Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Moram hitno na put, a dojim!!

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno Moram hitno na put, a dojim!!

    Cure, kako ćemo to preživjeti malac i ja? Moram hitno na put, a još ga dojim. Ima 11 mjeseci, ali uspavljuje se na cici i općenito je jako voli i teško mu je bez nje. Bočice i dude odbija, probali smo u par navrata kad je bio mlađi (izdajala sam se), ali nije išlo.

    Što da radim?? Ja ću se izdajati da održim laktaciju, ali kako će on to preživjeti?? Hoće li misliti da sam ga napustila??

  2. #2
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Dok se ne javi netko kvalificiraniji, mogu ti dat par ideja jer sam ja razmisljala o problemu dojenja kad se vratim na posao. Probaj mu dat tvoje mlijeko na času ili onu bocicu s kljunom, mozda bude htio pit. To je ideja za hranjenje. A za spavanje, neka ga tata pokuša uspavat koju vecer prije puta mozda i prihvati. Nije bas tako mal da ne razumije da ces otic na par dana al da ces se ubrzo vratiti. Il mozda grijesim, moja je malecka i nemam iskustvo s bebom od 11 mjeseci.

  3. #3
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam isla na put (skupa sa izdajalicom) kad je srednja imala 16-17 mjeseci
    vratila sam se nakon 4 dana, a ona je samo nastavila di je stala
    i ona se, kao i sva moja djeca, uspavljivala na cici, ali dok me nije bilo, tata ju je uspavao bez problema
    dojila je 26 mjeseci
    tako da, ne brini previse, nije to vise tak mala beba (jede i druge stvari) i velika je vjerojatnost da ce sve proci bez problema

  4. #4
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, nikakvih priprema prije toga nije bilo...nikad prije toga nije zaspala bez mene i cice

  5. #5
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Hvala cure!

  6. #6
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Bok cure. Evo,ja se vratila s puta i opet problemi. Dok me nije bilo, sve super. Plakao jako 1.noc, 2.manje, 3.se budio,ali bi ga muz pomazio i on zaspao natrag, a 4.prespavao cijelu bez budenja, od 19.30h do 6 ujutro!! I to prije podne sam stigla ja, oko 12. Bio je sretan, zbunjen, no cicu nije trazio. Ponudila sam i kad se dohvatio, vise nije pustao. To je bilo jucer. Od tada,zeli cicati non stop,cendra, a mlijeka je puuuno manje,zapravo izlazi na kapi. Cice prazne...On se ljuti,nista mu nije jasno. Po noci je bilo grozno. Bacao se,plakao,izmrcvario obje bradavice!! Shvacam da jw zbunjen i sad razmisljam da mu nisam mozda niti trebala ponovno nuditi kad je bilo sve ok, cak je i prespavao npc, prvi puta u zivotu!!
    Sto da radim??
    Posljednje uređivanje od kudri : 26.11.2016. at 13:26

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Kako se TI osjećaš? Da li si spremna završiti s dojenjem? Ako da, onda nemoj dijete poticati. Ako ne, pusti njemu na volju. Možda mu je dosta. Sretno.

  8. #8
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam u istoj situaciji bila kao ti, ali kad sam se vratila nisam više poticala dojenje i to je bio kraj. Bila sam prezadovoljna kako je sve završilo. Doduše, tad je imao 18 mjeseci, ali on je tip koji bi bio dojio do škole da tad nije bilo tog putovanja.
    I opet bih tako postupila da treba.

  9. #9
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Nisam spremna, a mislim da nije ni on jer sad stalno visi na cici i ne pusta me vise iz vidokruga. Da je malo stariji,pustila bi,ali nema ni godinu dana u nisam bila spremna prestati...zanima me samo nakon koliki se cice vrate u normalu? Jos uvijek je natezanje jer mlijeka nije kao prije.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako zelis nastaviti s dojenjem, samo ga pusti da sisa koliko zeli. Kroz dan, dva, sve bi trebalo biti kao prije.

  11. #11
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Danas je 3. dan od mog povratka i cice su sve punije. Stvarno su bile ko dva ispuhana balona,grozno,skroz sam zaboravila kako su male i neugledne kad ne dojim haha.

  12. #12
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    CIce se vratile u normalu, otprilike 5. dan, tj. trebalo im je toliko dana koliko me nije bilo.
    Eto, ovo je ohrabrenje svim mamama koje doje, a moraju se na određeni period odvojiti od svojih malenih. Naravno, izdajanje je neophodno tijekom odsutnosti, zbog održavanja laktacije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •