Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Posljedice bakterijskog meningitisa

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Posljedice bakterijskog meningitisa

    Najstarija kćer je prije 7g prebolila pneumokokni meningitis, bez posljedica hvala Bogu. Bilo je nešto sitno na EEG-u, ali se u idućih nekoliko kontrola povuklo.

    Najnormalnije se razvija, i psihički i fizički. Dijete tip top, sad 4. razred. Žalim se kolegicama kak je sve lošija u školi, ne zna učiti, čitanje sve lošije. Jasno mi je da ju puca pubertet, ali onda mi njih dvije kažu svaka svoj primjer iz svoje okoline da je taj netko prebolio meningitis i onda u kasnijoj dobi imao problema s npr. čitanjem.

    Tražim neko objašnjenje za taj njezin konstantni pad u školi. Možda ga neću ni naći, ali sad kad su mi stavile bubu u uho, mislim si ajd da pitam.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mene bi zabrinulo naglo losije citanje i pisanje. To s pubertetom nema veze.

  3. #3
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Možda da provjerite vid?

    Moja je u sad četvrti raz, u trećem je isto imala fazu pogoršanja, sva se pogubila, čitanje i pisanje jako loše, puno gramatičkih grešaka,
    , stavili naočale, i krenulo na bolje....
    Doduše odkrili smo i laganu disleksiju/disgrafiju (zbog neusklađenih očnih živaca) ali sve polako dolazi na svoje mjesto...
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 23.11.2016. at 10:28

  4. #4
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    A odakle da krenem? Opća praksa?

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  5. #5
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moja je još kod pedijatrice, uzeli smo uputnicu za okulistu, nije velika dioptrija, ali primjetno bolje čital i nema više toliko gramatičkih grešaka kod pisanja, ponekad je imala lagane glavobolje zbog naprezanja, sada toga više nema..

    a logopedu smo išli privatno.....

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Opca praksa ili cak lijecnica skolske medicine.
    Okulist, neurolog i psiholog , ako treba nakon toga.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Mi smo svog mlađeg sina odveli privatno u Monokl na kontrolu vida. Rezultat: kratkovidnost + astigmatizam

    Išla sam na sigurno - liječnica koja je tamo liječila mi je starijeg sina na Rebru, znala sam je osobno.

    Naočale su puno pomogle. Nosi ih od drugog razreda osnovne škole. I on ima teškoće čitanja, ali to je druga tema. Stariji sin je liječen od strabizma i ambliopije (bježalo mu je oko) pa su mu dobre naočale isto jako bitne.

    Uputnicu za kontrolu vida daje pedijatar, a ako se ide privatno - treba se u optici raspitati kod koga je najbolje dovesti dijete na prvi pregled.

  8. #8
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Moja je već odavno kod opće prakse, kod moje doktorice. I nju obožavam i izuzetno cijenim, sigurna sam da će mi ona najbolje znati reći što i kako.

    I hvala za sve savjete, svakako zlata vrijede!

  9. #9
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Najstarija kćer je prije 7g prebolila pneumokokni meningitis, bez posljedica hvala Bogu. Bilo je nešto sitno na EEG-u, ali se u idućih nekoliko kontrola povuklo.

    Najnormalnije se razvija, i psihički i fizički. Dijete tip top, sad 4. razred. Žalim se kolegicama kak je sve lošija u školi, ne zna učiti, čitanje sve lošije. Jasno mi je da ju puca pubertet, ali onda mi njih dvije kažu svaka svoj primjer iz svoje okoline da je taj netko prebolio meningitis i onda u kasnijoj dobi imao problema s npr. čitanjem.

    Tražim neko objašnjenje za taj njezin konstantni pad u školi. Možda ga neću ni naći, ali sad kad su mi stavile bubu u uho, mislim si ajd da pitam.
    moja E. je 4. razred i evo tek sredinom 11 mjeseca je sve sjelo na svoje mjesto...
    učiteljica ih ful priprema za peti razred, ispituje stalno...
    nastavnica iz engleskog je nova sa svojim načinom obrade gradiva...

    E. isto nije znala učiti, mislila je da je sve peace of cake kao i do sada...
    dok nije počela dobivati trojke...
    pa smo sjeli zajedno i pokazali joj što i kako...
    pa se popravila...

    ne bi brkala ovo s pubertetom...

    tako da možda je samo treba usmjeriti

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    moja E. je 4. razred i evo tek sredinom 11 mjeseca je sve sjelo na svoje mjesto...
    učiteljica ih ful priprema za peti razred, ispituje stalno...
    nastavnica iz engleskog je nova sa svojim načinom obrade gradiva...

    E. isto nije znala učiti, mislila je da je sve peace of cake kao i do sada...
    dok nije počela dobivati trojke...
    pa smo sjeli zajedno i pokazali joj što i kako...
    pa se popravila...

    ne bi brkala ovo s pubertetom...

    tako da možda je samo treba usmjeriti
    Kod nas potpuno isti slučaj, sin također počeo nizati trojke, ne zna kako učiti ( ja se već počela brinuti da nešto nije u redu s njim), tek isprobavamo razne načine...Činjenica je da je u 4.razredu totalni preokret u odnosu na niže razrede.

  11. #11
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    Ja bih napravila ovo sto ti kaze Sirius da odes kod jedne od te 2 dr i dogovoris plan kamo s njom. Ovo troje iz njenog prijedloga je vjerojatno potrebno da se vidi otkud problem pa dalje ako je potrebno u nekom od smjerova koji mozda navode za daljnje obrade.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, ne mogu otvoriti temu, a ovdje vidim dijagnozu koju je prebolio moj sin. Naime, u 3. mjesecu smo završili na zaraznoj (imao je tada 18 mjeseci) sa dijagnozom pneumokokni meningitis, sepsa, rsv, gripa, upala srednjeg uha i nakon par dana bolnice rota. Bilo je nekoliko dana borbe za život, nakon toga postepeni oporavak bez vidljivih posljedica osim na ponašanju u smislu strahova i nervoze koju onda ne zna "ugasiti" kad se zalaufa s vrištanjem. E sad, ljeto smo morali proći sa mjerama u smislu da ne smije na sunce, u tople prostorije, u preveliki kolektiv.... standardna procedura. Ono što me zanima, od onih koji su to prošli, kako dalje, što očekivati, poslati ga u vrtić u skorije vrijeme? Savjet nekog jer ne znam sto je ispravno i zbog straha i zbog sadasnje situacije s covidom. Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •