Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Fino porubljivanje

  1. #1
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno Fino porubljivanje

    Ovako: kupila sam si haljinu na kojoj mi se stražnje strane skroz rašio porub.
    E sad, ja to inače sama nešto smandrljam, pa bude okej, ali ovo je malo finija haljina i originalni porub je gotovo nevidljiv, tako da ako se ja primim toga, bilo ručno, bilo na šivaćem stroju, mislim da neće dobro ispasti, odnosno bit će ružno.

    Pitanje je znate li nekoga (relacija centar-Maksimir) kome bih mogla odnijeti da mi to popravi, a da izgleda lijepo i da se ne vidi?

    Hvala unaprijed.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako: kupila sam si haljinu na kojoj mi se stražnje strane skroz rašio porub.
    E sad, ja to inače sama nešto smandrljam, pa bude okej, ali ovo je malo finija haljina i originalni porub je gotovo nevidljiv, tako da ako se ja primim toga, bilo ručno, bilo na šivaćem stroju, mislim da neće dobro ispasti, odnosno bit će ružno.

    Pitanje je znate li nekoga (relacija centar-Maksimir) kome bih mogla odnijeti da mi to popravi, a da izgleda lijepo i da se ne vidi?

    Hvala unaprijed.
    Odnesi u šnajderaj. Za fine stvari ovi su se nama pokazali odličnima, ali nisu badava: http://www.mojkvart.hr/Zagreb/Medves...-stopanje-azur

    To je u onoj zgradi iznad placa na Kvatriću gdje je i knjižnica.

    * * *
    Žena je tako genijalno popravila omiljeni sako mog muža koji je ovaj negdje rasparao. Fakat se ništ ne vidi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.12.2016. at 08:16

  3. #3
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Tnx, Peterlin, i mislila sam da ćeš se ti javiti

    Moram to sve dobro proučiti da mi se ne desi k'o s popravkom podstave moje omiljene bundice od umjetnog krzna.
    Žena me je oderala za 400 kuna dok sam trepnula okom, a ja se, naravno nisam odmah snašla i tako sam platila popravak više nego što bih platila novu bundicu od umjetnog krzna

    Moram sve dobro ispitati i vagnuti. Da ne bi ispalo, nepromišljena kakva sam inače, da porubljivanje pola haljine platim više od haljine .

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Kaj ja znam, mogu pitati svoju mamu. Ona bi to mozda znala. Odnosno zna ziher, ali ipak vise nije u cvijetu mladosti.
    Ona ti nece nis zaracunati. Porubiti ce na ruke

  5. #5
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj ja znam, mogu pitati svoju mamu. Ona bi to mozda znala. Odnosno zna ziher, ali ipak vise nije u cvijetu mladosti.
    Ona ti nece nis zaracunati. Porubiti ce na ruke

    Ma joj, draga, hvala ti puno, ali ne bih gnjavila tvoju mamu...
    Ne znam kako opisati, ali to je stvarno neki nevidljivi porub, a konac kojim je to napravljeno je kao tanka, pretanka svilena nit...
    Ja bih to i sama napravila da ne vidim odmah na prvu da će bit' zeznuto .
    Plus svega, haljina je, naravno, crna, što je blagodat za oču kad uzmeš iglu u ruke.
    I još je k tome široka na dnu .

    Budem valjda nešto našla.
    Nano

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije ti to neki težak posao, samo moraš biti precizna
    Evo jedan filmić. Pokazuje bijelim koncem na crnoj tkanini, tako da lakše vidiš. https://www.youtube.com/watch?v=WJlb00LhOtA

    Bitno ti je da točno zakopčaš rub iglicama i/ili ga priheftaj
    Možeš i lagano peglom pritisnuti, bit će ti lakše šivati. Važno je da iglu ubodeš kroz samo 2-3 niti tkanine na onom dijeli koji je izvana, a na pregibu poruba može biti par mm. I gledaj da ubodeš tkaninu uvijek na istoj udaljenosti od prethodnog boda, otprilike 1 cm je idealna udaljenost.

    Uzmi tanku, novu, oštru iglu i radi to pri dobrom osvjetljenju. Vjeruj, nije teško.
    Probaj prvo na nekoj drugoj tkanini da malo uvježbaš.
    I kad vidiš da ćeš izgubiti pola sata a uštedjeti podosta novaca i traženja stručne osobe, možda se i odlučiš.

    A ako tražiš i dalje, sretno ti nalaženje. (porub za pola širine suknje, oko 1 m duljine, meni bi trebalo 10 minuta, a profesionalki i manje, ne bi trebala puno naplatiti. jedino, ako mora otparati cijeli porub, jer to s tim tankim, najlonskim koncem je zeznuto za nastavljanje, bit će skuplje. A profesionalac ima i stroj za šivanje poruba, pa joj je još lakše)

    ja cijelu storiju natipkala, mogla sam ti već sašiti taj porub

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Eh, Beti, da si bliže

    Hvala ti na svim uputama, ali ja sam preživčana za taj "sitni vez". Završilo bi tako da bih vjerojatno cijelu haljinu tutnula u smeće .

    Btw, već sam se dogovorila s dragom Nano... Ona će odnijeti svojoj mami da proba .

    Puno hvala svima!

  8. #8
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Sugerirala bih ti da prostepas cijeli rub, ne samo gdje je popucala jer se meni obicno ponovo razšije, ak ne na istom, onda na drugom mjestu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Hvala na sugestiji, emira...

    Shame on me, nisam javila da mi je mama od Nano sve jako lijepo sredila i spasila mi haljinu .
    Nano, hvala ti najljepša još jednom, a mami šaljem pusu

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno



    sad znaš na koga možeš uvijek računati
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 12.12.2016. at 09:47

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •