Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 105

Tema: Akvarij Karlovac

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Akvarij Karlovac

    Bio netko?
    Isplati li se?

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Bio netko?
    Isplati li se?
    mi smo bili vikend nakon otvorenja...
    iskreno ne znam kaj bi ti rekla...
    fora je za pogledati, ali sam ja očekivala više s obzirom na to koliko se pričalo o njemu
    bili smo nekih 45 min, ali ful laganog hoda i stajanja kod svakog tanka
    klincima je bilo fora, pogotovo kod tankova gdje su ogroman som i neka jesetra
    postoje punktovi gdje se spojiš mobitelom na wifi i njihovu aplikaciju pa imaš i priču, ali...
    akustika je jaka i ništa se ne čuje ako ne koristiš slušalice za mob...

    mi smo iskombinirali i napravili tour de Karlovac
    1. akvarij
    2. muzej domovinskog rata - Turanj
    3. dvorac Dubovac
    4. ručak - pizzeria Tiffany (odlična hrana, pristupačne cijene, jedino smo morali čekati na stol jer je bila gužva)

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala... ja sam planirala kombinirati Karlovac i Ozalj (između ostalog želim posjeti šnitu torte Katarine Zrinski u https://www.facebook.com/Restoran-%C...9547656103584/), ne bi samo zbog akvarija išli... ali bojala sam se da će dojmovi biti ovakvi.
    Vidjeti ću još hoćemo li ići.

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nisam bila, ali sam cula od poznanika da vrijedi vidjeti.
    mi cemo isto iskombinirati s jos necim.

  5. #5
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala... ja sam planirala kombinirati Karlovac i Ozalj (između ostalog želim posjeti šnitu torte Katarine Zrinski u https://www.facebook.com/Restoran-%C...9547656103584/), ne bi samo zbog akvarija išli... ali bojala sam se da će dojmovi biti ovakvi.
    Vidjeti ću još hoćemo li ići.

    sredinom 7 mjeseca smo imali slijedeću turu:
    1. stari grad Ozalj - preporučam! imamo predivne fotke s tog izleta sa tvrđave, zelena rijeka u nizini...
    2. kupanje na Mrežnici
    3. ručko-večera u Motelu Dobra - isto odlična hrana

  6. #6
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo bili vikend nakon otvorenja...
    iskreno ne znam kaj bi ti rekla...
    fora je za pogledati, ali sam ja očekivala više s obzirom na to koliko se pričalo o njemu
    bili smo nekih 45 min, ali ful laganog hoda i stajanja kod svakog tanka
    klincima je bilo fora, pogotovo kod tankova gdje su ogroman som i neka jesetra
    postoje punktovi gdje se spojiš mobitelom na wifi i njihovu aplikaciju pa imaš i priču, ali...
    akustika je jaka i ništa se ne čuje ako ne koristiš slušalice za mob...

    mi smo iskombinirali i napravili tour de Karlovac
    1. akvarij
    2. muzej domovinskog rata - Turanj
    3. dvorac Dubovac
    4. ručak - pizzeria Tiffany (odlična hrana, pristupačne cijene, jedino smo morali čekati na stol jer je bila gužva)
    Sjajan plan! I meni se dopada! Tifany nam omiljena picerija. A odmah vrata do nje je Slatki centar - sjajni kolači, kava, čaj...
    Ako želite uživati u mirnoći Kupe, otiđite nakon Dubovca na Kvaku i uživajte na terasi iznad same rijeke.
    Bio moj tata na dan otvorenja.
    To su slatkovodne ribe. Nisu šarene, nema ih tak puno... I moj tata imao veća očekivanja. Čak mi se čini i dosta skupa ulaznica, al odvest ću dicu. Nek i to vide.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mi smo imali u petom mjesecu, Ozalj, Karlovac,Dubovec

    jeli smo iz torbe

    po meni karta je preskupa
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.11.2016. at 14:24

  8. #8
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    sredinom 7 mjeseca smo imali slijedeću turu:
    1. stari grad Ozalj - preporučam! imamo predivne fotke s tog izleta sa tvrđave, zelena rijeka u nizini...
    2. kupanje na Mrežnici
    3. ručko-večera u Motelu Dobra - isto odlična hrana
    Tko ide na kupanje na Mrežnicu preporučam Mrežničku kuću za klopu uz samu rijeku ili restoran DP uz samu cestu, isti je vlasnik. To je u Donjem Zvečaju, gdje je i kupanac sjajan. Od idealnih mjesta za kupanje na Mrežnici su i Belavići -Kamp Slapić

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    po meni karta je preskupa
    Koja bi po tebi trebala biti cijena?

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    max. 40 kn za odrasle

  11. #11
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Koja bi po tebi trebala biti cijena?
    Nisam Jelena, ali s obzirom da su akvarij napravili uz pomoć novca iz europskih fondova mogli su staviti niže cijene. Cijena je 35 za djecu i 60 za odrasle.
    Zoo Zagreb koji je puno veći ima 20 za djecu i 30 za odrasle.
    Morski akvarij u Krku ima 20 za djecu i 30 za roditelje.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 18.11.2016. at 15:23

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U Puli odrasli 75, djeca 3-7 godina 40.


    Pitam jer sam ja uvijek nekako podijeljenih osjećaja vezano za cijene... puno mi je, a opet razumijem da imaju visoke troškove održavanja i da trebaju novce za unapređenja i poboljšanja.
    Ljetos sam u Puli šiznula kad sam vidjela cifru... da sam mogla bila bi ju samu poslala unutra.

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    U Puli odrasli 75, djeca 3-7 godina 40.


    Pitam jer sam ja uvijek nekako podijeljenih osjećaja vezano za cijene... puno mi je, a opet razumijem da imaju visoke troškove održavanja i da trebaju novce za unapređenja i poboljšanja.
    Ljetos sam u Puli šiznula kad sam vidjela cifru... da sam mogla bila bi ju samu poslala unutra.
    Ja sam ljetos u Krku poslala sina sa kćeri, bilo mi je jeftinije.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 18.11.2016. at 16:09

  14. #14
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    gdje god nude, kupujemo obiteljske karte koje ispadnu povoljnije...
    za akvarij je 2+2 120 kn

  15. #15
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    gdje god nude, kupujemo obiteljske karte koje ispadnu povoljnije...
    za akvarij je 2+2 120 kn
    Svede se na svega 20 kn skuplje od Zg zoo-a.
    Posljednje uređivanje od Nera : 18.11.2016. at 16:50

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mi cemo isto ici, ipak se radi o mom rodnom gradu.
    A u Kvaku ionako cesto odemo na rucak. Tal me smiruje sjediti tamo uz Kupu. <3

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Vrijedi obići al u kombinaciji s još nekim razgledavanjem jer se brzo prođe, karta malo je skuplja s obzirom da kroz detaljno razgledavanje završiš turu za 45min.
    Sve u svemu dobro osmišljen projekt koji zabavlja cijelu obitelj.

  18. #18
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mi planiramo sutra ići. Javit ćemo dojmove. Dvoumimo se jedino kam dalje... pizza nam se ne jede, a prošetali bi centrom Karlovca jer nismo bili duže vrijeme. Znam da ima dobar restač Greencek ali tamo često pak idemo pa bi sada negdje drugdje.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Dubovec pa na povratku kroz Ozalj

  20. #20
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://www.tripadvisor.com/Restaura...l_Croatia.html

    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Mi planiramo sutra ići. Javit ćemo dojmove. Dvoumimo se jedino kam dalje... pizza nam se ne jede, a prošetali bi centrom Karlovca jer nismo bili duže vrijeme. Znam da ima dobar restač Greencek ali tamo često pak idemo pa bi sada negdje drugdje.
    u Kvaku. Iako je meni tam ljepše ljeti kada se može sjediti vani. Osobno mi je i bolja hrana neg u Greencajgu

    http://www.karlovac-touristinfo.hr/hr/restorani/kvaka
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 02.12.2016. at 12:03

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ajme ki ki, tek sad vidim da si preporučila konobu. A kaj ja znam Karlovac je kontinentalni grad na 4 rijeke. I sada konoba. Ok, danas je popularno to s konobama, ali fakat- ionako svi restorani drže patagonijske lignje, ali ipak barem malo bi bilo zgodno pojesti nekaj lokalno.

    kad je već riba, neg je riječna.

    To je grad okružen šumama - pa mogu se jesti neke šumske gljive ili neko meso s npr kestenima ili već nekaj, ali konoba. OK - i zagreb je pun konoba, Skrenula sam skroz s teme- moja isprika

  23. #23
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ta konoba postoji vec sigurno 40 godina. ..nije nikakvo pomodarstvo.


    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    stvarno?

    vidim na fotkama pržene i frigane lignje
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 02.12.2016. at 12:26

  25. #25
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://m.facebook.com/kostanjac/pho...pe=3&source=54

    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

  26. #26
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Jela sam u subotu papaline i srdele

    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

  27. #27
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ima i normalne hrane

    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

  28. #28
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    a jel se može parkirati ispred akvarija pa onda nakon razgleda ostaviti auto i ići pješke do nekog od navedenih restorana? što nam je najbliže?

  29. #29
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    .. ili do nekog drugog dobrog restača...

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Karlovac nije veliki grad. ja sam kao dijete svugdje išla pješice i dolazeći baki iz Zagreba sam se uvijek čudila zakaj se karlovčani voze autom. No danas se baš svi voze autom.

    ova konoba je koliko vidim u samom centru, odnosno zvijezdi - koja se danas teško nazire. naime, Karlovac je građen kao "idealan" grad - ima 6kraku zvijezdu u samom centru. No danas se to ne vidi i na žalost, mislim da taj dio grada još nije kak spada uređen nakon rata koji je pogodio grad. No možda se javi koja prava karlovčanka pa napiše više detalja.

    Kvaka je uz Kupu i relativno blizu starom gradu Dubovcu. Kaj ja znam, rijetko idem u rodni grad, ali kad idem bila mjesta uz rijeku. akvarij je na Korani. Na drugoj strani Korane je preuređeni stari hotel u kojem rado popijem kavu iako su cijene više - ali ambijent je tu. Baš sam vidjela da je relativno blizu napravljeno veliko dječje igralište (blizu je lokacije starog i srušenog hotela,, na mjestu kojeg je nastalo nekakvo ruglo od hotela ili restorana, ne znam točno)

    Zato sam i napisala da je "konoba" nešto što nema ama baš nikakve veze s gradom na 4 rijeke. Onak, grad na kontinentu pa to serviraju smrznute ligjne - kaj ja znam- Nije da mi je u Kvaki ne znam kak dobra hrana ali kada na meniju vidim (a bome i dobijem) šumske gljive, ili umak od kestena -ili riječnu ribu (koju ne volim) ali ima nekakve veze s lokacijom.

    Na žalost - dugo vremena je Karlovac bio samo grad kroz koji moraš proći da bi došao do mora. No to je grad duge tradicije. Na žalost, stradao je jako u ratu, ali sada ga polako počinju obnavljati, tako da se nadam da će taj akvarij malo još sve i ubrzati.

    Moji klinci, iako već veći i dalje rado vole otići na Dubovac, prošetati uz Koranu, pa po korzu - svaka kuća na karlovačkom korzu ima točno 9 prozora, pa po promenadi - lijep je to grad ali će proći vremana dok ne vrati stari sjaj

  31. #31
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ako ideš u Aquatiku, preporučam da odeš tamo s autom pa kad završiš razgled prijeđeš na drugu stranu rijeke i tamo parkirate. Možete šetati uz Koranu, otići do stare gradske jezgre, malo razgledati, u samom centru je muzej i crkva, pa Radićevom ulicom do Korza i Žitne kuće ispred koje su vjerujem već uređene Božićne jaslice u kućici. Unutra je prodajni štand udruge Jak kao Jakov, za djecu oboljelu od malignih bolesti. Rade divne stvari. Možeš pogledati na face-u i vjerujem pronaći poklone za Božić.
    Kraj žitne kuće je picerija Tiffany koja priprema i druga jela, ne samo picu. Odmah do nje je Slatki centar gdje možete na kavu i kolače.
    Odande možete uz Kupu prema starom gradu Dubovcu pored crkve Gospe snježne. Odande puca prekrasan pogled na čitav grad. Odlično se vidi kako je smješten između Korane i Kupe, šesterokraka zvijezda, koja je osnovana 13.7.1579. radi obrane od Turaka. Rub joj je još uvijek zelen jer su u šančevima kroz koje je nekad protjecala voda parkovi. Poseban je ugođaj doći od proljeća do jeseni kad je sve zeleno. Ako ste za šetnju, auto vas može čekati na Korani. Ako ne, autom svakako do starog grada Dubovca.
    Povratak svakako preporučam preko Ozlja i razgled muzeja u starom gradu Ozlju, posjet munjari...
    Jedan od dobrih restača je Mrežnička kuća otvorena ljeti, odnosno restoran DP, uz samu cestu, od istog vlasnika. To moraš iza Duga Rese do Donjeg Zvečaja.

  32. #32
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    To je bio grad obrtnika i trgovaca. Imao je svoj procvat dok je rijeka Kupa bila plovna. Kad dođeš do gradskog kazališta Zorin doma, imaš 100 m do miljokaza koji pokazuje kolika je udaljenost do većih gradova. Postavljen je na početku Jozefine koja vodi do Senja.
    Obožavam slušati na radio Karlovcu Priče prof. Mrkvice. On priča kako se nakad živjelo... Zabilježena povijest grada perom i tonom.

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i normalne hrane

    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

    Papaline i srdele nisu normalna hrana?

  34. #34
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Kad je nano rekla da morska riba nije ok ponuda za grad sa 4 rijeke

    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam u Karlovcu imala preporuku za bistro Porter koji međutim nažalost nedjeljom ne radi, pa smo kad smo jesenas bili jeli u Burger Kingu na povratku u Zagreb

    Bili smo inače na izletu u Novigradu na Dobri, pa smo išli i u Ka, malo šetali uz Koranu gdje su se taj dan ljudi masovno kupali, pa onda na Dubovac.

    Taj novi hotel uz Koranu ima stvarno neviđeno igralište za djecu sa ogromnim plastičnim životinjama - moja cura se sa svakom slikala

  36. #36
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Joj, sad sam ja baba roga - al fakat srdele i Ka ne idu skupa, ali i pizza nije nasa pa preskocite moj komentar.

    Znaci prek puta akvaarija je nekada bio veliki hotel. Safa je tamo restoran , ili mozda i hotel, s tim zivotinjama, spravama za djecu i tako svasta nesto. Kada po toj obali Korane krenete prrma pontonskom mostu je hotel Srakovcic. To je stari, ali obnovljeni hotel. Meni je tamo lijepo sjesti, ali to je meni zbog nostalgije. U parku u kojem se nalazi su u mom djetinjstvu setali paunovi. Toga vise nema.


    U centru je lijepo prosetati korzom, skrenuti u Radicevu, malo prosetati promenadom i sancem, otici do starog centra - ne znam vise kako se zove taj trg.

    I svakako otici na Dubovac

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, jesenas smo se šetali do pontonskog mosta pa preko njega i onda do nekog drugog mosta natrag, i onda sam nakon dan-dva u novinama pročitala da su se uz Koranu u Karlovcu potrovali psi navodno od nekakvog plina omg

    Lijepo je, Karlovac je generalno lijep gradić. Na Dubovcu ima i srednjevjekovni sajam isto u jesen. Ima i za hodati oko Karlovca, mi smo nekad davno prošli i Dubovački planinarski put od Ozlja do Karlovca.

  38. #38
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, sad sam ja baba roga - al fakat srdele i Ka ne idu skupa, ali i pizza nije nasa pa preskocite moj komentar.
    dakle srdele se jedu samo na moru?
    svasta

  39. #39
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ak trazim preporuku za restoran u gradu u koji idem prvi put ili rijetko, ocekivala bih koliko toliko lokalni meni. To sam ja, ti jedi srdele gdje god hoces. No, opet sam skrenula s teme.

    Al mi je dalo misliti - uopce ne znam gdje je ribarnica u Karlovcu. A u svakom gradu obilazim trznice.

    Mozda bih mogla u Varazdin na srdele

  40. #40
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Evo ga hvala svima na savjetima, išli smo uglavnom putem kojeg je Nera lijepo opisala.
    Nama se akvarij svidio. Došli smo oko 10 kad je otvaranje a oko podneva je već bila poprilična gužva. Dolaze busevi iz Hrvatske čak s grupama.
    Akvariji su veliki i prostrani, svidio nam se prostor na više nivoa. Sve je čisto, kažu nam da ronioci svako jutro čiste. Posebno nam se svidjela riba sibirska kečiga sa svojim "zubićima" koja nam je lijepo plivala i pozirala cijelo vrijeme pa su se klinci čak i posvađali na čijoj će strani biti više. Imaju i lijepi prodajni prostor na kraju razgleda, kupili smo neke sitnice.
    Mislim da će akvarij znatno podići i ugostiteljsku ali i općenito i turističku ponudu Karlovca.

  41. #41
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    joj, baš mi je drago.
    KA je stvarno lijepi grad, i puno ljudi ga nije posjetilo jer se tretira kao tranzitno mjesto.

    Malo pomalo, grad se uređuje i ja vjerujem da će akvarij pomoći svemu.

  42. #42
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Stavljamo ga na listu

  43. #43
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ga hvala svima na savjetima, išli smo uglavnom putem kojeg je Nera lijepo opisala.
    Nama se akvarij svidio. Došli smo oko 10 kad je otvaranje a oko podneva je već bila poprilična gužva. Dolaze busevi iz Hrvatske čak s grupama.
    Akvariji su veliki i prostrani, svidio nam se prostor na više nivoa. Sve je čisto, kažu nam da ronioci svako jutro čiste. Posebno nam se svidjela riba sibirska kečiga sa svojim "zubićima" koja nam je lijepo plivala i pozirala cijelo vrijeme pa su se klinci čak i posvađali na čijoj će strani biti više. Imaju i lijepi prodajni prostor na kraju razgleda, kupili smo neke sitnice.
    Mislim da će akvarij znatno podići i ugostiteljsku ali i općenito i turističku ponudu Karlovca.
    Baš mi drago da ti se dopalo!

  44. #44
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Možda krivo procjenjujem, ali Mojca, mislim da bi tebi i princezi bilo ljepše na Kvaki, nego kod Kostanjca. Kostanjac mi je onak - za najest se. Kvaka je malo nježnija i sofisticiranija. Tifany i Slatki centar su mi isto OK.

    Ne znam kakav je restoran na Dubovcu.

    Mi nismo stigli u akvarij, ali spremamo se svakako.

    Što se tiče grada - moj dojam:

    Korana - lijepo šetališe i lijepa terasa hotela Korana, ali kad sam bila pred par godina cijene su bile baš previsoke.
    Zvijezda - zapuštena i pusta. Lijep mi je dio oko promenade i kazališta.
    Kad se spuštate sa starog grada Dubovca možete zastati kod katoličkog groblja Dubovac, tu je obnovljena grobnica obitelji Vranyczany.

    Nerina šetnja mi se čini baš ok, al nije za male nogice.
    Ja bih slično:
    Poslije akvarija bih parkirala negdje kod sportske dvorane (ne znam koji parking se plaća u Karlovcu) pa pješice niz Koranu do hotela. Možda popila kavu u hotelu Korana i krenula prema Zvijezdi, prošla Radićevom do promenade (skrenuti kod skulpture žabe) pa uz šanac do kazališta i skrenula lijevo po promenadi i dalje po promenadi koliko ide pa bih tu ili po Domobranskoj ili po Radićevoj po auto.

    Onda bih otišla autom na Dubovac i kombinirala stari grad (15-20 min), groblje (5 minuta) i obrok na Kvaki uz Kupu.

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kaj je tebi hotel Korana ? Srakovčić, pretpostavljam.

    Ne znam radi li ikakav restoran na Starom gradu (Dubovcu)- tamo se ponekad može popiti nešto, mislim da nekad ima i restoran, ali to bi stvarno trebalo provjeriti.
    Bio je i muzej unutra- Jelena, ak si iz Karlovca, vjerojatno znaš.
    Mi idemo napreskokce , pa nas svaki put nekaj iznenadi da ne radi/radi

  46. #46
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Stavila sam link na ono što je meni hotel Korana, imaš pravo to je Korana Srakovčić. Nisam bila sad dugo pa nisam ni vidjela onaj "moderniji", ne znam ni kako se zove.
    Ne znam ni ja što ima u dvorcu, niti ima li restoran. Znam da je bio pred 30 godina i da su imali palačinke, a to se ne broji.
    Mene uvijek netko vodi, pa nema iznenađenja. Imam odličnu logistiku u Karlovcu

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj je tebi hotel Korana ? Srakovčić, pretpostavljam.

    Ne znam radi li ikakav restoran na Starom gradu (Dubovcu)- tamo se ponekad može popiti nešto, mislim da nekad ima i restoran, ali to bi stvarno trebalo provjeriti.
    Bio je i muzej unutra- Jelena, ak si iz Karlovca, vjerojatno znaš.
    Mi idemo napreskokce , pa nas svaki put nekaj iznenadi da ne radi/radi
    U Dubovcu nema ništ za pit/jest
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.12.2016. at 15:50

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U dvorcu je nešto kao muzej, ali ono što je zanimljivo je vidikovac tj. kad se popneš u kulu možeš izaći na drveni balkon s kojeg puca odličan pogled.

  49. #49
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Evo pregledala sam. Nisam mislila definitivno na hotel Lana Korana. Isključivo na temelju fotki s weba, dajem 100% prednost Srakovčiću. Ovo mi malo baca na diznilend. A Srakovčić je malo "bidermajer" pa birajte

  50. #50
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U Dubovcu nema ništ za pit/jest
    to sam i mislila.

    Inače hotel Korana je srušen - na tom mjestu je sada ono nešto sa skulpturama životinja - to je točno prek puta akvarija.

    Hotel Srakovčić je hotel Stara Korana i nalazi se u smjeru pontonskog mosta. Jelena, nastupila si jako sigurno u pisanju, ali meni i malo nerazumljivo, pa možda i nekom drugom nerazumljivo.

    Šro se tiče Dubovca, zimi možda čak ni muzej nije otvoren. rije par godina unura je bio kafić, a restoran je bio jako jako davno. No kak ni ja tamo ne idem često, niti moji podaci nisu ažurirani.

    Inače, groblje je lijepo, ali meni nije baš tak nekaj posebno (osim što je vječni počinak mnogim meni dragim ljudima) da bih baš ljudima preporučivala ga kao mjesto koje treba posjetiti. Onak kao što recimo preporučiš Mirogoj ili varaždinsko ili riječko.

    Ak ima nekog tko kao ja voli ići na plac - na karlovačkom je moguće naći baš finih stvari - od starih sorti jabuka, samoniklih plodova pa do suhomesnatih proizvoda . ovo zadnje je meni dobar motiv za otići do KA

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •