Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: nepravilan gestacijski mjehur

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    3

    Početno nepravilan gestacijski mjehur

    Drage trudnice, majke, zene....

    ovako u velikom sam strahu i brizi od tri doktora koja su me pregledavala svaki ima drugacije misljenje po forumima sam procitala mnostvo no i dalje sam zbunjena i zabrinuta.
    danas mi je tocno 6. tjedan trudnoce, rana faza, prva trudnoca. od pocetka imam jake bolove. uraden urino test i vadena beta. iz urina nisu odmah pimjetili upalu no naknadno jesu te su mi prepisali antibiotik xorimax. brve vrijednosti bete su bile 123 odnosno potvcena trudnoca. 5+4 ponovo vadena beta koja je bila 4267 no osim gestacijskog mjehura nije se vidlo nista odnosno ni zumanjcana vrecica ni plod. 5+6 ponovo na kontroli (naravno nitko mi ne govori o sumnji na vanmaternicu dok ja nisam izravno postavila pitane i dobila potvrdan odg) i dalje se vidi samo g.mjehur vrijednosti bete nesto malo vece od 8ooo. navecer zavrsila na hitnoj radi lakseg krvarenja. kazu od silnih pregleda. danas ponovo na kontoli, pojavio se zumanjcani mjeuhr otklonjene sumnje sa vanmaternicne no otkrili da mi je g. mjehur nepraavilan. odjelka ploda jos uvijek nema. narucena za petak ponovo. doktoru sam postavila pitanje sto znaci nepravilan g.mjehur a odgovor je bio citiram"priroda". stoga zanima me da li je netko imao slicna iskustva i sto to znaci??? trebam li se briuti?? hocu li ipak dobit svoju dusicu ili je strah i briga opravdana??? molim vas za pomoc.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Prerano si isla na preglede, i previse pregleda si prosla.
    Preostaje ti jedino da budes malo strpljiva i pricekas tjedan , dva za slijedeci pregled.
    Trudnoca je u maternici, beta raste i preostaje jedino cekati.

  3. #3
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Draga ne zelim te tjesit. Ja sam imala nepravilnu GV u prvoj T i dr je odmah dao dijagnozu-anembrionalna. Prva beta mi je bila 5200 a druga 4900. Kod tebe je dobro sto beta raste. Drzim fige da srceko brzo prokuca.

  4. #4
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Sad sam se sjetila da je jedna forumasica imala nepravilnu gestacijsku vrecicu i za dva tjedna na pregledu je bilo sve ok. Eto ima i lijepih ishoda.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    3

    Početno

    hvala vam na odgovorima nadam se da cu imat srece i da ce bit to uredu.znam da sam prerano otisla na pregled al morala sam radi jakih bolova.

  6. #6
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Pa sto nije da cim se vidi gestacijski obruc da znaci da je T u maternici?? A i da su sumnjali u potpunosti na vanmatericnu a beta je preko 4000 mislim da bi pacijenta zadržali u bolnici.
    Koliko sam skuzila, beta je bila preko 4000 i vidio se gestacijski mjehur ali se nije vidio plod ni žumanjčana vrecica.

    Naravno, držim fige da ce sve biti ok
    Kada opet ides na pregled??

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam se sjetila da je jedna forumasica imala nepravilnu gestacijsku vrecicu i za dva tjedna na pregledu je bilo sve ok. Eto ima i lijepih ishoda.
    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    Pa sto nije da cim se vidi gestacijski obruc da znaci da je T u maternici?? A i da su sumnjali u potpunosti na vanmatericnu a beta je preko 4000 mislim da bi pacijenta zadržali u bolnici.
    Koliko sam skuzila, beta je bila preko 4000 i vidio se gestacijski mjehur ali se nije vidio plod ni žumanjčana vrecica.

    Naravno, držim fige da ce sve biti ok
    Kada opet ides na pregled??
    vanmaternicnu ne mogu u potpunosti iskljuciti zbog tzv zrcalnog privida

    u bolnici me nisu zadrzali jer zzivim dovoljno blizu da ako se nesto dogodi mogu brzo doc....

    da dobro si skuzila no sada se vidi i zumanjcana pa mi to ulijeva neku nadu,a sljedeci pregled je ovaj petak

    hvala Vam na podrsci

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Bok svima! Ovako, trebalo bi me malo umiriti… bila sam danas na uzv, 8+1 sam po zm, a po odnosu 5+4… vidi se gv velicine 33mm… doktor preporucuje prekid trudnoce. Da li je u pravu ili da jos ganjam taj mali tracak nadice koji imam?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •