Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 567

Tema: Podjela poslova u kuhinji među partnerima

  1. #1
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno Podjela poslova u kuhinji među partnerima

    dakle, kad je riječ o kuhanju, mm i ja imamo dogovor - jedan tjedan kuha on, jedan tjedan kuham ja.
    u praksi, obzirom da on radi kraće, uglavnom kuha on :D

    oboje volimo kuhati, spremati kuhinju manje volimo :D , al hebaj ga, što se mora, mora se, i to stvarno kad razmišljam nekako podjednako radimo. uglavnom, onaj koji kuha, taj i sprema, jer bi se inače previše opustili i napravili preveliki nered :D ono, trebaju ti dvije padele, a potrošiš 5.
    oboje volimo i kupovati namirnice, ići u špežu, a naročito na pjacu vikendom.

    dakle, kad se sve zbroji, podjednako dijelimo poslove u kuhinji, u zadnje vrijeme on preuzima većinu, a prije par godina sam to bila ja.
    među mojim frendicama imam različite situacije - od onih koje uopće ne kuhaju, ma ne približavaju se kuhinji, do onih koje smatraju da kuhinja nije mjesto za muškarca. osim kad se radi roštilj.

    i tako, da skratim priču, frendica i ja smo se kladile :D ...pa me zanima kakvo je stanje kod vas?

  2. #2
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    MM zna kuhati i super kuha,ali to radi tako rijetko da se i ne sjecam kad je zadnji put.
    Uglavnom je kuhinja moja.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas MM-u stvarno ne ide kuhanje, tako da je podjela takva da ja kuham a on posprema kuhinju nakon ručka. Isto tako, on ide na plac i po namirnice u dućan, ali prema popisu koji ja napravim i toga se slijepo drži, iako to radi već godinama nikad se nije naučio kupovati na placu kako treba. Nije da on totalno ne zna kuhati, zna skuhati nekoliko jela, tako da ponekad kuha - ali mogao bi bome i češće jer je više od mene kod kuće.

    No, jednostavno je nespretan u kuhinji, treba mu sto godina da nešto napravi, zove me pet puta da me pita uvijek iste stvari - tako da mi je, iskreno, draže skuhati, pa da me kad dođem kući dočeka sve počišćeno i popeglan veš, nego da on kuha pa me dočeka kaos.

  4. #4
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kod mene slično kao i kod tebe, podjednako, s tim da on dođe ranije s posla pa često preuzme prvi. Neka jela kuha isključivo on, neka ja, to su oni recepti koje je svatko donio u zajednički život pa "zna bolje napraviti". Osnovna razlika u odnosu na vas je što nas dvoje baš i ne volimo kuhati, ali moramo jer djecu treba nahraniti. Dobro je što oboje "čisto" kuhamo, još u tijeku pripreme sklanjamo ono što više ne treba, nešto peremo, nešto spremamo u mašinu za suđe, i kad je gotov ručak i kuhinja je uredna.

  5. #5
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    MM je bolji pa što da mu kvarim

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Kod nas je isto podjednako, samo smo lukavo podijelili na tri dijela, jer moj tata zivi kat ispod nas pa dijelimo ruckove. Recimo da ispada da kuham dvaput tjedno, nekad triput. Kuhinju isto cistimo podjednako, neke dane vise ja, neke dane vise on, al sve skupa tu negdi

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    kod nas: ja kuham a muž čisti i posprema poslije ručka. radi i on neka jela al nešto full jednostavno.

    dakle štednjak je moj, a suđe (u potpunosti) njegovo. i ne volim kuhat, kuham jer moram

    osim ljeti kad imam vremena za laganini nabavit svježe namirnice, skuhat u miru, e tad jedino volim i tad kuham sve jela po guštima, obično i po 2 menija svaki dan

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Kod nas kuham 6 dana ja , a MM sprema kuhinju , samo subotom on kuha. Po spretnosti je negdje u rangu Miminog muža, pa se zato uglavnom drži omleta, špeka i kobasa i sl. koje djeci sprema za večere ili vikend doručke.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 14.11.2016. at 16:49

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Na placu bi se pogubio, jedva i supermarket izdura s popisom.

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kuham ja.
    Čistim ja.
    Nabavku obavljam ja.
    On plaća račune i vodi brigu o djetetu i autu.
    Jedino kad treba po plin ili mlijeko ide on, ali to mu moram više puta reći jer lako zaboravlja.
    Ja sam zadovoljna podjelom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nemamo strogu podjelu u samom kuhanju, no u tome što će se kuhati i nabavci namirnica ja sam glavna Neka jela on kuha, neka ja, no nismo isključivi. Jedino sto znam da nikad nisam radila tortilje, to je njegova specijalnost. Meni se teže natjerati na nesto sto traje satima pa tu samo nastupim ako treba u drugom dijelu kad krene rezuckanje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Sto se tice kuhinje, iza njega ostaje manje za spremiti, no zato ja mogu brže skuhati ručak i ne gubiti vrijeme na nepotrebnim minutama
    A često i zajedno kuhamo
    Posljednje uređivanje od larmama : 14.11.2016. at 17:29

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Kupujem hranu i planiram obroke -ja.
    Kuham iskljucivo ja, osim rostilja par puta godisnje ( za kojeg kupim i napacam meso).
    Pospremam kuhinju nakon kuhanja u 80% slucajeva ja.
    MM podgrijava skuhano i eventualno kuha tijesto, jaja i tost.
    I jede skuhano.
    Tanjur stavi u sudoper nakon rucka, to su ga kod kuce odgojili .

    Inace , dolazim iz obitelji gdje je otac kuhao cesce i bolje od mame, i moja dva brata dobro kuhaju.
    Ali nazalost MM dolazi iz obitelji gdje muskarci nisu drzali kuhacu u rukama, a niti ima minimalni interes za kuhanje .

  14. #14
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    kuhamo tko stigne i kako stigne, ali kako mm u kuhanje ne uključuje automatsko spremanje suđa i koječega po kuhinji više volim skuhati i pospremati sama.
    To je isto kao kada ja kosim pa mi on donese gorivo, provjeri sve što treba i maltene upali kosilicu pa ja krenem kositi...

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Što se tiče moga muža, kuhinja mu treba samo za skuhati rano jutarnju kavu (jer, ja se NE dižem rano).
    Inače je kuhinja 100% moja. 365 dana godišnje.
    A kako imam posve novu, ni dva tjedna staru, naprosto uživam

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    MM ne zna kuhati. On subotom pece ribu, i svakodnevno daje djeci veceru.
    Ja ne volim kuhati, ali moram. Mislim da se u mojim jelima vidi da to ne volim

  17. #17
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i tako, da skratim priču, frendica i ja smo se kladile :D ...pa me zanima kakvo je stanje kod vas?
    Jeste se vi kladile kako je u populaciji ili na rodinom forumu?

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Rodin forum. Ona nema veze s forumom i tvrdi da je, osim par izuzetaka koji potvrdjuuu pravilo, svugdje isto, muski i kuhinja - samo rostilj za 1. maj.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 14.11.2016. at 21:12

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ak pogledam svoje frendice , znaci izvan foruma, samo jedan muz redivito kuha.
    Ostali, ili ristilj, ili neki specijalni rucak pa se on primi posla.

    Moj tata nije kuhao, al ipak je brat jako dobar u kuhinji, vjerujem puno bolji od mene

  20. #20
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno



    Kod mene je slicno kao kod Sirius, moze jaja i spek, torteline i vrhnje... S vidnim pomakom nakon 7 godina kad sam u jednom trenutku "zalegla u krevet", pa je naucio ispeci komad mesa u rerni+ krumpir/riza/mlinci. S vremenom mu je trebalo sve manje i manje vremena (u pocetku mu je trebalo vise od sat vremena da posoli meso i oguli krumpir ). I krumpir je sve ukusniji. Kako ja zbilja nisam mogla ni ustat, i sude je bilo njegovo.

    Prije toga sam 99% kuhala ja, i cistila... On samo stavio tanjur u sudoper. Dok nisam prestala pospremat sude nego se gomilalo, onda bi se on ustao i samoinicijativno stavljao u perilicu .

    Za sad sam zadovoljna, kad bolje ne moze. Cak ce vise manje i iz ducana donjet sto treba. Dok bi prije umjesto mljevenog mesa donio marinirano u americkom umaku .

    Opcenito, mislim da ovisi o generaciji. Kod mene ekipa na poslu svi do cca 30 god. koji su u paru skoro bas svi do jednog oboje kuhaju. U mojoj generaciji / krugu ljudi samo tu i tamo "neka ima srece" s muskarcem u kuhinji.

  21. #21
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kuham uglavnom ja. No postoje dani kad kuha on. Ribu nikad, nikad, a ni tad ne spremam ja. Volimo je jesti svi. Pa je on nabavlja i priprema.
    dok kuham vecinu sklanjam, ali nakon rucka se ponasam kao kraljica. Dignem se i kuhinja me dalje na zanima. To preuzimaju moji zadovoljni podanici.

  22. #22
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mm i ja podjednako često kuhamo
    ostale kućanske poslove ja potežem puno više

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne znam kako je kod drugih ljudi u svakodnevnom životu, tko kuha svaki dan, ali znam puno muškaraca koji odlično kuhaju, između ostalih i jedan od MM-ove braće - on radi i roštilj, i kotlovinu, ali i "obično" kuhanje + odlično radi kolače i to kremaste . Drugi MM-ov brat nema pojma o kuhanju, ali niti njegova žena ne kuha jer žive s njenom mamom i ona im kuha. Tako da ne znam baš koliko se to pokupi u obitelji, prije je u pitanju osobni interes.

  24. #24
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    kuhamo podjednako, muž kuha bolje od mene, puno je kreativniji
    ja češće radim kolače, ali onih nekoliko koje radi on su fenomenalni (posebno mađarica)
    čini mi se da ja više čistim u kuhinji

  25. #25
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    E da, kolace nikad ne radi. Ni palacinke.

  26. #26
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    već kad sam htjela reći da ni MM ne radi kolače sjetila se jednog od limuna pa drugog od naranče i čokolade kojeg je radio...oba su mu super ispala...on više voli kemijat i eksperimentirat,ja se držim provjerenog i recepata....ponekad i skupa kuhamo,uspjeli smo to konačno raditi bez svađe na način da odmah utvrdimo pravila,tko je master chef a tko sous chef...prije toga bi bilo:a zašto to tako,neeee,izreži to na tanje....i onda fight....obožava gradelat,mi stalno odašiljemo dimne signale po susjedstvu,LOL....nije mu problem ni ljeti na +30° C peći meso ili ribu... što se tiče čišćenja- solidno to sredi za sobom no ja malo ipak popravim...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 14.11.2016. at 23:01

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Kod nas kuha onaj koji je doma, i to se bas nekako izmjenjuje... A on kuha bolje, posvecenije i urednije, al uvijek pita iste stvari... Tipa jel prvo brasno ili jaja za pohanje. Radi palačinke, ne kolače. U dućan ide, ma u principu da nema tu financijsku manu, sisa me ko domaćica ohoho...

  28. #28
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Nas dvoje kuhamo kako tko stigne.
    Često kuhamo i zajedno
    Mislim da on kuha bolje od mene, ja to odradim uglavnom školski, a on ubaci kreativu.
    Ipak, nekoliko jela znam napraviti vrhunski i to je to.

    Što se tiče ostalih poslova, laćamo ih se također kad tko stigne, ali nemamo strogih podjela tko što radi.

  29. #29
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kod nas samo ja kuham. I pecem rostilj (i palim vatru za rostilj ili bilo sto drugo). Pospremim 80% isto ja. Namirnice i cugu u 90% slucajeva kupujem ja i nosim u stan. Pecem kolace. Cak i caj kuham ja i serviram. Mm ponekad vikendom skuha tursku kavu.

    (Al ne usisavam, niti mijenjam posteljinu, niti spremam cistu u ormar, ne placam racune...)

  30. #30
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kuhamo podjednako. Ovisi naravno o rasporedu jer on radi u tri smjene pa kad je doma i budan kuha on.
    Tako je i sa spremanjem, moja je roba i kupaona, njegova kuhinja i dnevni.
    Ne radi kolace, al pece izvrstan kruh.

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    MM je sin jedinac u majke udovice. On nije baš vješt u kuhinji (ili možda od žene ne dobije priliku, hehehe...)

    A sad ozbiljno - mm je glavni dobavljač (plac, mesnica, ribarnica, trgovački centri...) jer ja to ne volim, a on to obavlja s voljom i veseljem za nas i za svoju mamu. Dok mu je ujo bio živ, i za njega je to radio. Dobar je, babe ga na placu poznaju i ima s njima posebne aranžmane... Mene ne poznaju i ako slučajno dođem, ne prođem tako dobro kao on koji im je stalna mušterija.

    Kuhanje - paa, nije da mu leži, ali ne bježi od toga kad mora. To je uglavnom kad ja maknem rep (2-3 puta tjedno večere + poneki vikend). Budući da su nam sinovi srednjoškolci, često se dogodi da su oni vještiji u kuhinji od njega. Svaki od njih zna si pripremiti omiljeno jelo. Postoji i "kuharica for dummies" - rokovnik s dvadesetak jednostavnih jela, zapisano onako po koracima, da se djeca mogu time poslužiti. Često i mm zaviruje u te upute jer unutra su iskustvena vremena za ekspres lonac i slično.

    Kolače pečem ja, a sinovi su za sad savladali samo lažnu mađaricu s keksima. MM peče kolače u Mlinaru, hehehe...

    Zimnica - obiteljski projekt. To obično radimo svi zajedno, pa je brzo gotovo i nikome nije tlaka.

    Suđe - suđerica je zakon. Pospremanje - mm se rijetko uključuje, jer on to radi kod svoje mame (80++) pa doma jednostavno ne dođe na red. Doma ja sa sinovima imam podjelu rada po afinitetima. Jedan obožava pranje prozora, dobar je u pranju podova. Drugi usisava jer mu manje smeta prašina. Taj isti čisti gornje plohe ormara jer je najviši, pa dosegne.

    Veš - kako tko stigne. Dok je mlađi sin popodne u školi, njega zapadne vješanje veša, ali ne ide mu to još uvijek. Nema veze. Savladat će. Peglam samo košulje i stolnjake, zapravo rijetko. Nitko drugi ne pokazuje interes.

    Ostalo - oko auta uglavnom tanca mm, meni se to ne da. Bicikli - svatko brine o svom, ali ako treba promijeniti gumu i slično, to rade mm i mlađi sin. Starijeg ne zanima. On je za drugo - računala, mobiteli, tv, kućno kino...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.11.2016. at 08:04

  32. #32
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    MM kuha bolje od mene, ja to radim jer moram ne iz gusta. bome i kuhinju pospremi, bas jucer mi je poslozio sve lonce i plastiku (ja to samo nabacam ). u nas je podjela uglavnom da kuha tko stigne ali ljeti sam to cesce ja a zimi uglavnom on (recimo da zimi kuham samo vikendom )

  33. #33
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Mia_Lena prvotno napisa Vidi poruku
    MM zna kuhati i super kuha,ali to radi tako rijetko da se i ne sjecam kad je zadnji put.
    Uglavnom je kuhinja moja.
    Isto ovako, na žalost :/

  34. #34
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    kuham uglavnom ja, jer sam uglavnom na porodiljnom
    stvarno ne bi bilo ok da cekam da mm dodje doma i kuha (iako se znalo dogoditi, kad mi je bilo lose i sl.)
    on inace super kuha i bar jedan dan vikenda skuha, kad je doma
    kad ja kuham, on pospremi, a kad on kuha, on i pospremi, jer radi uzasan nered
    nabavku u 99% slucajeva obavljam ja

  35. #35
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Preko tjedna kuham ja jer dođem prije doma. Vikendom kuha on, pogotovo ako odem na planinarenje. Čistimo oboje po potrebi.

  36. #36
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Kuham ja. Namirnice nabavljam ja, ponekad zajedno, ali rijetko. Muž radi roštilj, peku, kotlovinu, jaja, guli mrkvu i krumpir... samo nedjeljom, jer kroz tjedan radi od 7-17,18,19...
    Sve što se tiče pranja, peglanja, pospremanja je moje, njegovo je plaćanje računa, briga o autima, odštopavanje ( iako sam umivaonik i ja već savladala), popravljanje, mijenjanje žarulja...

  37. #37
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Preko tjedna kuha muž, a ja uglavnom vikendom. To je zato jer je MM kući, a ja radim. U vrijeme dok smo oboje radili, u kuhinju je ulazio onaj koji je prvi stigao kući. Nabavu namirnica i pijacu uglavnom obavlja on (i super mu to ide jer bolje izabere nego ja ). Kolače nije nikada radio, za to sam ja zadužena i obožavam ih peći, a dok zimnicu radimo zajedno. Ostale poslove u kući dijelimo, s tim da on nikada nije uzeo peglu u ruke... Inače, dok nismo bili u braku, MM u roditeljskoj kući nikada nije ništa skuhao, uglavnom su za to bile zadužene sestre i njegova mama... Tako da se slažem s Mimom, mislim da odgoj tu nema veze, ili si brižan i dosjetljiv pa ćeš se potrudit, ili si lijen pa ćeš umislit da kuhinja nije tvoj posao. I da, u početku bi me znao zivkati na posao da mu objasnim koliko čega ide i sl., a poslije je počeo kuhati iz knjiga.

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mm trenutno radi od doma, pa je preuzeo kuhanje vecere i kupovinu namirnica preko tjedna. Ili ponekad priceka mene pa odradimo zajedno. Nemamo neki fiksni raspored, niti brojim dane, ako ima vecera super, ako nema skuhamo kad se vratim, ili ne skuhamo nego se pojede nesto "s nogu", bitno da je zeludac pun. Preko vikenda smo cesto kod njegovih na rucku, a kako njegova mama kuha "po slavonski" obicno nam spakira toliko da ima i za veceru, i meni za ponedjeljak za nositi na posao Ako kuhamo sami obicno skuham nesto ja ili zajedno ili kupimo peceno pile u konzumu, ali ionako kuhamo jednostavna jela pa mi uopce nije neka tlaka.

    Kuhinju obicno ja sredim ujutro (ne pospremamo svaku vecer) ili zajedno navecer sudje za pranje. Mislim sa je bitno da nikoga ne umara prvise jer nije neka fiksna obaveza nego smo prilicno lezerni po tom pitanju (i djeca i ja imamo skuhan rucak u vrticu/skoli/menzi pa veceru akogod uspijemo sloziti smo dobro slozili).

  39. #39
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    MM kuha bolje od mene, ma bolje od puno ljudi iako je počeo kuhati prije 6g i jako mu dobro ide i voli kuhati. Problem je što 80% vremena ja dođem bar 1 sat prije njega kući pa onda češće kuham ja, a on zato kuha češće vikendom. Nemamo dogovor nego baš tko prije dođe ili stigne ili ima inspiraciju taj kuha.

    Što se tiče vaše oklade mislim da je na forumu situacija bitno drugačija od stanja na 'terenu' :D
    Kad pričam s poznanicama i mamama iz vrtića rijeeetko koji kuha, ma zapravo ne da ne kuhaju nego se većina žali da jako malo sudjeluju u bilo čemu.

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni se čini da je kuhanje baš prvi kućanski posao kojeg se muškarci prihvaćaju - normalno, svatko voli jesti, kuhanje je zabavno kad nije svakodnevna obaveza.
    Kad gledaš sve one emisije o kuhanju na TV naprosto te vuče da to probaš sam napraviti.
    btw. sjetila sam se da MM peče kruh - doduše u pekaču, ali to je njegov posao, ja ne znam niti uključiti pekač.

  41. #41
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja kuham, ja čistim, obavljam spizu, plaćam račune...

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    MM kuha bolje od mene, ma bolje od puno ljudi iako je počeo kuhati prije 6g i jako mu dobro ide i voli kuhati. Problem je što 80% vremena ja dođem bar 1 sat prije njega kući pa onda češće kuham ja, a on zato kuha češće vikendom. Nemamo dogovor nego baš tko prije dođe ili stigne ili ima inspiraciju taj kuha.

    Što se tiče vaše oklade mislim da je na forumu situacija bitno drugačija od stanja na 'terenu' :D
    Kad pričam s poznanicama i mamama iz vrtića rijeeetko koji kuha, ma zapravo ne da ne kuhaju nego se većina žali da jako malo sudjeluju u bilo čemu.
    Ovako je bilo u mojoj roditeljskoj kući. Tko je prvi doma, taj se prima kuhanja. Bome - svi znamo. Moja mama jako voli kuhati, ali već godinama je jako slabovidna pa tatine vještine u kuhinji dobro dođu. Moj brat živi sam, pa mu isto treba ta vještina jerbo nema nikog drugog tko bi kuhao, osim ako dođe k nama na ručak. Moja djeca uče kuhati jer mi smatramo da treba. Glupo je i nepotrebno očekivati da će im žene jednog dana kuhati... Trebaju znati sami se pobrinuti za sebe. Prošla su vremena žena domaćica. Danas ih ima na prste prebrojivo. Nažalost, raspored kućanskih poslova ne slijedi - žene još uvijek često tegle više, iako u kućni budžet doprinose ravnopravno. Sve što možemo učiniti protiv toga jest odgojiti djecu (naročito mušku) da se primaju svega, i kuhače i kliješta ravnopravno.

  43. #43
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Nabavljam namirnice i kuham. Rijetko smo skupa u nabavi. Kako kuham tako perem ili punim suđulju. Svi nose tanjure do sudopera. MM nekad puni suđulju. Raspremaju ju djeca na smjenu, dvoje velikih se izmjenjuje.
    Vješam i kupim veš i uživam u tome. Nitko ne pegla. Samo vrlo rijetko košulje, al uglavnom smo ih prestali nositi.
    Računi, usisavanje, brisanje podova, sanitarije - MM. Veliki održavaju svoje sobe, malecke spremaju igračke. Posteljinu skupa naš krevet, djeci MM.
    Vrt je moj!

  44. #44
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    MM kuha, jer ja ne znam. Ja obavljam nabavku i planiram obroke. Suđe peremo podjednako, on veće komade, ja manje, jer inače sve zalijem. :nespretnjakovićka:

  45. #45
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Imamo takav dnevni ritam da uglavnom obroke za cijelu obitelj kuha MM, a ja kuham za E. i mene. Kako ona cesto nije na rucku, uglavnom kuhanje spadne MM-a.
    Ja perem sudje i radim lagano ciscenje.
    On riba pecnicu i obavlja neka zesca ciscenja.
    E. nakon jela nosi tanjure u sudoper.
    Namirnice kupujemo ili zajedno, ili on kupuje (s listom ili bez nje).
    Posljednje uređivanje od Elly : 15.11.2016. at 11:35

  46. #46
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako je bilo u mojoj roditeljskoj kući. Tko je prvi doma, taj se prima kuhanja.
    Mi nemamo tu podjelu kućanskih poslova jer se jednostavno ni meni ni njemu neda uvijek to nešto raditi, pa zapravo radi onaj kome je to u tom trenu manje mrsko ili mu je to lakše ili je tako brže.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nemamo tu podjelu kućanskih poslova jer se jednostavno ni meni ni njemu neda uvijek to nešto raditi, pa zapravo radi onaj kome je to u tom trenu manje mrsko ili mu je to lakše ili je tako brže.
    U biti, tako je i kod nas (pogotovo ljeti ili ako imamo druge obveze) pa znamo "upecati" gotovu ili polugotovu hranu izvan kuće, donijeti iz kantine s posla ili bilo kako... Pobrinuti se da je ručak na stolu ne znači nužno i da treba kuhati.

    Ljetos smo se bavili građevinskim radovima izvan kuće - mislim da u životu manje nisam kuhala. Djeca su velika i mogu sama ispeći jaja i skuhati ili ispržiti kobasice, skuhati njoke s umakom, napraviti razne svježe salate... tako da smo mm i ja mogli ganjati druge stvari, a dečki (veliki klipani) su bili zaduženi za pribavljanje hrane. Ponekad su kuhali, a ponekad trk u Spar po pohano meso... Nije me smetalo ni ako su pribavili duboko smrznuti cordon bleu (iako mi to inače nije špica filma i nešto čime bi se čovjek trajno hranio) ali ako se netko drugi pobrinuo da ručak bude na stolu - ne prigovaram.

    Moji sinovi znaju skuhati lešade, skuhati krumpir i napraviti domaći pire, a mlađi je obožavatelj kisele repe pa je to savladao. Još davno je ugnjavio baku da ga nauči kuhati sarmu. Istina, nije ju još radio samostalno, ali njegovo sudjelovanje odavno nije zanemarivo. Evo njegovog recepta za sarmu s Coolinarike: http://www.coolinarika.com/recept/sa...icajeni-nacin/

  48. #48
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    On riba pecnicu i obavlja neka zesca ciscenja.
    ovako nekako i kod nas, ja sam dobra za usputna svakodnevna čišćenja, ali kad treba nešto temeljitije, tipa očistiti frižider, napu.. zovem muža. On kad briše pod puno ga bolje obriše, jači je i pritisne krpom bolje valjda, baš se sve sjaji. Stakla isto muž pere jer od mene ostanu crte. traljava sam malo, ali zato brza, njegova čišćenja trajuuuuu

  49. #49
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ok Cvijeto, jesi dobila okladu?
    Daj zaključaj temu da nas "prosječne" ne muči više .
    (šalim se, neću previše kukati jer vidim pomake od "ničega" prema "nečemu", al opet... zaključaj temu ).

  50. #50
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    kuhamo oboje, cak on mozda i vise jer krace radi od mene
    preko tjedna minimalno, salju bake, blazene bile, djeca jedu kod njih pa se mi brzinski snalazimo
    vikendom naizmjenicno, s tim da ko kuha i cisti poslije jer je inace bilo svadja o ekonomicnoj uporabi sudja i bacanju smeca cim se stvori ili stvaranju piramida na radnoj povrsini
    peremo sudje jednako, ja brisem fronte, pecnicu, on cesce cisti frizider

    ja ne sljivim to 'nije htio' ili 'tako je odgojen', nisam ni ja odgojena da kuham, pocela sam tek kad sam zivjela sama
    moze on ne voljeti kuhanje ili peglanje, ne volim ih ni ja bas
    ali onda evo, dajem zauzvrat usisavanje i brisanje prasine, ribanje wc-a, spizu i smece, ali podjela ce biti postena
    placanje racuna ili mijenjanje zarulja je bezvezarija, daj ti ono sto je svakodnevno i vremenski i fizicki zahtjevnije
    kod mene stvarno ne pale 'zenski poslovi' ni obaveze, dok skupa zivimo, skupa se brinemo i dijelimo

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •