Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Slikanje zuba

  1. #1
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno Slikanje zuba

    Gdje, koliko košta ( istočni dio grada) i da li se odmah dobije slika ako je na uputnicu.(nemam dopunsko)
    Trebam slikati zub i sada ako idem na uputnicu da li mogu negdje popodne i jel odmah dobijem sliku? I da nije pretpotopni aparat.
    A ako plaćam isto koliko košta?
    A jesam ga objasnila kaj me zanima.

  2. #2
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Imaš sve na onim Ortopan temama...
    Mislim da je to ista stvar, odnosno, ako trebaš snimiti samo jedan zub, sve je puno jednostavnije

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš sve na onim Ortopan temama...
    Mislim da je to ista stvar, odnosno, ako trebaš snimiti samo jedan zub, sve je puno jednostavnije
    U međuvremenu sam proguglala.
    S time da u Laginjinoj ne snimaju zube, samo ortopan. A recimo u Runjaninovoj preuređuju rengen i tako to , a tamo sam mislila ići.

    I sada su ostali lošiji aparati za koje moram odlučiti jel budem ili ću platiti bez uputnice.
    Razlika po zubu mi je 30 kuna.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    U međuvremenu sam proguglala.
    S time da u Laginjinoj ne snimaju zube, samo ortopan. A recimo u Runjaninovoj preuređuju rengen i tako to , a tamo sam mislila ići.

    I sada su ostali lošiji aparati za koje moram odlučiti jel budem ili ću platiti bez uputnice.
    Razlika po zubu mi je 30 kuna.
    Imaš rtg kabinet u domu zdravlja Ivanićgradska 38. Imam zapisano uz svoju zdravstvenu iskaznicu - broj telefona 2334-703, pa ih nazovi.

    Koliko ja znam, ponedjeljkom i srijedom rade popodne ako se u zadnjih godinu dana nešto nije promijenilo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.11.2016. at 10:32

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš rtg kabinet u domu zdravlja Ivanićgradska 38. Imam zapisano uz svoju zdravstvenu iskaznicu - broj telefona 2334-703, pa ih nazovi.

    Koliko ja znam, ponedjeljkom i srijedom rade popodne ako se u zadnjih godinu dana nešto nije promijenilo.
    Hvala Peterlin.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a kolko zubi moraš slikati?? ortopan ti slika sve zube, zakaj bi pojedinačno, a lova je nekih ( kod ortopana) 25 kn na uputnicu, ujedno zubari više vole ortopan jer im daje cjelokupniju sliku

    i još mala napomena kad je moj najstariji bio 5 tjedana nisu mi dali da budem s njim na rengenu, nego je to muž odradio, pa pitaj da nije neka caka još
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.11.2016. at 15:07

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kolko zubi moraš slikati?? ortopan ti slika sve zube, zakaj bi pojedinačno, a lova je nekih ( kod ortopana) 25 kn na uputnicu, ujedno zubari više vole ortopan jer im daje cjelokupniju sliku

    i još mala napomena kad je moj najstariji bio 5 tjedana nisu mi dali da budem s njim na rengenu, nego je to muž odradio, pa pitaj da nije neka caka još
    Ne kužim Jelena?

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    slikaš 1 ili više zuba??
    zubari više cjene ortopan, jer im daje sveukupnu sliku stanja

    i drugo kaj možda ne kužiš meni s klincem od 5 tjedana nisu preporučili da budem pratnja na rengenu, pitaj kad ti najranije smiješ na rengen

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    slikaš 1 ili više zuba??
    zubari više cjene ortopan, jer im daje sveukupnu sliku stanja

    i drugo kaj možda ne kužiš meni s klincem od 5 tjedana nisu preporučili da budem pratnja na rengenu, pitaj kad ti najranije smiješ na rengen
    Rekla mi je zubarica da je rengen manje zlo nego da pijem antibiotik.
    Budem vidjela kaj kaže kada vidi zube.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ako je više zubi u igri traži ortopan

  11. #11
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pojedinačne slike su puno bolje nego ortopan.
    Ako je sumnja na proces na korjenu pojedinačno, ciljano slikanje samo tog zuba pokazat će bolju i detaljniju sliku nego ortopan.
    Znaju zubari jako dobro zašto i kada traže pojedinačno, a kada ortopan slikanje.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne znam za istočni dio grada, ali privatni rendgen u Ilici kod Kraša (blizu Gundulićeve) po jednom zubu (uhvati i dva na jednoj snimci) košta 50kn, nema čekanja osim možda par minuta, odmah snimku pošalju mailom tvom zubaru u DZ, a ti odmah dobiješ snimku i CD.

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Bila u Gotovčevoj, digitalni rengen, 50 kuna.
    I zubarica kaže da mi nije ništa. a zub boli.
    Izgleda da je živac iziritiran i da se treba smiriti.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Bila u Gotovčevoj, digitalni rengen, 50 kuna.
    I zubarica kaže da mi nije ništa. a zub boli.
    Izgleda da je živac iziritiran i da se treba smiriti.
    Mene to zna mučiti. Nakon liječenja paradontitisa povuklo mi se zubno meso i ostali ogoljeni zubni vratovi. Moram paziti da ne jedem vruće, hladno, slatko, tvrdo...uff...baš mi je to ostalo osjetljivo. Nema veze, još su zubi pretežno na broju, fali samo jedan.

    Spas je Sensodyne ili Parodontaks pasta za osjetljive zube. Ako me muči baš jako, tinktura adstringens Zagrebačkih ljekarni za ispiranje. Ili Miradent...

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mene to zna mučiti. Nakon liječenja paradontitisa povuklo mi se zubno meso i ostali ogoljeni zubni vratovi. Moram paziti da ne jedem vruće, hladno, slatko, tvrdo...uff...baš mi je to ostalo osjetljivo. Nema veze, još su zubi pretežno na broju, fali samo jedan.

    Spas je Sensodyne ili Parodontaks pasta za osjetljive zube. Ako me muči baš jako, tinktura adstringens Zagrebačkih ljekarni za ispiranje. Ili Miradent...
    Od danas su u Mulleru dvije Sensodyne Fluoride paste sa četkicom gratis na akciji za 35 kuna.
    Planiram kupiti.
    Trenutno koristim ovu: http://www.himalaya.bg/en/product/17...ste-75-ml.html

  16. #16
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Gdje se na uputnicu može snimiti samo jedan zub?
    Koji god dom zdravlja da zovem - ne može, snimaju samo cijelu čeljust


    Perovčeva mi se ne javlja na telefon, poslala sam im danas mejl, uzdam se da čitaju i odgovaraju
    za njih pretpostavljam da snimaju pojedinačno, al ne znam protokol - jel se treba naručiti ili se samo dođe? ako se dođe, jel se dugo čeka ... itd

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Znam kako je bilo pred koronu, no sad je sve vanredno.

    Prije bi samo došao i čekao, sve su snimali i pojedinačne zube i ortopan. Ja sam uvijek tamo išla jer nemam živaca ni vremena za naručivanje.
    Radili su tada po cijele dane.


    No čekati u zatvorenom prostoru sad u koroni radi tih sitno kn (maksimalno 50kn) ne bih uopće razmišljala nego otišla na najbliži privatni rengen i odmah sve obavila na licu mjesta bez ikakvog čekanja.

  18. #18
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam kako je bilo pred koronu, no sad je sve vanredno.

    Prije bi samo došao i čekao, sve su snimali i pojedinačne zube i ortopan. Ja sam uvijek tamo išla jer nemam živaca ni vremena za naručivanje.
    Radili su tada po cijele dane.


    No čekati u zatvorenom prostoru sad u koroni radi tih sitno kn (maksimalno 50kn) ne bih uopće razmišljala nego otišla na najbliži privatni rengen i odmah sve obavila na licu mjesta bez ikakvog čekanja.
    cijene privatno se kreću od 150 do 200 kuna

  19. #19
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    cijene privatno se kreću od 150 do 200 kuna
    Slikanje jednog zuba je 50kn privatno, slikala prije par dana.


    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  20. #20
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Slikanje jednog zuba je 50kn privatno, slikala prije par dana.


    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
    gdje?
    ove koje sam ja zvala su mi dali gore navedene cijene

  21. #21
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja slikala nekidan za 40 kn, slučajno, nisam tražila gdje je najjeftinije nego mi je bilo usput s posla doma.
    U Ilici kod Trga Francuske, ne znam sad točan broj ali odmah ulaz pored banke. Nema naručivanja, dođeš, slikaš, dobiješ sliku u fizičkom obliku i na mail ako hoćeš.

  22. #22
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Emily, koga god si zvala mislim da se niste nešto dobro razumjeli. Slika jednog zuba je inače svuda 50 kn, ja sam već na par mjesta slikala, gdje mi je kad bilo zgodno lokacijom.
    To je običan RTG zuba.
    150 do 200 kn je ortopan.

  23. #23
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ajme, sad pišem sto postova jedan za drugim kako se sjetim, ko senilna baba.
    Zubarica mi je rekla da ona može dati uputinicu samo za ortopan, nema šifre za samo jedan zub, a šteta je zračiti cijelu čeljust ako slikaš samo jedan zub. Zato sam platila, nije mi trebao ortopan. Da jest, za to mogu dobiti uputnicu.

  24. #24
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Slikanje jednog zuba je 50kn privatno, slikala prije par dana.


    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
    Na Trešnjevci sam slikala.
    Ima tih privatnih rendgena svuda.

    Pitanje je dal' trebate slikati jedan zub (50 kn) ili poluortopan (on je oko 100 kn), ortopan- čitava čeljust (200 kn).

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  25. #25
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nije razlika samo u zracenju i cijeni između ortopana i male snimke. Mala snimka se radi ciljano za određeni zub i puno bolje se vide neki detalji nego na ortopanu.
    A tek ovo objasnjenje doktorice da nema sifru mi nije bas jasno?!

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, sad pišem sto postova jedan za drugim kako se sjetim, ko senilna baba.
    Zubarica mi je rekla da ona može dati uputinicu samo za ortopan, nema šifre za samo jedan zub, a šteta je zračiti cijelu čeljust ako slikaš samo jedan zub. Zato sam platila, nije mi trebao ortopan. Da jest, za to mogu dobiti uputnicu.
    Gospe moja, Barbi pa šta lupeta ta tvoja stomatologica...e svašta...nebrojeno puno puta sam išla na uputnicu na RTG jednog zuba. Pa evo ivana s je te struke, potvrdila je da je to gluparija.

    S
    amo da ponovim već rečeno, cijena za 1 zub se kreće 40-50kn al baš svugdje. Emily, neki nesporazum je bio.

  27. #27
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ovo za uputnicu nije istina, kao što su cure već napisale
    jutros sam bila u DZ Sesvete, pogledao je u sustavu uputnicu i rekao da je za slikanje jednog zuba (kao što mi je zubarica i rekla da će poslati uputnicu) i da mi to ne može napraviti

    što se tiče cijene - ja sam svaki put telefonom rekla da mi treba snimka jednog zuba, odgovor je bio očito cijena za ortopan (3 poliklinike sam zvala)


    enivej, Perkovčeva mi je odgovorila na mejl, evo neka bude info tu, za nekog drugog ako bude trebalo

    Za snimanje nije potrebna narudžba. Preporučamo da dođete od 7:30-10:00 za jutarnju smjenu ili od 13:30-16:00 za popodnevnu te pričekate i obavite snimanje.
    Za snimanje je potrebno predočiti: uputnicu, zdravstvenu iskaznicu (za e-uputnice) i iskaznicu dopunskog osiguranja.

  28. #28
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    U međuvremenu sam provjerila, ja sam krivo zapamtila. Može dati uputnicu ali samo za određene domove zdravlja s kojima ima ugovor. To su neka tri doma zdravlja i svuda se treba naručiti termin dolaska unaprijed pa mi je bilo lakše ovako. Ne može recimo dati uputnicu za slikati jedan zub na stomatološkom faksu, za tamo ima samo opciju datiuputnicu za ortopan, a ta mi je lokacija pasala. Kako god bilo, ima zubnih RTG-ova na svakom ćošku i slikati jedan zub zbilja nije neki izdatak.

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Cak mislim da ti ni tu info nije dala tocno. Ivana s ce znati.

    Dala bih se kladiti da nisam snimala samo ortopane u Gundulicevoj.

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Najmanje sam cekala u Perkovcevoj kad bih dosla usred ili pred kraj smjene, nikako na pocetak smjene.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •