni je zapravo najveci problem bio sto ce mi mama reci za tetu cistilicu
    jer, ona je bila samohrana majka i cistila je drugima (uz svoj redovni posao) da bi nas odskolovala i nahranila
    i dugo joj nisam rekla, a kad jesam, bila je odusevljena
    rekla mi je ovak: ako si mozes priustiti, samo daj, tebi ce biti lakse
    a toj zeni si omogucila da si zaradi, kao sto je isto to omogucilo da ja vas troje odskolujem
    i eto, od tad nemam vise dilema

  19. #119
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja kad sam bila dijete sam mrzila kad je dolazila čistačica, jer bi me mama natjerala da spremam sve svoje igračke, tako da "čistačica na to ne gubi vrijeme"

    Međutim - čistačica radi ono što joj kažeš a ja joj sigurno nikad ne bih rekla da sprema igračke ili dira veš, nego da mi pospremi kupaonicu, kuhinju, opere namještaj i podove i takve stvari

  20. #120
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Peterlin ajme
    moja je najvise uspjela razbiti vazu
    ma ja se ne brinem da moje cure nece nista nauciti
    kao sto rekoh, ja i dalje cistim svaki dan (wc i kupaonicu obavezno, metem...)
    one imaju svoje zadatke, od pospremanja sobe, brisanja prasine, pripremanja stola za rucak, pospremanja nakon rucka (to zajedno, jos uce slaganje u sudjericu) i tak...svasta nesto se tu jos nadje...
    rezuckaju s nama u kuhinji, peku kolace...ima toga

  21. #121
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    meni je zapravo najveci problem bio sto ce mi mama reci za tetu cistilicu
    jer, ona je bila samohrana majka i cistila je drugima (uz svoj redovni posao) da bi nas odskolovala i nahranila
    i dugo joj nisam rekla, a kad jesam, bila je odusevljena
    rekla mi je ovak: ako si mozes priustiti, samo daj, tebi ce biti lakse
    a toj zeni si omogucila da si zaradi, kao sto je isto to omogucilo da ja vas troje odskolujem
    i eto, od tad nemam vise dilema

    Za mamu i njen komentar!
    Posljednje uređivanje od Nera : 16.11.2016. at 13:50

  22. #122
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    meni je zapravo najveci problem bio sto ce mi mama reci za tetu cistilicu
    jer, ona je bila samohrana majka i cistila je drugima (uz svoj redovni posao) da bi nas odskolovala i nahranila
    i dugo joj nisam rekla, a kad jesam, bila je odusevljena
    rekla mi je ovak: ako si mozes priustiti, samo daj, tebi ce biti lakse
    a toj zeni si omogucila da si zaradi, kao sto je isto to omogucilo da ja vas troje odskolujem
    i eto, od tad nemam vise dilema
    Dobro ti je rekla.

    Ja sam čistilicu imala dok sam radila zahtjevni menadžerski posao 17 km daleko od kuće i gubila pola dana na jahanje tamo, a drugu polovicu na bivanje ondje. Mogla sam si to priuštiti ali nije mi se sviđalo. Da jest - druga stvar. To je osobna odluka.

    Moja mama nije imala čistilicu, ali je imala svoju mamu, hehehe... Moja svekrva je imala i mamu i čistilicu. Obje su kasnije u svojim obiteljima brinule o tim istim majkama, pa je to tako normalno ispalo.

    Ja sam isprobala sve navedeno i više mi se svidjelo uložiti u organizaciju doma tako da zahtijeva minimalno čišćenje, kao i u gomilu kućanskih aparata koji pomažu da posao ide lakše i brže. Nemam pojma... valjda treba doći u određene godine da se čovjek prestane opterećivati s tim što imaju ili rade drugi i posloži život prema sebi.

  23. #123
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Moja opere kuhinju- fronte, ponekad pecnicu, ponekad frizider, ponekad napu, onda brise prasinu, nekad vrata kad su upackana, prozore, kupaonu, promjeni mi posteljinu koju joj ja pripremim, ocisti podove. Ako ima nesto za peglanje/ samo kute i par mojih svilenih bluza/ onda to ispegla. To sve u 3.5- 4h. Ako hocu nesto extra onda naglasim. Iako je dosta poduzetna pa se i sama dohvati neke ocajne ladice ako ju vidi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #124
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Moj mali od 9g prazni perilicu, sauga i seta psa. Takodjer vraca knjige u knjiznicu, obavlja kupovinu, cak ga i na Dolac saljem kad nesto slucajno nemam, treba mi, a ima samo tamo. Mora spremiti robu za sobom i paziti na svoje stvari. Ne brinem se za njegove radne navike radi tete cistacice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Ja na tvom tragu
    I jos bih hodala za njom i govorila :" De nemoj se ti muciti, ja cu" :D

    Ali sad salu na stranu, nekako mi se cini da su to vise nasi podsvjesni obrasci razmisljanja usvojeni u patrijarhalnom drustvu, gdje duboko u sebi mislimo da nismo dovoljno dobre domacice (citaj zene) illi da smo razmazene ako nam netko drugi dolazi cistiti, pa imamo potrebu iskazati se i pred tom zenom kojoj je to zapravo posao..
    (Jelno Sasa psihijatar, ona ce nam znati reci nesto vise o tome :D )

  26. #126
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ahahah, to cu ja prije iz feministickog diskursa nego psihijatrijskog. Ali uvaljivanje sebe u krivnju jer se ne mucimo dovoljno i jer nedajboze stignemo i uzivati je sigurno dosta svojstveno zenama nasih prostora.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #127
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Meni je super bilo kad je prvi put dosla moja teta i prala prozore... e sad nasi su prozori s jedne strane stana podijeljeni u tri dijela, od cega prvi i treci imaju kvaku, a srednji nema. Ja sam skoro pala u nesvijest kad sam vidjela da je ona oprala taj srednji s vanjske strane i zamolila ju da to vise ne radi jer je mene stvarno strah da se ne posklizne i ne padne s prozora. Ona me blijedo gledala i rekla mi da je ona taj prozor oprala tako sto ga je otvorila i najnormalnije oprala. Ja sam u nju gledala kao tele u sarena vrata. U 4 godine zivota u tom stanu meni uopce nije palo napamet da se taj srednji prozor moze otvorit. Ahahah. Teta je poentirala- A gledajte, nismo svi za sve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #128
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja sam teška pedanterija, al s godinama počinjem pridavati veći smisao drugim stvarima, a ne samo pospremanju. Danas mi je draže čitati knjigu, trčati, vrtlariti...
    Prije bi mi bilo nezamislivo ne peglati. Sad svi sve nosimo nespeglano. Peglam košulje koje gotovo ne nosimo. Prije sam peglala 1-2x/mj po 3 vure. Danas ih korisnije provedem. Dobro da sam došla pameti!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super bilo kad je prvi put dosla moja teta i prala prozore... e sad nasi su prozori s jedne strane stana podijeljeni u tri dijela, od cega prvi i treci imaju kvaku, a srednji nema. Ja sam skoro pala u nesvijest kad sam vidjela da je ona oprala taj srednji s vanjske strane i zamolila ju da to vise ne radi jer je mene stvarno strah da se ne posklizne i ne padne s prozora. Ona me blijedo gledala i rekla mi da je ona taj prozor oprala tako sto ga je otvorila i najnormalnije oprala. Ja sam u nju gledala kao tele u sarena vrata. U 4 godine zivota u tom stanu meni uopce nije palo napamet da se taj srednji prozor moze otvorit. Ahahah. Teta je poentirala- A gledajte, nismo svi za sve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vristim :D

  30. #130
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je čistilica čisti horor.
    Imamo jednu već 15 godina, a ja nisam zadovoljna njenim čišćenjem, ali jesam svim ostalim: dolazi samo kod nas, dolazi i za dva sata, užasno je fleksibilna, bezgranično joj vjerujem, ima ključ od kuće...
    Ono, ne možeš imati sve.

  31. #131
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sasa
    ahaaahaaaahaaaahaaa

  32. #132
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super bilo kad je prvi put dosla moja teta i prala prozore... e sad nasi su prozori s jedne strane stana podijeljeni u tri dijela, od cega prvi i treci imaju kvaku, a srednji nema. Ja sam skoro pala u nesvijest kad sam vidjela da je ona oprala taj srednji s vanjske strane i zamolila ju da to vise ne radi jer je mene stvarno strah da se ne posklizne i ne padne s prozora. Ona me blijedo gledala i rekla mi da je ona taj prozor oprala tako sto ga je otvorila i najnormalnije oprala. Ja sam u nju gledala kao tele u sarena vrata. U 4 godine zivota u tom stanu meni uopce nije palo napamet da se taj srednji prozor moze otvorit. Ahahah. Teta je poentirala- A gledajte, nismo svi za sve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cirkus!

    Ali ovo je razlog zašto moji sinovi vole pranje prozora, naročito mlađi. Oni imaju smisla za tehniku i njima je to igra, zafrkancija. Sve rastave i razvale i uredno slože natrag. Ja se kod svekrve ne upuštam u pranje prozora (klasični s dvostrukim staklima koja se rastavljaju) ako nema nekoga od njih (mm ili dečki) jer ja ih fizički teško rastavljam i to mi uzme previše vremena. Zato obično idemo čoporativno i sve uredimo u roku keks. Podijelimo posao i brzo smo gotovi. Tak je i doma. Istina, uvijek ima nekih mračnih uglova, ali od toga ne spasi ni teta čistilica. Ima stvari koje se rješavaju samo kad je preseljenje ili preuređenje. Otkad sam se s tim pomirila, više me ne muči. Samo planiram svakih par godina obnovu neke prostorije. Iduće sezone ide kupaonica u remont. Već si gradim financijski okvir... Evo, recimo, mene to veseli više od čišćenja pa sam si našla motivaciju - kad se neke pločice ili napa više ne daju očistiti zadovoljavajuće brzo i kvalitetno, vrijeme je da se nešto obnovi...

  33. #133
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja nemam nikakvih problema sa intimom. Vjerojatno zato, jer su mi svi ti poslovi bas tlaka. Radimo do kasno i navecer nemam ni snage, ni volje. A vikend mi je stvarno zao na to trošiti, a često i vikendom radimo. A kao i cvijeta volim da mi je kući uredno i čisto.
    Uz to smo imali sreću sa gospođom koja cisti, ona je zlata vrijedna, sposobna, pedantna i brza. Već dugo dolazi kod nas, i imamo i povjerenje u nju.

  34. #134
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Peterlin, ovo sa iščupanim kablom za mašinu ...
    sasa (podsjećaš me na mene)

  35. #135
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ginger, pa ak ti stalno cistis, sto teta radi? Ja nista ne perem svaki dan osim sudja. Vecinom vikendom pospremimo detaljno i ispecem kolač. Najgore mi je kad mi se petkom netko spontano najavi dok sam na poslu.

    Sto veli sasa, meni je za skoro sve sto radim driving force - sram. Al jos sam popustila. Ne trcim vise peci kolace za sve goste. Od srijede do petka otvorim bomobnjeru ako netko dodje

  36. #136
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    pa super, ako ne zelis, to je sasvim ok
    al ako zelis, nije to bauk da ti netko pere wc skoljku
    mislim, ja cistim jos svaki dan (ona jednom na tjedan) i uvijek ima nesto za cistiti (ima nas puno)
    al mi je super kad mi ona sve odjednom ocisti
    ja to vrijeme iskoristim za neke druge stvari i ne smeta mi da mi netko drugi pere wc skoljku
    Ja osobno nemam nikakav problem da mi netko za mnom očisti wc školjku ili pokupi moje kose sa kupaonskog poda, da je tako ne bih nikada otišla u goste niti u hotel.
    Moj stav prema čistačici/spremačici i (ne)angažiranje iste je takav da će moj dom biti čist odnosno uredan onoliko koliko se oko toga angažiraju ukućani i da je to prirodan životni okoliš, te da mi život neće biti kvalitetniji niti ću imati više slobodnog vremena za sebe ili djecu ako se oslobodim npr. peglanja. Sve je stvar stava u glavi i dogovora sa ukućanima.
    Naravno da mnogi imaju više od jednog posla, da imaju privatne firme pa rade i od kuće, ili imaju 2-3 hobija ili puno djece ili blabla (da ne odem preveć u nebulozu), pa će si priuštiti pomoć u kući no to ostavljam kao osobni odabir svakoga od nas.

  37. #137
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nismo svi za sve

    mi smo imali tetu čistilicu, ali nismo bili prezadovoljni. otkazali i sad ne možemo naći novu :/ i dalje nismo prezadovoljni

  38. #138
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma Jelena, ima nas puno
    i sad, bar jedno tusiranje, s*anje i nekoliko pisanja po osobi dnevno, pa kaladont za zube po umivaoniku...kak bi to izgledalo da se cist jednom na tjedan
    pa nekoliko obroka dnevno...mrvica ko u prici...i tak, puno toga se nakupi
    ne perem fronte, prozore, vrata
    ona to sve radi plus ove drug stvari
    ja se ne zavlacim ni ispod trosjeda, ona da
    i ono, ja to parcijalno

  39. #139
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mamasch, slazem se, stvar osobnog izbora
    al ja svakak ima vise vremena za sebe i djecu ako netko drugo umjesto mene pegla 2-3 sata tjedno, ili opere prozore ili tak nesto

  40. #140
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mislim, ne nagovaram ja nikog, tak mi svejedno
    al u razdoblju dok smo trazili novu, meni je teta spremacica falila

  41. #141
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    mamasch, slazem se, stvar osobnog izbora
    al ja svakak ima vise vremena za sebe i djecu ako netko drugo umjesto mene pegla 2-3 sata tjedno, ili opere prozore ili tak nesto
    Ma jasno,nismo svi isti.
    Mene recimo veseli što moja kćer od 11,5 godina, kada vidi da razvlačim dasku za peglanje, dojuri i traži da popegla prvo ručnike i posteljinu, i onda ostane sa mnom u društvu puštajući nam muziku i brbljajući sa mnom o svojim frendicama i novim časopisima dok ja peglem ono što je njoj još preteško.

    Ili npr. kada krenem prati frižider pa se sinac angažira oko preslagivanja namirnica po policama jer "kombinira što će sa čiem kuhati"...

    Meni je to spajanje ugodnog sa korisnim (provodim vrijeme sa djecom, pospremamo zajednički dom, i usput ih učim dobrim životnim navikama).

    No to sam ja, koja volim biti kod kuće i zapravo uživam kada pospremam i čistim za sve nas četvero.
    To nikako ne znači da robujem domu... itekako stignem čitati, slušati muziku, gledati filmove, igrati igrice, družiti se sa mužem.

    Zapravo sam sa vremenom postala vrlo tradicionalna, nisam se takvom zamišljala u djetinjstvu...



    Nije mi žao, dapače uživam u takvom životu.

  42. #142
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    da imam višak novaca, svakako bi si uzela nekog da mi počisti.
    ali i razumijem ljude, da im je teško pustiti nekog u kuću pa da mu čisti i stavlja prati njegove zamazane gaće (ovo je samo primjer).

  43. #143
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    dok je bog hodao po zemlji i mi smo imali gospođu koja nam je čistila.

    rehab, na početku sam i ja sve pospremila dan prije, ono, spremila stan za nju
    mislim, ne znam kako vaši stanovi, al naš u, recimo, četvrtak stvarno zna biti teški kaos.
    ali, kako je vrijeme prolazilo, to se smanjivalo. skužila je gdje što stoji i sistem i u par sati petkom sve stigla. i još svaki petak nešto dodatno. tipa prozori, vrata i sl.
    s time da mi nismo neke picajzle i sve nam bilo dobro.
    ajme, to su bila vremena.

  44. #144
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jasno,nismo svi isti.
    Mene recimo veseli što moja kćer od 11,5 godina, kada vidi da razvlačim dasku za peglanje, dojuri i traži da popegla prvo ručnike i posteljinu, i onda ostane sa mnom u društvu puštajući nam muziku i brbljajući sa mnom o svojim frendicama i novim časopisima dok ja peglem ono što je njoj još preteško.

    Ili npr. kada krenem prati frižider pa se sinac angažira oko preslagivanja namirnica po policama jer "kombinira što će sa čiem kuhati"...

    Meni je to spajanje ugodnog sa korisnim (provodim vrijeme sa djecom, pospremamo zajednički dom, i usput ih učim dobrim životnim navikama).

    No to sam ja, koja volim biti kod kuće i zapravo uživam kada pospremam i čistim za sve nas četvero.
    To nikako ne znači da robujem domu... itekako stignem čitati, slušati muziku, gledati filmove, igrati igrice, družiti se sa mužem.

    Zapravo sam sa vremenom postala vrlo tradicionalna, nisam se takvom zamišljala u djetinjstvu...



    Nije mi žao, dapače uživam u takvom životu.
    Slično je kod nas - ja isto subotnje pospremanje kuće koristim za razgovor sa sinovima (mm rijetko sudjeluje u toj fazi jerbo je na placu, hehehe) dok se hvatamo svaki svojeg dijela - netko presvlači posteljinu, netko puni vešmašinu, netko sklapa usisavač, netko usisava, netko čisti peruškom iznad ormara i ispod kreveta i ide to.

    Naravno, ima svakakvih dana - ako netko ima puno za učiti, bude izuzet od DIJELA posla, ne od svega. Barem mora odnijeti smeće i donijeti kruh iz dućana. I da - nije tlaka, ide nam. ALi dok su djeca bila mala, bilo je teže. Sad mogu gurnuti prst u uho...

  45. #145
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jasno,nismo svi isti.
    Mene recimo veseli što moja kćer od 11,5 godina, kada vidi da razvlačim dasku za peglanje, dojuri i traži da popegla prvo ručnike i posteljinu, i onda ostane sa mnom u društvu puštajući nam muziku i brbljajući sa mnom o svojim frendicama i novim časopisima dok ja peglem ono što je njoj još preteško.

    Ili npr. kada krenem prati frižider pa se sinac angažira oko preslagivanja namirnica po policama jer "kombinira što će sa čiem kuhati"...

    Meni je to spajanje ugodnog sa korisnim (provodim vrijeme sa djecom, pospremamo zajednički dom, i usput ih učim dobrim životnim navikama).

    No to sam ja, koja volim biti kod kuće i zapravo uživam kada pospremam i čistim za sve nas četvero.
    To nikako ne znači da robujem domu... itekako stignem čitati, slušati muziku, gledati filmove, igrati igrice, družiti se sa mužem.

    Zapravo sam sa vremenom postala vrlo tradicionalna, nisam se takvom zamišljala u djetinjstvu...



    Nije mi žao, dapače uživam u takvom životu.
    ajme.
    ja bih isto tako kao ti.
    ali kao prvo hebe me prokrastinacija. vječno sutra ću.
    drugo, djeca nema šanse da se uključe.
    treće, iako svaki, ama baš svaki tjedan kažemo - e slijedeći tjedan ćemo preko tjedna čistiti, malo po malo (a nema tu toga ne znam kako puno) i onda će nam za vikend biti sve čisto i uredno, svaki, ama baš svaki vikend, na kraju jedan dan ode na glupo čišćenje. jedan dan uglavnom planinarenje (a i to nisi baš onako skroz na miru, jer znaš da se vraćaš doma u kaos), a jedan dan na čišćenje. i to se rastegne. ujutro idemo na pjacu i na kavu (opet nisi baš skroz na miru jer znaš da se vraćaš doma u kaos) pa ručak pa motanje - i imaš filing da cijeli dan il čistiš il misliš na čišćenje.
    uf. a što je najgore - u utorak kao da nisi ništa napravio.
    e, a kad netko u petak temeljito očisti, onda ti je i gušt preko tjedna održavati.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 16.11.2016. at 15:13

  46. #146
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mamasch ti si izgubljeni slucaj!
    pa ti peglas posteljinu i rucnike
    je, lijepo je to sto si napisala, i ono oko kuhanja
    moje cure meni isto pomazu
    a cesto to znaci vise posla, jer su jos male (al nebitno)

  47. #147
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slično je kod nas - ja isto subotnje pospremanje kuće koristim za razgovor sa sinovima (mm rijetko sudjeluje u toj fazi jerbo je na placu, hehehe) dok se hvatamo svaki svojeg dijela - netko presvlači posteljinu, netko puni vešmašinu, netko sklapa usisavač, netko usisava, netko čisti peruškom iznad ormara i ispod kreveta i ide to.

    Naravno, ima svakakvih dana - ako netko ima puno za učiti, bude izuzet od DIJELA posla, ne od svega. Barem mora odnijeti smeće i donijeti kruh iz dućana. I da - nije tlaka, ide nam. ALi dok su djeca bila mala, bilo je teže. Sad mogu gurnuti prst u uho...
    Baš tako, imam osjećaj da ovako djeca ipak uče neke navike za budućnost, jer život se ne sastoji samo od kuhanja, učenja, pospremanja kreveta i iznašanja smeća.
    Treba povremeno i odmaknut namještaj, zavuć se pod krevet, i popeglat 101 komad robe...

  48. #148
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    mamasch ti si izgubljeni slucaj!
    pa ti peglas posteljinu i rucnike
    je, lijepo je to sto si napisala, i ono oko kuhanja
    moje cure meni isto pomazu
    a cesto to znaci vise posla, jer su jos male (al nebitno)
    Ne peglam ja nego kćer , sama je izrazila želju za time, em što se na taj način vidi odraslijom i zrelijom i zna da tako meni pomaže što ju jako veseli, em što to vrijeme jako ugodno koristimo za dijeljenje ženskih tajni (sinac tijekom peglanja ispari iz prostorije, ne pada mu napamet prisustvovati tom babinjaku)...

  49. #149
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja bih zaposlila nekog da mi kuha. pospremati mi nije nikakav problem.

  50. #150
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Treba povremeno i popeglat 101 komad robe...
    ja svoje naučila da - ne treba hvala ovom forumu do neba i nazad na tom prosvjetljenju
    i ništa se strašno nije desilo.
    osim što je m, kad je imala 3 godine, prvi put vidjela peglu (tu i tamo moraš nešto opeglati) i pitala - mama, što je to
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 16.11.2016. at 15:28

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •