Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Sv. Duh, novosti, sto ponesti...

  1. #1
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno Sv. Duh, novosti, sto ponesti...

    Pozz svima,

    Zanima me novija iskustva na Sv. Duhu. Kao i sto ponesti sa sobom u rodiliste... Za mamu i bebu. Posjete i svega cega se sjetite.

    Rodila sam tamo 2010g., ali ne znam koje su promjene. Sjecam se da sam imala svoju spavacicu, i nisu mi da li da ju obucem nego obavezno njihovu..

    Hvala

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    I bolje da obučes njihovu em će biti krvava em mljekasta

  3. #3
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ma ne zamaram se ciju imam. Tj.ako oni daju samo svoje necu nositi svoju. I za bebu ako imaju pelene... Necu nosit. Sto manje to bolje

  4. #4
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    spavacice njihove, ja sam tek treci dan obukla svoju
    pelene obavezno nosis kao i maramice, to koristis svoje

  5. #5
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Hvala Vubs

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    da, za bebu obavezno pelene i maramice, vatu, sto zelis...
    za sebe nije zgoreg imat svoju spremljenu spavaćicu, za slucaj da im nestane (3x sam gore rodila, pa znam da je bilo i takvih situacija), ali u pravilu ima dovoljno njihovih

    ostalo nista specijalno ti ne treba osim hrpe uložaka, papuča (moja preporuka: japanke radi kupaone), ručnika, punjača i torbice za osobnu higijenu

    zamalo zaboravih - ponesi vodu za sebe, znaju pregrijat sobe po zimi, sjećam se da sam umirala od žeđi... i sukladno tome - ne toplu spavacicu, sto tanje - to bolje...

    sto se posjeta tice - ovisi o momentu kad rodis, nekad pustaju u sobu, ponekad postroze pravila, naročito ako je sezona gripe (tako je meni bilo zadnji put) - posjete su tada samo na glavnom hodniku

    sve ostalo ti donese suprug na izlasku
    ma kratko to traje gore ako je sve u redu, ovisi u koje doba dana rodis, moze se zalomit da si samo 2 dana gore (srednju curu sam rodila u 22.30h, tako da su mi to računali vec ko prvi dan, za dva dana smo puštene doma)
    Posljednje uređivanje od buba klara : 25.11.2016. at 11:40

  7. #7
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    ja sam prije par mj rodila na sv. duhu, i znam da su tražili da imam svoju spavačicu.
    kao imaju ih, ali baš ne dijele, nego traže da imaš svoje.
    pelene za bebe imaju na hodniku, ali ponesi svoje.

    ja sam ponesla brdo uložaka, i još tražila da mi donesu.
    obavezno vodu, njihova iz pipe je uvijek mlaka. makar imaš automat za kavu i sokove, tamo na ulazu u odjel, pa si možeš ići kupiti.
    posjete su svaki dan od 16-17h, i u sobu mogu ući po jedan odrasli, + djeca.
    meni je to bila strava, jer mi je bilo jako teško, onakva krvava, soba puna djece koja su došla u posjete svojim mamama.
    nije mi to bilo lijepo iskustvo, što se tiče posjeta.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Da i meni su koma posjeti u sobi, ja sam zadnji put tražila da mi prva dva dana ne dolaze u posjetu, rodila carski i bila nepokretna u to doba

  9. #9
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    i ja sam se dogovorila sa svojima da ne dolaze, ali druge cimerice su imale svaki dan posjete s djecom.

  10. #10
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Hvala vam puno cure

  11. #11
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Rodila 2014, nisu mi dali njihovu spavacicu, morala sam svoju imati.

    Pelene svoje moras imati. Posjete dozvoljenne cini mi se najvise 2 osobe po krevetu.
    Ostalo ok, sjecam se da mi je hrana ostala u dobrom sjecanju, il nisam bila svoja pa su mi pasala bezukusna variva

  12. #12
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Aa jesu vas trazili potvrdu od tecaja?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Aa jesu vas trazili potvrdu od tecaja?
    Ne. Muzu su samo navukli ono njihovo zeleno odijelo i kapu, to je bilo sve.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    ne

  15. #15
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Necete vjerovati nasla sam potvrdu o tecaju iz 2010god. Juhuuuuu huuu

  16. #16
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    rodila prvi put 2010...-nosila njihovu spavacicu...pelene za bebu...

    rodila 2015-nisu mi ni ponudili svoju spavacicu pa sam nosila svoju sve vrijeme (kao i ostale mame)...nosila avoje pelene,maramice za bebu...morala cak nositi i svoju plahtu jer TRI dana nisu imali za promjeniti...cak sam zicala muzu da mi kuoi i onu podlogu za bebe kada se presvalace da atavim ispod sebe da ne krvarim plahtu...nosila i bodice za malu jer mi je puno bljuckala a oni nisu preko dana htjeli presvuc...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Podižem!
    Novosti? ako ima kakva friška mama

    I zanima me da li netko zna što je sa projektom Rodilište - prijatelj majki u kojem bi i Sv.Duh trebao sudjelovati?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Evo friško iskustvo ako nekome zatreba: u rodilištu svi ljubazni, epiduralnu nude i sami, puste da sve bude što prirodnije, higijena na ok nivou, muž može bit u boxu skroz (npr ja u boxu bila 6 sati i muž samnom) nitko ga nije pitao za tećaj. Potiču da piješ vodu. Ponjeti vode, spavačicu i papire, kasnije na odjelu trebaju i ulosci, jednokratne gaće, za bebu pelene maramice i krema. Na odjelu sestre super, higijena ok, lijekovi za bolove dostupni. Eto u kratkim crtama, uglavnom ja sam jako zadovoljna!

  19. #19
    BambiDi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    Svog malog bandita sam rodila prije malo vise od mjesec dana na Duhu pa evo iskustva. Sto se tice projekta Prijatelja majki ne znam sto je dio Projekta,a sto je vec bio dio ustaljene prakse bolnice.

    Partner je bio sa mnom cijelo vrijeme u boxu,a bili smo cijeli dan u njemu. U predradjaoni nakon klistiranja ne daju jesti, a poslije 8 sati sve normalno jedes,a pijes cijelio vrijeme.

    Sto se tice kemije uvaljali su mi gel jer se smanjivala kolicina plodove vode, ali i cimerice u preradjaoni su isto bile izgelirane pa mi se cini da neki doktori ipak vole ubrzavati stvari jer eto.

    Sto se tice biranja polozaja za radjanje, to je jos uvijek nemoguce. Cijelo vrijeme si jos pristekan na ctg i mozes kumiti i moliti da sjednes (jer me tako manje lupala bol na ledja), ali nema sanse da popuste (tj. kako tko od osoblja). Daju male pauze da se proseces i ajde nazad na aparaturu. Mozda ako imas cvrsci stav od mog ti prodje, ali meni nije proslo.

    Daju nesto protiv bolova i prije i poslije. Na odjelu svaki dan prosece sestra sa sredstvima protiv bolova a uvijek ju mozes i pozvati,vecina je jako ljubazna i empaticna.
    U predradjaoni su mi nudili ono opojno cudo, a drugi dan u boxu sam uzela i epiduralnu #uzasnasamdajsve.

    Nisu me rezali jer jedna babica nije dala <3 hvala joj. I odmah cu mi dali moje malo cudo, kozu na kozu, aaa skoro sat vremena.

    Imam osjecaj da to vise ovisi na koga naletis nego do filozofije bolnice, ne znam kako je bilo prije. I ima stvarno divnog osoblja (vecina jest), a ima ih da im nisam dala da me pipnu, doslovno.

    Sto se tice vizite na odjelu, za tebe, mozes traziti da te pregledaju, ali nije da ce pregledati na svoju ruku.
    I ide fizijatar da vidi koliko su se razmaknuli trbusni misici i trebas li nositi pojas.

    Svoje spavacice sam nosila, nisu ni nudili svoje. Sto starije i jadnije ponijeti i sto vise. Znojila sam se ko luda poslije,sto od vrucine u sobi sto od hormona ludujucih pa su mi je dobro dosle da cesto mijenjam (ovu s poroda sam bacila).

    Sto se tice poticanja dojenja moze se pozvati sestra za pomoc dojenju u bilo koje doba i ja sam besramno zivkala i trazila pomoc kod pravilnog namjestanja,ali i trazila da ga odnesu na nekoliko sati nocu. Pitale su me jesam li 100% sigurna da zelim da ga oni tada nahrane adaptiranim na spricu, tako da stvarno nista ne rade na svoju ruku. (Otada iskljucivo dojim, ali spasila su me ta dva puta sto su ga odnijeli na par sati da malo uhvatim sna nakon dugog poroda)

    Imaju nove novcate kupaonice, redovito ih ciste.

    Sto se samog poroda tice induciran je zbog te plodove vode tako nisam sigurna koja je redovna procedura, to mozda bolje da se netko drugi kaze.

    Spasili me oni ogromni Chicco ulosci i jednokratne podloge za bebu presvuci i mene za na krevet da ne procurim, i jednokratne gacice.

    Maramice vlazne bebi ili blazinice i pelenice za prematanje bebitosa.

    Za bradavice Purelan mast, za hemice mast iz gradske ljekarne njihova smuckana.

    Posjete nisu ogranicene brojem, ali strogi su s vremenom, u 17 sve tjeraju, ali moze netko doci izvan vremena posjeta pa izadjes na hodnik ispred,a ima i predprostor za sjedenje.

    Eto,bebitos spava na meni pa se ja raspisala

  20. #20
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima li još iskustava?

    Zanima me što se zadnje promijenilo, i kakav im je stav za trudnice s GD i jel se kod njih može raditi GUK profil?
    Koga biste od gin mogli izdvojiti, i jel se može kod narudžbe u TA tražiti određeni doktor?

    Prvo sam rodila u Vinogradskoj, bila jako zadovoljna, ali sad mi radi jedne vrijednosti po njihovom ide dijagnoza GD i ne želim se prepirati ako sve bude u redu da me za božićne blagdane hospitaliziraju bez veze

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Hafner ne inducira nikog s GD al neki doktori da, al nisam primjetila da imaju na razini bolnice univerzalan stav..Hafner ima ambulantu srijedom ali za visokorizicne, to je na SD posebna ambulanta

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  22. #22
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A kako kontroliraju tamo GD? Jel šalju na profil na VV ili?

    Ja imam MPO trudnoću s hematomom i preko mj dana krvarenja, i sad tim šećerom, moguće da im i spadam u visokorizične

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Meni npr Hafner nije ni radio ogtt a ni Kos u drugoj trodnoci a cimerici je u bolnici postaavljena dijaagnoza i sestre su joj mjerile secer i bio je minimaalno povisen pa je dobila dijetu i rodila spontano u 41 tt

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  24. #24
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mene zanima znaci, ako mi gin kaze da moram raditi guk profil, mogu li se odmah javiti na SD kao bolnicu u kojoj zelim roditi? Ili oni to salju negdje drugdje?

    Vinogradska mi otpada jer cim vide 5.1 induciraju,a ne zelim da me samo temeljem jednog parametra tako muce

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    E to neznam dal rade ambulantno, nazovi ambulantu za visokorizicnu trudnocu pa pitaj. Meni je Kos na 5.1 rekao samo da cemo radit ogtt poslije 24tt i to je to, al kako kod mene uvjek rano krene otvaranje to zanemare..

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  26. #26
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Endica mi isto rekla il novi OGTT nakon 24tt il guk profil

    Uglavnom cula sam samo dobre stvari i mislim da sam odlucila

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ja sam jako zadovoljna sa porodima na SD, bez intervencija, bez pregleda u predradaoni, bez klistira, bez rezanja, uglavnom vrlo prirodni porodi i ok babice i doktori uz naravno izuzetke kojih svugdje ima

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  28. #28
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da li je išla neka od vas na trudnički tečaj na SD?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Nisam al nisu ni trazili potvrdu za supruga...ni ove god ni prije 4 god

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  30. #30
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma mi bismo išli radi nas, da čujemo i vidimo kako je tamo

  31. #31
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Vrci, da li si se prijavila na trudnicki tecaj? Meni je 4.t. pa mi je malo glupo , ali cula sam da imaju i obilazak rodilista pa vi to voljela vidjeti.

  32. #32
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jesam. Zvala sam u 7.mj i vec im bio popunjen i rujan. Idemo u listopadu

    Iako mi je druga trudnoca,prvi puta idem kod njih i zelim vidjeti i cuti kako je tamo. Zapravo jedva cekam

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam. Zvala sam u 7.mj i vec im bio popunjen i rujan. Idemo u listopadu

    Iako mi je druga trudnoca,prvi puta idem kod njih i zelim vidjeti i cuti kako je tamo. Zapravo jedva cekam
    Vrci-jesu ti rekli koliko dugo traje tečaj na SD?

  34. #34
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    4 dolazaka, ut-cet i onda tjedan poslije ut-cet. Od 15 do 17 sati ako se ne varam

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    4 dolazaka, ut-cet i onda tjedan poslije ut-cet. Od 15 do 17 sati ako se ne varam
    Super, thanx
    Budem sutra nazvala da vidim dali imaju mjesta i kada.

  36. #36
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    U listopadu je termin 10., 12., 17. i 19.10.
    Ako imaju mjesta,vidimo se?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    U listopadu je termin 10., 12., 17. i 19.10.
    Ako imaju mjesta,vidimo se?
    Hvala ti, da možda se onda i vidimo.
    Ja bih rado da vidim kak je tu na SD ali sve se bojim sa ce mi to biti prekasno pa da cu najvjerovatnije sad u 9mjesecu u dom zdravlja, moram provjeriti dali priznaju tecaj iz DZ za muza.

  38. #38
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima nekih novosti ili novih poroda na SD?

    Ja jedino znam da su dobili onaj "rajski plin" za ublažavanje boli kod poroda, za koji dan-tjedan bude u upotrebi

  39. #39
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I ja bi voljela procitati neka novija iskustva ako ih ima? Zaboravila sam sta je rekla babica na tecaju sta sve treba nositi u vrecici u rađaonu?

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    uloške i gače

  41. #41
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Medicinska dokumentacija
    Voda
    Ulosci
    Gacice
    Rucnik
    Papuce/japanke
    Spavacica za porod za svaki slucaj
    Nesto slatko za brzo dizanje secera u krvi
    Ja stavila i maramice, wc papir, labelo, punjac za mob

    Sve u mali ruksak

  42. #42
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Hvalaa!

  43. #43
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Iskustva sa carskim rezom na Sv.Duhu za dva tjedna imamo dogovoreno . Sto,kako u spinalnoj ce biti !?!?

  44. #44
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    3 puta imala carski na sv.duhu, sve u spinalnoj, sve u najboljem redu

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ja sam imala prvi u totalnoj, i dva u spinslnoj sve ok prošlo

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav!
    Prvi put sam bila prije 3 godine na SD i imala sam stvarno ugodno iskustvo, sve već gore napisano. Babice ljubazne, doktori isto, uz minimalne i samo nužne intervencije koje objasne. I zato bih ponovno.
    E sad, drugo na putu, termin kolovoz. Ima kakvih novosti, pogotovo što se tiče eventualno mjera za Covid-19? Znam da je ponovno dopuštena pratnja na porodu. A ostalo? jel se što mjenjalo?

  47. #47
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Imaju nove radaone, preselili se u novi dio. To znam
    I pratnja opet može,koliko sam čula

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Imaju nove radaone, preselili se u novi dio. To znam
    I pratnja opet može,koliko sam čula
    Moje dvije prijateljice su rodile prosli mjesec gore. S obje je bila pratnja i rađale su u novim sobama-rađaonama (nisu više samo boxovi nego prave sobe s vlastitim tušem, odvojene od drugih rodilja). Predrađaona je navodno ista.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala na odgovorima!

    Jel treba što posebno nositi? Znam da su neke bolnice uvjetovale da pratnja ima opremu. Kad sam ja bila nije trebalo na Sv.Duhu ali... korona

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Pratnja na sv.duhu je ukinuta.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •