Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Quiche od poriluka

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Quiche od poriluka

    Ima neko fini, provjereni recept?

    Hvala.

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja ti to sve odokativno i bude baš prefino. Samo preprži špeka, nabaci poriluk (za kiš ti je dosta jedan veliki) i zalij s vrhnjem u koje si zamutila jaje. Mljac.
    a prhko tijesto sam s coolinarike skinula.

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jedan veliki poriluk?
    Čitam po receptima pol kile...

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    I ja odokativno
    ali ne stavim jedan poriluk nego 2
    nekad dodam i ribanog sira ako imam
    i zalijem s vrhnjem i 4 jaja
    jednom sam radila za prijateljicu koja ne jede jaja, pa je bio samo sir i vrhnje (nije bilo ni pancete) i bio je odličan

    tijesto u principu mi ide: 250g brašna, 125g maslaca, malo soli, 1 jaje, žlica vrhnja
    tako nekako
    tijesto prvo samo popečeš, da se ne skuha u tekućini od poriluka

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja ga već nisam dugo radila ali čini mi se da sam koristila ovaj recept
    https://www.coolinarika.com/recept/p...svjezim-sirom/
    Baš ću provjeriti doma jer ga imam isprintanog

  6. #6
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    imam ti ja super recept,šaljem ti na mail!

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a zakaj ne bi i tu stavila

  8. #8
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ako hoćeš da ti poriluk buide onako mekani i kremasti, onda ga dinstaj barem pola sata...može i sa špekom. jer poriluku dosta treba da postane baš fini kremasti i da raspada u ustima. inače bude dosta žilavi, barem meni.
    neki dan radila rižoto s porilukom i curijem...ajme kako je to fino bilo!!! podlijevala vinom i naravno malo špeka na početku prepržila i ljutih čili papričica.... na kraju posipala peršinom, stavila maslac i parmezan...nije bilo za djecu, ali muž i ja se baš davili kako je bilo dobro :D
    Posljednje uređivanje od kudri : 17.11.2016. at 13:41

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jutros sam radila rižoto s porilukom (zezunila sam se pa sam na svije strane naručila po 1 kg poriluka, pa će ovo biti poriluk tjedan)...
    Nisam stavila ništa posebno... samo dinstala poriluk, podlijevala vodom, (jer ne da mi se otvarati butelju zbog podlijevanja, a nitko neće piti vino)... špek sam preskočila jer ne jedem meso... na kraju samo parmezan, riban na veliki ribež, fino se rastopio... peršin MD ne voli, čili ja ne volim... tako da je bilo prilično simpl, ali unatoč tome kremasto i fino.

  10. #10
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma uostalom evo ti ga odi...

    QUICHE OD PORILUKA
    Ovo je recept za okrugli pleh promjera 28 cm
    Za tijesto:
    1/8 l toplog mlijeka 1 mala kasicica secera ½ kockice kvasca (21g) 250 g brasna 2 zlice masl. Ulja, sol, brasno za radnu povrsinu
    Za punjenje :
    400 g ljubicastog luka 2 poriluka 2 zlice putera 80 ml bijelog vina Sol, papar 3 stangice persina 3 grancice tamjana 200 g svjezeg sira (abc) 50 ml mlijeka 3 jaja Sok pola limuna Puter za pleh
    Pripravljanje:
    1. za Tijesto izmijesati mlijeko i secer, izmrviti kvasac i istopiti u mlijeku. Staviti brasno u veliku posudu, napraviti rupu u sredini i Donati rastopljeni kvasac u tu rupu, i malo pomalo mijesati s brasnom dok ne Nastase ljepljivo tijesto. Ostaviti 10 minuta da miruje, onda dodati maslinovo ulje i 1 cajnu zlicicu soli i izmiksati sa mikserom za tijesto. Ostaviti 40 minuta na toplom mjestu da naraste.
    2. U medjuvremenu ocistiti luk, poriluk, isjeci na kolutice. Otopiti puter u posudi i dinstati luk i poriluk u tome. Dodati vino i na srednjoj vatri kuhati 15 minuta dok ne ispari tekucina ( i vina i putera se moze po zelji i ukusu dodati vise). Na kraju posoliti i popapriti po ukusu.
    3. Zagrijati pecnicu na 200 Stupnjeva. Ocisiti persin i timijan, isjeckati listice na sitno. Izmijesati svjezi sir, sa jajima, mlijekom, zacinima i sokom od limuna. Staviti sol i papar.
    4. Okrugli pleh od 28 cm namazati puterom, tijesto jos jednom dobro izmijesiti, na radnoj povrsini izrolati oklagijom u okrugli oblik i “obuci” pleh u tijesto – bitno je dakle da se pokrije dno pleha i da se napravi “zid od tijesta”. Visak tijesta slobodno odsjeci i baciti. Raspodijeliti poriluk po dnu i zaliti smjesom od sira. Ja sam jos po povrsini naribala parmezana. Na Srednjoj sini u pecnici peci 35-40 minuta dok ne dobije lijepu zuckastu boju.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    29

    Početno

    Ovo isprobavam za vikend

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    skulirana jel to piza-poriluk?


    i super ti samoispravljanje baš me nasmijalo

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zvuči fino...
    i skroz drugačije od ostalih recepta koje sam čitala. Ne bih nikad očekivala dizano tijesto u quicheu.
    Samo još jedna info... staviš posni sir ili onaj masniji?

  14. #14
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    nisam ovo davno radila,otkad sam prešla na LCHF, ali ja sam uvijek za masnije,posni sir meni nije sir...
    vidiš,mogla bi ga provat radit sa "tijestom" od indijskih oraščića....nego znam da nijedno nemogu tako razvaljat pa me prođe volja...

    jelena,sjećam se da sam ga probala na jednom rođendanu i bio mi je mljac pa sam upeglala za recept...nije me asociralo na pizzu...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 17.11.2016. at 16:15

  15. #15
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    ja pravim po ovom receptu iz Bille, samo dodam poriluka nasjeckanog na kolutice, ponekad i sira.
    https://issuu.com/kupac.hr/docs/bill..._do_8-1-2014/4

  16. #16
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Frendica mi nahvalila neki Jamie oliver recept s porilukom gdje se prvo dinsta na tavi i onda u tepsiju i gore neko super tijesto i u rol, mislim da i piletina ide i onda kad se ispeče se preokrene kažu da je odlično... idem naći

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Evo našla sam... i ne preokreće se http://www.jamieoliver.com/recipes/t...weet-leek-pie/

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    mislila sam radi dizanog tjesta, ništ probat ćemo

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    pišem si

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •